שיתוף - לביקורת רעש

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
שלום. הצטרפתי לפורום נכבד זה אך אתמול, כדי לחגוג את האירוע הנה קטע קצר - נא ונא, אך ורק ביקורת עניינית.

רעש. רעש אימים, מפר את שלוותי, טורד את מנוחתי ומשבש את ריכוזי. מתבונן סביבי לגלות היכן הוא מקור הרעש, להשתיקו, כדי שאוכל להתרכז ולעשות. ביקשתי ותרתי אחריו אך הוא סרב להתגלות בפני - טמיר ונעלם מקומו.
אולי מאוורר תלת כַּנְפִי שמנשב רוחו בחדר הוא טורד את שלוותי? אולי מנוע מזגן מטרטר לו בחוץ? אולי אוושה מרוחקת של אוטובוס מתאמץ?
רעש. הוא בלתי נסבל.

אוזניות קשת כבדות ואטומות - כמו של טייסים - אני מניח על אוזניי, הם יאטמו כל רעש, יעניקו לי דממה.
הרעש מחריש את אוזניי.
כמעט אובססיבי אני מתרוצץ לתור אחריו, מהרהר באפשרות שעכביש התנחל באוזני והחליט שהנה המקום להלחין בו את הסימפוניה העכבישית השמינית של טרנטולה. נוטל קיסם אוזניים לידי ודוחק אותו עד עור התוף נעוץ ושלוף, יזוב דם עכביש מאוזני העיקר לא לשמוע את הרעש הנורא.
הוא מתעקש להישאר. הרעש, לא העכביש.

נכנס אל חדר הממ"ד טורק את הדלת, מגיף את חלון הפלדה הכבד, נוטל שמיכת פוך עבה מארגז המצעים נכנס אל המיטה ומתעטף בה מראש ועד כף רגל.
הרעש איתי.
לימדו אותי פעם שאם לא מתייחסים לטרולים ונודניקים - הם מתאיינים. אני מפסיק להתייחס.
הוא נשאר, שורד את כל ניסיונות החיסול.
הוא מפריע לי להתרכז, לחשוב וליצור. הוא מסלק ממני כל בדל של רעיון וכל שביב של הבנה. אני מזדהה פתאום עם ואן-גוך - כמעט הייתי ואן-גוך בעצמי.

דופק את הראש בקיר. דופק חזק. אני רואה שחור בעיניים - זה כואב.
לא עוזר.

וריטסרום

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
קודם כל, ברוך הבא.
קטע מעניין, כתוב טוב.
אהבתי שהסתיים בצורה כזאת, ולא בצורה של תובנה ומסר.
הכתיבה ממש יפה, אם כי בהתחלה היתה קצת מיגעת וכבדה בשבילי.
ביקשתי ותרתי אחריו אך הוא סרב להתגלות בפני - טמיר ונעלם מקומו.
מרגיש פיוטי מידי, קצת כמו קטע תפילה, לא התכתב לי עם שאר הטסקט.
כמעט אובססיבי אני מתרוצץ לתור אחריו, מהרהר באפשרות שעכביש התנחל באוזני והחליט שהנה המקום להלחין בו את הסימפוניה העכבישית השמינית של טרנטולה. נוטל קיסם אוזניים לידי ודוחק אותו עד עור התוף נעוץ ושלוף, יזוב דם עכביש מאוזני העיקר לא לשמוע את הרעש הנורא.
הוא מתעקש להישאר. הרעש, לא העכביש.
גם זה היה לי כבד וקצת מסורבל.
אבל אהבתי את השורה על הסימפוניה העכבישית השמינית :)
אני מזדהה פתאום עם ואן-גוך - כמעט הייתי ואן-גוך בעצמי.
אהבתי.

נערך לאחרונה ב:

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מרגיש פיוטי מידי, קצת כמו קטע תפילה, לא התכתב לי עם שאר הטסקט.

גם זה היה לי כבד וקצת מסורבל.
אבל אהבתי את השורה על הסימפוניה העכבישית השמינית :)
תודה על הארות והן אכן נכונות מאוד.
כתבתי את הטקסט בנשימה אחת ארוכה, ואחר כך התיישבתי לערוך אותו.
וכידוע, עורכים הם לא הדבר החביב על אנשים שעוסקים בכתיבה - גם אם העורך הוא הכותב בעצמו.
כל כך אהבתי את המשפטים האלו שלא הייתי מסוגל להוציא אותם החוצה.

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום. הצטרפתי לפורום נכבד זה אך אתמול, כדי לחגוג את האירוע הנה קטע קצר - נא ונא, אך ורק ביקורת עניינית.

רעש. רעש אימים, מפר את שלוותי, טורד את מנוחתי ומשבש את ריכוזי. מתבונן סביבי לגלות היכן הוא מקור הרעש, להשתיקו, כדי שאוכל להתרכז ולעשות. ביקשתי ותרתי אחריו אך הוא סרב להתגלות בפני - טמיר ונעלם מקומו.
ברוך הבא לפורום מהמאמר שכתבת מבינים שבאמת שכאן זה המקום הנכון לשתף ולהשתתף
הנושא של המאמר הוא רעש טורדני תמיר ונעלם --ok --בהחלט מסקרן ומעניין -- ציפיתי שבסוף המאמר יהיה
הסבר לרעש ומקורו --- אבל נשארנו עם התעלומה -- לא גילית לנו

tmr

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
טוב דבר שלי אישית ממש מפריע- זה כשחוזרים על אותו שורש באותה פסקה,
בהתחלה גם יש כמה "קיצורים" כאלו של שייכות, כמו שלוותי ומנוחתו, שלדעתי אפשר קצת לפשט שם

בהצלחה! מחכה לראות עוד.

יהלום-יצירות מלוטשות

הוצאה לאור שמבינה אותך
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
קטע טוב.
ברוך הבא, עשית חשק לקטעים נוספים שלך...
כן, ציפיתי לקבל תשובה על מקור הרעש, חשבתי שמא גילית שהוא מגיע בפנים, אבל בזכות התעלומה נשארתי מהורהר.
וזה טוב...
חזק ואמץ.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה