שידוך......

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י חננוש;1144226:
'עולם',
היית רוצה ליות מאותם תקוים "מכובדים" שבמה זו הופכת אותם לבעלי תג מפורסם של "מסכנות"??

תחשבו על הצד השני של המטבע, ולא רק על אלו שעומדים בצד וליבם על התקועים.

לא הייתי רוצה להיות מאותם תקועים כלל. והבמה הזו לא צריכה להפוך אותם לבעלי תג מפורסם של מסכנות.
אם לא יכתבו פרטים מזהים פה אלא באישי (ולי כשדכנית כבר יש כמה שמות במאגר שהגיעו אלי מפורום מכובד זה ואני מבטיחה לך שאף אחד בעולם לא יודע זאת) אז לא יהיה שום תג. אולי באמת זו השיטה -
במקום שנפרסם שמות של זקוקים לשידוך, נפרסם את עצמנו כשדכנים (אפילו לצורך העניין) ונתקשר בינינו באישי.
ואל תגידו לי שלא יודעים עם מי מדברים, כי גם כשאני מתקשרת לבן אדם (שאני לא מכירה) ואומרת לו מדברת חני (ואפילו אם אומר את שם משפחתי) הוא לא יודע מי אני ובכ"ז הוא מוכן לשמוע ממני הצעת שידוך. כמובן שהוא לא יסתמך על האינפורמציה שאתן לו אלא ילך לברר. והרבה מאד שידוכים נעשים ע"י שדכנים מקצועיים שלא מכירים את המדוברים.
כבר קרה לי מקרה שלאחר שראיתי את בני הזוג לא הבנתי איך שידכתי ביניהם (גבוהה עם נמוך...) ובכ"ז הם נשואים באושר (אני מקווה...)

חני

חנוש-

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
פה מתחילים לראות דברי חכמה.
אשכול שדכנים יכול ללכת....
למזל טוב :)

450

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
שוב אותה בעיה-
איך תוכלו לסמוך על מי שמציע עצמו כשדכן?

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
יש כאן ניקים מוכרים ומהימנים, עליהם ניתן לסמוך, חני גרינשטיין למשל.

חנוש-

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
וכאן כל אחד יוכל לבחור במי להאמין ובמי לא, אם בכלל....
התקועים, או שלו שרוצים לעזור להם יבדקו את כל אחד לעצמו, ולא הפוך....

skl

משתמש פעיל
אני ראשונה, ואין לי בעיה אם כך,
מדובר בבן דוד שלי בחור חסידי בן 26, הורים גרושים מגיל מאד קטן וחיי עם האבא.
חזות מסודרת ונקיה תמיד, ממש עושה רושם של בחור רגיל וטוב.
יש לו ראש "מאד קטן" ולא מידי חכם וקצת, קצת, מגמגם.
בחור מאד חברותי, יש לו מאד הרבה חברים והרבה קשרים.
הכי טוב שתהיה בחורה עם ראש קטן אבל שתדע לנהל את הבית - כביסות, בישולים, נקיון וכו'.
חשוב מאד שתהיה בחורה מבית חם שידאגו להם אח"כ כי לו אין מי שידאג.

הוא צריך דחוף, דחוף שידוך בשביל להיות מסודר בחיים, ובית חם לחזור אליו.

רשמתי את הנתונים, אפשר לשאול עוד שאלות באישי, בבקשה בלי הערות ;)

450

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
את הרשימה של הבחורים (חסידיים עם בעיות/ תקועים) אפשר לפתוח ולא לגמור
אבל אין כמעט בחורות לשוק הזה

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
גם לי יש קרובת משפחה (זה קורה במשפחות הכי טובות...:rolleyes:)
רווקה כבת 35 ספרדיה, נראית רגילה יחסית לגילה.
נחמדה מאוד, מבינה, אהובה וחמה.
יש לה ראש "מאד קטן" ולא מידי חכם. (אהבתי את ההגדרה)
כרגע עובדת אצל אחותה - (שהיא רגילה לחלוטין) בנקיון הבית, עזרה בבישול ושמירה על הילדים כל יום, בקיצור לנהל בית היא יכולה.

עוד פרטים באישי

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
זה פורום חרדי -מקצועי - לזו הייתה כוונת מי שכתב את זה.
אנא ממכם, יש מספיק אתרים לשידוכים.

יום טוב.

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י פופקו;1144573:

יום טוב.

זה אכן פורום חרדי מקצועי, ולשמם של כל הנושאים הלא מקצועיים הוקם הפורום הספציפי הזה, איש את רעהו.
ואדרבה, אולי תפנה אותנו לאתרים שכן מתאימים לשידוכים?

מיכל30

משתמש רשום
נכתב ע"י פופקו;1144573:

יום טוב.

לפעמיים גם צריך את האיש את רעהו המקצועי

אפרתה

משתמש מקצוען
בלי להיכנס לדיון אם מתאים לשידוכים להתנהל מעל גבי הרשת מבחינה ערכית, יש נושאים שיפה להם הדיבור בצינעה. וגם אם יש כאן אשכולות שסוטים פה ושם לנושאים שהצנעה יפה להם- ברמה העקרונית זה לא צריך לקרות ושידוכים- אם מנהלים אותם בקול- זוהי קבורתם...

א"ב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י ארבע;1144436:
יש כאן ניקים מוכרים ומהימנים, עליהם ניתן לסמוך, חני גרינשטיין למשל.

איך את יודעת מי עומד מאחורי הניק?
אני די בטוחה שאם תפגשי את חני גרינשטיין (במידה ואת אכן לא מכירה אותה) תהיה לך הפתעה :)
(לא שאין לה לב זהב והיא אוהבת לעזור והיא בלבוסטע והלואי שתזמין אותנו לשבת, אבל מי היא? מה היא? איך היא? תחטפי שוק :))

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
איני מכירה את חני אישית, אולם אחד מגיסי למד עם בעלה ויש לו רק דברים טובים לומר עליו.
אבל יש ניקיות שאני מכירה בהחלט.

ואת צודקת שלא כדאי להסתמך רק על תדמית ווירטואלית.

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אפרתה;1144606:
בלי להיכנס לדיון אם מתאים לשידוכים להתנהל מעל גבי הרשת מבחינה ערכית, יש נושאים שיפה להם הדיבור בצינעה. וגם אם יש כאן אשכולות שסוטים פה ושם לנושאים שהצנעה יפה להם- ברמה העקרונית זה לא צריך לקרות ושידוכים- אם מנהלים אותם בקול- זוהי קבורתם...

חבל שא"א לצלצל כמה פעמים!!

אני מרשה לעצמי להגיב בתור בחורה ("תקועה"?!), שאני מאד מעריכה את אלו שחושבים על התקועים/ות שמכירים, אבל לא כאן המקום לנסות לעזור...
נכון שזהו פורום שנועד למטרת עזרה לזולת, אבל יש הבדל משמעותי בין עזרה במידע כזה או אחר שניתן לקבלו ע"י הגולשים, לבין שידוכים וייעוץ בעניינים אישיים אחרים..

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני (שמואל) מתנצל מראש, שאני מתערב בשיחה שלכן.
יש לי מה להגיב. והרבה. ברם, אשתמש במילים קצרות.

נכתב ע"י א"ב;1144624:
איך את יודעת מי עומד מאחורי הניק?
)

לדעתי, זו אכן רעה חולה, שאנשים מתחבאים ומסתתרים מאחורי ניקים, עד שקשה לחבר בין השם לפרצוף. לדעתי בפורום חרדי, שכולם מכירים את כולם, אין סיבה לשים מסכות. ומי שלא מעוניינים להזדהות (מטעמים שגם הם כמוסים עמם) שלא יגיבו מע"ג הפורום.

אחת הסיבות שהרשתות החברתיות הם הקללה של הדור, זו האנונימיות הזו. שמאחוריה ניתן לירות ולשגר חיצים, מבלי לחשוש מתגובה.

נסו להיזכר כמה אשכולות ננעלו והתנדפו בפרוג בחודשים האחרונים. ונסו רגע לחשב האם זה היה קורה כאשר הניק מזוהה. פעמים ולא היו זורקים בו בליסטראות משום שמכירים את האישיות, ופעמים גם הניק עצמו לא היה אומר את דבריו, כשהוא יודע כי הם התפרסמו משמו.

הנהלת פרוג לא חושבת כך, משום שהרבה שיוצאים לעסוק לפרנסתם לא רוצים להכריז זאת בריש גלי. אבל את דעתי הבעתי.

נכתב ע"י א"ב;1144624:
אני די בטוחה שאם תפגשי את חני גרינשטיין (במידה ואת אכן לא מכירה אותה) תהיה לך הפתעה :)
(לא שאין לה לב זהב והיא אוהבת לעזור והיא בלבוסטע והלואי שתזמין אותנו לשבת, אבל מי היא? מה היא? איך היא? תחטפי שוק :))

היא הולכת במטפחת בלבד. מתכסה בשל.
ההכשרים שנכנסים אליה למטבח הם: בדץ ירושלים בלבד!
הילדים שלה לומדים בזילברמן, ובעלה מרביץ תורה 18 שעות ביממה. הוא לא מתמצא כמעט בהוויות העולם, ולא יודע מה זה פרוג.

עכשיו זה כבר מספיק? עכשיו כבר יודעים מי היא ומה היא?
למה זה משנה? למי משנה האישיות? (הדעה, הרעיון שהאדם משמיע, הוא מה שחשוב באספקטים האלה, לא מי שאומר אותו. זו אינה תורה שהיא בטהרתה רק ממי שמידותיו טהורות).
אודה על האמת, בקושי את עצמי אני מכיר, על אחת כמה וכמה שאת חברי. על שאלות ספציפיות אוכל לענות, אבל למוד יראת שמים? האדם יראה לעיניים בלבד.

נכתב ע"י ארבע;1144634:
איני מכירה את חני אישית, אולם אחד מגיסי למד עם בעלה ויש לו רק דברים טובים לומר עליו.
אבל יש ניקיות שאני מכירה בהחלט.

ואת צודקת שלא כדאי להסתמך רק על תדמית ווירטואלית.

מי זה הגיס הזה?
אני שמח לשמוע, שהוא שומר על לשונו.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1144805:
לדעתי, זו אכן רעה חולה, שאנשים מתחבאים ומסתתרים מאחורי ניקים, עד שקשה לחבר בין השם לפרצוף.

אחת הסיבות שהרשתות החברתיות הם הקללה של הדור, זו האנונימיות הזו. שמאחוריה ניתן לירות ולשגר חיצים, מבלי לחשוש מתגובה.

יווו עד כמה שתאוריה זו נכונה..
הרב יעקובזון בדיסק 'חזיון יהודי' מדבר על זה בשנים וחצי מילים..

תתרכזו בזה, ותראו איך הכל מתנהל בצורה כזו-אף אחד לא מכיר אותי, אז אני אומר מה שאני רוצה.. לא הלך כאן, נלך למקום אחר.. או שאפילו אפשר לפתוח ניק נוסף/להחליף את שם הניק, ונפתח דף חדש..

chani-studi

משתמש צעיר
נכתב ע"י 450;1144474:
את הרשימה של הבחורים (חסידיים עם בעיות/ תקועים) אפשר לפתוח ולא לגמור
אבל אין כמעט בחורות לשוק הזה

כנ"ל אצל בחורות ליטאיות מבוגרות,
וגם בשוק של שידוכים לחוזרים בתשובה
העסק לא זז כל כך מהר.

ונראה שהבעיה היא מחסור בשדכנים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה