עזרה שכר השדכנים - בעית הרווקים במגזר החרדי

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כידוע בציבור החרדי ישנה בעיה קשה מאוד של רווקים שמתקשים למצוא את זיווגם,
בעוד ששכר כל השרותים במשק עלה הדבר היחיד שנשאר במקום הוא שכר השדכנים,
בתור אחת שבעלה מקדיש המון כוחות וזמן לזה, (לא רק בגלל הכסף..) אני חושבת שהגיע הזמן לשינוי שיטת התשלום.
שתי נקודות:
1- בעבר הממוצע של הפגישות (במגזר הליטאי) היה 3 כיום שידוך יכול לרדת גם אחרי 8 פגישות (קרה לנו כמה פעמים) בלי שתקבל שקל.
2- הערך של הכסף ירד ולכן התשלום צריך לעלות בהתאם.

אני חושבת שהפתרון הוא תשלום של 100 ש״ח בפגישה ראשונה, 500 ש״ח בפגישה שלישית ואת היתר בזמן סגירת השידוך, זה מה שידרבן יותר שדכנים להציע הצעות ויעזור לפתור את הבעיה

נפתח בעקבות השרשור הזה:

נערך לאחרונה ב:

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
המטרה להקים בתים ובשביל שזה יקרה חייבם להעלות את השכר של השדכנים,
בעבר שילמו 1000 דולר (יותר ממחיר של פאה לצורך הענין) אין סיבה שהשכר היום יהיה כ״כ נמוך.
רוב השדכנים עם המון המון סבלנות, רגישות, והכלה אבל גם בני אדם,
אנחנו עוסקים (בעיקר בעלי, אני קצת....) בתחום כבר שנה וחצי, הפגשנו למעלה מ30 זוגות ועשינו שידוך אחד,
ירדו לנו 5 שידוכים אחרי פגישה רביעית (כמה זמן התלבטויות ושיחות זה אחרי כל פגישה, אתה חצי פסיכולוג)...
לא מדברת על היחס המחפיר והמזלזל של חלק מהאנשים, שזה גם עוד נושא,
יש חלק ששוכחים אפילו לומר תודה, ונותנים הרגשה כזאת מזלזלת!!
את יודעת כמה הצעות צריך להציע בשביל להפגיש 30 זוגות?? באזור ה300!!!!

אנחנו ב״ה במצב כלכלי מצוין ולא צריכים את הכסף הזה,
אבל זה בהחלט דירבון להציע עוד שידוכים

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
מסכימה עם כל מילה.
שכר השדכנים חייב לעלות כדי לדרבן עוד ועוד אנשים להתעסק ולתרום לבחורים ולבחורות המצפים.
העבודה היא קשה ומייאשת לפעמים מאד.
ובאין דרבון מתאים העוסקים בו פורשים אט אט ומדלדלים.

פ.נ

משתמש מקצוען
אני חושבת שמאוד מגיע לשדכנים כי הם שורפים זמן ובאמת מקריבים
אבל עדיין לא חושבים שהורים שיש להם בת מבוגרת צריכים לשאת בתוצאות האילה..
שיהיה גוף או ארגון שיממן....
וזה לגיטימי שדורשים כי גם לפעמים עובדים ממש קשה לשווא

אני456

משתמש מקצוען
שדכן זה אכן עיסוק מתסכל ומתאים לבעלי לב חזק, אבל זה לא שכיר שעובד לפי שעות, דומה יותר למתווך שמקבל אחוזים, היה והעסקה הצליחה, מצוין לא הצליחה היה פה סיכון.

עוד לא פגשתי את האדם שעלה בראשו רעיון של שידוך ולא הציע אותו רק בגלל שההתעסקות בשידוך לא בהכרח משתלמת כלכלית.

ושאלת תם, הזוגות שנפגשים 8 פגישות, לכל אורך הדרך השדכן מתאם ביניהם את הפינג פונג, או באיזה שהוא שלב הם מתנהלים עצמאית ומקסימום הוא מעורב שוב לקראת הסוף אם יש צורך לקשור קצוות?

פ.נ

משתמש מקצוען
לא דיברו על מי יממן דיברו שצריך מימון מכובד כדי לתת כח.
את עדיין חושבת שהורים שיש להם בת מבוגרים צריכים לשאת בהוצאות האילה???מה הם אשמים??
מספיק יש את כל הקטע של הדירה ומעבר....

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אבל עדיין
אני חושבת שמאוד מגיע לשדכנים כי הם שורפים זמן ובאמת מקריבים
אבל עדיין לא חושבים שהורים שיש להם בת מבוגרת צריכים לשאת בתוצאות האילה..
שיהיה גוף או ארגון שיממן....
וזה לגיטימי שדורשים כי גם לפעמים עובדים ממש קשה לשווא
וכמה בחור משלם על כל פגישה?
כמה עולה חתונה?
מבטיחה לך שההורים של אותה בת מבוגרת ישמחו ממש לשלם את הסכומים האלו אם זה יוביל לשידוך לבת שלהם

פ.נ

משתמש מקצוען
שדכן זה אכן עיסוק מתסכל ומתאים לבעלי לב חזק, אבל זה לא שכיר שעובד לפי שעות, דומה יותר למתווך שמקבל אחוזים, היה והעסקה הצליחה, מצוין לא הצליחה היה פה סיכון.

עוד לא פגשתי את האדם שעלה בראשו רעיון של שידוך ולא הציע אותו רק בגלל שההתעסקות בשידוך לא בהכרח משתלמת כלכלית.

ושאלת תם, הזוגות שנפגשים 8 פגישות, לכל אורך הדרך השדכן מתאם ביניהם את הפינג פונג, או באיזה שהוא שלב הם מתנהלים עצמאית ומקסימום הוא מעורב שוב לקראת הסוף אם יש צורך לקשור קצוות?
הכל עובר דרך השדכן

מתעניינת:)

משתמש מקצוען

סורי אבל פגשתי כמה וכמה כאלה
לאנשים יש רעיונות ומחוסר זמן וממקום מאוד עייף ומהתשה סביב ההתנהלות של השידוכים כיום הם לא מציעים!

פ.נ

משתמש מקצוען
וכמה בחור משלם על כל פגישה?
כמה עולה חתונה?
מבטיחה לך שההורים של אותה בת מבוגרת ישמחו ממש לשלם את הסכומים האלו אם זה יוביל לשידוך לבת שלהם
ברור שהם ישמחו
אבל אני עדיין שואלת למה הם אמורים לשאת בהוצאות האילה רק ביגלל שיש להם בת מבוגרת???!!!
ועדיין זה לא סותר למה שאמרתי...
זה מאוד לגיטימי ומיתבקש ששדכניות יבקשו שכר הוגן

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L

אתה יודע מה זה להפגיש 8 פגישות על שידוך שיורד?
זה להיות חצי פסיכולוג... כמה התלבטויות ושיחות ...
זה לא משהו שמחליטים עליו אחרי פגישה שמינית, זה התלבטות שנמרחת ונמרחת.
כשמחליפים מספרי טלפון זה כבר נחשב חצי סגירה...

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
את עדיין חושבת שהורים שיש להם בת מבוגרים צריכים לשאת בהוצאות האילה???מה הם אשמים??
מספיק יש את כל הקטע של הדירה ומעבר....
ידוע לי על כמה וכמה הורים שהבת שלהם או הבן מתבגרים וזיווג אין.
הציעו כפול מחיר כדי שידאגו להם לשידוך.
זה בפרוש נותן כח להתאמץ יותר.

תתארו לעצמכם הורים לבת בת 30+ שהעסק תקוע ואנשים כבר התייאשו מלהציע - כסף רב ייתן כח וחשק להתאמץ מעבר ליכולות

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
אבל אני עדיין שואלת למה הם אמורים לשאת בהוצאות האילה רק ביגלל שיש להם בת מבוגרת???!!!
ה' ישמור כי יש להם כרגע בעיה קשה.
ברוך ה' בבריאות אבל גם על הוצאות רפואיות משלמים ולא אומרים "מה הם אשמים"? .

לייצי

משתמש פעיל
אני מסכימה לגמרי שצריך לשלם לשדכנים גם על פגישות, אני רואה מהשטח, בעלי מתעסק הרבה עם שידוכים, זה דורש הרבה. במיוחד במקרה שמתעסקים עם שידוכים פחות קלאסיים כגון פרק ב. קרה שהתעסק בשידוך למעלה משלוש חודשים שזה אומר שעות של טלפונים, בירורים וכו ובסוף השידוך ירד. נכון שהיו גם שידוכים שיצאו לפועל, אבל בשביל המוטיבציה שלו להציע ירדה לגמרי. היום הוא כבר לא רוצה להציע כי זה כ"כ מתסכל. לדעתי אם ישלמו על פגישה ראשונה כפי שהציעו למעלה, מצב השוק, לא יהיה כפי שהוא היום.

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
זה להיות חצי פסיכולוג... כמה התלבטויות ושיחות ...
זה לא משהו שמחליטים עליו אחרי פגישה שמינית, זה התלבטות שנמרחת ונמרחת.
כשמחליפים מספרי טלפון זה כבר נחשב חצי סגירה...
אמת!!!

אני456

משתמש מקצוען
זה להיות חצי פסיכולוג... כמה התלבטויות ושיחות
אני בהחלט חושבת ששידוך שהושקעו בו מאמצים מעבר לרגיל , צריכים להיות בני אדם ולהכיר טובה גם בהיבט הממוני אפילו אם למעשה הוא לא הגיע לידי גמר,

ועדיין לא רואה איך צריך להכניס את זה למחירון כסטנדרט.

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
אני מסכימה לגמרי שצריך לשלם לשדכנים גם על פגישות, אני רואה מהשטח, בעלי מתעסק הרבה עם שידוכים, זה דורש הרבה. במיוחד במקרה שמתעסקים עם שידוכים פחות קלאסיים כגון פרק ב. קרה שהתעסק בשידוך למעלה משלוש חודשים שזה אומר שעות של טלפונים, בירורים וכו ובסוף השידוך ירד. נכון שהיו גם שידוכים שיצאו לפועל, אבל בשביל המוטיבציה שלו להציע ירדה לגמרי. היום הוא כבר לא רוצה להציע כי זה כ"כ מתסכל. לדעתי אם ישלמו על פגישה ראשונה כפי שהציעו למעלה, מצב השוק, לא יהיה כפי שהוא היום.
לסיכום מי שלא חווה את התסכול קשה יהיה לו לחוות דעה בנושא ממקום פשוט לא מבין .

רוחי בלבוחי

משתמש סופר מקצוען
אני בהחלט חושבת ששידוך שהושקעו בו מאמצים מעבר לרגיל , צריכים להיות בני אדם ולהכיר טובה גם בהיבט הממוני אפילו אם למעשה הוא לא הגיע לידי גמר,

ועדיין לא רואה איך צריך להכניס את זה למחירון כסטנדרט.
כשזה רק ראוי ולא נכנס למחירון אנשים לא יתנו אלא רק מעטים בעלי לב רחב ונדיר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה