שאלה שיפוץ בית נופש בצפון- קבלן מומלץ? מדרגות בטון או ברזל?

חץ וקסת

משתמש רשום
מצטרפת לקודמים בעניין הממ"ד-
בזמנים לחוצים (כמו עכשיו) לא נבוא גם אם יש ממ"ד.
משמע שמיכל הדלק של הנפש, מהתידלוק/נופש הקודם לא נגמר ולא בוער לכם עכשיו נופש.
השאלה היא, הרי אם הייתם צריכים עכשיו נופש [מדגיש: לא רוצים אלא צריכים], יש סבירות שהייתם תופסים שבוע רגוע יחסית ונוסעים למקום עם היסטוריה רגועה. ובאופן כזה השאלה אם הייתם מתעניינים בממ"ד הופכת לרלוונטית.
אגב, לפני רכישת הנכס היו לנו שתי אפשרויות, אחד באיזור כרמיאל [חזון] והשני הרבה יותר זול אבל הרבה יותר צפונה [אלקוש] וכשהתייעצנו עם מרן הגרמ"ה הוא הכריע באיזור כרמיאל כי בצפון הצפוני יתכן שיהיו זמני מתח ונופשים לא יבואו [אלו דבריו בערך, אולי לא מדוייק (מדובר לפני כשנתיים)].
בפועל, המושב ההוא מפונה.
לגופו של ענין הממ"ד חשבתי שאם יש לאדם הון עצמי לשיפוץ וע"י וויתור על ממ"ד ישאר בידו סכום שיאפשר לקנות עוד נכס לא יקר ע"י משכנתא זה בהחלט נשמע יותר רווחי.

חביבונת

משתמש מקצוען
משמע שמיכל הדלק של הנפש, מהתידלוק/נופש הקודם לא נגמר ולא בוער לכם עכשיו נופש.
השאלה היא, הרי אם הייתם צריכים עכשיו נופש [מדגיש: לא רוצים אלא צריכים], יש סבירות שהייתם תופסים שבוע רגוע יחסית ונוסעים למקום עם היסטוריה רגועה. ובאופן כזה השאלה אם הייתם מתעניינים בממ"ד הופכת לרלוונטית.
אגב, לפני רכישת הנכס היו לנו שתי אפשרויות, אחד באיזור כרמיאל [חזון] והשני הרבה יותר זול אבל הרבה יותר צפונה [אלקוש] וכשהתייעצנו עם מרן הגרמ"ה הוא הכריע באיזור כרמיאל כי בצפון הצפוני יתכן שיהיו זמני מתח ונופשים לא יבואו [אלו דבריו בערך, אולי לא מדוייק (מדובר לפני כשנתיים)].
בפועל, המושב ההוא מפונה.
לגופו של ענין הממ"ד חשבתי שאם יש לאדם הון עצמי לשיפוץ וע"י וויתור על ממ"ד ישאר בידו סכום שיאפשר לקנות עוד נכס לא יקר ע"י משכנתא זה בהחלט נשמע יותר רווחי.
משמע שאנחנו מאוד רוצים ומתכננים לצאת בקרוב לנופש, אבל בשום אופן לא בכרמיאל!
וזה לא משנה אם זה צפון צפון, או צפון יחסית, אנחנו לא מחפשים להתקרב לסכנה,
ואם בביתנו לא היינו צריכים את הממ"ד (ב"ה!) במלחמה הזאת, אנחנו לא מגיעים לנופש כדי לדעת שמקסימום יש ממ"ד בצימר...
יצאנו לנופש כמה פעמים מתחילת המלחמה אבל לאזורים בטוחים, שגם לא נמצאים בקרבת אזורים רגישים. (טבריה, יבניאל, ירושלים, נתניה) ובהחלט לא חשבנו לבדוק אם יש ממ"ד בצימר/ מלון.
אבל מההודעות שלך משתמע שאתה ממש רוצה לבנות ממ"ד ורק מחכה לקבל אישורים מפרוג, כי נראה שהרוב צידדו נגד, ועדיין ברור לך שצריך, ואתה רוצה. אז בשביל מה אתה שואל פה?

יצחק77

משתמש מקצוען
משמע שאנחנו מאוד רוצים ומתכננים לצאת בקרוב לנופש, אבל בשום אופן לא בכרמיאל!
וזה לא משנה אם זה צפון צפון, או צפון יחסית, אנחנו לא מחפשים להתקרב לסכנה,
ואם בביתנו לא היינו צריכים את הממ"ד (ב"ה!) במלחמה הזאת, אנחנו לא מגיעים לנופש כדי לדעת שמקסימום יש ממ"ד בצימר...
יצאנו לנופש כמה פעמים מתחילת המלחמה אבל לאזורים בטוחים, שגם לא נמצאים בקרבת אזורים רגישים. (טבריה, יבניאל, ירושלים, נתניה) ובהחלט לא חשבנו לבדוק אם יש ממ"ד בצימר/ מלון.
אבל מההודעות שלך משתמע שאתה ממש רוצה לבנות ממ"ד ורק מחכה לקבל אישורים מפרוג, כי נראה שהרוב צידדו נגד, ועדיין ברור לך שצריך, ואתה רוצה. אז בשביל מה אתה שואל פה?
טבריה יותר בטוחה מכרמיאל ??? :)

חץ וקסת

משתמש רשום
אבל מההודעות שלך משתמע שאתה ממש רוצה לבנות ממ"ד
איבחון נכון או כמעט נכון. אני מודה שככל הנראה יש לי "נגיעה" לממ"ד בגלל זמנים שאנחנו נהיה שם.
ורק מחכה לקבל אישורים מפרוג, כי נראה שהרוב צידדו נגד, ועדיין ברור לך שצריך, ואתה רוצה. אז בשביל מה אתה שואל פה?
אסביר: יש שאלות בפורום שמבקשים מידע או עצה, וברגע שמשתמש יתרום את המידע הנצרך אפשר להגיד תודה ולסגור את האשכול. יש שאלות של דעה וכשמשתמש מחווה את דעתו אפשר לדון/להוכיח/לסתור/לברר. אך הסוג שלי הוא סקר דעת קהל, ולזה צריך כמה שיותר דעות [ברור שצידוד של שניים שלשה ואפילו עשרה לכאן או לכאן איננו נותן תמונה אמיתית ואפילו מדגמית לציבור]. כעת אני מתוודה שכאשר אני מעלה טיעונים, למרות שזה על ציטוט של משתמש פלוני או אלמוני, בפועל המטרה היא להעלות את האשכול שוב לעיני הקהל בתקווה שעוד משתמש יחווה את דעתו וכך מספר התומכים/המתנגדים גדל ואולי יגיע למספר משמעותי. מקווה שזה לא נשמע מקומם.
יתכן שהיה יותר נכון לפתוח את זה כסקר. [במאמר המוסגר, לא בקטע ביקורתי, סתם סקרנות, נראה שכמות המגיבים איננה אפילו עשירית מהצופים, למה זה? הרי כל מגיב, בכמה מילים של בעד זה נגד זה תורם לנו המוווון!!]
אגב, הנושאים האחרים ששאלתי יותר מעסיקים אותי בפועל.
חשוב לי להדגיש, כל תגובה עוזרת לנו מאד, תודה אמיתית לכולם.

יצחק77

משתמש מקצוען
איבחון נכון או כמעט נכון. אני מודה שככל הנראה יש לי "נגיעה" לממ"ד בגלל זמנים שאנחנו נהיה שם.

אסביר: יש שאלות בפורום שמבקשים מידע או עצה, וברגע שמשתמש יתרום את המידע הנצרך אפשר להגיד תודה ולסגור את האשכול. יש שאלות של דעה וכשמשתמש מחווה את דעתו אפשר לדון/להוכיח/לסתור/לברר. אך הסוג שלי הוא סקר דעת קהל, ולזה צריך כמה שיותר דעות [ברור שצידוד של שניים שלשה ואפילו עשרה לכאן או לכאן איננו נותן תמונה אמיתית ואפילו מדגמית לציבור]. כעת אני מתוודה שכאשר אני מעלה טיעונים, למרות שזה על ציטוט של משתמש פלוני או אלמוני, בפועל המטרה היא להעלות את האשכול שוב לעיני הקהל בתקווה שעוד משתמש יחווה את דעתו וכך מספר התומכים/המתנגדים גדל ואולי יגיע למספר משמעותי. מקווה שזה לא נשמע מקומם.
יתכן שהיה יותר נכון לפתוח את זה כסקר. [במאמר המוסגר, לא בקטע ביקורתי, סתם סקרנות, נראה שכמות המגיבים איננה אפילו עשירית מהצופים, למה זה? הרי כל מגיב, בכמה מילים של בעד זה נגד זה תורם לנו המוווון!!]
לענ"ד באופן כללי
דירת נופש בכרמיאל זה לא ממש בעסט סייל זה טוב לבין הזמנים משפחתי
ואם זה ממש גדול גם לשבת גיבוש משפחתית
בד"כ אי אפשר לגבות מחירי ירושלים וגם לא ,צפת, וטבריה
כך שכל השקעה משמעותית ספק אם תחזיר את עצמה וכמה שנים זה יקח???
פשוט קח דף ועט ודבר עם מישהו שמתעסק עם דירות נופש באזור כמה לילות בשנה להערכתו תצליחו להשכיר
מינימום / מקסימום = ממוצע =הכנסה משוערת ותוכל לקבל כיוון
נשמח אם תעלה כאן את הנתונים כדי שגם אנחנו נחכים

דאבל

משתמש מקצוען
תודה. אני מלכתחילה הייתי בעד ממ"ד ואיך שהוא הרגשתי די לבד בדעתי. כעת אני כבר לא. אולי עוד מישהו מתגייס לצדד בממ"ד??

ממש ככה
רוב מוחץ של המגיבים טוענים שממ"ד לא יוסיף אבל אם אתם רוצים מי אנחנו שנגיד לא?....
גם אני כשמחפשת דירת נופש ממש לא חושבת על זה
זו הוצאה גדולה שעדיף להשתמש בה בשביל להעלות את הרמה של הפינוק, הריהוט, העיצוב -
ובסוף זה מה שמביא אנשים

חביבונת

משתמש מקצוען
אז בנושאים האחרים- שטיחים בחדרים- ממש ממש מומלץ להחליף.
מדרגות- אם הצימר בפנים מאוד יפה ומוקפד, יכול להיות שלא היה מפריע לי אם המדרגות החיצוניות מברזל (אבל יציב ממש כמובן)
באמת כרמיאל זה לא שיא המקום לצימר, כדאי לכם להשקיע מאוד בצימר שיהיה יפה ועדכני, ונקי תמיד(לי זה הכי חשוב!)
ואז יש יותר סיכויים שהשם של הצימר שלכם יעבור מאנשים שהיו מרוצים מאוד

ועוד נושא שלא תמיד בעלי הצימר משקיעים בו- מיטות נוחות ומפנקות! וגם שהמיטה תהיה יפה.
זה לא משהו שאנשים ידעו מראש ויגיעו בגלל זה, אבל זה יוסיף להם מאוד להנאה מושלמת, ולא שיכנסו למיטה ויקללו את בעל הצימר על חוסר הנוחות...

חץ וקסת

משתמש רשום
לענ"ד באופן כללי
ואם זה ממש גדול גם לשבת גיבוש משפחתית
בד"כ אי אפשר לגבות מחירי ירושלים וגם לא ,צפת, וטבריה
כך שכל השקעה משמעותית ספק אם תחזיר את עצמה וכמה שנים זה יקח???
פשוט קח דף ועט ודבר עם מישהו שמתעסק עם דירות נופש באזור כמה לילות בשנה להערכתו תצליחו להשכיר
מינימום / מקסימום = ממוצע =הכנסה משוערת ותוכל לקבל כיוון
נשמח אם תעלה כאן את הנתונים כדי שגם אנחנו נחכים
באמת כרמיאל זה לא שיא המקום לצימר, כדאי לכם להשקיע מאוד בצימר שיהיה יפה ועדכני, ונקי תמיד(לי זה הכי חשוב!)
ואז יש יותר סיכויים שהשם של הצימר שלכם יעבור מאנשים שהיו מרוצים מאוד

לא בכרמיאל אלא באיזור כרמיאל. [מושב חזון]
ממש ככה
רוב מוחץ של המגיבים טוענים שממ"ד לא יוסיף אבל אם אתם רוצים מי אנחנו שנגיד לא?....
גם אני כשמחפשת דירת נופש ממש לא חושבת על זה
זו הוצאה גדולה שעדיף להשתמש בה בשביל להעלות את הרמה של הפינוק, הריהוט, העיצוב -
ובסוף זה מה שמביא אנשים
ספרתי על האצבעות, הגעתי לכ5 שצידדו לוותר על ממ"ד או בכיוון הזה, וכמדומני 3 שהיו בכיוון הבעד.
מדרגות- אם הצימר בפנים מאוד יפה ומוקפד, יכול להיות שלא היה מפריע לי אם המדרגות החיצוניות מברזל (אבל יציב ממש כמובן)
מדובר על מדרגות צמודות לבית [לא לצימר] שעולות לקומת הגג, וכיון שהייעוד של המתחם הוא למשפחות עם ילדיהם, ובקומת גג יהיה חדר אוכל מרווח לסעודות, המדרגות מתוכננים לשימוש רב של מבוגרים וילדים, עגלות, אוכל. בקיצור, לא איזה מדרגות צדדיות לקומת גלריה של הצימר.
לגבי המיטות, כל מילה נכונה!

הללו

משתמש מקצוען
כמה חדרים סגורים יהיו שם?
אפשר כבר לסגור לקיץ הבא?
(כתבתי מספיק מילים בשביל לקבל 20 אחוז או חייב ייעוץ כלשהו בתגובה?)

חץ וקסת

משתמש רשום
כמה חדרים סגורים יהיו שם?
אפשר כבר לסגור לקיץ הבא?
(כתבתי מספיק מילים בשביל לקבל 20 אחוז או חייב ייעוץ כלשהו בתגובה?)
אווו סוף סוף מתחילים להריח כסף.. [סתם בצחוק ;) ]
ובכן אתה זכאי ב30 אחוז!!!
אחת מהשאלות ששאלתי היו האם כדאי לסנף את קומת העמודים להשכרה היומית או להשכיר אותה בנפרד השכרה חודשית. בלעדיה ישנם 4 חד"ש בבית + שני צימרים בחצר.
כולי תקווה שקבלן כל שהוא יואיל בטובו לקחת את העבודה בהקדם ונסיים לפני בין הזמנים. בינתיים המצב הוא סוג של מרדף אחרי הקבלנים שיעשו טובה ויתנו הצעה וגם אז אינם פנויים מיד. [יש לי תחושה שבמרכז קבלנים היו רודפים אחרי..].

יצחק77

משתמש מקצוען
אם עדיין לא בניתם את הגג אפשר לשקול לשלב פנלים סולארים
הכנסה קבועה מחברת חשמל +אפשרות לחשמל כשר בשבת
רק צריך לוודא כיוון הגג לשמש

צו"ל

משתמש חדש
1. בכרמיאל עצמה יש ביקוש גבוה מאוד לנופש בבין הזמנים ברמה של מאה אחוז תפוסה בכל הדירות נופש של הקהילה החרדית ויש יותר ביקוש מהיצע, כרמיאל ממקומת במקום מאוד נוח ונגיש, לעומת זאת במשך השנה כמעט ואין ביקוש כלל.
2. בכרמיאל היה מתחילת המלחמה רק שתי אזעקות פפחות כנראה מרוב ערי הארץ (אפי בחיפה שהיא יותר מרכז היה יותר) כרמיאל ממוקמת על הר ואולי לכן לא מגיע לשם טילים מבחינה טכנית.
3.לגבי שיפוץ יש את הקבלן ישראל וינגרטן שהוא מקצוען ברמה גבוהה מאוד והוא גם מעצב פנים ויכול להוציא צימר של השמחות מנסיון הוא מאוד זול שווה לבדוק המספר שלו 054-8454030

חץ וקסת

משתמש רשום
מעדכן שאחרי בדיקה מתישה התברר שהפער בין קבלן יהודי [לא אלו שהוזכרו באשכול] לאינו יהודי, היה עשרות אלפים.
החלטנו לעשות עם הא"י את השיפוץ של הצימרים כשלב ראשון וזו תהיה גם סוג של בדיקה אם כדאי להמשיך איתו לשיפוץ הבית.
(יש לנו גם מישהו מהמושב שהתנדב לשמש כמפקח למחצה)
.לגבי שיפוץ יש את הקבלן ישראל וינגרטן
הוא מבצע שיפוצים גדולים של 200 300 K? הוא מכרמיאל?

HP מעצבת

משתמש מקצוען
1. בכרמיאל עצמה יש ביקוש גבוה מאוד לנופש בבין הזמנים ברמה של מאה אחוז תפוסה בכל הדירות נופש של הקהילה החרדית ויש יותר ביקוש מהיצע, כרמיאל ממקומת במקום מאוד נוח ונגיש, לעומת זאת במשך השנה כמעט ואין ביקוש כלל.
2. בכרמיאל היה מתחילת המלחמה רק שתי אזעקות פפחות כנראה מרוב ערי הארץ (אפי בחיפה שהיא יותר מרכז היה יותר) כרמיאל ממוקמת על הר ואולי לכן לא מגיע לשם טילים מבחינה טכנית.
3.לגבי שיפוץ יש את הקבלן ישראל וינגרטן שהוא מקצוען ברמה גבוהה מאוד והוא גם מעצב פנים ויכול להוציא צימר של השמחות מנסיון הוא מאוד זול שווה לבדוק המספר שלו 054-8454030
בחיפה לא היו אזעקות במלחמה הנוכחית

חץ וקסת

משתמש רשום
אז ככה. הקבלן הבן דוד העלה את המחיר [בתואנה שלא אמרתי לו הכל, אם זה נכון ואם לא, לפי בדיקה שלי הוא עדיין מבקש מחיר זול] ואנחנו עשינו חושבים והחלטנו לצמצם מאד את השיפוץ למינימום ההכרחי.
מבקשים מאד מכל אחד להגיב ב-'כן ולא' על שתי שאלות:
1. הקירות החיצוניים של הבית נראים ישנים כפי שזה נשמע. למי שמכיר ישנה אפשרות של שטיפה בלחץ מים שמרעננת את המראה במידת מה. האם כנופשים היה חשוב לכם שהקירות יהיו צבועים כדי להרגיש הרגשה נעימה בשהות במקום או ש"זה לא מה שיעשה את זה".
2. התוכנית המקורית היתה לבנות חדר אוכל מרווח על הגג כדי שתהיה למשפחה את החוויה לסעוד את סעודות שב"ק ברווח אל מול הנוף הגלילי שנשקף למלא העין מהגג [בקומת הבית הנוף לא נראה מהסלון אלא מהחדרים]. השאלה היא האם כנופשים זה היה עושה לכם את זה וזה היה משדרג לכם את החוויה באופן משמעותי?
כדי לסבר את האוזן, עלות צביעת הקירות כ20,000. עלות מדרגות לגג + בניית חדר אוכל בסיסי מבניה קלה, מינימום מינימום 50K.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה