שאלות בנושא חוק המזומן והצקים

דבר סתר

משתמש פעיל
א. אם עימדתי ספר למישהו ועכשיו הוא משלם לי תוספת על קובץ פתוח זה נקרא עסקא אחת או עיסקה חדשה?
(התשלום עכשיו הוא פחות מ11,000 אבל ביחד עם העימוד זה יותר

ב. מותר לשלם עד 10% במזומן אבל כבר קיבלתי חלק במזומן שנה שעברה , זה נחשב או לא (כי שנה שעברה עוד לא היה את החוק)

ג. אפשר להוציא קבלה למישהו על העברה של מישהו אחר? כלומר א. חייב לי כסף וב. העביר לי במקומו האם אפשר לכתוב קבלה לא. ולציין את העברה של ב.

תודה מראש לעונים

tedy

משתמש פעיל
א. לדעתי זו תוספת לעסקה אחת.
ב. עסקאות שבוצעו לפני ה01.01.19 לא קשורות לחוק הזה.
ציטוט:
האם חלה הגבלה על תשלום במזומן לגבי עסקאות מ-2018 הכוללות תשלום במזומן בשנת 2019 ואילך בסכום הגבוה מ-11 אלף שקלים?
הוראות החוק לא חלות על עסקאות שנחתמו עד ל-31.12.18, למעט עסקאות מתמשכות לקבלת שירות או סכמי שכירות. יחד עם זאת, אם יוקדמו עסקאות, במטרה להתחמק מההגבלות בחוק, הרי שמדובר במעשה מרמה, שדינו מאסר."

כך שלדעתי אין בעיה לקבל מזומן על עסקה זו שבוצעה ב2018.

ג. כן לכתוב קבלה לכבוד מי שחייב את הכסף, ופרטי העברה כפי שבוצעה בפועל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה