שיתוף - ואשמח גם לביקורת/ יתוש קודח

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
שתיים בלילה, התאומים שוב התעוררו, אבישי קפץ לפני שגם היא תתעורר, בשלושת החודשים האחרונים כמו היה איזה הסכם לא חתום ביניהם, היא איתם ביום, הוא בלילה. ממילא הם אוכלים מבקבוק, החודש הראשון בפגייה הרגיל אותם לכך. אבישי לוקח אותו, רץ למטבח לפני שגם התאומה שלו תתעורר, מקווה שיש בטרמוס מים חמים, מערסל ביד אחת ובחצי עין פקוחה, כמו על אוטומט, שופת במקביל מים לקומקום ומרתיח להמשך הערב, הרי היא גם תתעורר הוא יודע את זה, הבקבוק בידו והקטנצ'יק שאולי הריח את הבקבוק המוכן, השמיע יבבה, מתוק שלי, זה רותח, נקרר אותו קצת, ונלך לאכול, טוב חמוד, השתתק, כאילו הבין.

אבישי נשכב, מושך את המחשב הנייד מהשידה, זהו, הלך הלילה, הוא הבין. מניח בעדינות את הקטן על המיטה הגדולה, את הבקבוק בתנוחה אלכסונית לתוך הפה, ומחפש משהו להעביר אתו את הזמן. ועוד לפני שמצא, היא השמיעה את קולה, הוא חוזר אל המטבח, היא צורחת ברקע, הוא מקרר את המים שרתחו, רץ אליה, הוא בוכה, מיישר לו שוב את הבקבוק, לוקח אותה וחוזר למטבח, פותח את הברז על הקרים, מנסה לזרז את התהליך, מסובב את הבקבוק ביד אחת מתחת לזרם, רק שהגברת לא תתעורר, שתישן קצת, מגיע לה, הוא מכיר את הלילות האלו, הוא מבין שהימים לא פחות מוצלחים, בהתווסף אליהם גם את בן השנתיים והשלוש שמסתובבים ברקע ודורשים את שלהם, הוא יתן לה לישון.

חוזר אל המיטה, הוא כבר נרדם, פני מלאך, כאילו לא חולל כאן דרמות קודם, הלוואי שימשיך, מניח את הבקבוק על הקטן, אותה על המיטה, יוצר מעגל, כרית בקבוק תינוק בקבוק תינוקת, יד אחת של אבא מלטפת אותה, והשנייה מנסה לחפש משהו מעניין לצפייה, ובמקביל מיישרת שוב את הבקבוק מהכרית, רק שלא יתחיל שוב.

הוא מביט בצג, בפינה השמאלית למטה, כבר שלוש. הטקס עוד לא הסתיים, וזו רק ההתחלה, אחר כך, צריך להעלות אותם חזרה לעריסות, ולהתפלל שלא יתעוררו. ואז חודרת למחשבתו התובנה הנוראית ביותר לאדם מעשן, אין לי סיגריות, אז מה, אבישי חושב לעצמו, תתגבר, זה בסך הכל סיגריה, עוד מעט בוקר, תלך לנץ, תמצא שם מישהו. הוא מנסה להסיר את המחשבה הזו תוך כדי שהוא מעביר אותם בזהירות חזרה לעריסה, הוא כמעט הצליח במשימה, היא התעוררה שוב, הוא נתן לה את הבקבוק שוב, הפעם בעריסה שתירדם הוא לא יצטרך להעיר אותה שוב, והופ הבחורצ'יק פוצח בזמר, היא רגועה נראה לו, הוא מרים אותו, מה יש חמוד? הבטן, כנראה, הוא מעסה מלטף, מרים שיטות יש לו למכביר, לוחץ על הבטן לא מידי חזק, מעלה ומוריד, הקטן לאט לאט נרגע, הנשימות נעשות קצביות, מתונות, רגועות, כשהריח חודר לאפו, והוא מבין את אשר יגור ממנו בא, יבוא האב ויקנח.

ארבע וחצי, הוא כנראה סתם משך את המחשב למיטה, אולי יירדם, אבל הוא כבר עבר את השינה להיום, אבישי הולך אל הסלון בשקט, נזהר שלא להעיר, והיתוש חופר לו במוח, מתחיל להיות כמו הציפור של טיטוס, קודח, אין לך סיגריה, הוא בודק בחליפה של שבת, אולי שכח שם שבוע שעבר קופסא מתכלה, אולי במגירה נשאר משהו, נאדה, אין, הוא חוזר למיטה, מנסה שוב להירדם והיתוש קודח, הוא קם לובש משהו מעל לפיג'מה, אולי מישהו כבר ער, הוא חושב.

יורד למטה, הרחוב חשוך, שומם, חתול בודד מצטנף מתחת לפח הירוק הגדול, אין נפש חיה, הוא יורד לכיוון בית הכנסת אולי הנצו הראשונים, ריק, יורד לכיוון המרכז המסחרי, אולי שם כבר הגיע אחראי משמרת לארגן את הבוקר במכולת, לא, אין אף אחד, והחלב כבר ליד הדלת, אוף, גם את המשאית של תנובה הוא פספס. מרחוק הוא מבחין בטלית שמתגנבת לעבר בית הכנסת, בריצה קלה מתקרב ומזהה, לא, הוא לא מעשן, אין סיכוי, אני מכיר אותו הוא חושב, הוא מנסה בכל זאת, והוא צדק, אין לו, מימיו לא עישן.

ברחוב למטה הוא שומע רעש של משאית, הוא יורד, חוצה דרך מדרגות הבניין ממול, בדרך כלל אבישי לא אוהב לחצות דרך בניינים, אבל הוא חייב, פוגש את בעל המשאית, יש לך למכור לי סיגריה? למכור? לא, אבל אתן לך אפילו שתיים, תודה, לא מתווכח, לוקח ורץ הביתה, בדרך הוא שם לב שאין לו אש, המצית לא עליו. הוא מתנשף במדרגות מקווה שאף אחד לא התעורר, נכנס, הבית שקט, קרניים ראשונות של אור חודרים דרך חרכי התריסים, הוא כל כך אוהב את השעות האלו, מרתיח שוב את המים בקומקום, וחושב לעצמו, אידיוט, כל דבר טוב בחיים נהרס לך בגלל ההרגל הדפוק הזה, תמיד מגיע הרגע הזה שאתה חייב סיגריה, לא משנה אם אתה באמצע ללמוד, באמצע פגישה, או הרצאה, מאותו רגע, אין לך חיים, רק איך אני יוצא מפה, איפה לעזאזל אני ממלא את ריאותי בניקוטין הארור הזה.

הוא לוקח את הסיגריות את שניהם, בלי דרמות מיותרות, בלי החלטות גורליות, מניח במדף העליון בארון הכניסה, ליד הטלית של שבת, אם אני ארצה, אני אקח אותם, עכשיו אני לא אעשן. ואולי, אולי גם אחר כך.

נערך לאחרונה ב:

משויטט

משתמש מקצוען
נחמד מאוד!
אתה רק צריך להיות קצת יותר נדיב עם הנקודות (ועם האנטר).

בקטנה: איכשהו, מרגיש לי שטיפול בתינוקות באמצע הלילה לא הכי מתחבר לתאווה לסיגריה. אם למשל הוא היה חייב לסיים עבודה כלשהי באישון לילה, ולקראת הסוף הוא מגלה שהחפיסה כלתה, אזי מתבקש כאן מרדף הרואי אחרי מעלי העשן.
ואיפה פגשת אב מסור כל כך שער כל הלילה כדי שרעייתו תוכל לישון? אני רוצה אותו לראיון חג..

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יפה!
אגב, פעם אמרו לך שאתה צריך להוסיף פסיקים,
אז הוספת, אבל המון!!!
לדעתי יותר מידי אבל אני שונא להיות החפרן התורן שתמיד יודע להעיר אז עשה כהבנתך.

נריה מגן

משתמש מקצוען
אשר, אתה ע-נ-ק! כמה לילות, כמה לילות הכנסת בקטע האחרון! לא יאמן.
בקטנה: איכשהו, מרגיש לי שטיפול בתינוקות באמצע הלילה לא הכי מתחבר לתאווה לסיגריה. אם למשל הוא היה חייב לסיים עבודה כלשהי באישון לילה, ולקראת הסוף הוא מגלה שהחפיסה כלתה, אזי מתבקש כאן מרדף הרואי אחרי מעלי העשן.
רואים שאתה לא מעשן... אין דבר יותר טוב מאשר סיגירה בלילה מיואש שכזה.

רק הערה, אשר יקירינו:
דיברנו על פסיקים, וקודמי גילו את אוזניך בענייין. יותר אנטרים, יותר נקודות, יותר סימני פיסוק כלליים אחרים, אדגים באמצעות קטע שתפסתי (סתם כך, לא משנה באמת איזה קטע).
הוא מביט בצג, בפינה השמאלית למטה, כבר שלוש. הטקס עוד לא הסתיים, וזו רק ההתחלה, אחר כך, צריך להעלות אותם חזרה לעריסות, ולהתפלל שלא יתעוררו. ואז חודרת למחשבתו התובנה הנוראית ביותר לאדם מעשן, אין לי סיגריות, אז מה, אבישי חושב לעצמו, תתגבר, זה בסך הכל סיגריה, עוד מעט בוקר, תלך לנץ, תמצא שם מישהו. הוא מנסה להסיר את המחשבה הזו תוך כדי שהוא מעביר אותם בזהירות חזרה לעריסה, הוא כמעט הצליח במשימה, היא התעוררה שוב, הוא נתן לה את הבקבוק שוב, הפעם בעריסה שתירדם הוא לא יצטרך להעיר אותה שוב, והופ הבחורצ'יק פוצח בזמר, היא רגועה נראה לו, הוא מרים אותו, מה יש חמוד? הבטן, כנראה, הוא מעסה מלטף, מרים שיטות יש לו למכביר, לוחץ על הבטן לא מידי חזק, מעלה ומוריד, הקטן לאט לאט נרגע, הנשימות נעשות קצביות, מתונות, רגועות, כשהריח חודר לאפו, והוא מבין את אשר יגור ממנו בא, יבוא האב ויקנח.
הוא מביט בצג, בפינה השמאלית למטה. כבר שלוש.
הטקס עוד לא הסתיים, וזו, ככל הנראה, רק ההתחלה. אחר כך צריך להעלות אותם חזרה לעריסות, ולהתפלל שלא יתעוררו.
למחשבתו חודרת התובנה הנוראית ביותר לאדם מעשן: אין לי סיגריות.
אז מה, חושב אבישי לעצמו, תתגבר, זו בסך הכל סיגריה. עוד מעט בוקר, תלך לנץ, תמצא שם מישהו.
הוא מנסה להסיר את המחשבה הזו תוך כדי שהוא מעביר אותם בזהירות חזרה לעריסה. הוא כמעט הצליח במשימה, וכמובן שברגע האחרון היא התעוררה שוב. הוא שוב נתן לה בקבוק, הפעם בעריסה. כשתירדם הוא לא יצטרך להעיר אותה שוב.
הופ, הבחורצ'יק פוצח בזמר. היא רגועה, נראה לו, והוא מרים אותו; מה יש חמוד?
הבטן, כנראה.
הוא מעסה, מלטף, מרים, שיטות יש לו למכביר. לוחץ על הבטן - לא מידי חזק, מעלה, מוריד, לאט לאט נרגע הקטן. הנשימות נעשות קצביות, מתונות, רגועות, ורק כשהריח חודר לאפו, הוא מבין שאת אשר יגור ממנו בא, יבוא האב ויקנח.

רוח סערה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אויש, איזה קטע חמוד ומקסים.
אבישי עזב כל כך מהר את הצג, אבל האובססיה נכנסה לו דווקא לסיגריה- זו תופעה נחמדת בימינו, כשכולם כל כך מכורים לצגים למיניהם.
גם לי בהתחלה הייתה פליאה על ההקשר בין תחילתו של המעשה, עם התאומים, לבין סופו, עם החיפוש האובססיבי אחר הסיגריות. אבל נריה מגן סיבר את אוזני- אחרי מסירות נפש כזו לטובת האחר (האישה או התאומים- תגיד אתה), חייבים לשאוב איזו חיות אוגאיסטית לריאותינו- לא? והרגע!!!
אהבתי את הקטע של ההתגברות וההתפכחות.
אני אעשן כשאני ארצה, לא כשזה יתגבר עליי ויקטין אותי למצב של חסר אונים.
(ומכייוון שהקטע האחרון היה כל כך חזק, הפריע מאוד בפאנץ' השגיאה: "את הסיגריות את שניהם")

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
תודה, בעניין הנקודות והאנטרים אני משתדל, באמת... לא מצליח לחתוך.
הייתי נותן לך עצה:
כתוב כרצונך, בלי נקודות ופסקאות. לאחר מכן תקריא בקול את הטקסט למי שלצידך (ואם זה בשתיים בלילה - תקריא לעצמך...). או דמיין שאתה דורש בציבור.
חֲשֹׁב: היכן אתה מפסיק מעט בין משפט למשנהו? היכן אתה לוקח נשימה ארוכה לפני שאתה ממשיך לקטע הבא? וכן על זה הדרך.
בהצלחה!

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
תודה על המשוב, והעצות, אני מעריך את זה, אשתדל, מפטיח.

(ומכייוון שהקטע האחרון היה כל כך חזק, הפריע מאוד בפאנץ' השגיאה: "את הסיגריות את שניהם")

כבר לא נותן לערוך, לפחות זו הטעות היחידה שמצאת, ולא נפלתי עם אם ועם... אני נופל איתם הרבה בכתיבה, ואחר כך זה מעצבן אותי בעין, וכנ"ל גם בזכרים ונקבות.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
אשר יקירינו
כפרה עליכם, ניסיתי שוב, אם יש את זמנכם ונפשכם, אודה מכל לב.

שתיים בלילה, התאומים שוב התעוררו, אבישי קפץ לפני שגם היא תתעורר, בשלושת החודשים האחרונים כמו היה איזה הסכם לא חתום ביניהם, היא איתם ביום, הוא בלילה, ממילא הם אוכלים מבקבוק, החודש הראשון בפגייה הרגיל אותם לכך.

אבישי לוקח אותו, רץ למטבח לפני שגם התאומה שלו תתעורר, מקווה שיש בטרמוס מים חמים, מערסל ביד אחת ובחצי עין פקוחה, כמו על אוטומט, שופת במקביל מים לקומקום ומרתיח להמשך הערב, הרי היא גם תתעורר הוא יודע את זה, הבקבוק בידו והקטנצ'יק שאולי הריח את הבקבוק המוכן, השמיע יבבה, מתוק שלי, זה רותח, נקרר אותו קצת, ונלך לאכול, טוב חמוד, השתתק, כאילו הבין.

אבישי נשכב, מושך את המחשב הנייד מהשידה, זהו, הלך הלילה, הוא הבין.

בעדינות מניח את הקטן על המיטה הגדולה, את הבקבוק בתנוחה אלכסונית לתוך הפה, ומחפש משהו להעביר אתו את הזמן, ועוד לפני שמצא, היא השמיעה את קולה.

חוזר אל המטבח, היא צורחת ברקע, הוא מקרר את המים שרתחו, רץ אליה, הוא בוכה. מיישר לו שוב את הבקבוק, לוקח אותה וחוזר למטבח, פותח את הברז על הקרים, מנסה לזרז את התהליך, מסובב את הבקבוק ביד אחת מתחת לזרם.

רק שהגברת לא תתעורר, שתישן קצת, מגיע לה, הוא מכיר את הלילות האלו, הוא מבין שהימים לא פחות מוצלחים, בהתווסף אליהם גם את בן השנתיים והשלוש שמסתובבים ברקע ודורשים את שלהם, הוא ייתן לה לישון.

חוזר אל המיטה, הוא כבר נרדם, פני מלאך, כאילו לא חולל כאן דרמות קודם, הלוואי שימשיך, מניח את הבקבוק על הקטן, אותה על המיטה, יוצר מעגל, כרית בקבוק תינוק בקבוק תינוקת, יד אחת של אבא מלטפת אותה, והשנייה מנסה לחפש משהו מעניין לצפייה, ובמקביל מיישרת שוב את הבקבוק מהכרית, רק שלא יתחיל שוב.

הטקס עוד לא הסתיים, וזו, ככל הנראה, רק ההתחלה. אחר כך צריך להעלות אותם חזרה לעריסות, ולהתפלל שלא יתעוררו.

למחשבתו חודרת התובנה הנוראית ביותר לאדם מעשן: אין לי סיגריות.

אז מה, חושב אבישי לעצמו, תתגבר, זו בסך הכל סיגריה. עוד מעט בוקר, תלך לנץ, תמצא שם מישהו.

הוא מנסה להסיר את המחשבה הזו תוך כדי שהוא מעביר אותם בזהירות חזרה לעריסה. הוא כמעט הצליח במשימה, וכמובן שברגע האחרון היא התעוררה שוב. הוא שוב נתן לה בקבוק, הפעם בעריסה. כשתירדם הוא לא יצטרך להעיר אותה שוב.

הבטן, כנראה.

הוא מעסה, מלטף, מרים, שיטות יש לו למכביר. לוחץ על הבטן - לא מידי חזק, מעלה, מוריד, לאט לאט נרגע הקטן. הנשימות נעשות קצביות, מתונות, רגועות, ורק כשהריח חודר לאפו, הוא מבין שאת אשר יגור ממנו בא, יבוא האב ויקנח.

ארבע וחצי, הוא כנראה סתם משך את המחשב למיטה, אולי יירדם, אבל הוא כבר עבר את השינה להיום, אבישי הולך אל הסלון בשקט, נזהר שלא להעיר, והיתוש חופר לו במוח, מתחיל להיות כמו הציפור של טיטוס, קודח, אין לך סיגריה, הוא בודק בחליפה של שבת, אולי שכח שם שבוע שעבר קופסא מתכלה, אולי במגירה נשאר משהו, נאדה, אין.

הוא חוזר למיטה, מנסה שוב להירדם והיתוש קודח, הוא קם לובש משהו מעל לפיג'מה, אולי מישהו כבר ער, הוא חושב.

יורד למטה, הרחוב חשוך, שומם, חתול בודד מצטנף מתחת לפח הירוק הגדול, אין נפש חיה, הוא יורד לכיוון בית הכנסת אולי הנצו הראשונים, ריק.

יורד לכיוון המרכז המסחרי, אולי שם כבר הגיע אחראי משמרת לארגן את הבוקר במכולת, לא, אין אף אחד, והחלב כבר ליד הדלת, אוף, גם את המשאית של תנובה הוא פספס.

מרחוק הוא מבחין בטלית שמתגנבת לעבר בית הכנסת, בריצה קלה מתקרב ומזהה, לא, הוא לא מעשן, אין סיכוי, אני מכיר אותו הוא חושב, הוא מנסה בכל זאת, והוא צדק, אין לו, מימיו לא עישן.

ברחוב למטה הוא שומע רעש של משאית, הוא יורד, חוצה דרך מדרגות הבניין ממול, בדרך כלל אבישי לא אוהב לחצות דרך בניינים, אבל הוא חייב, פוגש את בעל המשאית.

יש לך למכור לי סיגריה? למכור? לא, אבל אתן לך אפילו שתיים, תודה, לא מתווכח, לוקח ורץ הביתה.

בדרך הוא שם לב שאין לו אש, המצית לא עליו, הוא מתנשף במדרגות מקווה שאף אחד לא התעורר, נכנס, הבית שקט, קרניים ראשונות של אור חודרים דרך חרכי התריסים, הוא כל כך אוהב את השעות האלו.

מרתיח שוב את המים בקומקום, וחושב לעצמו, אידיוט, כל דבר טוב בחיים נהרס לך בגלל ההרגל הדפוק הזה, תמיד מגיע הרגע הזה שאתה חייב סיגריה, לא משנה אם אתה באמצע ללמוד, באמצע פגישה, או הרצאה, מאותו רגע, אין לך חיים, רק איך אני יוצא מפה, איפה לעזאזל אני ממלא את ריאותי בניקוטין הארור הזה.

הוא לוקח את הסיגריות, את שתיהן, בלי דרמות מיותרות, בלי החלטות גורליות, מניח במדף העליון בארון הכניסה, ליד הטלית של שבת, אם אני ארצה, אני אקח אותם, עכשיו אני לא אעשן. ואולי, אולי גם אחר כך.

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
במיוחד בשבילך:

כפרה עליכם! ניסיתי שוב. אם יש את זמנכם ונפשכם, אודה מכל לב.

שתיים בלילה. התאומים שוב התעוררו. אבישי קפץ לפני שגם היא תתעורר. בשלושת החודשים האחרונים כמו היה איזה הסכם לא חתום ביניהם, היא אתם ביום, הוא בלילה. ממילא הם אוכלים מבקבוק; החודש הראשון בפגייה הרגיל אותם לכך.

אבישי לוקח אותו, רץ למטבח לפני שגם התאומה שלו תתעורר. מקווה שיש בתרמוס מים חמים. מערסל ביד אחת ובחצי עין פקוחה, כמו על אוטומט, שופת במקביל מים לקומקום ומרתיח להמשך הערב. הרי היא גם תתעורר, הוא יודע את זה. הבקבוק בידו והקטנצ'יק, שאולי הריח את הבקבוק המוכן, השמיע יבבה. מתוק שלי! זה רותח! נקרר אותו קצת ונלך לאכול. טוב חמוד? השתתק, כאילו הבין.

אבישי נשכב, מושך את המחשב הנייד מהשידה. זהו, הלך הלילה, הוא הבין.

בעדינות מניח את הקטן על המיטה הגדולה, את הבקבוק בתנוחה אלכסונית לתוך הפה, ומחפש משהו להעביר אתו את הזמן, ועוד לפני שמצא, היא השמיעה את קולה.

חוזר אל המטבח. היא צורחת ברקע, הוא מקרר את המים שרתחו. רץ אליה, הוא בוכה. מיישר לו שוב את הבקבוק, לוקח אותה וחוזר למטבח. פותח את הברז על הקרים, מנסה לזרז את התהליך. מסובב את הבקבוק ביד אחת מתחת לזרם.

רק שהגברת לא תתעורר. שתישן קצת, מגיע לה. הוא מכיר את הלילות האלו, הוא מבין שהימים לא פחות מוצלחים, בהתווסף אליהם גם את בן השנתיים והשלוש שמסתובבים ברקע ודורשים את שלהם. הוא ייתן לה לישון.

חוזר אל המיטה. הוא כבר נרדם, [פניו כ]פני מלאך, כאילו לא חולל כאן דרמות קודם. הלוואי שימשיך. מניח את הבקבוק על הקטן, אותה על המיטה. יוצר מעגל - כרית, בקבוק, תינוק, בקבוק תינוקת... יד אחת של אבא מלטפת אותה, והשנייה מנסה לחפש משהו מעניין לצפייה, ובמקביל מיישרת שוב את הבקבוק מהכרית, רק שלא תתחיל שוב.

למחשבתו חודרת [לפתע] התובנה הנוראית ביותר לאדם מעשן: אין לי סיגריות.

הבטן, כנראה.

הוא מעסה, מלטף, מרים, שיטות יש לו למכביר. לוחץ על הבטן - לא מידי חזק, מעלה, מוריד, לאט לאט נרגע הקטן. הנשימות נעשות קצביות, מתונות, רגועות, ורק כשהריח חודר לאפו, הוא מבין שאת אשר יגור ממנו בא, יבוא האב ויקנח...

ארבע וחצי. הוא כנראה סתם משך את המחשב למיטה, אולי יירדם, אבל הוא כבר עבר את השינה להיום. אבישי הולך אל הסלון בשקט, נזהר שלא להעיר, והיתוש חופר לו במוח, מתחיל להיות כמו הציפור של טיטוס, קודח: אין לך סיגריה! הוא בודק בחליפה של שבת, אולי שכח שם שבוע שעבר קופסה מתכלה, אולי במגירה נשאר משהו. נאדה, אין.

הוא חוזר למיטה, מנסה שוב להירדם והיתוש קודח. הוא קם לובש משהו מעל לפיג'מה, אולי מישהו כבר ער, הוא חושב.

יורד למטה, הרחוב חשוך, שומם. חתול בודד מצטנף מתחת לפח הירוק הגדול. אין נפש חיה. הוא יורד לכיוון בית הכנסת אולי הנצו הראשונים. ריק.

יורד לכיוון המרכז המסחרי, אולי שם כבר הגיע אחראי משמרת לארגן את הבוקר במכולת. לא, אין אף אחד, והחלב כבר ליד הדלת. אוף, גם את המשאית של תנובה הוא פספס.

מרחוק הוא מבחין בטלית שמתגנבת לעבר בית הכנסת. בריצה קלה מתקרב ומזהה: לא, הוא לא מעשן, אין סיכוי! אני מכיר אותו, הוא חושב. הוא מנסה בכל זאת, והוא צדק: אין לו, מימיו לא עישן.

ברחוב למטה הוא שומע רעש של משאית. הוא יורד, חוצה דרך מדרגות הבניין ממול. בדרך כלל אבישי לא אוהב לחצות דרך בניינים, אבל [עכשיו] הוא חייב. פוגש את בעל המשאית.

יש לך למכור לי סיגריה?
- למכור? לא, אבל אתן לך אפילו שתיים.
- תודה!
לא מתווכח, לוקח ורץ הביתה.

בדרך הוא שם לב שאין לו אש, המצית לא עליו. הוא מתנשף במדרגות מקווה שאף אחד לא התעורר. נכנס, הבית שקט, קרניים ראשונות של אור חודרים דרך חרכי התריסים, הוא כל כך אוהב את השעות האלו...

מרתיח שוב את המים בקומקום, וחושב לעצמו: אידיוט! כל דבר טוב בחיים נהרס לך בגלל ההרגל הדפוק הזה. תמיד מגיע הרגע הזה שאתה חייב סיגריה, לא משנה אם אתה באמצע ללמוד, באמצע פגישה או הרצאה - מאותו רגע, אין לך חיים; רק: איך אני יוצא מפה? איפה לעזאזל אני ממלא את ראותי בניקוטין הארור הזה?!

הוא לוקח את הסיגריות, את שתיהן. בלי דרמות מיותרות, בלי החלטות גורליות, מניח במדף העליון בארון הכניסה, ליד הטלית של שבת. אם אני ארצה אני אקח אותם, עכשיו אני לא אעשן.
ואולי, אולי גם אחר כך לא.

מקווה שיצאתי ידי חובת כולם.
מקווה שיפסיק לעשן. לעולם.

שים לב: מעט סימני קריאה ושאלה - מוסיפים צבעונית וגיוון לאפלוליות הלילה.
בהצלחה!

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
אגב, נורא מפריע הענין הזה שיכולת העריכה זמנית. נשמח מאד שמנהלנו/תינו היקרים/ות יסדרו את הענין.
@פנס בערפל @מרשמלו
למרות שאני מבין את המגבלה, פעמים שיש המון תגובות על נושא, והבעל דבר מתקן, ואחר כך התגובות לא רלוונטיות, אבל הייתי מציע לתקן אם הערה למלעה אחר עריכה, או משהו בסגנון.

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
לא.
אנחנו נשמח אם תחזירו לנו את היכולת לערוך בכל עת ובכל שעה. או תפעלו בענין.
לא ברור שאם זה היה בידינו, זה כבר היה פה מזמן???
כל המנהלים ניסו לפעול בנידון והתייאשו...
נכון, צריך לחזור ולנסות שוב.
אשתדל בל"נ!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה