שוב, בנק ישראל העלה את הריבית

תמר ברנשטיין

מאסטרית בעיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
והפעם, שוב ב-0.75%.
ריבית בנק ישראל- 2.75%.
ריבית הפריים- 4.25%.

על כל 100,000 ש"ח בפריים, תשלמו עוד כ-40 ש"ח בחודש.

ייעוץ עיסקי ופיננסי

וניהול כספים לעסקים חברות ארגונים ופרטיים
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום

112123

משתמש מקצוען
אני מנסה לחשוב..
הדבר שהכי מפחיד את בנק ישראל זה שהאנשים לא יצליחו לעמוד בהחזרים (חדלות פירעון או משהו כזה)
לו יצויר שעכשיו עומדים כל בעלי המשכנתאות ואומרים חד משמעית אנחנו לא משלמים יותר משכנתא (מעבירים משכורת לחשבון בנק אחר או שיטות אחרות) עד שמורידים חזרה את הריבית
כמובן שיש דרכים להוציא ממי שלא משלם אבל כשזה מאות אלפי משפחות זה הרבה יותר מורכב וכאב ראש עצום לבנקים
האם זה יעזור?

להסכים

משתמש פעיל
אני מנסה לחשוב..
הדבר שהכי מפחיד את בנק ישראל זה שהאנשים לא יצליחו לעמוד בהחזרים (חדלות פירעון או משהו כזה)
לו יצויר שעכשיו עומדים כל בעלי המשכנתאות ואומרים חד משמעית אנחנו לא משלמים יותר משכנתא (מעבירים משכורת לחשבון בנק אחר או שיטות אחרות) עד שמורידים חזרה את הריבית
כמובן שיש דרכים להוציא ממי שלא משלם אבל כשזה מאות אלפי משפחות זה הרבה יותר מורכב וכאב ראש עצום לבנקים
האם זה יעזור?
מחאה כזו תעזור, רק שהיא לא תתרחש!

112123

משתמש מקצוען
איך היא תתרחש?
מחאה ציבורית רחבה של אנשים שהולכים לשלם עשרות ומאות אלפים בגלל עליית אחוזי הריבית
כי אם היא היתה מתרחשת לא היינו משלמים 8 שח לליטר דלק ואת כל שאר המחירים היקרים
סליחה שאני אגואיסט אבל לי אישית זה עדיף
אני אפילו אשמח לאינפלציה רצינית (בעקבות המשכנתא שיש לי) ליברמן אכזב אותי עם האנפלציה הנמוכה יחסית...

קוה אל ה'

משתמש צעיר
יושב ראש ועדת הכספים לשעבר חבר כנסת משה גפני דורש לבטל את הריבית על המשכנתא לזוגות צעירים הרוכשים דירה ראשונה.

את הדברים אמר גפני בעקבות הודעת בנק ישראל על עליה נוספת של הריבית. גפני הסביר כי ביטול הריבית על המשכנתא לזוגות צעירים הרוכשים דירה ראשונה "הוא צו השעה, אנחנו נעשה זאת".

להסכים

משתמש פעיל
מחאה ציבורית רחבה של אנשים שהולכים לשלם עשרות ומאות אלפים בגלל עליית אחוזי הריבית

סליחה שאני אגואיסט אבל לי אישית זה עדיף
אני אפילו אשמח לאינפלציה רצינית (בעקבות המשכנתא שיש לי) ליברמן אכזב אותי עם האנפלציה הנמוכה יחסית...
איזה קטע איתך, איך תארגן את זה, מה יחייב אנשים להאמין בזה ובעיקר ליישם, איך אנשים יקחו סיכון על עיקול הנכס שלהם....
הרעיונות מהממים אבל לא ישימים!

אם היה קל לארגן ולבצע מחאות כאלו, העולם היה נראה אחרת....

112123

משתמש מקצוען
אם היה קל לארגן ולבצע מחאות כאלו, העולם היה נראה אחרת....
אנשים באירן מתים בהפגנות ובכ"ז לא מתיאשים....
כל עוד לא יצאו עם מכונות ירייה לשדרות רוטשילד לתפוס את אלו שלא שלמו את המשכנתא, אני חושב שיהיו מספיק "צעירים בוערים" שיסכימו להסתכן
לוקח זמן עד שבאמת באים לעכל את הנכס
ולמעשה רוב הסיכויים שזה יעשה מספיק הדים בשבוע הראשון של המחאה

אאאא....

משתמש פעיל
יושב ראש ועדת הכספים לשעבר חבר כנסת משה גפני דורש לבטל את הריבית על המשכנתא לזוגות צעירים הרוכשים דירה ראשונה.

את הדברים אמר גפני בעקבות הודעת בנק ישראל על עליה נוספת של הריבית. גפני הסביר כי ביטול הריבית על המשכנתא לזוגות צעירים הרוכשים דירה ראשונה "הוא צו השעה, אנחנו נעשה זאת".
קשה להאמין שזה יחול על משכנתאות קיימות.
כי זה אומר שהמדינה תצטרך להוציא מיליארדים במיידי.

כנראה שאין מה לתלות הרבה תקוות בהצעה של גפני, כי בכל מקרה נערי האוצר (והם מצליחים בדרך כלל) לא יתנו שהמדינה תסבסד משכנתאות של מיליון וחצי ש"ח כשיש אפשרות לרכוש דירות במקומות זולים.
במקסימום יעלו את סכום הזכאות שיש כבר כיום סיוע במשכנתא למשפחות ותיקות ולזוגות צעירים שמופיע שם שזה עד סכום של 161,665 ש"ח.

אפשר לתקן

משתמש פעיל
קשה להאמין שזה יחול על משכנתאות קיימות.
כי זה אומר שהמדינה תצטרך להוציא מיליארדים במיידי.
נראה לי שזה רק משכנתאות חדשות
כנראה שאין מה לתלות הרבה תקוות בהצעה של גפני, כי בכל מקרה נערי האוצר (והם מצליחים בדרך כלל) לא יתנו שהמדינה תסבסד משכנתאות
למה צריך סבסוד, למה אי אפשר להגיע להסדר עם האוצר שעל זה הם לא גובים ריבית מהבנקים
שם מדובר על צמוד מדד ועם רבית, רק בסה"כ חצי אחוז פחות
ההצעה של גפני היא לבטל את הרבית לזכאים לגמרי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה