דרוש מידע שלושת המימדים או מוח אחד מה מועיל יותר לילדה?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
1. אם המטפל הוא טוב וידע להגיע לשורש האמיתי באמת. בשביל זה צריך גם מטופל שאמיתי עם עצמו. אנשים שחיים חיים שלמים בהכחשות- ייקח להם הרבה יותר זמן.
2. טיפול הרבה פעמים דורש שינוי דפוסי חשיבה ועבודה עצמית. זה לא הוקוס פוקוס!
הבעיה בטענות האלו שהן בלתי ניתנות להפרכה.
אם הטיפול הצליח, הרי שזה בגלל שמוח אחד עובד.
אם הוא נכשל והבעיה חזרה, הרי זה בגלל שהמטופל מכחיש , ולא הגיעו עד שורש הבעיה וכו'.
אפילו אנטיביוטיקה לא תמיד עוזרת, והכח שלה הוא דווקא כשיודעים שהיא לא מאה אחוז.
שיטה שהיא תמיד מאה אחוז (ואם היא נכשלת זה רק בגלל סיבות חיצוניות, המטפל, המטופל , התת מודע וכו)
זה בדרך כלל בגלל שהיא 0 אחוז עגול, ואין פשוט שום דרך לבדוק מתי זה יעיל ומתי לא. ככה מטשטשים מציאות.
לכן אני אהבתי את השיטה. כי חוץ מלפתור את הבעיה החיצונית, משפרים ומעלים את האישיות.
אני אשמח לשמוע איך.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מי שלא מכיר את שלושת המימדים שלא ידבר.
פותחת האשכול, תיפני באישי, אמליץ לך מניסיון.
אה, וכמובן שקודם כל תפילה.

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הבעיה בטענות האלו שהן בלתי ניתנות להפרכה.
אם הטיפול הצליח, הרי שזה בגלל שמוח אחד עובד.
אם הוא נכשל והבעיה חזרה, הרי זה בגלל שהמטופל מכחיש , ולא הגיעו עד שורש הבעיה וכו'.
אפילו אנטיביוטיקה לא תמיד עוזרת, והכח שלה הוא דווקא כשיודעים שהיא לא מאה אחוז.
שיטה שהיא תמיד מאה אחוז (ואם היא נכשלת זה רק בגלל סיבות חיצוניות, המטפל, המטופל , התת מודע וכו)
זה בדרך כלל בגלל שהיא 0 אחוז עגול, ואין פשוט שום דרך לבדוק מתי זה יעיל ומתי לא. ככה מטשטשים מציאות.

אני אשמח לשמוע איך.
אין ענין להפריך.
מי ששאל שאל
ומי שעונה עונה
השואל יבחר למי להאמין.
אני יכולה להעיד על עצמי שראיתי שינויים פיזיים לגמרי שקרו "במקרה" יום לאחר הטיפול לאחר שהבעיה התמשכה כמה חודשים. וזה קרה יותר מפעם אחת.
כל מי שמאמין בקשר בין גוף לנפש ובקשר בין כאב בטן לחיבוק מאמא אמור להאמין גם בזה.
לא נראה לי שקופות החולים היו מממנות השתתפות בדיקור סיני אם הן לא היו מודעות לכך שהוא דבר אמיתי.
לא כל מה שלא רואים לא קיים.

לגבי השאלה על העבודה העצמית אני אוכל לתת דוגמא:
אם לדוג' אני רואה על עצמי שיש לי נטיה לרגש של בדידות (בתת מודע שלי יש הרבה: אני לבד, אף אחד לא עוזר לי וכדו')
אני יכולה: כל פעם שיש לי בעיה פיזית ללכת למטפלת והיא תפרוק את זה
או: ללכת למטפלת שהיא מספיק יודעת/חכמה/למדה עוד שיטות טיפול- כדי לשנות את דפוס החשיבה הזה. או לחילופין לנסות לעשות את זה בעצמי. בתורה ובספרי המוסר יש הכל.

תמר ה.

משתמש מקצוען
ממה שראיתי אני,
הרבה פעמים קל לנו ללכת למישהו שיפתור לנו את הבעיה בעזרת אמונות, מטרות, לחיצות, עיסוי או גילוי מפתיע.
וזה קל בעיקר משום
שלהורים כואב עד עומק ליבם, ברמות שלא יתוארו, לגלות שהילד סובל, ולהסכים לגעת בכאב שלו.
אני לא יודעת אם יש בעולם משהו כואב יותר מלהבין שלילד שלך כואב.
אבל הורה שמסכים לעבור יחד עם הילד שלו טיפול רגשי מוסמך, כזה שכולל הדרכת הורים, נותן לילד שלו את אחת המתנות היקרות בתבל.
זה כואב, זה עצוב, זה מדאיג, זה להסכים לגעת עם הילד בעומק החרדות, הפחדים והעצב שלו,
זה להסכים להרגיש הילד שלך הוא לא חלקת גן עדן קסומה, והילדות שאנחנו מנסים לתת לו בכל כח, היא ילדות מורכבת ולא רק זוהרת.
אבל זה לתת לילד אבא ואמא באמת.

D

Deleted 66182

אורח
לפי מה שידוע לי לא בטוחה שזה מתאים לילדה, יותר למבוגרים שמסוגלים לעשות עבודת עומק.

יהלומים

פתרונות תעסוקה יצירתיים
מנוי פרימיום
מנסיון אישי!
ילדה שהרטיבה ביום מאז הגמילה
שנים ארוכות של טיפולים בתרפיה באומנות וכאלה
שיפור קל בלבד
עד שהגענו למטפלת במוח אחד אלופה!
7 טיפולים - שיפור משמעותי מאוד
גם בהרטבות - פיזית ומוכח
וגם שיפור מקצה לקצה בחלק הרגשי
אחרי חצי שנה התפטרנו מהרטבות קשות שליוו אותנו שנים!!

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כל מי שמאמין בקשר בין גוף לנפש ובקשר בין כאב בטן לחיבוק מאמא אמור להאמין גם בזה.
לא נראה לי שקופות החולים היו מממנות השתתפות בדיקור סיני אם הן לא היו מודעות לכך שהוא דבר אמיתי.
לא כל מה שלא רואים לא קיים.
בדיוק, זה ממש אותו הקשר בין כאב בטן לחיבוק מאמא.
הגדרת את זה מעולה. גם חיבוק עוזר, הוא משפר את ההרגשה.
טיפולי פלצבו עובדים ב66% , ידעת את זה?
מספיק שהאדם יאמין שהוא בטיפול, ואז שיפור טבעי , קצת פרשנות ורצון שדברים ישתפרו , כל זה מביא את השיפור באמת.
וזה דבר אמיתי, ומוכח, אבל לא דווקא בגלל המוח אחד או השריר, פשוט בגלל שברגע שהאדם מרגיש מטופל הוא מצפה להקלה במצב , וגם עוזר לזה לקרות. יש הסברים שלמים איך זה קורה (ממליצה לכל אחד ללמוד על זה ).
אגב, קופות חולים משלמות מה שאנשים רוצים , אבל גם עמותות מקצועיות ממליצות לפעמים על פלצבו , נניח לחולי סרטן, זה משפר את ההרגשה פלאים .
אז מה זה לא? לא משפר את המצב הפיזי האמיתי. הרגשה כן. פיזיולוגית לא.
ובמקרה הזה, לא כל מה שרואים קיים.

דוגמא של פלצבו לעומת טיפול אמיתי:
חילקו חולי אסטמה ל4 קבוצות:
משאף עם חומר פעיל
משאף עם חומר לא פעיל
משאף עם חומר לא פעיל + טיפול פלצבו
טיפול פלצבו

בכל הקבוצות פחות או יותר כולם דיווחו על הקלה משמעותית בתסמינים.
אבל כשערכו צילומי ריאות, רק לקבוצה הראשונה היה שיפור אמיתי. לכל השאר היה שיפור בהרגשה.
זה לא כלום, אולי אפילו שווה לשלם על זה, אבל רק תהיו מודעים על מה אתם משלמים.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בדיוק, זה ממש אותו הקשר בין כאב בטן לחיבוק מאמא.
הגדרת את זה מעולה. גם חיבוק עוזר, הוא משפר את ההרגשה.
טיפולי פלצבו עובדים ב66% , ידעת את זה?
מספיק שהאדם יאמין שהוא בטיפול, ואז שיפור טבעי , קצת פרשנות ורצון שדברים ישתפרו , כל זה מביא את השיפור באמת.
וזה דבר אמיתי, ומוכח, אבל לא דווקא בגלל המוח אחד או השריר, פשוט בגלל שברגע שהאדם מרגיש מטופל הוא מצפה להקלה במצב , וגם עוזר לזה לקרות. יש הסברים שלמים איך זה קורה (ממליצה לכל אחד ללמוד על זה ).
אגב, קופות חולים משלמות מה שאנשים רוצים , אבל גם עמותות מקצועיות ממליצות לפעמים על פלצבו , נניח לחולי סרטן, זה משפר את ההרגשה פלאים .
אז מה זה לא? לא משפר את המצב הפיזי האמיתי. הרגשה כן. פיזיולוגית לא.
ובמקרה הזה, לא כל מה שרואים קיים.

דוגמא של פלצבו לעומת טיפול אמיתי:
חילקו חולי אסטמה ל4 קבוצות:
משאף עם חומר פעיל
משאף עם חומר לא פעיל
משאף עם חומר לא פעיל + טיפול פלצבו
טיפול פלצבו

בכל הקבוצות פחות או יותר כולם דיווחו על הקלה משמעותית בתסמינים.
אבל כשערכו צילומי ריאות, רק לקבוצה הראשונה היה שיפור אמיתי. לכל השאר היה שיפור בהרגשה.
זה לא כלום, אולי אפילו שווה לשלם על זה, אבל רק תהיו מודעים על מה אתם משלמים.
לא הצלחתי לרדת לעומק כוונתך ולאן את מצדדת ואם מדברת מניסיון.
אבל אני בנאדם קונבנציונלי ואני לא מאמינה בשיטות האלה
רק מה? זה עזר לי כמה פעמים, מציאות.
כל כאב או תופעת פיזית יושבת על בסיס רגשי (אני מדברת על דברים מתמשכים, כן? לא פצע ברגל או כאב בטן חדפ..)
ורב בני האדם לא יודעים לטפל בזה בעצמם.
חשוב כמובן ללכת למטפל/ת עם יראת שמיים שלא ח"ו משתמש בשיטה בצורה אסורה.
(דיברתי פה על שלושת המימדים)

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
רק מה? זה עזר לי כמה פעמים, מציאות.
המציאות היא שהרגשת בהטבה.
אבל העובדה שזה בגלל הנגיעה בשריר או כל פעולה מדומינת אחרת היא פרשנות שלך .
אני טוענת שהעובדה שהרגשת הטבה זו השפעה פסיכולוגית של העובדה שהלכת לטיפול, ליחס של המטפל וכו'
אין שום הבדל מה יעשו שם , אם יגעו בשריר, ברצפה, או בשמיים
כל עוד ישכנעו אותך שזה יכול לעזור , יתנו לך הרגשה טובה, תשלמי סכום כסף את תראי הטבה.
ההטבה הזו (הפסיכולוגית) יכולה להגיע עד 66% מהמקרים ! זה המון !!
וזה הדבר היחיד שמסביר את כל סיפורי ההצלחה ואנשים שחוזרים שוב ושוב ושוב.

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
המציאות היא שהרגשת בהטבה.
אבל העובדה שזה בגלל הנגיעה בשריר או כל פעולה מדומינת אחרת היא פרשנות שלך .
אני טוענת שהעובדה שהרגשת הטבה זו השפעה פסיכולוגית של העובדה שהלכת לטיפול, ליחס של המטפל וכו'
אין שום הבדל מה יעשו שם , אם יגעו בשריר, ברצפה, או בשמיים
כל עוד ישכנעו אותך שזה יכול לעזור , יתנו לך הרגשה טובה, תשלמי סכום כסף את תראי הטבה.
ההטבה הזו (הפסיכולוגית) יכולה להגיע עד 66% מהמקרים ! זה המון !!
וזה הדבר היחיד שמסביר את כל סיפורי ההצלחה ואנשים שחוזרים שוב ושוב ושוב.
המציאות היא ששמעתי מס' עדויות מכלי ראשון של אנשים שהשתפרו להם תוצאות של בדיקות דם לאחר טיפול בשלושה מימדים.
ומדובר בדברים שלדעת הרופא שלהם לא יכלו להשתנות מעצמם. כך שזה לא מקרי.
גם בתורה הקדושה לא חסרים מקורות להשפעת הרגשות והחשיבה על הגוף. פיזית.
בדיוק כמו שאין חולק על כך שכעס מזיק ומסוכן לבעלי לב חלש.
אם לדוג', אשה שעברה חוויה רגשית ועומס רגשי קשה מאוד, ובאותה תקופה החלה לסבול מכאבי גב קשים,
מישהו חולק על זה שזה תוצאה של משהו רגשי?
ילד שלחוץ ממבחן וכואבת לו הבטן- היא כואבת לו פיזית. ואם יערוך בדיקות בבי"ח כנראה גם יראו לזה ביטוי כלשהו.
יקבל את ההרגעה והאיזון שהוא צריך- והבטן לא תכאב.
בדר"כ מי שלא מאמין בזה אלו אנשים שמפחדים לגלות את עצמם האמיתי, לעמוד מול הרגשות האמיתיים שלהם, ונוח להם עם ההדחקה.
אין ספק שעצם ההליכה לטיפול (גם טיפול לא אמיתי) עשויה לעזור,
כי לפעמים היא עצמה משלימה את החסך (למשל: אשה שלא יודעת להשקיע בעצמה, ולתת לעצמה זמן ולהוציא על עצמה כסף-והולכת לטיפול)
לגבי ילדים- ככל שהילד קטן יותר הוא יותר חי את האמא, כלומר- הקשיים/ תסכולים שלה- ימצאו ביטוי אצלו. ולכן לטפל באמא ישפיע טוב על הילד.
ככל שהתינוק קטן יותר הוא יותר מחובר לאמא שלו בתת מודע.
רק אני מכירה את הסיטואציה של אמא שמתעוררת באמצע הלילה כמה ימים אחרי הלידה, ורק אחרי 5 דקות של עירות ומחשבה על האוצר שלידי התינוק מתחיל לצייץ?

רפ

משתמש סופר מקצוען
המציאות היא ששמעתי מס' עדויות מכלי ראשון של אנשים שהשתפרו להם תוצאות של בדיקות דם לאחר טיפול בשלושה מימדים.
ומדובר בדברים שלדעת הרופא שלהם לא יכלו להשתנות מעצמם. כך שזה לא מקרי.
גם בתורה הקדושה לא חסרים מקורות להשפעת הרגשות והחשיבה על הגוף. פיזית.
בדיוק כמו שאין חולק על כך שכעס מזיק ומסוכן לבעלי לב חלש.
אם לדוג', אשה שעברה חוויה רגשית ועומס רגשי קשה מאוד, ובאותה תקופה החלה לסבול מכאבי גב קשים,
מישהו חולק על זה שזה תוצאה של משהו רגשי?
ילד שלחוץ ממבחן וכואבת לו הבטן- היא כואבת לו פיזית. ואם יערוך בדיקות בבי"ח כנראה גם יראו לזה ביטוי כלשהו.
יקבל את ההרגעה והאיזון שהוא צריך- והבטן לא תכאב.
בדר"כ מי שלא מאמין בזה אלו אנשים שמפחדים לגלות את עצמם האמיתי, לעמוד מול הרגשות האמיתיים שלהם, ונוח להם עם ההדחקה.
אין ספק שעצם ההליכה לטיפול (גם טיפול לא אמיתי) עשויה לעזור,
כי לפעמים היא עצמה משלימה את החסך (למשל: אשה שלא יודעת להשקיע בעצמה, ולתת לעצמה זמן ולהוציא על עצמה כסף-והולכת לטיפול)
לגבי ילדים- ככל שהילד קטן יותר הוא יותר חי את האמא, כלומר- הקשיים/ תסכולים שלה- ימצאו ביטוי אצלו. ולכן לטפל באמא ישפיע טוב על הילד.
ככל שהתינוק קטן יותר הוא יותר מחובר לאמא שלו בתת מודע.
רק אני מכירה את הסיטואציה של אמא שמתעוררת באמצע הלילה כמה ימים אחרי הלידה, ורק אחרי 5 דקות של עירות ומחשבה על האוצר שלידי התינוק מתחיל לצייץ?
לפי מה שאת אומרת אין סיבה ללכת למוח אחד או שלושת המימדים, אלא פשוט לדבר עם מישהו שנותן הרגשה טובה ותמיכה רגשית.

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לפי מה שאת אומרת אין סיבה ללכת למוח אחד או שלושת המימדים, אלא פשוט לדבר עם מישהו שנותן הרגשה טובה ותמיכה רגשית.
תלוי בנסיבות.
כשמדובר בדבר אקוטי, כאב מקומי שהתחיל (הרבה פעמים זה קורה עם דלקות גרון) והאדם יודע בדיוק מאיפה זה בא לו- סביר להניח שלדבר על זה אם אדם מכיל ותמך יכול עזור.
בשלושת המימדים (כשמו כן הוא) פורקים ומשחררים בטכניקות מאוד פשוטות גם "אמונות" שנכנסו לתת מודע בימים עברו ולפעמים לא קיימות במודע (בינקות, ואפילו בעוברות) גם רגשות, וגם תחושות (תחושה הכוונה למשהו יותר פיזי, כמו דריכות, צמרמורת, חנק) שאדם חווה ברגעם לא נעימים.
מה שחשוב מאוד, לדעתי הענייה: מישהו שלמד רק שלושה מימדים או מח אחד- זה לא מספיק.
כי נניח שפתחו נושא רגשי עמוק: חשוב לדעת איך מטפלים בו וסוגרים אותו בצורה נכונה, ולכן חשוב להיות בעלי ידע נוסף או בעלי נסיון עשיר מאוד וכישורים מיוחדים.
בכל מקרה, בהצלחה.
מה שלא עושים לזכור שהרופא הוא ה' הטיפול הוא רק השתדלות.

בן מיכאל

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
@קומבינה מתוך מאה אנשים הסובלים מבעיות לחץ דם, כמה ישתפר מעצמם? נניח עשר?
העובדה שהם עשו טיפול כמובן לא מגרעת זאת, ולכן יש עשר אחוז שלאחר פאסבדו-טיפול באחת מהשיטות הנ"ל יהיה שיפור בלחץ דם, ואותם אנשים יתלהבו.
בשביל לבדוק אם זה יעיל צריך מחקר בו לוקחים שני קבוצות בעלות מאה אנשים עם בעיות לחץ דם, למאה נותנים טיפול כזה ולמאה טיפול דמה, ובודקים כמה שיפור היה אצל הקבוצה שעברה את הטיפול לעומת השיפור אצל קבוצת הביקורת, ומשוים את התוצאות, אם נגלה שבקבוצת הביקורת היה שיפור אצל עשר אנשים ואצל הקבוצה המטופלת עשרים, הרי שיש אחוז מסויים של הצלחה, וכן הלאה, לעומת זאת אם נגלה שבקבוצת הביקורת היה שיפור אצל עשר ובקבוצת הטיפול אחד עשר נניח, הרי שאין כמעט הבדל וממילא מדובר בתוצאה אקראית.
השיטות האלטרנטיביות ברובן נבדקו והוכחו כמועילים מאד, בדיוק כמו קבוצות הביקורת שלהם...
זהו הדרך בה עושים מחקרים במאה שנה האחרונות, וכך מאשרים/שוללים טיפולים.
חוסר ההבנה בסטיסטיקה, היא שגורמת לאנשים לטעון כי הקורונה היא שפעת עם יח"צ, כשהם מסתמכים על הנתון (הנכון) לפיו גם משפעת מתים אנשים כל שנה, אלא שאינם מבינים את החישוב הסטיסטי לפיו מהשפעת מתים נניח אלף בשנה ומזה לולי הזהירות מאה אלף (וגם עם הזהירות עברו מזמן את מספר המתים משפעת).
ומנגד, זה גם הסיבה שאנשים אומרים אבל היה מקרה של חיסון שמתו בגללו..., פשוט גם אם זה נכון, סיכונים מול סיכויים בוחנים באופן סטיסטי.
והשוו את דבריו הנכוחים של @אהבת עולם.

בן מיכאל

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מה שחשוב מאוד, לדעתי הענייה: מישהו שלמד רק שלושה מימדים או מח אחד- זה לא מספיק.
כי נניח שפתחו נושא רגשי עמוק: חשוב לדעת איך מטפלים בו וסוגרים אותו בצורה נכונה, ולכן חשוב להיות בעלי ידע נוסף או בעלי נסיון עשיר מאוד וכישורים מיוחדים.
בכל מקרה, בהצלחה.
מה שלא עושים לזכור שהרופא הוא ה' הטיפול הוא רק השתדלות.
בהמשך להודעתי הקודמת, מקובל על כולם כי יש מטפלים טובים יותר וטובים פחות בכל תחום, אך לאחר שבחרנו את מי שנראה לנו מוצלח, בשביל לבדוק אם הוא אכן מצליח, יש לבדוק באופן הנ"ל - לשלוח אליו שלושים ילדים המרטיבים נניח לסדרה של חמישה טיפולים, ושלושים אחרים שאינם מרטיבים לשלוח למטפל בשיטת גן העדן והגהינום מערבות זימבבאוה..., ולבדוק כמה מתוכם הפסיקו להרטיב לאחר הטיפולים ולכמה זמן זה החזיק, לעומת קבוצת הביקורת שנשלחה לשיטת גן העדן והגיהנום..., אם במקרה של המטופלים עשרים ילדים הפסיקו להרטיב לחלוטין והדבר נמשך גם לאחר שהסתיים הטיפול, ואילו בקבוצת הביקורת עשרה בלבד הפסיקו, הרי שאכן הטיפול יעיל.
אבל בדרך כלל, לאחר מפגש אחד היה לילה שנים בהם הילד לא הרטיב, ההורים מתלהבים... (אני מתאר כמובן באופן קיצוני, אבל העיקרון ברור).
נקודה נוספת שכתבתי, אבל הייתי רוצה להדגישה שוב, בדר"כ מטופל הולך וממשיך הלאה, לא רושם מה היה חודשים אח"כ וכו', בבדיקה מסודרת שנעשית במחקרים בדר"כ, עושים מעקב חוזר ונשנה, ולאחר תקופה פונים לכולם לשאול אם היה התקדמות או נסיגה וכו'.
כאמור, בבדיקות המקצועיות שנעשו, רוב רובן של הטיפולים מהסוג הנ"ל הוכחו כמי שיעילות בלשפר את מצב חשבון הבנק של המטפלים...
העובדה שהמטפלים הם יראי שמים אינה משנה כמובן, הם מאמינים בטיפול אותו הם למדו ואין להם כל כונה לגנוב אי מי חלילה.
ולכן לשאלת פותח/ת האשכול @דסי 1, אם יש בעיה כדאי ללכת לרופא מסודר בשיטה שעברה ביקורת, וזאת לטובת הילד ולטובת ארנקכם המרוקן, שהתורה חסה על ממונם של ישראל שלא יתכלה בשיטות שנוצרו ברובן על ידי אנשים טובים, אבל למרבה הצער אינם מועילים מעבר לפלצבו.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
@קומבינה מתוך מאה אנשים הסובלים מבעיות לחץ דם, כמה ישתפר מעצמם? נניח עשר?
העובדה שהם עשו טיפול כמובן לא מגרעת זאת, ולכן יש עשר אחוז שלאחר פאסבדו-טיפול באחת מהשיטות הנ"ל יהיה שיפור בלחץ דם, ואותם אנשים יתלהבו.
בשביל לבדוק אם זה יעיל צריך מחקר בו לוקחים שני קבוצות בעלות מאה אנשים עם בעיות לחץ דם, למאה נותנים טיפול כזה ולמאה טיפול דמה, ובודקים כמה שיפור היה אצל הקבוצה שעברה את הטיפול לעומת השיפור אצל קבוצת הביקורת, ומשוים את התוצאות, אם נגלה שבקבוצת הביקורת היה שיפור אצל עשר אנשים ואצל הקבוצה המטופלת עשרים, הרי שיש אחוז מסויים של הצלחה, וכן הלאה, לעומת זאת אם נגלה שבקבוצת הביקורת היה שיפור אצל עשר ובקבוצת הטיפול אחד עשר נניח, הרי שאין כמעט הבדל וממילא מדובר בתוצאה אקראית.
השיטות האלטרנטיביות ברובן נבדקו והוכחו כמועילים מאד, בדיוק כמו קבוצות הביקורת שלהם...
זהו הדרך בה עושים מחקרים במאה שנה האחרונות, וכך מאשרים/שוללים טיפולים.
חוסר ההבנה בסטיסטיקה, היא שגורמת לאנשים לטעון כי הקורונה היא שפעת עם יח"צ, כשהם מסתמכים על הנתון (הנכון) לפיו גם משפעת מתים אנשים כל שנה, אלא שאינם מבינים את החישוב הסטיסטי לפיו מהשפעת מתים נניח אלף בשנה ומזה לולי הזהירות מאה אלף (וגם עם הזהירות עברו מזמן את מספר המתים משפעת).
ומנגד, זה גם הסיבה שאנשים אומרים אבל היה מקרה של חיסון שמתו בגללו..., פשוט גם אם זה נכון, סיכונים מול סיכויים בוחנים באופן סטיסטי.
והשוו את דבריו הנכוחים של @אהבת עולם.
התגובה הזו רק מראה את חוסר ההבנה בטיפול שלושת המימדים ואת דרך פעולתו
קודם כל עצם זה שמערבבים את כל השיטות האלטרנטיביות כביכול כולן פועלות באותה הדרך וכולן נותנות את אותן תוצאות - זה כבר מראה
אבל לעצם העניין - טיפול קונבנציונלי ניתן לבדוק באמצעים קונבנציונלים
אבל רוב הטיפולים האלטרנטיבים לא ניתן לבדוק באותם האמצעים
הומואפתיה ניתן לבדוק כמו שבודקים כל תרופה - לאחד נותנים את התכשיר ההומופתי ולאחר סתם מיץ וכד'
אבל בטיפול כמו שלושת המימדים - איך תתן למישהו פלאצבו?

ולשם השוואה - את הפסיכולוגיה איך בדקו מבחינה קונבנציונלית?
יש איזה כלי מדעי דרכו בדקו את זה עם קבוצת ביקורת וסמיות כפולה?
אין דרך לבדוק את זה בצורה כזו ולכן הפסיכולוגיה אמנם מוכרת ברפואה הקונבנציונלית אבל אין שום מחקר אובייקטיבי ולא סובייקטיבי שיכול לאשר את יעילות השיטה מבחינה מדעית אלא רק מבחינה נסיבתית
אתם מוזמנים לקרוא על זה בויקפידה ובעוד מקומות

אני לא יודע מאיפה הנתון הזה שרוב השיטות האלטרנטיביות נבדקו בצורה מדעית
כי כפי שהסברתי - חוץ מהומופתיה ועוד כמה דברים בודדים שבאמת ניתן לבדוק עם קבוצת ביקורת וסמיות כפולה
לא בדקו את שאר הדברים ולא סתם...

והכנסת עניין הקורונה והסטטיסטיקה - אינה קשורה כהוא זה לכל הנושא
ולמה להכניס את כל האנשים שחוו על בשרם את הצלחת הטיפול- לאותה הקטגוריה של מכחישי קורונה וחיסונים?
אין קשר בין הדברים

רפ

משתמש סופר מקצוען
כפי שהוסבר לעיל, אפשר לקחת קבוצה של אנשים שטופלו בשלושת המימדים עבור פתרון בעיה מסוימת, ולקחת קבוצה אחרת שלא טופלה כלל, ולבדוק האם יש הבדל במספר האנשים שחשו שיפור במצבם.

בן מיכאל

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
התגובה הזו רק מראה את חוסר ההבנה בטיפול שלושת המימדים ואת דרך פעולתו
קודם כל עצם זה שמערבבים את כל השיטות האלטרנטיביות כביכול כולן פועלות באותה הדרך וכולן נותנות את אותן תוצאות - זה כבר מראה
אבל לעצם העניין - טיפול קונבנציונלי ניתן לבדוק באמצעים קונבנציונלים
אבל רוב הטיפולים האלטרנטיבים לא ניתן לבדוק באותם האמצעים
הומואפתיה ניתן לבדוק כמו שבודקים כל תרופה - לאחד נותנים את התכשיר ההומופתי ולאחר סתם מיץ וכד'

ולשם השוואה - את הפסיכולוגיה איך בדקו מבחינה קונבנציונלית?
יש איזה כלי מדעי דרכו בדקו את זה עם קבוצת ביקורת וסמיות כפולה?
אין דרך לבדוק את זה בצורה כזו ולכן הפסיכולוגיה אמנם מוכרת ברפואה הקונבנציונלית אבל אין שום מחקר אובייקטיבי ולא סובייקטיבי שיכול לאשר את יעילות השיטה מבחינה מדעית אלא רק מבחינה נסיבתית
אתם מוזמנים לקרוא על זה בויקפידה ובעוד מקומות

אני לא יודע מאיפה הנתון הזה שרוב השיטות האלטרנטיביות נבדקו בצורה מדעית
כי כפי שהסברתי - חוץ מהומופתיה ועוד כמה דברים בודדים שבאמת ניתן לבדוק עם קבוצת ביקורת וסמיות כפולה
לא בדקו את שאר הדברים ולא סתם...

והכנסת עניין הקורונ והסטטיסטיקה - אינה קשורה כהוא זה לכל הנושא
ולמה להכניס את כל האנשים שחוו על בשרם את הצלחת הטיפול- לאותה הקטגוריה של מכחישי קורונה וחיסונים?
אין קשר בין הדברים
כיצד לבדוק, נתתי תשובה פשוטה, שולחים ילדים מרטיבים וכו'.
הם נבדקו עקב טענות שונות ומשונות שמשמיעים מטפלים לפיהן הם מרפאים חולי סרטן באמצעות דיקור סיני...
אכן כל מדע הפסיכולוגיה מפגר מעט מהבחינה הזו, אך גם הוא נבדק כל העת.
לדעתי, מי שתומך בשיטות הנ"ל במקרה שאין זה סתם מתוך חסרון ידיעה או מתוך נגיעה כלכלית לאחר שהוא מתפרנס מהם, הוא קצת כמו מכחישי הקורונה והחיסונים..., ההבדל הוא רק במינון ובתפוצה העולמית והמהירה של הקורונה, שגרמה לכל מכחיש עם מעט יושר לקלוט שזו שטות, אם המחלות הנ"ל וטיפולים הנ"ל היו בעלי אותה תפוצה, המצב היה פחות או יותר אותו דבר.
וכמו שאמרתי, זה לא משנה מה שהם חוו על בשרם, משנה אם זה נבדק בצורה סטיסטית למול קבוצה אחרת, אחרת זה מזכיר את ההלצה על ילד ששתים עשרה שנה התגורר בעיר מסויימת ולא נעשה בר מצוה, וראו זה פלא, לאחר שנה משעקר לעיר אחרת נעשה בר מצוה...

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ונקודה נוספת

פנאטים יש בשני הצדדים
יש את הפנאטים שהולכים רק לאורם של השיטות האלטרנטיביות והטבעיות וכו' וכו'
ויש את הפנאטים שהולכים רק לאור הרפואה הקונבנציונלית
(שאגב, מי שהולך רק רק לאור המדע - מסתבך עם בעיה דתית גדולה - כי למדע אין הוכחה בסמיות כפולה שיש אלוקים - אז זה אומר שאין? והתשובה לכך היא שהמדע יכול לבדוק ולהתעסק רק עם דברים גשמיים (לא מבחינה דתית) כלומר חומר עם מסה שתופס מקום וזמן ולא יכול להתעסק עם דברים רוחניים (שוב, לאו דווקא דתיים) שאינם חומר התופס מקום וזמן ובעניין הזה שלושת המימדים עוסק בתת המודע ובמחשבות ורגשות ואמונות שהם דברים שאינם גשמיים אלא רוחניים (ושוב לא דווקא מבחינה דתית )

אבל יש גם אנשים שאינם קיצוניים - ואני מונה את עצמי בתוכם
ומנסים לקחת את הטוב שיש בכל מקום
וראו שיש דברים טובים גם בשלושת המימדים - ושימו לב אני מדבר רק על שלושת המימדים!!
עם בעיות פיזיות - לא רגשיות - שלא נפתרו ברפואה הקונבנציונלית וכן נפתרו בשלושת המימדים
וזה לא סותר כהוא זה את הרפואה הקונבנציונלית

מעניין אותי כמה מתוך כל התוקפים את שיטות "גן העדן והגהינום" הלכו פעם לנסות את זה בעצמם...

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
כפי שהוסבר לעיל, אפשר לקחת קבוצה של אנשים שטופלו בשלושת המימדים עבור פתרון בעיה מסוימת, ולקחת קבוצה אחרת שלא טופלה כלל, ולבדוק האם יש הבדל במספר האנשים שחשו שיפור במצבם.
אין לי כח להיכנס שוב לוויכוחים העקרים האלו
ואני מתחרט שעשיתי זאת עכשיו ולא התאפקתי
הנושא נטחן עד דק בעבר ומי שמעוניין לשומע ולקרוא את תשובותיי המופרטות מוזמן לחפש...

אבל במשפט אחד - זה רק מראה חוסר הבנה כיצד דברים פועלים

אכן כל מדע הפסיכולוגיה מפגר מעט מהבחינה הזו, אך גם הוא נבדק כל העת.
אין כזה דבר מדע הפסיכולוגיה
והוא נבדק ועדיין אין דרך להוכיח כלום
הכל נסיבתי

לדעתי, מי שתומך בשיטות הנ"ל במקרה שאין זה סתם מתוך חסרון ידיעה או מתוך נגיעה כלכלית לאחר שהוא מתפרנס מהם, הוא קצת כמו מכחישי הקורונה והחיסונים..., ההבדל הוא רק במינון ובתפוצה העולמית והמהירה של הקורונה, שגרמה לכל מכחיש עם מעט יושר לקלוט שזו שטות, אם המחלות הנ"ל וטיפולים הנ"ל היו בעלי אותה תפוצה, המצב היה פחות או יותר אותו דבר.
לזה קוראים פנאטיות
אני לא ממכחישי הקורונה ולא ממכחישי החיסונים
להיפך ושוב מי שמעוניין יוכל לראות בעבר הודעות שכתבתי על העניין כך שאני לא אמור להביא הוכחות...
ולקחת את כל מה שלא נראה לך בעין ולשים בקבוצה אחת - זה קיצוניות ופנאטיות כמעט דתית
ואני לא מתפרנס מזה ולאחר שבדקתי וחקרתי את הנושא המון ואי אפשר להאשים אותי בחוסר ידיעה
אגב, לשם הפרופורציה - אני מורה למדעים ויודע איך הדברים עובדים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה