עזרה שכר השדכנים - בעית הרווקים במגזר החרדי

C

משתמש מקצוען
לא קראתי הכל.
אני בין היתר שדכן.
יש פה כמה שמכירים וידעים.
אני כבר בתוך בחור! הפגשתי.. ( לא הצלחתי אומנם. אלא אחרי שהתחתנתי.)
הפגשתי עשרות רבות של זוגות.
ושידכתי הרבה פחות. גם מספר יפה.
ו...... מתקשרים אלי פונים אלי ללא סוף!
ו........ אין מוטיבציה.
תטיפו מה שתטיפו, תאמרו שזה לא לכסף.
אז תנדבו אתם שעות רבות מהיום יום שלכם, ועוד יתקשרו לצעוק על בני הבית על זה שמנסים לקדם אחרי 4 פגישות. ( קרה)
תמשיכו לשאול למה אין מספיק שדכנים ולא לעלות להם את המחיר על שעות עבודה ואחרי 4 פגישות הבחור מוריד על............ פצעי בגרות!!!!!!!!!!!! :mad::mad::mad::mad: איפה הוא היה??
תמשיכו ללגלג - ונראה אותכם מציעים לבחור משיבה לטאית נבחרת שסתם לא ברור לו איפה נסיכת הנילוס.. ולקבל מטר של ביקורות.
4000 שקל? הצחקתם.. כמה פעמים כבר ההצעה הוצעה התקופה האחרונה ועוד יורד שליש.
ולא נעים מכאב לב אני כותב. אני הצלחתי יותר ממנין פעמים. ומידי פעם שמתקשרים אלי וזה קורה המון אני אומר אני הפסקתי לע''ע. מילא זה היה שווה כלכלית אבל לא.
אבל המיילים והטלפונים ממשיכים!!!!
הרעיון - 1 אל תיצא לפגישה שלישת סתם! תשלם לשדכן על זה!
2 - הגיע הזמן לעלות את הסכומים לשדכנים. כן!! עבודה קשה וסזיפית. אני מכיר מספיק שעזבו לגמרי את זה מתוך תסכול!
3 - מתווך עובד פחות מקבל הרבה יותר. ( הציעו לי אחרי כמה שידוכים לעבוד בזה. רק שם לא מוצאים מספיק סיפוק..,)
4 - מילה טובה. יחס. לא יזיק לאף שדכן. גם אם גמר כבר מאות שידוכים והוא לטאי כבד..
5 - להתפשר בגיל צעיר על טיפל'ה דברים. אח''כ אנשים כבר לא מתפשרים כי יכלנו לקבל הרבה יותר טוב. ו - השרות הלבנות נוספות.
רשמתי ארוך ולא מסודר רק כי ראיתי את הכותרת. כל הכבוד לפותחת. סליחה שעייפתי.
איך שגלגלו של עולם מתהפך לו:
פעם אנשים היו מתפרנסים בכבוד, ואף אחד לא הרגיש בושה מלהתפרנס מלהיות סופר סת"ם, ר"מ בישיבה, רב קהילה או אפי' גבאי קופת צדקה.
והנה בעוד כולם קיבלו משכורת מסודרת, בהתאם למחירון העבודה בשוק (שבד"כ הוא לפי שעות עבודה/חודש+שווי הכסף) השדכנים, שגם הם עושים מלאכת קודש ומתפרנסים מזה (לא מבין מה הבושה לקרוא לילד בשמו) קיבלו סכום אחיד לפי תוצאה שחושב אי אז מול ההשקעה ומול ערך הכסף וכו'.
עבר יום עברו יומיים, שנה ושנתיים וערך הכסף החל לרדת (יוקר המחיה) ובעוד אצל כולם התעדכן המשכורת רק אצל השדכנים זה נשאר אותו הסכום, השדכנים נאלצו להצטמצם, להוסיף שיעור פרטי בערב והחיים המשיכו הלאה.....
עבר עוד תקופה ועוד תקופה ואט אט החלו השדכנים להשקיע באפיקי פרנסה אחרים ע"מ להביא הביתה פרנסה שתספיק כדי מחייתם.
עם חלוף הזמן התפתחה לה תופעה בפני עצמה, בה רק אנשים שהרגישו ממש שנהנים מעצם העבודה או כאלה שהרגישו סיפוק רוחני ועבודה לשם שמים המשיכו לעבוד בשדכנות, וכל מי שחיפש פרנסה - הלך לחפש עבודה אחרת, מתישה פחות ומתגמלת יותר.
הבעיה הגדולה שהתופעה יצרה מצב בו אין בשוק די שדכנים והתוצאה - עשרות בחורים ובחורות שרק מחכים/ות שמישהו יתקשר להציע להם משהו מתאים.
בא מישהו חכם ואמר, רגע, עצור! אם זה הבעיה, בא נפתור אותה מהשורש, בא נעדכן את שכר השדכנים, והכל יבוא על מקומו בשלום.
מיד נזעקו כל ניקי "פרוג" מה ? שדכן שעובד בשביל פרנסה ? ה' ירחם!!!!

עתידות: את אותו תהליך אפשר לזהות אצל מורות בחינוך העצמאי ועוד 10 שנים יגיע פה הצעה להעלות להם את השכר וכולנו נזדעק "שמורה שרוצה פרנסה תחנך את בנותנו??????? ה' ירחם!!!!!!!!!!!!!!
אם כן, הפתרון הוא להעלות את הסכום לשידוך, נגיד שעל כל שידוך כל צד ישלם 8000 מהיום. (סתם זורקת מספר)
למה להתחיל לשלם על כל פגישה ראשונה?

מתעניינת:)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ועוד נקודה.. משודכים לפעמים רואים בשדכנים (בהרבה מקרים) סחטנים חסרי לב, וסליחה על הביטוי
למה כשאני מתעסקת עם מוצר שאני מוכרת אנשים מתייחסים ברגישות, מכבדים, וכשזה מגיע לנושא של שידוכים הגישה היא שבודקים איפה אני מנסה לסחוט או להרוויח (אני לא שדכנית. רק מנסה פה ושם מרצון טוב כי מצוקת הרווקות/ים קשה לי) וזה מאוד לא נעים שאני מציעה למישהי קרובה הצעה כי פשוט קשה לי לראות אותה מתבגרת והיא מגיבה משו כמו: יאלה תלחצי עליהם, תעשי כסף טוב ולי בא רק לומר לה: חמודה, אני רוצה לראות אותך נשואה
ובלי כל קשר כסף הוא באמת תמריץ והכרח

מתכנתת+

משתמש מקצוען
ברור שהפתרון הוא לפחות להכפיל את השכר של השדכנים כשיצא שידוך לפועל
יגרום להרבה יותר מוטיבציה להציע שידוכים
לא רק לשדכנים
אנשים וזוגות צעירים ינסו הרבה יותר לשדך
שכיום מלא זוגות צעירים יש להם רעיונות אבל לא שווה להם ואין כוח להציע רציני...
כמות הרווקות שיש היום זה מצב הזוי
אני חושבת שהכסף שהכי שמח לשלם זה דמי השדכנות
ולדעתי שכל רווק או רווקה שהספיקו קצת להתעכב בשידוכים יסכימו לשלם הרבה יותר מכפול העיקר למצוא את החצי שלהם
על מה אנשים מוציאים כסף??
זה הדבר הכי חשוב לשלם עליו!!!! ולחסוך בשבילו!!
עדיף לחסוך במלא דברים אחרים העיקר להתארס- זו דעתי
(אפילו שווה שיגיעו סוף סוף הצעות לכאלו שיושבת בבית וממתינות עד בוש)

מתכנתת+

משתמש מקצוען
אבל סתם שאלה-
מה עוזר לדבר על זה פה?
יכול לצאת מהדיון פה משהו?
מתסכל לראות מצב שדורש שינוי
ולדון בו
ותכלס לא באמת יזוז משהו
וככה המצב ישאר....

מטודלה

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
בלת"ק,
שמעתי על אב בגילאי השידוכים שנותן 10,000 לשדכן.
החשבון שלו,
הוא הרי נותן כסף לדירה (לא מליון, ולא חצי מיליון-הוא חסיד)
משהו בין 50-200, אז יוריד כמה אלפים לשדכן וכך יקבל שידוך הגון.
אני אישית אהבתי את השיטה.

perfect לי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אם חלילה ממשיכים בקצב הנוכחי, מאות בחורים חסידיים ומאות בחורות ליטאיות הולכים לסיים את חייהם רווקים!!!
ככל ידיעתי שחיקת השדכנים היא בעיקר בציבור הליטאי והספרדי- בקיצור איפה שיש הרבה פגישות ביחס למעט תוצאות וזה קשה
בציבור החסידי (איך שאני מכירה, תקנו אותי אם אני טועה) לא מגיעים כל כך מהר לשלב הפגישות וכן לא שוהים בו כל כך הרבה,
הקושי של השדכנים הוא ריבוי הצעות ותגובות משפילות אבל לא העניין של עוד פגישה ועוד פגישה.
אני מאד מבינה את הצורך ברעיון של שינוי המערכת אב בהצעה הנ"ל יש סיכון- אם כל פגישה מתומחרת במאות שקלים הרבה שידוכים שנסגרים כיום כי חשבו "טוב, ממש לא נראה לי אבל ננסה עוד פגישה, מה אפשר להפסיד" עלולים לרדת

0527197180

משתמש חדש
בלת"ק
ממש לא נכון!
לשיטתך לא צריך לשמוע הצעות שידוכים ?
לא צריך לברר ?
אולי גם לא נתחייב על שום סכום (בעיקר במגזר הליטאי) כי כשנגזר זה מגיע ???

ולמי שחושב שהתשובה לשאלות הנ"ל חיוביות, שיסביר לי אחת ולתמיד את ההלכה שמותר להתארס בחול המועד שמא יקדמנו אחר !!!!!!!!
אני רק רוצה לציין שהגמ' מפורשת במועד קטן יח ע''ב שואלת את השאלה שלך (איך אתה אומר שמותר להתארס בחול המועד מחשש שמא יקדמנו אחר, הרי 40 יום וכו' ומתרצת הגמ' שמא יקדמנו אחר ברחמים'' ומפרש רש''י שהכלה [או החתן] תמות,
כלומר שבאמת אין חשש שמא בדרך הטבע כגון שיפגש אם אחר ותתחתן אתו, אלא החשש הוא שבחורה אחרת שרוצה להתחתן עם אותו בחור תרבה בתפילה, וזה יגבור על הבת קול שיצא, והאישה שהייתה אמורה להתחתן תמות ל''ע, ואז השניה תתחתן.

אוצר בלום

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
כאחד שמתעסק בתחום והצלחתי לעשות שידוך ב"ה-
ומהכרות מעמיקה עם רווקים, ואשתי- עם רווקות-
אם ישלמו על כל פגישה ואפילו סכום פעוט-
הערך יעלה, הצדדים יבואו עם יותר עניין, וגם ידעו יותר להכיר טובה על המאמץ
כי כשאתה משלם: אתה רוצה את התוצאה!!

סודו של המלאך

משתמש מקצוען
מבלי להכנס לעניין לעומק
אבל כמדומני ששכר השדכנים לא יטפל בבעית השידוכים במגזר
ובמיוחד לא אם ישלמו על כל פגישה (אולי זה יגרום לשדכן עם לב לחשוב ברצינות לפני שהוא זורק הצעה ואומר תנסו, אולי זה זה, מקסימום...)
שורש הבעיה זה טיפול שורש בשכל של הבחורים שידעו מה הם רוצים, ויהיו ריאלים במה שהם רוצים.
(זו דעתי ומתנצל בפני השדכנים שמקדישים המון מחשבה לפני הצעת כל שידוך דברי בסוגרים לעיל לא נאמרו אליהם)

avim10

משתמש מקצוען
בלת"ק
להגיד שהוא לא עלה - לא מדויק.
הוא לא עולה בצמוד לדברים אחרים, אבל אם לפני 25 שנה היה 500$, והיום - לאחר שעלה ל-1000$, ועם ירידת הדולר התקבע ל-4000 ש"ח, זו לא דריכה במקום.
יבואו המומחים וישוו את העליה לעליות מחירים אחרות במשק.
(מלגת כולל ממוצעת לא עלתה באותו יחס, זה מה שאני ודאי יודע....)

avim10

משתמש מקצוען
לא חושבת שזה השוואה נכונה ביכלל!!!
כן מדובר על החיים שלך!!!
ונכון שגם שידוך זה החיים אבל לא חושבת שההורים צריכים לשאת בהוצאות.....(זה כמו שאתה תיסע בכביש ורכב מאחורה יתנגש ויגידו זה אשמתה שנסעתי בכביש לפי חוקים)
לכן אמרתי שיהיה ארגון כל שהו שאגב יש ארגונים שמשלמים לשכניות בלי שיש צורך שהורים ישלמו על כל פגישה
אני חושבת רעיון לא רע ביכלל שפשוט יסכמו עם השדכנית שעם יסגר שידוך אז יוכלו לשלם סגום יותר גבוה כי זה באמת מגיעה להם
רעיון,
מה עם הורים לרגישים לגלוטן, למשל? למה הם צריכים לשאת בהוצאות של האוכל היקר לילדיהם, צריך לקום ארגון כלשהו שישלם.
ובעצם, מה עם הורים לילד עם קשיי למידה? למה שהם יצטרכו לשאת בהוצאות הקידום שלו? צריך לקום ארגון כלשהו שישלם..
כמעט שכחתי, מה עם הורים בכלל, למה שהם יצטרכו לשאת בהוצאות הביגוד האוכל והמחיה של ילדיהם? מה הם "אשמים"? צריך לקום ארגון כלשהו שישלם.
הרבה ארגונים צריך, אולי כהתחלה, תקימי אחד? :)

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מבלי להכנס לעניין לעומק
אבל כמדומני ששכר השדכנים לא יטפל בבעית השידוכים במגזר
ובמיוחד לא אם ישלמו על כל פגישה (אולי זה יגרום לשדכן עם לב לחשוב ברצינות לפני שהוא זורק הצעה ואומר תנסו, אולי זה זה, מקסימום...)
שורש הבעיה זה טיפול שורש בשכל של הבחורים שידעו מה הם רוצים, ויהיו ריאלים במה שהם רוצים.
(זו דעתי ומתנצל בפני השדכנים שמקדישים המון מחשבה לפני הצעת כל שידוך דברי בסוגרים לעיל לא נאמרו אליהם)
מסכימה שזה חלק מהבעיה, יש כמה בעיות...
חוסר בהצעות - לאנשים לא שווה להציע ,
כאלו שמתעצלים לברר ונפגשים סתם וכבר מתבלבלים, (ולזה יעזור תשלום לשדכן, כי יפגשו פחות סתם,

חיה10

משתמש צעיר
וההשתדלות היחידה שיש לנו הים זה תפילה!!!
השתדלות יתר היא בעייה. היעדר השתדלות נצרכת היא גם כן בעייה.

ידוע לי על כמה וכמה הורים שהבת שלהם או הבן מתבגרים וזיווג אין.
הציעו כפול מחיר כדי שידאגו להם לשידוך.
זה בפרוש נותן כח להתאמץ יותר.

תתארו לעצמכם הורים לבת בת 30+ שהעסק תקוע ואנשים כבר התייאשו מלהציע - כסף רב ייתן כח וחשק להתאמץ מעבר ליכולות
אבל סתם שאלה-
מה עוזר לדבר על זה פה?
יכול לצאת מהדיון פה משהו?
מתסכל לראות מצב שדורש שינוי
ולדון בו
ותכלס לא באמת יזוז משהו
וככה המצב ישאר....
בלת"ק,
שמעתי על אב בגילאי השידוכים שנותן 10,000 לשדכן.
החשבון שלו,
הוא הרי נותן כסף לדירה (לא מליון, ולא חצי מיליון-הוא חסיד)
משהו בין 50-200, אז יוריד כמה אלפים לשדכן וכך יקבל שידוך הגון.
אני אישית אהבתי את השיטה.
גם אני מכירה אחד שפעל כך - הציע לשדכן סכום כפול - וראה ישועות.

ואם יצא מהשרשור הכל כך נכון הזה, שלפחות יפתח הראש של האנשים לחשוב בכיוון כבר שווה. להם.

כי הסכום ככל שהוא גדול, הוא פעוט ביחס.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

סודו של המלאך

משתמש מקצוען
מסכימה שזה חלק מהבעיה, יש כמה בעיות...
חוסר בהצעות - לאנשים לא שווה להציע ,
כאלו שמתעצלים לברר ונפגשים סתם וכבר מתבלבלים, (ולזה יעזור תשלום לשדכן, כי יפגשו פחות סתם,
זה יכול להמנע גם על ידי שהשדכן יחשוב קצת יותר לפני שהוא מציע
ולא יזרוק סתם בגלל שזה זכר וזה נקבה אז זה מתאים

ואני לא אומר שאתם עושים כך
פשוט לצערנו יש הרבה שכך עושים

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק

היה לי ידיד טוב שלא היה הצעת שידוך שלא בררו אצלי,
והיה איזה שהוא סיבה צדדית ושולית שגרמה לאין ספור הצעות ליפול לאחר פגישה ראשונה,
וכמובן הוא התבגר, כשאין כמעט יום שאני לא מקבל שיחת טלפון לברר עליו,
ואני כמובן כבר נשוי ואף נהפך לאבא,
וכשבס"ד הגיע השידוך שלו גם תוך כדי הפגישות קבלתי אין סוף טלפונים, מהורי הנפגשת לברר עוד פרט ועוד פרט, עד לשבירת הצלחת,
ובאירוסין ניגש אלי האב עם מעטפה מכובדת כהוקרה על המאמצים שעשיתי במהלך השנים,
הייתי בהלם מוחלט הרי לא הצעתי את השידוך, וגם לא מדובר במשפחה עשירה,
אבל הם התעקשו וניצחו,
אבל אז הבנתי שיש אנשים מיוחדים שיודעים להוקיר ולהעריך.

#מילכה

משתמש רשום
אני גם מכירה אנשים שמשלמים לשדכנים שהפגישו כמה וכמה פגישות סכום סימלי וזה בהחלט יפה מאד
אבל לא חושבת שאפשר לדרוש מההורים לשלם על כל פגישה במיוחד לא מפגישה ראשונה
לא מספיק הסכומים שההורים צריכים לתת היום בשביל לחתן בנות?
שדכן זה בהחלט עבודת קודש ולא רק רווח כספי ואני יודעת שזה מתיש התנסתי בזה בעצמי
וא"א לשכוח שזה ששדכן שסוגר שידוך מקבל סכום יפה וברור שעל כל אחד שמצליח יש כמה שלא הצליחו גם בתיווך זה ככה אפשר אנשים יכולים לחרפן ובסוף לא לקנות והם לא צריכים לשלם שקל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה