שאלה של זכויות

judi2525

משתמש רשום
נכתב ע"י פרייליך רו"ח;1123268:
חשוב להבהיר, ללא קשר לדיון על זכויות היוצרים, אלא לנושא של יחסי עובד מעביד.
ישנם פסיקות רבות, בהגדרת יחסי עובד מעביד. מהם יוצא שאין משמעות רבה לעובדה של שכיר או פרילנסר, המשמעות העיקרית היא למבחנים השונים. שאחד מהם הוא התלוש או החשבונית.
הדבר אינו קשור כלל וכלל למגזר, אלא לכלל האוכלוסיה.
סיפור כמו שהבאת, יכל להיות גם במקרה שהעובדת עבדה עם חשבונית ולא עם תלוש.
גם הביטוח הלאומי, אינו מקבל את העובדה של התלוש בצורה חד משמעית, אלא יש לו מבחנים שונים.
המקרה הנפוץ לאחרונה, הוא ההתמקדות של הביטוח לאומי, בענף החשבונית לשכיר. כפי שהובא כאן

לא כתבתי שהוא קשור למגזר, כתבתי שהוא נפוץ יותר במגזר מסיבות מובנות....

במקרה שלנו בית המשפט הסתמך רק על התלוש כראיה יחידה לטענת התובעת.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י park;1123332:
הזכויות שייכות ליוצר כמו ששיע אמר.
השאלה היא אני הבנתי שזכות היוצרים פשוט אומרת כי אסור לו לבצע שינויים ביצירה ללא הסכמה.
אך אין רשות ליוצר למכור את היצירה שנמכרה לקונים נוספים. האם גם זה מותר??

מה כוונתך 'גם זה מותר?' גם מה?

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
למכור את היצירה שנמכרה לקונים נוספים

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י park;1124424:
למכור את היצירה שנמכרה לקונים נוספים

לא יודעת מבחינת החוק היבש - במקרה שאין חוזה,
אני מסכמת את הדברים האלו בחוזה מראש.
במקרים מועטים יש לי האפשרות למכור לקונים נוספים,
כמובן בהבהרה מראש ובתיאום וחתימה על הכל עם הלקוח.

יהושוע

משתמש רשום
עיצוב גרפי
עלתה לי שאלה כזו בנוגע לעבודות גרפיקה, הרב אמר לי שכל עוד לא סוכם ביני לבין המזמין שהיצירה שייכת לו, הרי שהיא שייכת לי, היוצר. מכיון שברור שהחומר נשאר על המחשב שלי הרי שאין כל שאלה בענין.
וסתם כדרך אגב, עשו לכם הרגל לשאול רב מה הדין, זה לא כ"כ מפחיד והתשובה מרגיעה את הלב. מותר או אסור, לפי דעת תורה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה