שלוש שאלות בקורג

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
1. איך יכול להיות שיש שמירה של צליל (performes או משהו כזה) עם דיסטרושן, כאשר באפקטים מאן דכר שמיה?
גם כאשר אני מכבה את כל האפקטים הדיסטרושן נשמר.

2. וזו אף זו, בחדא מחתא שם ב-upper 2 אין אפשרות לשמוע שום צליל!! בדקתי במיקסר, בווליום, החלפתי צליל, נאדה! (מה ששמתי לב זה שכאילו לא מסומן שאני לוחץ בכלל, כאילו האורגן לא מקבל שום אות מהמקלדת, וכשאני משחק עם הג'ויסטיק זה מסמן אך לא משמיע:()

3. למה כשאני מחבר מיקרופון לרוב אני לא יכול לשמוע אלא א"כ אני מפעיל את ה-duble ופוגם בצליל?

ישראל רחמנים, הושיעו!

נערך לאחרונה ב:

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
3. למה כשאני מחבר מיקרופון לרוב אני לא יכול לשמוע אלא א"כ אני מפעיל את ה-duble ופוגם בצליל?
יש ליד הכניסה mic כפתור קטן, ששם אפשר להגביה את עוצמת הכניסה של המיקרופון, רק לא להגביה יותר מדי שלא יהיה דיסטורשן... :p

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
איך יכול להיות שיש שמירה של צליל (performes או משהו כזה) עם דיסטרושן, כאשר באפקטים מאן דכר שמיה?
גם כאשר אני מכבה את כל האפקטים הדיסטרושן נשמר.
יש אפקטים שהם באינסרט
אתה יכול לבדוק בinsert fx אם יש אפקט ספציפי על אותו upper

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
וזו אף זו, בחדא מחתא שם ב-upper 2 אין אפשרות לשמוע שום צליל!! בדקתי במיקסר, בווליום, החלפתי צליל, נאדה! (מה ששמתי לב זה שכאילו לא מסומן שאני לוחץ בכלל, כאילו האורגן לא מקבל שום אות מהמקלדת, וכשאני משחק עם הג'ויסטיק זה מסמן אך לא משמיע:()
אתה יכול לבדוק בmenu אם אתה רואה מקום שכתוב בו או both או internal או external או משהו כזה האם יש עליו הגדרה שונה?
הברירת מחדל היא both נראה לי

(קודם כל שאני יהיה רגוע ;)

קלידן שכזה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אתה יכול לבדוק בmenu אם אתה רואה מקום שכתוב בו או both או internal או external או משהו כזה האם יש עליו הגדרה שונה?
הברירת מחדל היא both נראה לי

(קודם כל שאני יהיה רגוע ;)
א. צודק! אלוף אתה - יש באינסרט אפקט... מה הרעיון של הפונקציה הזו?
ב. כן, הכל על both

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
א. צודק! אלוף אתה - יש באינסרט אפקט... מה הרעיון של הפונקציה הזו?
ב. כן, הכל על both
בכללי גם בקיובייס ובעולם כולו ;)
יש send
ויש insert
סנד זה אומר שהערוץ שלך משמיע את הצליל רגיל אל היציאה הראשית של הסאונד, ובנוסף לכך הוא שולח את עצמו בווליום נמוך יותר גם לערוץ אפקט והצליל עובר בתוכו ויוצא עם הרבה אפקט, ככה שבאיזון הכללי הסאונד שלך מקבל תוספת של אפקט

אינסרט זה אומר שכל הערוץ, כל הסאונד עובר דרך מכשיר אפקטים שמיועד כעת רק בשבילו והוא עושה פעולות על כל הסאונד, כמובן שבמכשיר עצמו אפשר להגדיר כמה ישמעו צליל נקי מהמקור וכמה אחרי עיבוד של המכשיר,
יותר נהוג בדיסטורשנים, קומפרסורים, גייט וכל מיני כאלה שצריכים להשפיע על כל הסאונד ולא רק להוסיף לו קישוטים

סנד עושים בדרך כלל באפקטים בדוגמת ריוורב ודיליי

ארי סטאר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בכללי גם בקיובייס ובעולם כולו ;)
יש send
ויש insert
סנד זה אומר שהערוץ שלך משמיע את הצליל רגיל אל היציאה הראשית של הסאונד, ובנוסף לכך הוא שולח את עצמו בווליום נמוך יותר גם לערוץ אפקט והצליל עובר בתוכו ויוצא עם הרבה אפקט, ככה שבאיזון הכללי הסאונד שלך מקבל תוספת של אפקט

אינסרט זה אומר שכל הערוץ, כל הסאונד עובר דרך מכשיר אפקטים שמיועד כעת רק בשבילו והוא עושה פעולות על כל הסאונד, כמובן שבמכשיר עצמו אפשר להגדיר כמה ישמעו צליל נקי מהמקור וכמה אחרי עיבוד של המכשיר,
יותר נהוג בדיסטורשנים, קומפרסורים, גייט וכל מיני כאלה שצריכים להשפיע על כל הסאונד ולא רק להוסיף לו קישוטים

סנד עושים בדרך כלל באפקטים בדוגמת ריוורב ודיליי
תודה רבה! פתרת לי תמיהה של שנים!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה