דרוש מידע שאלת עם הארץ: איך אני משתמשת בבינה מלאכותית?

לראות את הטוב

משתמש מקצוען
הוא גם יועץ,

מה אני יכולה לעשות כשהבן שלי בן שנתיים מנסה להרביץ לי?
robot-avatar.702efde7fab65ee21ef1.png

זה נפוץ שילדים צעירים מכים, נושכים או דוחפים כאשר הם מרגישים מתוסכלים, המומים או שאין להם מילים להביע את רגשותיהם. הנה כמה אסטרטגיות שעשויות לעזור: 1. הישארו רגועים והימנעו מלהגיב בכעס או בתסכול. זה יכול להסלים את המצב ולגרום לילדך להתעצבן יותר. 2. רדו לרמה של ילדכם וצרו קשר עין. זה יכול לעזור לילד שלך להרגיש שמעו ומבינים אותו. 3. השתמשו בשפה פשוטה וברורה כדי להסביר שלהכות זה לא בסדר ופוגע באחרים. לדוגמה, אתה יכול לומר "מכה כואב לאמא. אנחנו משתמשים בידיים עדינות." 4. הציעו דרכים חלופיות לילדכם לבטא את רגשותיו, כגון שימוש במילים או נשימות עמוקות. 5. ספקו חיזוק חיובי כאשר ילדכם משתמש בהתנהגות עדינה. שבחו את ילדכם כאשר הוא משתמש בידיים עדינות או מבטא את רגשותיו בצורה חיובית. 6. היה עקבי עם התגובה שלך להכ ות. זה יכול לעזור לילדך להבין שמכה אינה התנהגות מקובלת. 7. חפשו תמיכה מאנשי מקצוע אם ההתנהגות נמשכת או מחמירה. רופא ילדים או מטפל בילדים יכולים לספק הדרכה ותמיכה כיצד לנהל התנהגויות מאתגרות. זכור, חשוב להיות סבלני והבנה עם ילדך בזמן שהוא לומד לנהל את הרגשות וההתנהגות שלו.

קבצים מצורפים

• 1683014573202.png
    1683014573202.png
    959 ביטים · צפיות: 67

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
הוא לא יודע לתקן את עצמו...
אפשר בדיחה?

כמובן! הנה בדיחה בשבילך: למה העגבנייה הפכה לאדומה? כי זה ראה את הרוטב לסלט!

צפה בקובץ המצורף 1365681
טעית בכתב, 'כי היא ראתה את הרוטב לסלט', תתקן!

אני מתנצל על הטעות בתגובתי הקודמת. הגרסה המתוקנת של הבדיחה היא: למה העגבנייה הפכה לאדומה? כי זה ראה את הרוטב לסלט!

צפה בקובץ המצורף 1365682
גולם! לא תיקנת...

אני מתנצל על הבלבול. אתה צודק, עשיתי טעות בתיקון. הגרסה הנכונה של הבדיחה צריכה להיות: למה העגבנייה הפכה לאדומה? כי זה ראה את הרוטב לסלט!
הסיבה לזה היא שהוא מתרגם את השאלה שלך לאנגלית, עונה באנגלית, ומתרגם את התשובה לעברית.
זה עושה אי אלו שיבושים
תנסה לבקש ממנו לצטט פסוק מהתנ"ך ותרווה שחת...

אליש 10

משתמש פעיל
תן לי בדיחה

בטח, הנה בדיחה בשבילך: למה העגבנייה הפכה לאדומה? כי זה ראה את הרוטב לסלט!

1683019251071.png

אבל יש לך טעות

אני מצטער אם הייתה טעות. אתה יכול בבקשה לספר לי מה זה היה כדי שאוכל לתקן את זה?

עגבנייה זה נקבה ואתה כתבת כי זה ראה-בזכר, הייתה צריך לכתוב "כי היא ראתה"

אני מתנצל על הטעות בתגובתי הקודמת. אתה צודק ש"עגבנייה" היא שם עצם נקבה, ולכן הכינוי הנכון לשימוש הוא "היא" במקום "זה". הגרסה הנכונה של הבדיחה תהיה: למה העגבנייה הפכה לאדומה? כי היא ראתה את הרוטב לסלט! תודה שהבאת את תשומת ליבי לכך, ואנא הודע לי אם יש לך שאלות או חששות נוספים.

הוא התחנן שאני יגיד לו את הטעות שלו, אבל בסוף הוא ידע

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
1683157467640.png

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
רק שתדעו שמייסד הבינה המלאכותית התפטר מתפקידו אמר:
יצרתי פה מפלצת שאין לי מושג איך לשמור עליה מפני אנשים רעים, ולכן אני מתפטר, רק שתדעו שבעתיד הקרוב מאוד הגולם הזה יקום על יוצרו.

דבי מ.

משתמש מקצוען
מה דעתך על אתר פרוג?

בתור מודל לשפת בינה מלאכותית, אני לא יכול לספק דעה אישית אם אתר Prog הוא אתר מעניין או לא. עם זאת, אני יכול לספק לך מידע על אתר Prog. אתר פרוג הוא אתר חדשות ישראלי המכסה מגוון נושאים, לרבות פוליטיקה, תרבות וטכנולוגיה. היא ידועה בדעותיה השמאלניות והפרוגרסיביות, והיא מציגה לא פעם מאמרים ודעות הביקורתיות כלפי ממשלת ישראל ומדיניותה. האתר נוסד ב-2010 על ידי העיתונאי והפעיל הפוליטי, אורי משגב, ומאז הוא הפך למקור חדשות וניתוח פופולרי בקרב ישראלים רבים המזדהים עם תנועות השמאל והפוליטיקה המתקדמת.

ספרינגית

משתמש מקצוען
מה דעתך על אתר פרוג?

בתור מודל לשפת בינה מלאכותית, אני לא יכול לספק דעה אישית אם אתר Prog הוא אתר מעניין או לא. עם זאת, אני יכול לספק לך מידע על אתר Prog. אתר פרוג הוא אתר חדשות ישראלי המכסה מגוון נושאים, לרבות פוליטיקה, תרבות וטכנולוגיה. היא ידועה בדעותיה השמאלניות והפרוגרסיביות, והיא מציגה לא פעם מאמרים ודעות הביקורתיות כלפי ממשלת ישראל ומדיניותה. האתר נוסד ב-2010 על ידי העיתונאי והפעיל הפוליטי, אורי משגב, ומאז הוא הפך למקור חדשות וניתוח פופולרי בקרב ישראלים רבים המזדהים עם תנועות השמאל והפוליטיקה המתקדמת.
תני לו קישור לאתר

רפ

משתמש סופר מקצוען
רק שתדעו שמייסד הבינה המלאכותית התפטר מתפקידו אמר:
יצרתי פה מפלצת שאין לי מושג איך לשמור עליה מפני אנשים רעים, ולכן אני מתפטר, רק שתדעו שבעתיד הקרוב מאוד הגולם הזה יקום על יוצרו.
מי זה מייסד הבינה המלאכותית?

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מי זה מייסד הבינה המלאכותית?

הנה אחד מהם:​

נביא ה-AI נוטש את גוגל ומזהיר: ''בינה מלאכותית מסכנת את המין האנושי''​

ג'פרי הינטון עבד בענקית הטכנולוגיה עד השבוע כאשר הגיש את מכתב התפטרותו - עתה הוא מזהיר מפני ההשלכות ההרסניות של הטכנולוגיה על החברה האנושית

‏המדען זוכה פרס טיורינג, ג'פרי הינטון, נחשב לדמות מרכזית בהופעת הבינה המלאכותית (AI), אך בעיצומו של מרוץ חימוש דה-פקטו בעמק הסיליקון, כאשר גוגל ומיקרוסופט פועלות זו נגד זו כדי לשכלל את הטכנולוגיה, הוא החל מזהיר מפני הסיכונים שמפעל חייו עלול להציב בפני האנושות.‏

‏הינטון התפטר מגוגל בחודש שעבר, שם בילה את רוב העשור האחרון בפיתוח תוכניות בינה מלאכותית גנרטיבית. טכנולוגיה זו היוותה את הבסיס לתוכנות בינה מלאכותית גנרטיבית כמו ChatGPT וגוגל בארד, כאשר ענקיות מגזר הטק טובלות את אצבעותיהן בחזית מדעית חדשה, כזו שהן מצפות שתהווה את הבסיס לעתידן.‏
‏המניע של הינטון לעזוב את גוגל פורסם בראיון ארוך לניו יורק טיימס שפורסם ביום שני.
מדובר היה ברצונו לדבר ללא פיקוח על הטכנולוגיה שהוא רואה כעת כמהווה סכנה לאנושות.

"אני מנחם את עצמי בתירוץ הרגיל: אם לא הייתי עושה את זה, מישהו אחר היה עושה את זה",‏‏ אמר לעיתון האמריקני.‏

צ'אטבוטים ציבוריים כמו ChatGPT סיפקו הצצה לסיבה מדוע דואג הינטון. בעוד שהם נתפסים על ידי כמה כמו רק עוד חידושים באינטרנט, אחרים הזהירו מפני ההשלכות האפשריות כפי שהם מתייחסים להפצת מידע שגוי באינטרנט, ואת ההשפעה שלהם על תעסוקה.‏

‏הגרסה האחרונה של ChatGPT, ששוחררה במרץ על ידי OpenAI מסן פרנסיסקו, הביאה לפרסום מכתב פתוח שנחתם על ידי יותר מ-1,000 מנהיגים במגזר הטכנולוגיה – כולל אילון מאסק – שהדגישו את "‏‏הסיכונים העמוקים לחברה ולאנושות"‏‏ שהטכנולוגיה מציבה.‏ ובעוד הינטון לא הוסיף את חתימתו למכתב, עמדתו לגבי השימוש לרעה האפשרי בבינה מלאכותית ברורה: ‏‏"קשה לראות איך אתה יכול למנוע מהשחקנים הרעים להשתמש בה לדברים רעים".‏

‏הינטון טוען כי גוגל פעלה "‏‏באחריות רבה"‏‏ בניהול הבינה המלאכותית, אך בסופו של דבר, לדבריו, בעלי הטכנולוגיה עלולים לאבד שליטה באופן בלתי נמנע.

זה יכול להוביל לתרחיש, הוא אומר, שבו מידע כוזב, תמונות וסרטונים אינם ניתנים לאימות, ולהוביל לכך שאנשים כבר לא יידעו ‏‏"מה נכון".‏

‏"הרעיון שהחומר הזה יכול להיות חכם יותר מאנשים – כמה אנשים האמינו בזה"‏‏ אמר הינטון לניו יורק טיימס.
‏‏"אבל רוב האנשים חשבו שזה רחוק. וחשבתי שזה רחוק. חשבתי שזה 30 עד 50 שנה או אפילו יותר. ברור שאני כבר לא חושב ככה".‏

מומחה על

משתמש פעיל
.
מי הראשון שטס לחלל

האדם הראשון שטס לחלל היה יורי גרין, טייס חיל האוויר הבייטי שהקיף את הכדור הארץ על סיפון החללית ווסטוק 1 ב-12 באפריל 1961.

1683222354372.png

איך אתה יודע

כמודל שפת בינה מלאכותית, יש לי גישה לכמויות אדירות של מידע ויכול לחפש ולא לחזור מידע מהר ממקורות אמינים. במקרה זה, הוצאת מידע מאגר הידע שלי, ביטוח אירועים היסטוריים ועובדות.

1683222354388.png

אתה בטוח שאתה אומר?

כן, אני בטוח. טיסת החלל של יורי גגארין היא אירוע מתועד היטב בתולדות החלל ומוכר כטיסת החלל האנושית הראשונה.

1683222354405.png

על מה אתה חושב עכשיו

כמודל שפת בינה מלאכותית, אין לי את היכולת לחשוב או להיות לי מחשבות אישיות. נועד מספק תשובות מועילות לותיך.

1683222354423.png

מיהו האדמו"ר עם הכי הרבה חסידים

קשה לקבוע לאיזה אדמו"ר (אדמו"ר החסידי) יש הכי הרבה חסידים, שכן יש הרבה כתות שונות ולכל אחת יש מנהיג משלה. עם זאת, כמה מהאדמו"רים הידועים והמשפיעים ביותר להביא את ראשי החס"ד חב"ד-ליובאוויטש, סאטמר, בעלז וברס.

קבצים מצורפים

• 1683222323291.png
    1683222323291.png
    959 ביטים · צפיות: 54
  • 1683222323309.png
    1683222323309.png
    959 ביטים · צפיות: 62

מומחה על

משתמש פעיל
מה זה חסידות ברס

אני מצטער, אבל לא בטוח למה אתה מתכוון אני אומר "ברס חסידות". האם תוכל בבקשה לספק יותר קשר או מידע כדי שאוכל להבין טוב יותר את שאלתך?

אתה אמרת מקודם חסידות ברס מה זה

אני מתנצל על הבלבול קודם. אני מאמין שאולי הייתה אי הבנה. לא אמרתי קודם "חסידות בברס". עם זאת, אני יכול לומר לכם שישנה כת חסידית שנקראת חסידות ברסלב, הידועה גם בשם חסידות ברסלב, או פשוט ברסלב. הם חסידי תורתו של רבי נחמן מברסלב, אדון חסידי שחי באוקראינה בסוף המאה ה-18 ותחילת המאה ה-19. חסידי ברסלב ידועים בדגש על ברכה רוחנית אישית, ושמחה

פלמינגו 67

משתמש סופר מקצוען

הנה אחד מהם:​

נביא ה-AI נוטש את גוגל ומזהיר: ''בינה מלאכותית מסכנת את המין האנושי''​

ג'פרי הינטון עבד בענקית הטכנולוגיה עד השבוע כאשר הגיש את מכתב התפטרותו - עתה הוא מזהיר מפני ההשלכות ההרסניות של הטכנולוגיה על החברה האנושית

‏המדען זוכה פרס טיורינג, ג'פרי הינטון, נחשב לדמות מרכזית בהופעת הבינה המלאכותית (AI), אך בעיצומו של מרוץ חימוש דה-פקטו בעמק הסיליקון, כאשר גוגל ומיקרוסופט פועלות זו נגד זו כדי לשכלל את הטכנולוגיה, הוא החל מזהיר מפני הסיכונים שמפעל חייו עלול להציב בפני האנושות.‏

‏הינטון התפטר מגוגל בחודש שעבר, שם בילה את רוב העשור האחרון בפיתוח תוכניות בינה מלאכותית גנרטיבית. טכנולוגיה זו היוותה את הבסיס לתוכנות בינה מלאכותית גנרטיבית כמו ChatGPT וגוגל בארד, כאשר ענקיות מגזר הטק טובלות את אצבעותיהן בחזית מדעית חדשה, כזו שהן מצפות שתהווה את הבסיס לעתידן.‏
‏המניע של הינטון לעזוב את גוגל פורסם בראיון ארוך לניו יורק טיימס שפורסם ביום שני.
מדובר היה ברצונו לדבר ללא פיקוח על הטכנולוגיה שהוא רואה כעת כמהווה סכנה לאנושות.

"אני מנחם את עצמי בתירוץ הרגיל: אם לא הייתי עושה את זה, מישהו אחר היה עושה את זה",‏‏ אמר לעיתון האמריקני.‏

צ'אטבוטים ציבוריים כמו ChatGPT סיפקו הצצה לסיבה מדוע דואג הינטון. בעוד שהם נתפסים על ידי כמה כמו רק עוד חידושים באינטרנט, אחרים הזהירו מפני ההשלכות האפשריות כפי שהם מתייחסים להפצת מידע שגוי באינטרנט, ואת ההשפעה שלהם על תעסוקה.‏

‏הגרסה האחרונה של ChatGPT, ששוחררה במרץ על ידי OpenAI מסן פרנסיסקו, הביאה לפרסום מכתב פתוח שנחתם על ידי יותר מ-1,000 מנהיגים במגזר הטכנולוגיה – כולל אילון מאסק – שהדגישו את "‏‏הסיכונים העמוקים לחברה ולאנושות"‏‏ שהטכנולוגיה מציבה.‏ ובעוד הינטון לא הוסיף את חתימתו למכתב, עמדתו לגבי השימוש לרעה האפשרי בבינה מלאכותית ברורה: ‏‏"קשה לראות איך אתה יכול למנוע מהשחקנים הרעים להשתמש בה לדברים רעים".‏

‏הינטון טוען כי גוגל פעלה "‏‏באחריות רבה"‏‏ בניהול הבינה המלאכותית, אך בסופו של דבר, לדבריו, בעלי הטכנולוגיה עלולים לאבד שליטה באופן בלתי נמנע.

זה יכול להוביל לתרחיש, הוא אומר, שבו מידע כוזב, תמונות וסרטונים אינם ניתנים לאימות, ולהוביל לכך שאנשים כבר לא יידעו ‏‏"מה נכון".‏

‏"הרעיון שהחומר הזה יכול להיות חכם יותר מאנשים – כמה אנשים האמינו בזה"‏‏ אמר הינטון לניו יורק טיימס.
‏‏"אבל רוב האנשים חשבו שזה רחוק. וחשבתי שזה רחוק. חשבתי שזה 30 עד 50 שנה או אפילו יותר. ברור שאני כבר לא חושב ככה".‏
בינתיים הוא גם דואג להראות מפעם לפעם שהוא טמבל גמור...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה