סיפור בהמשכים חדש בישיבה

חני כהן :)

משתמש מקצוען
הוא נכנס אל מבנה הישיבה, גורר אחריו מזוודה חורקת.
"היי יחיאל, עצור", רדף אחריו קולו של יעקוב. הוא הסתובב.

"יש לנו אורח חדש לחדר", הוא התנשף, בוחן את תגובתו. "הרב ביקש ממני לעדכן אותך".
"מה??" יחיאל עיקם את אפו. " איפה- בדיוק- הוא- יכנס?"
"לא יודע", קרץ יעקוב. אולי תתן לו את המיטה שלך".
יחיאל שתק. הבדיחה לא הצליחה לרומם את שולי שפתיו.

"טוב, מה אני יכול לעשות", הוא נאנח אחרי רגע. נחירו התנפחו אות לתחושת העצבים שהציפה אותו. איך קוראים לו?"
"מאיר כהן".
"הוא נמצא עכשיו בחדר?"
"כן"
יחיאל הסיט את מבטו לעבר המסדרון. "אני הולך להניח את החפצים שלי. להתראות בינתיים".

כשחלף על פני החדרים, הוא חש את הכעס תוסס בקרבו ומאיים לגלוש החוצה. החדר כל כך צפוף. אי אפשר לנוע בו מבלי להיתקע במזוודות של חברי החדר. למה שיבצו את מאיר דווקא בחדר זה? למה? הרי לא חסרים חדרים נוספים.

'אתה אנוכי', היכה בו המצפון, לועג. 'מתי תפסיק לחשוב רק על עצמך'.

הוא ניסה למצוא תירוץ טוב שישקיט את הקול ההוא, המייסר. אך כמו תמיד לא הצליח.

"יחיאל תעבוד על עצמך. תעבוד על עצמך", הוא מלמל לעצמו טרם נכנס אל החדר, מנסה להלביש על פניו חיוך.
אולי בכל זאת הם יצליחו להסתדר. נכון שהחדר יהיה צפוף. קרוב לוודאי שלא תהיה לו פרטיות. אך אין מה לעשות. יש גם אכזבות בחיים, הוא סיכם לעצמו.

"בוקר אור", הוא לחץ על הידית, מנסה להיראות חביב. אך המראה שנגלה מול עיניו גרם ללסתו התחתונה להישמט. "מה- זה- אמור- להיות?????".

נערך לאחרונה ב:

משתמש מקצוען
פרק 2

מזוודה ענקית, אדום צבעה, רבצה על מיטתו. זוג גרביים, פיג'מה וחבילת ערגליות, נחו בשלווה על הכרית.
"נעים מאד, מאיר", בחור גבה קומה, בעל אף מחודד וגבות עבות התקרב לעברו. אך יחיאל נשאר קפוא על מקומו, לא מחונן אותו במבט.
"נעים מאוד, יחיאל עמר", רק לאחר כמה שניות הוא הצליח להגיב. "ואגב, אתה יודע שזו המיטה שלי?" הוא אמר, מטעים את המילה שלי.
הבחור הסמיק. "אז איפה אני שם את החפצים שלי?"
יחיאל סקר את החדר הקטן. "זה באמת בעיה".
שתיקה חלפה ביניהם. "טוב, אני מציע שקודם כל תסדר את חפציך", אמר יחיאל, נועץ את עינו בזוג הגרביים.
"אין בעיה", מאיר התקדם לעבר המיטה, ערם בזריזות את החפצים, והניח את המזוודה בסמוך לדלת.
יחיאל נשם לרווחה.
השקט הסמיך והמצפון העיקש העיקו עליו. הוא הרגיש צורך להתעניין: "מה הביא אותך אלינו".
"אהמממ..", מאיר מישש את פדחתו, נבוך. "שמעתי דברים טובים על הישיבה שלכם".
"אני מקווה שתהנה", רק עתה הושיט יחיאל את ידו לעבר הבחור. וכשעמד קרוב אליו, הוא לא יכול היה להתעלם מסיכת הראש שהדביקה את כיפתו לראשו באופן מוזר.
גם החולצה האדומה שבצבצה מתחת לחולצתו המהוהה - הדליקה נורה קטנה במוחו.
הבחור הזה נראה מוזר. הוא ציין לעצמו.

משתמש מקצוען
פרק 3

"טוב, אז מה אוכלים לארוחת בוקר?" מאיר חכך את כפות ידו זו בזו. מבטו שידר סקרנות.
"לא יודע. נראה לי לחמניה עם גבינה"
פניו של מאיר התעוותו. "זהו?"
יחיאל חייך. "למה מה אכלת בישיבה הקודמת? ברבורים ברוטב שמפניון? צלי בשר?"
מאיר צחק צחוק חיוור. אדמומיות התפשטה על לחיו.
יחיאל תפס את מצחו. "רגע, איזה לא מנומס אני. לא שאלתי באיזה ישיבה למדת?"
פניו של מאיר החליפו צבעים. אדום. כתום. לבן חיוור. "בישיבת עטרת מרדכי. זה ממש רחוק מכאן".
גבותיו של יחיאל התרוממו. "עטרת מרדכי? מוזר, לא שמעתי על הישיבה הזאת".
"כן, גם אני לא הכרתי אותה. זאת אומרת עד לפני שלמדתי בה", הוא תיקן את עצמו, מרגיש מטופש.
מבטיהם של השניים התמודדו. שתיקה כבדה חלפה ביניהם.
"יחיאל, הלכת לייצר את המזוודה", יעקוב התפרץ לחדר, מחלץ אותם ממבוכה. "לאן נעלמת? אמרת שאתה רק הולך להניח את החפצים".
יחיאל הסיט את מבטו לעבר הדלת. "עשינו היכרות קצרה", הוא אמר. יעקוב זיהה נימה עוקצנית בקולו.

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרק 3

"טוב, אז מה אוכלים לארוחת בוקר?" מאיר חכך את כפות ידו זו בזו. מבטו שידר סקרנות.
"לא יודע. נראה לי לחמניה עם גבינה"
פניו של מאיר התעוותו. "זהו?"
יחיאל חייך. "למה מה אכלת בישיבה הקודמת? ברבורים ברוטב שמפניון? צלי בשר?"
מאיר צחק צחוק חיוור. אדמומיות התפשטה על לחיו.
יחיאל תפס את מצחו. "רגע, איזה לא מנומס אני. לא שאלתי באיזה ישיבה למדת?"
פניו של מאיר החליפו צבעים. אדום. כתום. לבן חיוור. "בישיבת עטרת מרדכי. זה ממש רחוק מכאן".
גבותיו של יחיאל התרוממו. "עטרת מרדכי? מוזר, לא שמעתי על הישיבה הזאת".
"כן, גם אני לא הכרתי אותה. זאת אומרת עד לפני שלמדתי בה", הוא תיקן את עצמו, מרגיש מטופש.
מבטיהם של השניים התמודדו. שתיקה כבדה חלפה ביניהם.
"יחיאל, הלכת לייצר את המזוודה", יעקוב התפרץ לחדר, מחלץ אותם ממבוכה. "לאן נעלמת? אמרת שאתה רק הולך להניח את החפצים".
יחיאל הסיט את מבטו לעבר הדלת. "עשינו היכרות קצרה", הוא אמר. יעקוב זיהה נימה עוקצנית בקולו.
תדמיינו שמראים לילד סוכריה צבעונית גדולה ומפתה. שואלים אותו: "רוצה?",
הוא מהנהן בהלהבות. מושיטים לו את הסוכריה, הוא בוחן אותה מכל צדדיה בהתרגשות. מלקק בסקרנות, היא מתוקה וממש טעימה לו. ממכרת. הוא מצמיד שפתיים ומוצץ עוד קצת, מתענג.
זהו.
יד מושטת במהירות ותולשת מידו את הסוכריה. הדמות האלמונית מסתובבת והולכת עם הסוכריה.

מה תגידו על זה? אכזריות?
כמו הילד הזה הרגשתי כשסיימתי לקרוא את הפרק הזה.
באמת, @חני כהן :) , זה קצר מדי. רחמנות.

משתמש מקצוען
תדמיינו שמראים לילד סוכריה צבעונית גדולה ומפתה. שואלים אותו: "רוצה?",
הוא מהנהן בהלהבות. מושיטים לו את הסוכריה, הוא בוחן אותה מכל צדדיה בהתרגשות. מלקק בסקרנות, היא מתוקה וממש טעימה לו. ממכרת. הוא מצמיד שפתיים ומוצץ עוד קצת, מתענג.
זהו.
יד מושטת במהירות ותולשת מידו את הסוכריה. הדמות האלמונית מסתובבת והולכת עם הסוכריה.
הצלחת להצחיק אותי כהוגן...
מה תגידו על זה? אכזריות?
מה את רומזת עלי...?
יפה מאוד!
מחכה להמשך

תודה!

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מה את רומזת עלי...?
חס ושלום...
רק עשיתי סערת מוחות להעלאת אסוציאציות, וביקשתי רחמנות ופרקים יותר ארוכים...
בכל אופן עוד לא החמאתי לך כמו שצריך על הפרק אז:
כתוב מתוק, מותח ומסקרן.

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
כתיבה ממש יפה! הפרקים מסקרנים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה