שורדים או עצמאיים כלכלית?

מצב
הנושא נעול.

ד. פריד

משתמש מקצוען
צריך לדעת שהיום למצוא עבודה בתיכנות לוקח בין 8 חודשים לשנה
ושבוע שעבר היה כתבה ביתד השבוע שבעקבות הבינה המלאכותית ירד יותר ויותר הביקוש למתכנתות וחבל שהרבה בנות בסמינרים לומדות את זה כי בעוד שנתיים לא יצטרכו כזה הרבה
הכתבה ביתד יכלה להיות גם על מנהלי חשבונות כשהמציאו את האקסל, ועוד הרבה דוגמאות. בסוף יהיה צריך את מי שיפעיל את המערכות המתוחכמות, וזה ידרוש מקסימום התאמה לסביבת עבודה שונה.
כעת פשוט יש מיתון כללי במשק שמשפיע מיידית על ההייטק, עם תוספת "עין טובה" מצד המחאה.

גאונית

משתמש צעיר
כמה נקודות מעשיות לחיסכון בגיל צעיר,
כיום לקנות דירה נוספת קשה מאוד בריבית הגבוהה שיש כיום ,מה שלא היה ב15 שנים האחרונות,
הדבר הבסיסי שאפשר לעשות זה להעביר את קרנות הפנסיה ההשתלמות וחיסכון לכל ילד למסלולים עם תשואה גבוהה,
בפנסיה זה פערים של מיליונים, לדוגמא מי שמפקיד כל חודש 1000 שח במשך 40 שנה במסלול כללי ב4% תשואה שנתית יגיע ל1,181,961 ומי שיפקיד במסלול מנייתי בתשואה של 7%(הממוצע של S&P 500 ב50 שנה האחרונות)
יגיע ל2,624,813 וב20 שנה האחרונות התשואה הייתה הרבה יותר גבוהה.
כל אחוז נוסף בממוצע התשואה שווה למאות אלפים בפנסיה.

תותית י.

משתמש מקצוען
כנראה שלא בדקת כמה אפשר לחסוך ע"י השוואת מחירים תקופתית וחלוקת הקניות על פיה. יש חנות שבה אני קונה רק שמן זית (14.9) ושום (3 ב 8.5) ולפעמים פירות וירקות. בשאר המוצרים הם יקרים יותר וזה על הדרך חזור מהכולל... וקפה טסטר צ'ויס ב 20 ש"ח בקנייה מעל 100 ביש כל תקופה במקום... וכן הלאה - זה מצטבר להרבה כסף.
תאר לך אבא או סבא שלך לפני 50 שנה היה ככה משקיע זמן בלחסוך כסף(רץ מחנות לחנות), מה יצא לו מזה היום? עוד כמה מאות או אולי אלפי שקלים
אם את הזמן שככה השקיע בלחסוך היה פשוט מכניס 2000 שקל לקרן נאמנות בסיכון גבוה - סביבות 6.5 אחוזים לשנה היום היה מרוויח בסביבות 45K
או קונה דירה (והיום היא הייתה רק שכירות מכניסה ללא משכנתא)
או השקעה אחרת...
אני באה להגיד שלא רק הקטנת הוצאות אלה גם מחשבה, והרבה... גם הרבה ס"ד

באזזזזזזזז

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אמן שלכל זוג יהיה כמה אלפים בחודש לחסוך.. אולי אתם לא מודעים זה לא המצב
אני מגדירה מקום לכלכלה נבונה: לקחת יועץ אישי לפנסיה ולקרנות השתלמות ונאמנות ולא סוכן, לדעת מה הוצאות שחייבים לשלם ואין בררה ומה אפשר לדחות או על מה כדאי לוותר, להיות עצמאית לעצמי ולהחליט מה אני רוצה להוציא (לדוג' אני החלטתי לקנות לילד הראשון שלי עגלה יד 2 כי לא התחשק לי להוציא כמה אלפים.. והמשכורת שלי לא מהנמוכות בשוק, אני פשוט עצמאית לחיי)
זה לא משנה כמה אלפים אני חוסכת או לא בחודש...
ואגב, לחסוך סתם כסף בחשבון שיצטבר זה הכי גרוע שיש גם אם צריך את הכסף לזמן הקרוב יש קרנות כספיות בטוחות שרק שומרות על הערך של הכסף(אני לא מדברת על כמה אלפים לביטחון)
אני מחפשת יועץ אישי מעולה לפנסיה וקרנות השתלמות.
יש לך מישהו להמליץ עליו? או מידע איך להגיע למישהו מומחה באמת?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אני מחפשת יועץ אישי מעולה לפנסיה וקרנות השתלמות.
יש לך מישהו להמליץ עליו? או מידע איך להגיע למישהו מומחה באמת?
כן ,אני יכול לומר באופן אישי
ש @מקצועי בלבד

נותנת המון מידע באישי ברמה גבוהה
באופן מקצועי הכי טוב שהכרתי

באזזזזזזזז

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
למרות שהיא לא יועצת מוסמכת?
ויש מישהו מוסמך שאפשר להמליץ עליו? (עם תעודה)
אני לא מכיר.
אבל בגדול אם אתה מחפש מוסמך
תחפש יועץ בהדגשה יועץ
ולא סוכן

וגם שהיועץ יהיה בלתי תלוי (כלומר שלא קשור לשום גוף כלשהו)

נץ

משתמש פעיל
לדעתי אין כמו הוראת קבע לקופת גמל להשקעה או משהו דומה
כל השוואת מחירים בקניות מזון וכו'
לא ישתווה לעלום לכמה מאות שפשוט יורדות בהוראת קבע
היחס צריך להיות כאילו המשכורת שלך זה פחות כמה מאות
אני מדברת על החיסכון של הקרן שזה כבר משתלם עוד לפני הרוחים של התשואות
שבמשך 20 שנה ויותר יכולים להגיע למאות אלפים
זו דוגמא לחשיבה לטווח הארוך כבר מהחתונה

באזזזזזזזז

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני לא מכיר.
אבל בגדול אם אתה מחפש מוסמך
תחפש יועץ בהדגשה יועץ
ולא סוכן

וגם שהיועץ יהיה בלתי תלוי (כלומר שלא קשור לשום גוף כלשהו)
על זה בדיוק אני שואלת. יש לי סוכן אישי
אבל אני מחפשת יועץ ח"פ מומחה.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
על זה בדיוק אני שואלת. יש לי סוכן אישי
אבל אני מחפשת יועץ ח"פ מומחה.
חייב לומר לך רק שסטטיסטית היוצעים לא יותר חכמים
מהשוק
לשלם ליועץ (במידה ואת צעירה ויש לך אורך זמן)
זה מיותר ברוב המקרים
כי פשוט אפשר לבחור מסלול מדד רחב מנייתי מגוון
ולאורך זמן הם מנצחים את כל היועצים וכו'(95 אחוז מהקרנות הגידור בארצות הברית לא מצליחים לנצח את המדד)

ייעוץ עיסקי ופיננסי

וניהול כספים לעסקים חברות ארגונים ופרטיים
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
שאלת תם
למה כל כך חשוב להבין כל שורה בתלוש??
כי יש שורות שיכולות להיות שוות הרבה כסף ויש שורות שיכולות להיות להם השפעה ארוכת טווח להמשך החיים

ד. פריד

משתמש מקצוען
תאר לך אבא או סבא שלך לפני 50 שנה היה ככה משקיע זמן בלחסוך כסף(רץ מחנות לחנות), מה יצא לו מזה היום? עוד כמה מאות או אולי אלפי שקלים
אם את הזמן שככה השקיע בלחסוך היה פשוט מכניס 2000 שקל לקרן נאמנות בסיכון גבוה - סביבות 6.5 אחוזים לשנה היום היה מרוויח בסביבות 45K
או קונה דירה (והיום היא הייתה רק שכירות מכניסה ללא משכנתא)
או השקעה אחרת...
אני באה להגיד שלא רק הקטנת הוצאות אלה גם מחשבה, והרבה... גם הרבה ס"ד
לכן כתבתי שהחנות הזו בדרך חזור ממנחה, זה לבדוק מחירים כל תקופה, ואח"כ זה כמעט ללא מאמץ. בנוסף לכך יש לי ב"ה כמה עשיריות בקופ"ג להשקעה.

בקשר לסבא שלי, ב"ה לא צריך לדאוג לו, הוא מחזיק בנדל"ן הרבה מעבר לדירה שמכניסה שכירות... (נ. ב. אין לו שקל בשוק ההון) רק שגם הוא מקפיד על התנהגות כלכלית מאזנת, ונמנע מלשלם יקר על דבר שניתן לקנות בזול. ואולי לכן הוא יכול לעזור לעשרות נכדיו בסכומים בני 6 ספרות כל אחד לקניית דירה.

וכמובן חשוב להקפיד על ביטול הוצאות מיותרות, שיקול הוצאות שאינן מיותרות, הקפדה על חיסכון, והקפדה לא לתת לו להתייבש במרתפי הבנק. וכמובן הרבה תפילות.

ייעוץ עיסקי ופיננסי

וניהול כספים לעסקים חברות ארגונים ופרטיים
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
הכוונה לזהות טעויות או משהו מעבר?
א. גם טעויות
ב. וגם מעבר, כגון תיאום מס נכון, חישובי פנסיה וכו' ברוטו נטו, סוגי תשלומים, חל"ד ועוד

rikigra

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
יש על זה הרצאות /מדריכים ברשת?

נערך לאחרונה ב:

רחלה 123

משתמש מקצוען
אני גיליתי שלא חשבו לי נכון דמי נסיעה לפי האזור מגורים.
קיבלתי החזר של 1300 שח בחודש הבא.

יש לי מקום עבודה עם תלושים נוראיים, לא מבינים כלום כמה שניסיתי לשבת ולקלוט מה קורה לא הצלחתי.
בחופש לקחתי כמה ימים ישבתי וחפרתי למנהלת חשבונות בטלפון להבין כל פרט.
כבר אמורה בס"ד לקבל החזר על מיסים שלא הבנתי שיורדים לי,
ומקוה למצות עוד אי אילו זכויות מבחינת השעות וכ'

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בלי לחשב חומרי ניקיון וכביסה וכלים?
שזה בסוף גם הרבה כסף.
חישבת כמה?
כי אני חישבתי
סבון כלים מספיק לנו בקבוק לחודשיים ואבקת כביסה חבילה גדולה ל3 חודשים....

את מתכוונת רק למצרכי מזון?
כולל בשרי?
כל מה שיש באושר עד יש
כולל טיטולים, וחומרי ניקיון וכו.
לא כולל
חשמל
מים
גז
ארנונה
מעון *2
והיד נטויה...
וזה לא רלוונטי בכלל, כי לכל זוג יש את הצרכים שלו

ד. פריד

משתמש מקצוען
לדוגמה יש מוסד שמעסיק בנות סמינרים רבות, ושם ההפרשות לפנסיה הם רק על הנייר, כלומר הם מורידים מהמשכורת ולא מעבירים לקרן פנסיה.

יבוא יום שמישהו יתלונן, ואז הם יחויבו להעביר את הכל בתוספת 4% ריבית שנתית - סוף גנב....

לייקית

משתמש מקצוען
רק לי זה מפריע שכולם פה נתפסו לפרטים?
פותחת האשכול שאלה למה אין הדרכה לצעירים/ות בראשית דרכם להתנהלות כלכלית? מה זה משנה בכמה כסף מצאתם טיטולים??
כל אחד ואחת, מתוך כל נקודת זינוק ממנה הוא מתחיל את חייו, יכול למנף את הפוטנציאל שלו, אם רק יהיה לו ידע מתאים.
אנחנו משלמים לבנותינו עשרות אלפי ש"ח על רכישת מקצוע בסמינרים, הן לומדות קשה ומסיימות בשעה 17:00 או 18:00 את לימודיהן מדי יום,
אי אפשר להוסיף להן שעה חודשית על איך לשמר את הכסף אותו הן הולכות להרויח??

שולי איטח

משתמש מקצוען
מצטרפת לנושא של למידת תלושים
חשוב מאוד
אני חשבת שכר
ואולי מה שרשמו פה לחפור למנהלת חשבונות הכוונה אלי:)
אבל זה לא תחליף כי
א.לא כל צעירה שמתחילה לקבל כמה שקלים יש לי ולחברותי אפשרות לתת לה שעות בטלפון ולהסביר
סה"כ כל חשבת היא שכירה ולא מתפקידה לעזור לעובדת למצות את כל זכוית בכלל המקומות ומול הרשויות
זה גם לא אפשרי כי הצעירה מחליפה עבודות וכד
(אני אישית מנסה כי חשוב לי אבל זה מעבר לשעות העבודה שלי ולא אפשרי כל יום להסביר שעות)
ב.לא כולנו טובים בהסברים ולצערי אפילו משהו פשוט כמו תאום ביטוח לאומי לוקח הרבה זמן לחלק מהעובדים לקלוט(ואחרי חודש הכל פורח)

לכן אם היה שיעורים מסודרים או לחילופין יבינו ששוה לקחת משהי בנפרד וללמוד ולהבין
או לקרוא לבד למי שיש יכולת למידה
וחשוב לתת לזה משקל לא רק לשמוע באוזן אחת ולשכוח
זה יכול לתת הרבה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה