שאלה על זכויות הצלם על התמונות

מ_ר_צ

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
סליחה על ההתערבות בשיח הצלמים (אני מהצד של הלקוח...)
א. שמתי לב שיש הבדל ברור בין הצלמים לצלמות... צלמים הרבה יותר קלילים בענין והצלמות הרבה יותר קפדניות וחשדניות.
ב. אני צילמתי את הבן שלי צלומי חלקה אצל צלם, וקיבלתי דיסק מלא בתמונות (נראה לי כל מה שהוא צילם) התמונות היו תמונות חוץ והם יצאו מדהים.
רק שהיתה בעיה אחת, מרוב שאני כל היום על המחשב, עד עצם היום הזה (מלפני שנה וחצי) עוד לא הספקתי לפתח ולו תמונה אחת...
ולכן יש לי מסקנה אישית, עדיף לצלם אצל צלם שגם יפתח את התמונות ברמה הכי טובה.
עם זאת גביה נוספת על הדיסק זה נשמע לי סחטנות, (בזמן הברורים שלי על צלם דבר ראשון הורדתי מי שביקש תשלום נוסף על הדיסק, למה? כי זה עצבן אותי..)
ו--- לא היה שום חוזה.

רעיון לתשומת לבכם הצלמים:
כשהביא לי את הדיסק הוא צרף מתנה - קולאז' מדהים
אין ספק שנשארתי עם טעם נפלא!
ואגב לצלם הזה אין רגע אחד פנוי ב"ה
היחס והאדיבות זה עצמו הפרסום שלו כי כל אחד יוצא ממנו מרוצה ומספר לחבר שמספר לחבר.

יעקב1

משתמש פעיל
נכתב ע"י מ_ר_צ;686911:
עם זאת גביה נוספת על הדיסק זה נשמע לי סחטנות, (בזמן הברורים שלי על צלם דבר ראשון הורדתי מי שביקש תשלום נוסף על הדיסק, למה? כי זה עצבן אותי..)
ו--- לא היה שום חוזה.

בס"ד

על זה בדיוק אני מדבר!!!

כשלקוח מרגיש אפילו קצת שמישו מנסה לעשות על גבו כסף זה הדבר הכי רע שיכול להיות.

במקום זה לא עדיף לקחת מחיר גבוה והלקוח יחליט האם שווה לו או לא בלי להרגיש נסחט?

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעקב1;686925:
בס"ד

על זה בדיוק אני מדבר!!!

כשלקוח מרגיש אפילו קצת שמישו מנסה לעשות על גבו כסף זה הדבר הכי רע שיכול להיות.

במקום זה לא עדיף לקחת מחיר גבוה והלקוח יחליט האם שווה לו או לא בלי להרגיש נסחט?

אני פונה לקהל יעד שמבין ומעריך צילום והם מבינים למה הדיסק עולה... ומי שלא מתאים לו אין לי בעיה שילך לצלם שנותת את כל החומר גלם....

Y

yossmor2

אורח
נכתב ע"י photosbyrik;686947:
אני פונה לקהל יעד שמבין ומעריך צילום והם מבינים למה הדיסק עולה... ומי שלא מתאים לו אין לי בעיה שילך לצלם שנותת את כל החומר גלם....

אולי הם מבינים, אני עוד לא הבנתי.

מה שנראה לי יותר נכון הוא:
...אם הלקוח רוצה את כל התמונות ואני ציינתי בפניו שלא אוציא מתחת ידי תמונות ללא עריכה, הגיוני שיוסיף על שעות עבודה נוספות.

אבל נראה לי שהדיון מיצה את עצמו, ויחליט הלקוח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה