דרוש מידע שימוש בכיריים אינודקציה בפסח

במשרה מלאה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שאלנו כמה רבנים (אשכנז) ואמרו לנו שאפשר להשתמש בכיריים אינדוקציה של כל השנה בפסח
לאחר שמנקים טוב ושמים משטח סיליקון,
האם משהי ניסתה או יודעת האם זה עובד באינדוקציה או רק בקרמיות?

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש לי אינדוקציה ולא מבינה איך הוא אמור לעבוד עם משטח סיליקון?
כיריים קרמיות מתחממות בכל מקרה. אבל אינדוקציה - רק כשמתמגנט אליו סיר, אז איך יעבוד עם משטח?
אולי אפשר בפסח להשתמש עם מתאמים?

במשרה מלאה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
טוב ניסיתי, עובד מצויין באינדוקציה
כנראה הסילקון לא מפריע.

sukimeni

משתמש מקצוען
שאלנו כמה רבנים (אשכנז) ואמרו לנו שאפשר להשתמש בכיריים אינדוקציה של כל השנה בפסח
לאחר שמנקים טוב ושמים משטח סיליקון,
האם משהי ניסתה או יודעת האם זה עובד באינדוקציה או רק בקרמיות?
היות והיה לי דיון על כך עם חברה.
אשמח לשמוע מי הרב שהתיר זאת, זה יעזור לי ויחסוך הוצאה של קניית כיריים לחג.

משה גל

משתמש מקצוען
יש ת"ח בשם הרב שימל שכתב מאמר להיתר בירחון 'מוריה' של פסח תשע"ז.

לכאורה אין סיבה שום לאסור, משטח סיליקון לא בולע, ודאי אם מקפידים שהסירים והמשטח יהיו יבשים.

בעיקרון אם זה היה יכול לעבוד בכל כירה, לא היה שום סיבה להחליף חצובות וכו'. מנקים את הלכלוך, מניחים משטח וגמרנו, בדיוק כמו שמניחים משטח על השיש, רק שבלהבה וקרמי זה היה נמס ונשרף...
אז בשיש עוד משתמשים ברטוב ורותח ועם זאת מסתפקים במשטח סינטטי כגון PVC, ורק בתור חומרה יתירה גם מערים מים רותחים על השיש. אבל בכירה שהסיר יבש אין שום בעיה.

במשרה מלאה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
א. שאלנו כמה רבנים הרב רובין מהר נוף, הרב יהודה אריה דינר מב"ב ועוד רבנים.
ב. אפשר להשיג את המשטח סיליקון בחנות לכלי אפיה

במשרה מלאה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
עיקרון אם זה היה יכול לעבוד בכל כירה, לא היה שום סיבה להחליף חצובות וכו'. מנקים את הלכלוך, מניחים משטח וגמרנו, בדיוק כמו שמניחים משטח על השיש, רק שבלהבה וקרמי זה היה נמס ונשרף...
אז בשיש עוד משתמשים ברטוב ורותח ועם זאת מסתפקים במשטח סינטטי כגון PVC, ורק בתור חומרה יתירה גם מערים מים רותחים על השיש. אבל בכירה שהסיר יבש אין שום בעיה.
א. בשיש לא מניחים רותח!! נוהגים להניח תחתית מתחת לסיר.
ב. לא תמיד הסיר יבש.
ג. בנוסף רוב סוגי השיש של היום אין צורך לערות מים חמים כי עשויים מאבן בשילוב חומרים סינטטים.

23

משתמש מקצוען
אפשר לקפוץ על האשכול?
באמת עדיף אינדוקציה ע"פ קרמיות?
אני אמורה לקנות והמליצו לי דוקא על אינדוקציה?
אני מבינה שמי שנכנסה לאשכול זה יש לה אינדוקציה
חשוב לי מאד המידע.
תודה

לייקית

משתמש מקצוען
משטח סיליקון אמור להימצא בכל חנות לכלי אפיה?
יש לכן שמות ספציפיים?

תודה מראש

משה גל

משתמש מקצוען
א. בשיש לא מניחים רותח!! נוהגים להניח תחתית מתחת לסיר.
ב. לא תמיד הסיר יבש.
ג. בנוסף רוב סוגי השיש של היום אין צורך לערות מים חמים כי עשויים מאבן בשילוב חומרים סינטטים.
א. לא מניחים סיר רותח על השיש, אבל כל השנה נשפכים עליו דברים רותחים, לכן יש שיש בשרי וחלבי...
ב. אם הסיר לא יבש מלמטה, ומשתמשים בו בכיריים רגילות, ע"פ רוב הסיר והאוכל נטרפים. כי כירה משותפת לחלבי ובשרי, חצובותיה דינם כטריפה, וכל רותח שנגע בהם נטרף.
ג. עירוי רותחים על השיש הוא תוספת חומרה, כי באמת מספיק כיסוי מן הדין. ואין סיבה שבאינדוקציה זה לא יספיק.
אם באמת צריך לערות רותחים על השיש, העובדה שהוא מעורב מחומרים סינטטיים בעצם הופכת אותו ללא-ניתן-להכשרה...

אות לי

משתמש סופר מקצוען
את התשובה הזאת אני קיבלתי לשאלה על כיריים קרמיות:

כיריים חשמליות, כיריים קרמיות ואינדוקציה: יש לנקותן היטב בחומר חריף לניקוי הכיריים, כגון מסיר שומנים, אקונומיקה וכד'. לאחר מכן יש לעבור עם נייר סופג על הכיריים ולערות עליהם מים רותחים מכלי ראשון, ולהפעיל את הכיריים על החום הגבוה ביותר למשך כחצי שעה. אם ניתן להניח נייר כסף על הכיריים יעשה כן, ויעטוף אותן היטב. כיריים קרמיות נראות כזכוכית אטומה ומניחים עליהן ישירות את הסירים. הכשרת אינדוקציה היא בדרך דומה, אלא שכדי להפעיל את הכיריים על החום המירבי שלהם יש צורך להניח עליהם סיר, ולכן יניח סיר ריק על הכיריים לאחר שייבש מהם היטב את המים.

במשרה מלאה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הכשרת אינדוקציה היא בדרך דומה, אלא שכדי להפעיל את הכיריים על החום המירבי שלהם יש צורך להניח עליהם סיר, ולכן יניח סיר ריק על הכיריים לאחר שייבש מהם היטב את המים.
איזה סיר פסח או חמץ?
סיר ריק הורס את הכיריים

bonbon

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
את התשובה הזאת אני קיבלתי לשאלה על כיריים קרמיות:

כיריים חשמליות, כיריים קרמיות ואינדוקציה: יש לנקותן היטב בחומר חריף לניקוי הכיריים, כגון מסיר שומנים, אקונומיקה וכד'. לאחר מכן יש לעבור עם נייר סופג על הכיריים ולערות עליהם מים רותחים מכלי ראשון, ולהפעיל את הכיריים על החום הגבוה ביותר למשך כחצי שעה. אם ניתן להניח נייר כסף על הכיריים יעשה כן, ויעטוף אותן היטב. כיריים קרמיות נראות כזכוכית אטומה ומניחים עליהן ישירות את הסירים. הכשרת אינדוקציה היא בדרך דומה, אלא שכדי להפעיל את הכיריים על החום המירבי שלהם יש צורך להניח עליהם סיר, ולכן יניח סיר ריק על הכיריים לאחר שייבש מהם היטב את המים.
לא הבנתי איך מפעילים על חום גבוה? זה נדלק רק אם הסיר מונח עליו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה