כללי שאלת רב

אני מאמין ...

משתמש רשום
עיצוב גרפי
האם מישהו שאל פעם רב המתמחה במיוחד בשאלות מסובכות ב"חושן משפט" כמו הרב שפרן, לגבי אופן השימוש המותר בתמונות שרוכשים באתר כמו שאטרסטוק, אייסטוק וכולי?
אם אני רוכשת מנוי ברשיון רגיל, על פי ההלכה התמונות הן שלי, שילמתי על זה וקניתי את זה.
עכשיו אני מעוניינת להשתמש בחלק מהתמונות האלו לשימוש מסחרי, האם מותר לי?
לדוגמא אדם הרוכש ספר ועליו כתוב:"אסור להשאיל את הספר" יש רבנים הטוענים שאי אפשר לאסור כזה דבר, ברגע שאדם קנה את הספר, הספר שייך לו.
זה לא כמו מישהו שצורב דיסקים שזה נקרא "יורד לחייו" מפני שגורם למפיק הפסד מרובה, שפחות אנשים יקנו את הדיסקים.
בשאלה הנ"ל אף אחד לא מפסיד מהשימוש שלי בתמונה.

אם משהו שאל או יכול לשאול רב לתועלת הרבים, נא לשתף את כולם.

תודה ותזכו למצוות.

Guy148

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני לא מבסס את דבריי על הלכה,אלא על ספרים שראיתי שכתוב בקרדיט "תמונות משאטרסטוק",
אז כך אני מבין לתומי שכנראה גם לזה שאטרסטוק מיועד ואין עם זה בעיה.
כך ממה שראו עיני ולא יצא לי לשאול ת"ח בנושא.
(אני כשלעצמי לא יצא לי לעשות שימוש מסחרי בתמונות אז ממילא גם לא התעמקתי בנושא)

דאבל אימפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ברור שכל ההרשאה לעשות מנוי ולהשתמש היא לפי תנאי הרשיון של המנוי, לפי סוג התמונות שהוא מקנה. (כמו שלא ייתכן שבגלל שקנית כרטיס לאוטובוס עכשיו מותר לך לקשקש על מושבים או לפזר קליפות גרעינים... נכון?)
בשביל שימוש מורחב יש רשיון בתשלום מורחב. זה לפי ההגיון.
מי שרוצה לשאול מורה הוראה יכול לשאול לעצמו, יש תשובות להכל אבל זה אינדיווידואלי, יש עוד שיקולים שלא קשורים ישירות לאתר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה