תח"צ מעוניינים באוטובוס ישיר מרמה ד' בבית שמש לביתר עילית?

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הקו לא יקום כל זמן שלא יהיה קו נוסף שהוא בלתי נסבל... זה הרי התירוץ להשתיק את הצורך הדחוף לקווים בד'5, לקו שיסע לאורכו של רחוב אליהו הנביא, לקווים שייצאו מד'3, למסלולים המוזרים של הקווים לבני ברק ומודיעין עילית: עכשיו מה שחשוב שאוטוטו מטפלים בקו לביתר...
אלו שתי חברות שונות.

את האוטובוס לביתר תפעיל חברת קווים שאיתם הרבה יותר נוח לעבוד ואפשר לעשות איתם הרבה דילים, מידיעה.

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
בינתיים מההמתנה הארוכה לקו (כמעט 4 שנים מיום קום השכונה, מעל חצי שנה מההבטחה עם התאריך...) ולשונות תשובות משרד התחבורה, זה לא נראה שהחברה יותר טובה...

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
בינתיים מההמתנה הארוכה לקו (כמעט 4 שנים מיום קום השכונה, מעל חצי שנה מההבטחה עם התאריך...) ולשונות תשובות משרד התחבורה, זה לא נראה שהחברה יותר טובה...
בכל הקווים שהם הוציאו הם עשו א"ז מהר הרבה יותר מחברות אחרות.

לגבי הקו הזה, אני מאמין שמשרד התחבורה תוקע בגלל התקציבים והמלחמה, מישהו מכיר קווים שנוספו מתחילת המלחמה?

די

משתמש סופר מקצוען
לגבי הקו הזה, אני מאמין שמשרד התחבורה תוקע בגלל התקציבים והמלחמה,
יופי אז אין עוד קווים חדשים עד סוף המלחמה. רק תזכירו לכולם בשנת 2026 למכור את הרכבים שלהם. ובינתיים שירחיבו את הכבישים כדי שיהיה מקום לתוספת של עשרות אלפי רכבים.
מישהו מכיר קווים שנוספו מתחילת המלחמה?
לאחרונה היה פרסום ברשות הרבים ביתד תודה על קו חדש מנתיבות למו"ע. וגם היה פרסום על קווים חדשים מירושלים (גבעת זאב?) לבני ברק (צפון).

אופקים 1

משתמש מקצוען
התירוץ הקבוע של משרד התחבורה הוא "מגבלת משאבים" שזה נראה בעיני תירוץ מוזר מאוד
1. התפקיד שלהם זה לספק תח"צ הולם. אם יש להם מגבלת משאבים שיעלו מיסים או יעשו קיצוצים במשרדי הממשלה עד שיהיו להם מספיק "משאבים" (כסף בלע"ז). היום הם לא ממלאים את התפקיד שלהם.
2. אם חסר להם כסף למה מורידים את מחיר הנסיעה באוטובוסים? שיעלו את המחיר ואז יהיה להם כסף ואז יהיה אוטובוסים. הרי אנשים משלמים פי 1000 על רכב פרטי בשביל נסיעה נורמאלית, אז בוודאי שישלמו עוד כמה שקלים בודדים בשביל תח"צ נורמאלית.
3. אם חסר להם כסף שיעשו קיצוץ רוחבי בכל התח"צ בארץ עד שיהיו להם מספיק "משאבים" להפעיל תח"צ גם בשכונות חדשות. לא ייתכן שבגלל "מגבלת משאבים" רק השכונות החדשות לא יקבלו מספיק תח"צ אבל הערים הוותיקות ימשיכו לקבל המון "משאבים".
בקיצור מדינת חלם.
מסכים מאוד.

1. שרת התחבורה חושבת שאם היא עוצרת את תוספות השירות, אז החברות ידביקו פערים, יכשירו נהגים, לא יצרכו קבלנים, וגם לא יצטרכו להתפשר על איכות הנהגים.

2. הורדת מחיר הנסיעה נעשתה מתוך אידאולוגיה סוציאלית וניסיון לדאוג לחלשים.

3. אי אפשר לקצץ רוחבי בכל הארץ, כי במכרז המשרד התחייב למינימום של ק"מ חודשיים.

הנזק של הורדת מחיר הנסיעה הוא עצום, ויתבטא גם במכרזים הבאים שיצאו.
כל מכרז לפני שהוא מתפרסם עובר הערכה כלכלית, התקצוב לתוספות השירות מתבסס על שתי מקורות. א. שהזוכה יציע מחיר נמוך יותר מהמחיר של המפעיל הקודם - ההוצאה תקטן. ב. שבעקבות תוספות השירות יהיו יותר נוסעים משלמים - ההכנסה תגדל.
במכרזים הבאים, ההוצאה לא צפויה לקטון משמעותית, כי המחיר המשולם לזכיין הנוכחי (שהוא לא אגד) הוא לא גדול, וההכנסה לא צפויה לגדול בגלל מחירי הנסיעה הנמוכים בדגש על מחיר חופשי חודשי ארצי.

אופקים 1

משתמש מקצוען
יופי אז אין עוד קווים חדשים עד סוף המלחמה. רק תזכירו לכולם בשנת 2026 למכור את הרכבים שלהם. ובינתיים שירחיבו את הכבישים כדי שיהיה מקום לתוספת של עשרות אלפי רכבים.

לאחרונה היה פרסום ברשות הרבים ביתד תודה על קו חדש מנתיבות למו"ע. וגם היה פרסום על קווים חדשים מירושלים (גבעת זאב?) לבני ברק (צפון).
קו מנתיבות למודיעין עילית פעל בחול המועד פסח, הקו עצמו לא חדש, זה שהוא פעל בחול המועד זה חדש

די

משתמש סופר מקצוען
אז החברות ידביקו פערים,
שרת התחבורה חושבת שהחברות יוציאו אוטובוסים על חשבונם הפרטי?
הורדת מחיר הנסיעה נעשתה מתוך אידאולוגיה סוציאלית וניסיון לדאוג לחלשים.
אם באמת רוצים להיות סוציאליסטים שילמדו מאירופה מה זה תח"צ. נראה שלוקחים גם את החסרונות של הקפיטליזם (אין תח"צ) וגם את החסרונות של סוציאליזם (מס מופקע על רכב ודלק, ו"סבסוד" תח"צ גרועה).
אי אפשר לקצץ רוחבי בכל הארץ, כי במכרז המשרד התחייב למינימום של ק"מ חודשיים.
ואם אין לו "משאבים" (כסף)?
קו מנתיבות למודיעין עילית פעל בחול המועד פסח, הקו עצמו לא חדש, זה שהוא פעל בחול המועד זה חדש
ולתגבר יש להם כסף?
כשיצא המכרז החדש בבית שמש משרד התחבורה הבטיחו שכשתתאכלס רמה ד' כמובן שיוסיפו קווים כמה שצריך. מתברר שהם שיקרו ואי אפשר לסמוך עליהם.
הכסף של משרד התחבורה לא מגיע מאיזה נדיב בשיטת מי שתופס תופס. הכסף מגיע ממיסים שכל אזרחי ישראל משלמים במידה שווה. לחלק את הכסף רק למי שתפס כבר ומי שלא תפס הפסיד זה חלוקה לא הוגנת.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בכל הקווים שהם הוציאו הם עשו א"ז מהר הרבה יותר מחברות אחרות.

לגבי הקו הזה, אני מאמין שמשרד התחבורה תוקע בגלל התקציבים והמלחמה, מישהו מכיר קווים שנוספו מתחילת המלחמה?
בודאי
באשכול נתניה או חדרה היתה פעימה ב10/5
באשכול בקעת אונו הולך להיות פעימה ב 7/6
והיה עוד כמה

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
ואגב נשגב מבינתי למה כולם אוהבים לרייר על קווים כמה שהם טובים ושאפשר לעבוד איתם
בדוח האחרון של משרד התחבורה הם בתחתית ממש
באופן כללי מתוך 21 חברות הם במקום ה 17, בחמש החברות עם הציון הגרוע ביותר
מתוך 25 אשכולות בינערוניים - אשכול ביתר ממוקם במקום ה 22, רביעי מהסוף, אשכול חשמונאים 20, שישי מהסוף
רק באשכול חדרה-נתניה יש להם ציון טוב

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
בדוח האחרון של משרד התחבורה הם בתחתית ממש
באופן כללי מתוך 21 חברות הם במקום ה 17, בחמש החברות עם הציון הגרוע ביותר
מתוך 25 אשכולות בינערוניים - אשכול ביתר ממוקם במקום ה 22, רביעי מהסוף, אשכול חשמונאים 20, שישי מהסוף
משום מה אני נוסע המון בתח"צ בביתר ואני נהנה מאד.

לדעתי הסיפור הוא שיש נסיעות שלא יוצאות ולכן הדירוג שלהם נמוך, אבל מצד שני יש להם כ"כ הרבה נסיעות יומיות, ובערבי שבתות שאני אישית לא רואה את זה..

לגבי האפשרות לעבוד איתם, עד לפני חצי שנה אם היית פונה דרך האנשים הנכונים היית יכול להוציא קו חדש ממש בקלות, אני מכיר קו שיצא ככה.

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
משום מה אני נוסע המון בתח"צ בביתר ואני נהנה מאד.

לדעתי הסיפור הוא שיש נסיעות שלא יוצאות, אבל מצד שני יש להם כ"כ הרבה נסיעות יומיות, ובערבי שבתות שאני אישית לא רואה את זה..

לגבי האפשרות לעבוד איתם, עד לפני חצי שנה אם היית פונה דרך האנשים הנכונים היית יכול להוציא קו חדש ממש בקלות, אני מכיר קו שיצא ככה.
המציאות עולה על כל דימיון
מילא אם זה היה הפוך - שהיה להם ציון טוב והיית אומר שבמציאות זה לא ככה, אבל ציון גרוע מגיע רק מבקרה ומתלונות מוצדקות, וזה אמיתי
יכול להיות שאתה נהנה אבל ביחס לביצוע נסיעות איחורים ועוד פרמטרים הם ממש גרועים, או שהציפיות שלך מאד נמוכות...

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מי באמת במקומות הראשונים?

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית

קבצים מצורפים

• צילום מסך 2024-05-22 152444.png
    צילום מסך 2024-05-22 152444.png
    KB 77.1 · צפיות: 31
  • צילום מסך 2024-05-22 152331.png
    צילום מסך 2024-05-22 152331.png
    KB 140.1 · צפיות: 26
  • צילום מסך 2024-05-22 152434.png
    צילום מסך 2024-05-22 152434.png
    KB 162.5 · צפיות: 29
  • צילום מסך 2024-05-22 152420.png
    צילום מסך 2024-05-22 152420.png
    KB 174.9 · צפיות: 28

די

משתמש סופר מקצוען
מה שטוב בביתר זה שאין רחוב שאין בו אוטובוס (לדוג' חיי יצחק האוטובוס יורד מסתובב וחוזר)
אולי אם גם ברחוב רב ברכיה היה אוטובוס, ההורים של הפעוטה שנשכחה ברכב לא היו צריכים לקנות רכב.

אופקים 1

משתמש מקצוען
שרת התחבורה חושבת שהחברות יוציאו אוטובוסים על חשבונם הפרטי?

אם באמת רוצים להיות סוציאליסטים שילמדו מאירופה מה זה תח"צ. נראה שלוקחים גם את החסרונות של הקפיטליזם (אין תח"צ) וגם את החסרונות של סוציאליזם (מס מופקע על רכב ודלק, ו"סבסוד" תח"צ גרועה).

ואם אין לו "משאבים" (כסף)?

ולתגבר יש להם כסף?
כשיצא המכרז החדש בבית שמש משרד התחבורה הבטיחו שכשתתאכלס רמה ד' כמובן שיוסיפו קווים כמה שצריך. מתברר שהם שיקרו ואי אפשר לסמוך עליהם.
הכסף של משרד התחבורה לא מגיע מאיזה נדיב בשיטת מי שתופס תופס. הכסף מגיע ממיסים שכל אזרחי ישראל משלמים במידה שווה. לחלק את הכסף רק למי שתפס כבר ומי שלא תפס הפסיד זה חלוקה לא הוגנת.
שרת התחבורה חושבת שהחברות יכשירו עוד נהגים ויסגרו את הפערים, ואז יהיה ניתן לחשוב על הרחבת השירות.

באירופה התחבורה העירונית והאזורית מבוססת על מעברים, לא נראה לי שזה מה שרוצים תושבי רמה ד'.

בגלל כל העיכובים שהיו בין הפרסום לזכיה במכרזים של בית שמש, כבר מתחילתו המכרז לא תאם את הצרכים בשטח, ושיטת המכרזים גורמת לקושי בהשלמת הפרעים.

הכסף מגיע ממיסים של כל אזרחי ישראל (למרות שלא כל האזרחים משלמים במידה שווה), החלוקה נתונה לשיקול דעתם של פקידי המשרד לאחר שקיבלו חוו"ד שונות ומשונות בנושא.

• תודה
Reactions: liv

אופקים 1

משתמש מקצוען
שמתם לב שהינכם מלמדים זכות על דם של אנשים,:mad:
אנשים סובלים ומנסים לפעול כמה שיותר, תעודד, תציע עוד רעיונות מקוריים איך לקדם את זה...........
אולי יש לכם משהו נגד ביתר עילית, אבל לא תמיד צריך לפסול.;)
בית שמש היא עיר גדולה בהרבה מביתר עילית, ולמרות זאת הקווים בין ביתר לבית שמש מבצעים מסלול זהה בבית שמש אבל בביתר מבצעים מסלול שונה.

ולכן, הפתרון ההגיוני ביותר במצב הזה, הוא לפצל את המסלול בבית שמש, ולאחד את המסלול בביתר, לפי מה שהבנתי זה היה נושא הפגישה בין עיריות בית שמש לביתר עילית.
1716398536327.png

די

משתמש סופר מקצוען
באירופה התחבורה העירונית והאזורית מבוססת על מעברים, לא נראה לי שזה מה שרוצים תושבי רמה ד'.
דווקא נשמע לי רעיון מוצלח מאוד. כמובן צריך שכל האוטובוסים יהיו בתדירות גבוהה (כל 5 דק'). לא שייך לעשות מעברים בין אוטובוסים עם תדירות של 15 דק' ובוודאי לא עם תדירות נמוכה יותר.
הכסף מגיע ממיסים של כל אזרחי ישראל (למרות שלא כל האזרחים משלמים במידה שווה), החלוקה נתונה לשיקול דעתם של פקידי המשרד לאחר שקיבלו חוו"ד שונות ומשונות בנושא.
אם הם רוצים הם יכולים לשנות את שיטת תשלומי המיסים (לא חושב שיש מקום בעולם שכל האזרחים משלמים מיסים בשווה) בכל אופן זה לא פוטר אותם מחובתם לספק תח"צ. נראה שמיסי רכב ודלק הפכו לפרה החולבת של מדינת ישראל במקום לממן תח"צ.
הם בעצמם לא אומרים שחלוקת התקציבים היא לפי שיקול דעת, אלא לפי מי שתופס תופס (כלומר שכונות חדשות לא מקבלות בגלל "מגבלת משאבים", אבל ערים וותיקות כן מקבלות. אני לא חושב שזה נקרא שיקול דעת).

די

משתמש סופר מקצוען
ולכן, הפתרון ההגיוני ביותר במצב הזה, הוא לפצל את המסלול בבית שמש, ולאחד את המסלול בביתר, לפי מה שהבנתי זה היה נושא הפגישה בין עיריות בית שמש לביתר עילית.
ואז בעצם משרד התחבורה יכולים להפעיל קו חדש מרמה ג' וד' לביתר בלי להוסיף תקציבים...

מאחורי הקלעים

משתמש צעיר
אם היית פונה דרך האנשים הנכונים היית יכול להוציא קו חדש ממש בקלות, אני מכיר קו שיצא ככה.
בא תספר לנו מי האנשים הנכונים? כי נראה ש @שיפור התחבורה ברמה ד מנסה להגיע אליהם..
בכל אופן אם אתה תופס את "האנשים הנכונים" תספר להם שיש הרבה אנשים שנוסעים בין שעה לשעה וחצי (מניסיון!!)
נסיעה שלוקחת ברכב פרטי בין 18-25 דק' (גם מניסיון). פשוט עוול!
מכירה עוד שעברו על דעת זה שעוד ממש קצת זמן יש אוטובוס ישיר (הרי הבטיחו עד 1.1.24) ועד עכשיו הילדים שלהם מתרוצצים עם 3 אוטובוסים כדי להגיע כל בוקר לביתר!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ח'

נז חֶלְקִי יי אָמַרְתִּי לִשְׁמֹר דְּבָרֶיךָ:נח חִלִּיתִי פָנֶיךָ בְכָל לֵב חָנֵּנִי כְּאִמְרָתֶךָ:נט חִשַּׁבְתִּי דְרָכָי וָאָשִׁיבָה רַגְלַי אֶל עֵדֹתֶיךָ:ס חַשְׁתִּי וְלֹא הִתְמַהְמָהְתִּי לִשְׁמֹר מִצְוֹתֶיךָ:סא חֶבְלֵי רְשָׁעִים עִוְּדֻנִי תּוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:סב חֲצוֹת לַיְלָה אָקוּם לְהוֹדוֹת לָךְ עַל מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:סג חָבֵר אָנִי לְכָל אֲשֶׁר יְרֵאוּךָ וּלְשֹׁמְרֵי פִּקּוּדֶיךָ:סד חַסְדְּךָ יי מָלְאָה הָאָרֶץ חֻקֶּיךָ לַמְּדֵנִי:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה