שידוך - בחורה חסידית טיפה מודרנית.

חכם עתיק

משתמש רשום
כבר הצעתי במקום אחר לפתוח פורום מיוחד לשידוכים - אבל עד שזה יקרה - אשתמש בבמה מכובדת זו.

יש לי קרוב משפחה - אדם חשוב עם משפחה מדהימה, שמחפש בנרות שידוך לביתו המוצלחת והמוכשרת, והוא שאל אותי עם יש לי רעיון וע"כ החלטתי לשאול בפורום זה.

מדובר כאמור במשפחה חסידית-תורנית מעולה - המדוברת בת 22, מוצלחת ומושלמת ויראת שמים, רק שהיא מתלבשת בסגנון מודרני יותר מהמקובל במגזר החסידי.

מחפשים בחור חסידי מוצלח, למדן גדול, רציני ויר"ש, אבל אחד שלבוש בצורה מהוקצעת ומוקפדת יותר, ראש פתוח, חברמן, אחד שיקח אחריות כלכלית על משפחתו - אני מקווה שהסגנון ברור די הצורך.

למי שיש רעיון אשמח לקבל באישי.

תזכו למצוות.

chavipr4

משתמש פעיל
נכתב ע"י חכם עתיק;2495923:
מחפשים בחור חסידי מוצלח, למדן גדול, רציני ויר"ש, אבל אחד שלבוש בצורה מהוקצעת ומוקפדת יותר, ראש פתוח, חברמן, אחד שיקח אחריות כלכלית על משפחתו - אני מקווה שהסגנון ברור די הצורך.

למי שיש רעיון אשמח לקבל באישי.

תזכו למצוות.

אחד שיושב ולומד או אחד שיקח אחריות כלכלית-עובד?

חכם עתיק

משתמש רשום
נכתב ע"י chavipr4;2495945:

??
מה לא מסתדר? אחד שכיום לומד ברצינות, אבל מתכונן גם לקחת אחריות כלכלית בעתיד על משפחתו - זה פלוס-מינוס מה שהיא מחפשת.

chayasl

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י חכם עתיק;2496032:
??
מה לא מסתדר? אחד שכיום לומד ברצינות, אבל מתכונן גם לקחת אחריות כלכלית בעתיד על משפחתו - זה פלוס-מינוס מה שהיא מחפשת.

בקיצור, אחד שלא ישב וילמד אחרי החתונה.

יש לי רעיון להצעה, אבל הוא גם כיום לא כ"כ למדן. אם בכל זאת נראה לך מתאים, פני באישי.

חכם עתיק

משתמש רשום
א) תודה לכל הפונים באישי - הדבר מחזק את הטיעון שיש כאן מקום לפורום שידוכים.

ב) במקרה המדובר - הם לא חושבים לשמוע על בחור שעובד אפילו בחלק מהיום (זה הם, זה לא קשור כמובן לדעתי האישית בנידון) הם מחפשים בחור 'פגז' שיושב ולומד ברצינות מוחלטת - אלא שבעל סגנון חסידי-קצת מטופח יותר, שיצא לעבוד כמה שנים מהחתונה כנראה. נכון שזה לא הקלסיקה אבל זה בהחלט מצוי.

תזכו למצוות.

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אולי כדאי לכתוב איזה סגנון חסידות
זה יעזור למצוא

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י chavipr4;2495945:
בלמדן אתה מתכוון מוכשר? כי אני לא מכירה בחור ששקוע היום בלימוד ומכריז על התחייבות לפרנס בעוד X Y או Z שנים.

נכתב ע"י חכם עתיק;2496206:
במקרה המדובר - הם לא חושבים לשמוע על בחור שעובד אפילו בחלק מהיום (זה הם, זה לא קשור כמובן לדעתי האישית בנידון) הם מחפשים בחור 'פגז' שיושב ולומד ברצינות מוחלטת - אלא שבעל סגנון חסידי-קצת מטופח יותר, שיצא לעבוד כמה שנים מהחתונה כנראה. נכון שזה לא הקלסיקה אבל זה בהחלט מצוי.

תזכו למצוות.

יישר כח על ההתגייסות שלך למערכה! האכפתיות לא מובנת מאליה
השנקל שלי:
במקרה כזה, הייתי מדלגת על ההורים לרגע ושואלת את פי הנערה מה היא באמת רוצה (לחיות בצימצום לכמה שנים, היא כן רוצה?)

משה צבי

משתמש רשום
רוצים לקחת בחור תלמיד חכם ולהפוך אותו לעם הארץ
עדיף אם כך, לקחת עם הארץ מלכתחילה

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אני בהחלט הכרתי בחורים מאד למדנים וגם חסידיים ושמורים מכל מיני חסידויות רק בסגנון קצת פתוח יותר. התחתנו עם בחורה טיפה מודרנית (כפי ההגדרה)ולא הפכו לעם הארץ , אבל בהחלט יצאו אחר מס' שנים לעבוד.
זה קיים.
לא כדאי לזלזל או להחליש את מי שפועל...
בוא יבוא...

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
יש לי רעיון, אבל רק אם אני מקבל שדכנות געלט :p
תבדקו את זה...

נכון שהבחור עובד ומבוגר, אבל תחשבו שהוא יציב ויודע מה שהוא רוצה מעצמו, הבחור יחזיק אותה הכי טוב ששייך ולא יתפרפר איתה למחוזות רחוקים.
הפרש הגילאים משמעותי אבל כבר שמענו שידוכים כאלו שהצליחו מאד
בכל מקרה שתמצאו את האבידה בקרוב :)

sara z

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נכתב ע"י משה צבי;2496492:

מי שמפרנס את אשתו כפי שהתחייב בכתובה וקובע עיתים לתורה הוא עם הארץ?

נתין

משתמש פעיל
נכתב ע"י חכם עתיק;2496206:
ב) במקרה המדובר - הם לא חושבים לשמוע על בחור שעובד אפילו בחלק מהיום (זה הם, זה לא קשור כמובן לדעתי האישית בנידון) הם מחפשים בחור 'פגז' שיושב ולומד ברצינות מוחלטת - אלא שבעל סגנון חסידי-קצת מטופח יותר, שיצא לעבוד כמה שנים מהחתונה כנראה. נכון שזה לא הקלסיקה אבל זה בהחלט מצוי.

תזכו למצוות.
דוגמא נהדרת לאנשים שחיים בסרט... (לא הניק עצמו חס וחלילה, אלא האנשים שהוא מתאר!!)

בתכלס' לפי מה שכתוב בין השורות הבחורה הזו צריכה ורוצה בחור טוב, נאה, מוכשר, כריזמטי, שיביא כסף הביתה ועם ניחוח של אברך חסידי ככה שהילדים שלהם לא יחשבו שאבא שלהם שונה מה'אבות' האחרים של החברים שלהם

במקום זה מה ההורים הנכבדים מחפשים לה? למדן (גדול) שאולי יואיל לצאת לעבוד עוד כמה שנים, וככל הנראה הוא ירצה לעבוד ב"עבודה רווחית, קלה, בשעות הערב, במקצוע תורני, ועם שכר התחלתי של 7000 ש"ח..."
כן ראינו כבר כמה כאלו בפרוג!!!

אם הייתי יועץ לשלום בית הייתי מציע לזוג שכזה לקבוע אצלי תור מראש, עוד לפני הנישואין.

ואת כל ההודעה הזו כתבתי כי יש לי כמה רעיונות אבל במצב הזה קשה לי להציע

chani t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י משה צבי;2496492:

סליחה התבטאות ממש מגעילה,
מי שלא יושב כל היום בכולל ולומד -הוא עם הארץ???

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
מי שמכיר את הסגנון יוכל להבין בדיוק מה הם מחפשים מי שלא מכיר שלא ינסה כי הוא לא יצליח...

שרי 1

משתמש פעיל
זה מדהים אותי כל פעם מחדש
אנשים מבקשים בקשה מסויימת
ניק כלשהוא שאין לו רעיון להציע
כותב מהגיגי ליבו ומדעותיו על הבקשה עצמה

אם יש לך מה להציע-תציע
אם אין לך ,אל תתערב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה