עזרה שכנה מטפלת שנותנת לפעוטות לבכות כל הבוקר

לא יודעת מה להגיד לכם
אני כל כך סומכת על המטפלות של הבנות שלי (אחת של התמת ואחת פרטית)
סומכת עליהן ממש בעניים עצומות
ועכשיו עם כל הסיפורים באשכול הזה הצלחתם לערער לי טיפטיפה את הביטחון במטפלות
חבל שנכנסתי לאשכול....................
לא חבל!
עדיף להיות עירניים.

אחת מהעולם הגדול...

משתמש מקצוען
ראיתי היום סרטון של מטפלת(לא מהמגזר החרדי) שמתעללת !!! בתינוק בן שנה, מחטיפה לו סטירות וזורקת אותו על הספה ,למזלי לא שמעתי את הקולות, אבל חברתי שמעה, ואמרה לי שהתינוק בכה את נשמתו אחר כך במשך דקות ארוכות
והוא לבד על הספה כל רגע עלול להתהפך. .
כזה דבר לא יכול לקרות בחייים במעון!
צריך אמנם ללא ספק לדאוג לרווחתם של המטפלות במעון, אבל עדיין מעון הוא המקום הכי הכי בטוח לתינוק
ויעידו על כך כמויות ההורים שקיבלו תשובה שלילית. .
איך ראית את זה? מי הסריט אותה בשעת מעשה?

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכנסו לבית של המטפלת והתקינו מצלמה נסתרת בלי שהיא תראה?
נו, תהיו ראליים
מסליקים מצלמה על העגלה על התיק של הילד וכו'... יש דווקא הרבה דרכים להגניב מצלמה כזו.
(אני לא מדברת מדמיון פורה אלא מדברים שהיו, אלו דברים ידועים.)

einkamoni

משתמש מקצוען
ראיתי היום סרטון של מטפלת(לא מהמגזר החרדי) שמתעללת !!! בתינוק בן שנה, מחטיפה לו סטירות וזורקת אותו על הספה ,למזלי לא שמעתי את הקולות, אבל חברתי שמעה, ואמרה לי שהתינוק בכה את נשמתו אחר כך במשך דקות ארוכות
והוא לבד על הספה כל רגע עלול להתהפך. .
כזה דבר לא יכול לקרות בחייים במעון!
צריך אמנם ללא ספק לדאוג לרווחתם של המטפלות במעון, אבל עדיין מעון הוא המקום הכי הכי בטוח לתינוק
ויעידו על כך כמויות ההורים שקיבלו תשובה שלילית. .

לצערנו, לצערי, מנסיון כואב... דבר כזה יכול לקרות גם במעון.
גם במעונות לא חסרים מקרי התעללות... נכון שבציבור שלנו זה כמעט ולא קיים, אבל תמיד צריך להיות ערניים, עם יד על הדופק!!!
אה, ועדיין רושמת את הבנות שלי למעון, כי בדעה שלך שיותר בטוח שם ממטפלת...

ששונית

משתמש מקצוען
אז ככה,
הבוקר הבנתי אחרי תצפיות ממושכות (לא האמנתי על עצמי שהפכתי להיות השכנה הסיוטית מהסיפורים) ואחרי פטפוט בוקר בלתי מחייב עם כמה שכנות,
שהמטפלת הזו מקבלת תינוקות לא באופן קבוע אלא כשנוצר צורך משאירים אצלה.
כנראה בימים האחרונים היה לה עומס שהיא לא רגילה אליו.
הבוקר הגיע רק תינוק/ת אחד ושקט שם (עוד פעם אוף על התפקיד הזה שנפל עלי)
אנסה לפטפט עם השכנה הזו על עבודתה ולתת לה עיצות סבתא שלא להסכים ליותר משני ילדים כי אחרת וגו' וכו'

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
אז ככה,
הבוקר הבנתי אחרי תצפיות ממושכות (לא האמנתי על עצמי שהפכתי להיות השכנה הסיוטית מהסיפורים) ואחרי פטפוט בוקר בלתי מחייב עם כמה שכנות,
אנסה לפטפט עם השכנה הזו על עבודתה ולתת לה עיצות סבתא שלא להסכים ליותר משני ילדים כי אחרת וגו' וכו'
לימוד בלדון לכף זכות

כמו רוב המקרים האלו!!!

21309

משתמש מקצוען
אז ככה,
תשני את המילה "השכנה הסיוטית" ל - "השכנה האכפתית"! ואני מאוד מעריכה אותך שאת לא מתעלמת... כי זה הכי קל!

אחת מנשר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שכנה שלי אישה צעירה מטפלת בשתים או שלוש פעוטות.
בערך משעה עשר ועד כמעט אחת הם בוכים בהיסטריה ולא נשמע שמישהו מנסה להרגיע אותם, הם בוכים ברצף עד כלות הכוחות לבכות.
השכנה מתגוררת ביחידונת הכוללת מטבחון וחדר שינה, אז רוב הזמן היא משאירה את דלת הבית פתוחה וכך אני שותפה מידי בוקר לצרחות.
באמת אינני מבינה איך האמהות מסכימות שהפעוט שלהן יהיה כלוא בשני מטר מרובע למשך כמה שעות, אבל זה לא העסק שלי כי הן אמורות לדעת את זה, אבל מה לעשות עם הבכיות?
לפנות לשכנה? לאימהות?
קראתי רק חלק מהתגובות פה-----

אכן זה רחמים ,

אך מספרת לך מהצד השני, מהצד של המטפלת .
אמא שלי היתה מטפלת, הכי מסורה בעולם.

לפעמים היו תינוקות שצרחו ללא הפסקה, ולעיתים זה גם היה מדביק את כל החבורה ביחד.
תמיד אני התחרפנתי מיזה שהם כל הזמן בוכים, אבל יש את האלו שזה האופי שלהם
בוכים >>אוכלים>> ישנים>>> בוכים וחזור חלילה.
את מנסה להביא להם הכל!!!! והם לא נרגעים...
בשלב כלשהו שמשך השנה הם מעכלים שהם לא בבית והם אצל המטפלת ואז הם נירגעים.
וגם זה משהו מאוד רגיש, אני זוכרת שהינו חוזרות הביתה מהלימודים רק פתחנו את הדלת והילד התחיל לבכות , חשב שזה אמא שלו.
ולמי שמביט מהצד חושב שבטח רע לו וכו' ...
אבל לא , לא היה רע לו.
אני מדגישה, לא היה לו שום סיבה לבכות, באמת היה לו טוב. זה פשוט אופי!

אני זוכרת שפעם היא שמרה על תאומות
ואז אחת היתה בוכה סתם בלי סיבה
זוחלת על הרצפה- תוך כדי בוכה ....
בעגלה- תוך כדי בוכה.....
אוכלת - בין ביס לביס בוכה...
סתם בוכה, כי באלה להיות מסכנה....
ואז שבשלב כלשהו היא נירגע (כדי לנשום אוויר)
מהר התאומה שלה ,התחילה לבכות גם , כאילו הפריעה לה השקט
והם בוכות כאילו באמת יש להם משהו שמפריעה להם משהו שרע להם.
אבל לא, באמת לא היה להם שום סיבה!!!

ויש כמובן את התינוקות האלו שתמיד טוב להם, וכיף להם, והם ילדים טובים. וכו'

סיפרתי לך 2 דוגמאות קטנות
וזה היה רק כדי להראות לך את הצד השני של התמונה,
את יכולה לדפוק אצלה בדלת כדי להלוות משהו, ותוך כדי לשאול אותה אם היא צריכה עזרה, להתענין אצלה באמת ממקום אמיתי איך היא מסתדרת וכו'
ואני מאמינה שתשמעי דברים טובים.

תמיד כדאי לפקוח עין, אבל לרב מי שבוחרת להיות מטפלת היא לא רעה ...
לכן כדאי לבוא אליה בדרך נעימה ומכבדת
לפני שפונים הלאה ....

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
באמת אם מטפלת מקבלת תינוקות באופן לא קבוע-
קשה להם להתרגל, והם יותר יבכו מאשר אצל מטפלת קבועה.

אני לא מסוגלת שתינוקות בוכים. אם אני נמצאת באיזה מקום ותינוק בוכה לידי זה מעצבן אותי ואני מיד מרימה אותו, ולא משנה לי שהאמא תגיד שאני שכנה חפרנית.

ואני רוצה להאיר שרוב המטפלות מקסימות ומהממות!
בכל פעם שאני מסיימת עם מטפלת אני חושבת לעצמי שאין עוד כמוה ובמקום אחר בטח לא אמצא-
ואז אני מגיעה למטפלת אחרת ומוצאת שגם היא מהממת!

נכון יש מטפלות שהתפקיד לא מתאים להן. גם לי לא מתאים להיות מטפלת כי אין לי סבלנות שבוכים לי. ועל האמהות להיות ערניות.
אבל מי שמרגישה בטוח במטפלת שלה- לדעתי זה לא סתם.
ומי שלא צרגישה בטוחה- שפשוט תבדוק ותפתיע. שוה להגיע יום אחד באיחור לעבודה, ובעוד יום, ולהיות רגועה ולדעת בזמן אמת.

מה שאני אוהבת במעונות שאפשר להיכנס בלי הודעה מוקדמת ופתאום להופיע בתוכו. זה תמיד יוצר הרגשה בטוחה לאמא שהיא יכולה לראות בכל זמן נתון.

קרן שמש

משתמש סופר מקצוען
במעונות כנראה

המצב במעונות גם לא מזהיר. המסכנים הללו צריכים להתרגל לתחלופה מטורפת של מטפלות שעובדות עבודה שוחקת שמשפיעה על הקטנים באופן ישיר. כואב הלב... תשאלי רב איך לנהוג אבל ברור מעל כל ספק שאסור לשתוק!!
לא בכל המעונות.
יש מעונות טובים. בהם אין תחלופה גבוהה של מטפלות, בגלל היחס המכבד שהן מקבלות, והתנאים, או לא יודעת למה.
אני ספציפית שלחתי למעון שרחוק ממני מאד, הלכנו כל יום מרחק גדול כדי להביא ולהחזיר, וזה שווה כל פסיעה וכל טיפת זיעה.
אני רואה את הילדים שלי הולכים בכיף וחוזרים מאושרים, מדברים על הגננת גם בבית הרבה,
ותמיד היו לילדים שלי במעון הזה את אותה מטפלת כל השנה, חוץ מפעם אחת שהמטפלת יצאה לחופשת לידה ל3 חודשים... וגם אז- שמו להם את המטפלת המשלימה להיות קבועה, והביאו משלימה אחרת, כך שהילדים הכירו אותה וחיבבו אותה.

ברור שיש מעונות שלא טוב בהם, כמו שיש גם למצוא מטפלות פרטיות טובות ומסורות.
אבל נשים מתעצלות לבדוק, או ללכת רחוק, או לשלם יותר במקרים מסוימים.

לדעתי עדיין מעונות הם הרבה יותר בטוחים לילד מאשר משפחתון או מטפלת.
זה שיש עם המטפלת במעון עוד מטפלות שרואות כל מעשה שלה, וזה שהיא לא נמצאת בבית שלה ויכולה להפעיל מכונה/לבשל/לישון/לא להוציא אותם מהעגלה/וכו' וזה שגם אם היא יוצאת לקנות משהו הילדים לא נשארים לבד (יש עוד מטפלות), כבר מוריד אוטומטית 90% מן המקרים שיכולים לקרות...

אילה ב

משתמש צעיר
אני רוצה לומר לך מצד הורה שלילד שלו היה אותו סיפור
חובה חובה לומר להורים
זכותו של הורה לדעת מה קורה עם הילד שלו
אצלי זה היה אותו דבר
ועד היום אני בסיוטים אמיתיים
את חייבת לספר להורים
וכמה שיותר מהר
אם יקרה שם משהו את שותפה לזה

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אני פעם רציתי לשלוח למטפלת, ויום קודם עליתי לתת לה את החפצים של התינוק כי למחרת בעלי היה צריך להביא אותו וד"ל...
ודפקתי אצל שכנה שלה שהיא חברה שלי לא זוכרת למה וסיפרתי לה שאני שולחת לפלונית, היא החלה להתגמגם ולא ידעה מה לעשות, אחכ התקשרתי לאותה מטפלת לתת הוראות אחרונות אז היא החלה להתווכח שאני טועה וכו, חטפתי קריזה וחזרתי לקחת את הדברים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה