תח"צ שינוי מסלול קו 885 ממודיעין עילית לבית שמש

די

משתמש סופר מקצוען
צריך לעשות שני מסלולים.
בקיצור לעשות שתי מסלולים בבית שמש.
אחד רמה א' ג' ד' ויוצא מהעיר.
אחד רמה ב' קריה חפציבה ויוצא מהעיר.
עם תדירות נמוכה יותר (כל שעה וחצי במקום כל 45 דק' לפי המסלול החדש).

באותה מידה אפשר לעשות גם עוד שתי מסלולים במודיעין עילית (אחד ברכפלד ומזרחיות, ואחד ק"ס) כפול שתי המסלולים הקודמים ס"ה 4 מסלולים עם תדירות של כל 3 שעות (במקום כל 45 דק').

המעלה באפשרות שעושים בפועל (מסלול אחד מהיר בבית שמש) היא שיש תדירות גבוהה, מנסים להתחשב בכולם עם המגבלות כלומר הקו עובר בכל השכונות אבל בקצה השכונה או באזור ראשי.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
טוב, יצאתי לבדוק בנתונים של הקו הקיים כמה אנשים עולים בכל שכונה - ממוצע שבועי:
רמה ג2 - 295, המסלול הקיים נשאר
רמה א - 301
נחל הקישון - 319, נשאר תחנה גם היום (סורק/הקישון)
רמה ב' - 402, ואם נוריד את התחנה האחרונה פנחס בן יאיר שנמצאת במרחק הליכה קטן מהקו הקיים - 326
הרצוג ולוי אשכול - 364, המסלול שלהם נשאר
קריה - 172, מרחק הליכה קטן
חפציבה - 173, מרחק הליכה קטן
איזור תעשיה - 333, המסלול הקיים נשאר
מסקנה: ממש לא הורידו ל'רוב משתמשי הקו הקודם' למעשה הניזוקים הישירים זה 326 אנשים מרמה ב' + 301 מרמה א' למעלה, מתוך 2387 אנשים
ולזה תוסיפו מאות אנשים מרמה ד' ורמת אברהם שקירבו להם את הקו החדש

נערך לאחרונה ב:

מעשי

משתמש צעיר
לגבי מודיעין עילית זה שינוי מצוין
וכמו שאמרו שאם היו מוציאים אותן מכיכר גרין פארק מסלול של בית שמאי ובית הלל זה היה עוזר לרוב מוחץ של תושבי בעיר, במסלול של כמה דקות.

יהודייה גאה

משתמש רשום
בלת"ק
באמת הגיע הזמן לשנות את המסלול!
עד עכשיו הנסיעה בתוך בית שמש הייתה לוקחת לנו כשעה!!!
רק שהיה יותר חכם אם היו מפצלים לשני קווים - אחד לאזור ד', ג' וא', ושני לב', קריה וחפציבה.

הקו שמתוכנן בצורה הכי גרועה זה 885
שלושת רבעי שעה נסיעה רק בתוך בית שמש.
הזיה!!!!
בעיקרון תוכנן שיהיה מסוף ומשם יצאו כל האוטובוסים הבין עירונים והאוטובוסים העירונים יתוגברו מכל אזור למסוף
(המסוף אמור להיות איפשהו באמצע כביש 10)
שזה הדבר הכי חכם לעשות בעיר ענקית!!!
התוכנית הזאת נבתנה עוד כששמוליק גרינברג היה אחראי על התחבורה וזה פשוט נעצר בגלל התחלופה של הנציגים...
מי יודע אולי עכשיו אם הוא יחזור משהו ישתפר פה.
אפשר לנסות לדבר עם יוסי גולדהירש שאחראי פה בעיקרון אבל מנסיון זה לא עוזר כי אין לו הרבה שליטה על זה
(אני מכירה אותו אישית, יש לו הרבה נכונות ורצון לעזור אבל יש כאן הרבה ששולטים מעליו..)
אפשר גם לפנות לאורי מקלב שינסה להזיז משהו במשרד התחבורה כי זה באמת בלתי נסבל זו עיר שהמון נוסעים אליה ויש אוטובוס אחד לכל התושבים!!!!

מיום א' הקרוב יש מסלול חדש ומהיר (זה נושא האשכול).
אבל זה לא פותר את הבעיה
התכנון החדש הוא גם מזעזע.
לא הגיוני שבעיר כזאת גדולה יש קו אחד שעושה סיבוב בכל השכונות
ועל זה צריך להתלונן, צריך לחלק את העיר לכמה קווים.
ואם לא נעשה רעש זה פשוט לא יקרה!!!!

בדקתי והמסלול החדש הוא 5 תחנות פחות. זה לא יקצר באורך של האוטובוס זה רק יחסוך לתושבי רמה ד' את הנסיעה בתוך העיר.
אבל כל שאר התושבים יצטרכו לקחת אוטובוס פנימי ועדין המסלול של האוטובוס יהיה ארוך
כך שלא הרווחנו כלום בענין

הוא לא עושה סיבוב ולא נכנס לשום שכונה, רק עובר בכבישים הראשיים הצמודים לשכונות.
נכון אבל בסוף על אוטובוס אחד עולים אנשים מכל השכונות כל תחנה תיקח זמן אנשים יצטרכו לקחת אוטובוסים פנימים שלא הכי מתפקדים פה. התדירות של האוטובוס הזה לא גבוהה
בקיצור זאת לא בשורה טובה.
תאמינו לי אני נמצאת עמוק בתוך הנושא הזה, אני חוקרת ובודקת,
הפתרון היחיד לבעיות בתחבורה זה רק הוספה של קווים ותדירויות ולחלק את זה לשכונות.

די

משתמש סופר מקצוען
בדקתי והמסלול החדש הוא 5 תחנות פחות. זה לא יקצר באורך של האוטובוס
אין השוואה בין נסיעה ברחוב נהר הירדן/שפת אמת/בן איש חי, לבין נסיעה באליהו הנביא/נהר הדן/לוי אשכול (האפשרות השניה הרבה יותר מהירה למרות שזה אותו מספר תחנות).

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
הפתרון היחיד לבעיות בתחבורה זה רק הוספה של קווים ותדירויות ולחלק את זה לשכונות.
ומה שיקרה זה שתעברו את ההתעללות של תושבי מודיעין עילית
חצי מהלו"ז כלל לא יוצא
אז עדיף מעט אוטובוסים שאפשר לסמוך עליהם מהרבה קווים שתלויים לקישוט בלו"ז

ומה שיקרה זה שתעברו את ההתעללות של תושבי מודיעין עילית
חצי מהלו"ז כלל לא יוצא
אז עדיף מעט אוטובוסים שאפשר לסמוך עליהם מהרבה קווים שתלויים לקישוט בלו"ז
זה עוד בעיה שצריך לטפל בה שזה הרצינות של הלוז
זה בעיה אגב בהמון חברות, בית שמש מתמודדת עם זה בכמעט כל הקווים.

מ....

משתמש פעיל
לדעתי יש כאן בעיה אחרת.
צריך לחלק את הקו בצורה אחרת בסופי שבוע.
שלפחות בסופי שבוע יהיה פיזור בשכונות ושגם לתושבי מו"ע שנוסעים לב"ש יהיה קו עם פיזור ולא רק הפוך.
באמצע השבוע לא כדאי שיחולק ל2 קויים כך התדירות יורדת אך בסוף שבוע התדירות פחות נצרכת

בית שמש אקספרס ותנופה דווקא קיבלו ציון יחסית גבוה בעמידה בלו"ז.
לוידעת מה איתכם אבל אני נוסעת כל בוקר לירושלים העמידה בזמנים שלהם זבל, אני לא יכולה לכנן את הלוז שלי כל אני תלויה מאוד בקווים שיוצאים מתי שבא להם וזה לא רק בבוקר זה לאורך כל היום.
וגם בית שמש אקספרס לא משהו יש להם עוד המון המון מה לשפר
אני חיה באוטובוסים ויש לי אין ספור סיפורים שקרו לי גם בבית שמש אקספרס וגם בתנופה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה