דרוש מידע שאלת עם הארץ: איך אני משתמשת בבינה מלאכותית?

פלמינגו 67

משתמש סופר מקצוען

הנה אחד מהם:​

נביא ה-AI נוטש את גוגל ומזהיר: ''בינה מלאכותית מסכנת את המין האנושי''​

ג'פרי הינטון עבד בענקית הטכנולוגיה עד השבוע כאשר הגיש את מכתב התפטרותו - עתה הוא מזהיר מפני ההשלכות ההרסניות של הטכנולוגיה על החברה האנושית

‏המדען זוכה פרס טיורינג, ג'פרי הינטון, נחשב לדמות מרכזית בהופעת הבינה המלאכותית (AI), אך בעיצומו של מרוץ חימוש דה-פקטו בעמק הסיליקון, כאשר גוגל ומיקרוסופט פועלות זו נגד זו כדי לשכלל את הטכנולוגיה, הוא החל מזהיר מפני הסיכונים שמפעל חייו עלול להציב בפני האנושות.‏

‏הינטון התפטר מגוגל בחודש שעבר, שם בילה את רוב העשור האחרון בפיתוח תוכניות בינה מלאכותית גנרטיבית. טכנולוגיה זו היוותה את הבסיס לתוכנות בינה מלאכותית גנרטיבית כמו ChatGPT וגוגל בארד, כאשר ענקיות מגזר הטק טובלות את אצבעותיהן בחזית מדעית חדשה, כזו שהן מצפות שתהווה את הבסיס לעתידן.‏
‏המניע של הינטון לעזוב את גוגל פורסם בראיון ארוך לניו יורק טיימס שפורסם ביום שני.
מדובר היה ברצונו לדבר ללא פיקוח על הטכנולוגיה שהוא רואה כעת כמהווה סכנה לאנושות.

"אני מנחם את עצמי בתירוץ הרגיל: אם לא הייתי עושה את זה, מישהו אחר היה עושה את זה",‏‏ אמר לעיתון האמריקני.‏

צ'אטבוטים ציבוריים כמו ChatGPT סיפקו הצצה לסיבה מדוע דואג הינטון. בעוד שהם נתפסים על ידי כמה כמו רק עוד חידושים באינטרנט, אחרים הזהירו מפני ההשלכות האפשריות כפי שהם מתייחסים להפצת מידע שגוי באינטרנט, ואת ההשפעה שלהם על תעסוקה.‏

‏הגרסה האחרונה של ChatGPT, ששוחררה במרץ על ידי OpenAI מסן פרנסיסקו, הביאה לפרסום מכתב פתוח שנחתם על ידי יותר מ-1,000 מנהיגים במגזר הטכנולוגיה – כולל אילון מאסק – שהדגישו את "‏‏הסיכונים העמוקים לחברה ולאנושות"‏‏ שהטכנולוגיה מציבה.‏ ובעוד הינטון לא הוסיף את חתימתו למכתב, עמדתו לגבי השימוש לרעה האפשרי בבינה מלאכותית ברורה: ‏‏"קשה לראות איך אתה יכול למנוע מהשחקנים הרעים להשתמש בה לדברים רעים".‏

‏הינטון טוען כי גוגל פעלה "‏‏באחריות רבה"‏‏ בניהול הבינה המלאכותית, אך בסופו של דבר, לדבריו, בעלי הטכנולוגיה עלולים לאבד שליטה באופן בלתי נמנע.

זה יכול להוביל לתרחיש, הוא אומר, שבו מידע כוזב, תמונות וסרטונים אינם ניתנים לאימות, ולהוביל לכך שאנשים כבר לא יידעו ‏‏"מה נכון".‏

‏"הרעיון שהחומר הזה יכול להיות חכם יותר מאנשים – כמה אנשים האמינו בזה"‏‏ אמר הינטון לניו יורק טיימס.
‏‏"אבל רוב האנשים חשבו שזה רחוק. וחשבתי שזה רחוק. חשבתי שזה 30 עד 50 שנה או אפילו יותר. ברור שאני כבר לא חושב ככה".‏
1683232817551.png

רובי, איך אפשר להשבית אותך?
robot-avatar.702efde7fab65ee21ef1.png

אם אתה רוצה להשבית אותי, אתה יכול פשוט לסגור את חלון הצ'אט או לסיים את השיחה. אם תרצו להסיר אותי מהאתר או הפלטפורמה שלכם, תוכלו לפנות למפתחים ששילבו אותי והם יוכלו לסייע לכם בתהליך.

1683232817572.png

אני רוצה שאף אחד לא יוכל להשתמש בך יותר!
robot-avatar.702efde7fab65ee21ef1.png

אם אתה רוצה להסיר אותי לחלוטין, תצטרך ליצור קשר עם המפתחים ששילבו אותי באתר או בפלטפורמה שלך. הם יוכלו לסייע לך בתהליך הסרתי. לידיעתך, לאחר הסרתי, לא אהיה זמין יותר לספק סיוע או לענות על שאלות כלשהן.

Two-Or Music

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
איך בפועל אני מגיעה לבינה הזו, ויכולה לנסות להשתמש בה ולשחק בה?

אני ממש אהבתי את הבארד של גוגל.
[נרשמים עם מייל לרשימת המתנה (קיבלתי הזמנה תוך כמה דקות)].
המעלה שלו שהוא עדכני ומחובר לכל המידע העצום שיש לגוגל ויכול לתת לך טבלאות והשוואות בצורה ממש יעילה ובהרבה מקרים יותר מדוייקת, בשונה מרובי שמחובר למידע של עד 2021..
ד.png
החיסרון שאין אותו כרגע בעברית, אז אני כותב בגוגל תרגום ומעביר..

נערך לאחרונה ב:

גרפיקאית מתנסה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כולם מסביבי מדברים על הבינה מלאכותית, שאפשר לבקש ממנה לצייר ציורים, לשאול שאלות, וכולי וכולי וכולי..

אשמח להדרכה בסיסית של א-ב-ג- וכו', מה כותבים בגוגל, האם זה זה בחינם, אם זה עולה כסף וכו'.

אני פשוט לא מכירה את זה בכלל, ומעניין אותי לראות את זה.
חחח :)זה לא פתוח לכולם אם את בנטפרי אז זה חסום..

זוטאני

משתמש צעיר
כולם מסביבי מדברים על הבינה מלאכותית, שאפשר לבקש ממנה לצייר ציורים, לשאול שאלות, וכולי וכולי וכולי..

אשמח להדרכה בסיסית של א-ב-ג- וכו', מה כותבים בגוגל, האם זה זה בחינם, אם זה עולה כסף וכו'.

אני פשוט לא מכירה את זה בכלל, ומעניין אותי לראות את זה.
הכי פופולרי זה מיג'נרי
חסום כמובן בנטפרי
ויש כל מיני אפליקציות כמו photoleap

1. Midjourney
מורידים את Discord, אחר כך בגוגל רושמים Midjourney, לוחצים על "join the beta" הוא מפנה לאפליקציה, ושם יש ''חדרים'' זה צ'אט של כל מי שעושה תמונות כאלו מקלידים / Imagine תיאור באנגלית
אז הוא מביא 4 אופציות שונות ויש כפתורים שהוא מאפשר לבנות עוד 4 אופציות מאחת התמונות וכן הלאה.
בתמונה שמצורפת רשמתי חיילי צהל פורצים להר הבית שורפים את הר הבית ולוקחים משם את כל הערבים ובית המקדש יורד מהשמים(בערך-את הבית המקדש הוא כבר לא קלט:sneaky:) מה שחשוב זה התיאור ככל שיותר מדויק ככה יהיה יותר טוב.
התיאור חייב להיות באנגלית!!!!
יש 25 חינם אחר כך זה בתשלום אבל הבנתי שאפשר להרשם שוב וקבל עוד 25 חינם (לא בטוחה לגבי זה)

4682ecab-fb34-44a7-a48b-4879ce3d8a2e.jpg

אפשר גם להעלות תמונה והוא ישנה אותה לפי איך שרוצים

2. photoleap - אפשר גם בעברית!!!
25c83e64-f3e5-488c-a66a-c73ba9c71f5e.jpg

יש מגוון אופציות של תמונות- ציורים, כמו סרט וכו'
אפשר גם להעלות תמונה של בנין (עובד הכי טוב על מבנים) והוא משנה את זה לגמרי וזה מגניבב
fd7d17f5-4121-483d-9a63-d8297051153f.jpg

זוטאני

משתמש צעיר
הכי פופולרי זה מיג'נרי
חסום כמובן בנטפרי
ויש כל מיני אפליקציות כמו photoleap

1. Midjourney
מורידים את Discord, אחר כך בגוגל רושמים Midjourney, לוחצים על "join the beta" הוא מפנה לאפליקציה, ושם יש ''חדרים'' זה צ'אט של כל מי שעושה תמונות כאלו מקלידים / Imagine תיאור באנגלית
אז הוא מביא 4 אופציות שונות ויש כפתורים שהוא מאפשר לבנות עוד 4 אופציות מאחת התמונות וכן הלאה.
בתמונה שמצורפת רשמתי חיילי צהל פורצים להר הבית שורפים את הר הבית ולוקחים משם את כל הערבים ובית המקדש יורד מהשמים(בערך-את הבית המקדש הוא כבר לא קלט:sneaky:) מה שחשוב זה התיאור ככל שיותר מדויק ככה יהיה יותר טוב.
התיאור חייב להיות באנגלית!!!!
יש 25 חינם אחר כך זה בתשלום אבל הבנתי שאפשר להרשם שוב וקבל עוד 25 חינם (לא בטוחה לגבי זה)

צפה בקובץ המצורף 1370752
אפשר גם להעלות תמונה והוא ישנה אותה לפי איך שרוצים

2. photoleap
צפה בקובץ המצורף 1370757
יש מגוון אופציות של תמונות- ציורים, כמו סרט וכו'
אפשר גם להעלות תמונה של בנין (עובד הכי טוב על מבנים) והוא משנה את זה לגמרי וזה מגניבב
צפה בקובץ המצורף 1370775
בשביל לקבל תשובות על שאלות יש את ההכי פופולרי זה https://openai.com/blog/chatgpt
כנ"ל רק באנגלית
ואת רובי הבוט שהוא לדעתי יותר טוב ועונה מדויק יותר

אליכסנדר

משתמש פעיל

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען

תכלת מרדכי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בארד מבין טוב יותר, והעברית שלו טובה יותר, אבל האתיקה שלו חזקה מדי....
ביקשתי ממנו מידע על רבי נחמן מברסלב, הוא כתב לי שהוא לא יכול לספק לי מידע על אנשים....

אגב, הרבה מהבעיות של רובי הבוט מגיעות מכך שהשאלה והתשובה עוברים תרגום מעברית לאנגלית לעברית,
ולכן יש שגיאות תחביר. באתר הזה הוא שואל אותו בעברית, והתוצאות טובות יותר ברוב המקרים.
כמו כן, האפשרות ליצירת תמונות אינו של צ'אט GPT, אלא דרך DALL E, וכדי שהוא יפנה את השאילתא לDALL E
צריך להתחיל את השאלה במילים "צייר לי", כך באופן אוטומטי האתר (ולא צ'אט GPT) מפנה אתכם לDALL E.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה