דרוש מידע שאלה מענינת על ברכת כהנים!

N

neomy21

אורח
ידעתי

שלג קל

משתמש מקצוען
סליחה על שאלת תם. לאותם נשים שלא יודעות, אתן לא מברכות בבוקר ברכת התורה?
נהגו לאמר פסוקי ברכת כהנים מיד לאחר ברכת התורה, וכן מופיע בסידורי התפילה.
השאלה היתה מתי יש ברכת כהנים בחו"ל, ולא מה הם הפסוקים הנאמרים בברכת כהנים

מלכי סלמון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
בלת"ק חלקי
ידעתי
האמת לא מאז ומתמיד
כי אני חוצניקית- אבל ספרדיה

חסדיאל שופק

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
צריך לציין.
זה רק בקהילות האשכנזים בחו"ל [ובצפון]

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית

חסדיאל שופק

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
על איזה עדה אתה מדבר?
אצל הליטאים עושים רק ביו"ט.
אצל הספרדים עושים גם ביום חול אז כמובן גם בחול המועד .
אולי אתה מדבר על החסידים?
האמת זה מה שראיתי בטבריה. שבמוסף של חוה"מ עשו ברכת כהנים..
ככל הנראה אתה צודק
ושם היה איזה סלט

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
האמת זה מה שראיתי בטבריה. שבמוסף של חוה"מ עשו ברכת כהנים..
ככל הנראה אתה צודק
ושם היה איזה סלט
זה לא סלט, בקהילות בצפון שנוהגים שלא נושאים כפים בכל יום, נוהגים לישא כפים, מלבד במוסף של יו"ט, בכל תפילת מוסף, כולל שבתות כולל ראשי חדשים, וכמובן בחול המועד.

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עוד חידה
האם במירון בקבר הרשב"י יש ברכת כהנים?
האמת, שפעם ראשונה שהתפללתי שחרית בציון הרשב"י וראיתי כהן שעולה לדוכן הייתי בהלם. מה לכהן בבית הקברות? הייתי משוכנע שעוד רגע הקנאים מבין המתפללים יגרשו אותו החוצה בבזיון. אבל לא, הוא בירך ברכת כהנים, ועוד קיבל עליית כהן! ומאז עוד הרבה פעמים ראיתי את כהנים שנכנסים לציון הרשב"י והבנתי שיש בזה איזה הסבר. (רק מסקרן אותי אם הם מגיעים דרך גשר הכהנים...)

חסדיאל שופק

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
האמת, שפעם ראשונה שהתפללתי שחרית בציון הרשב"י וראיתי כהן שעולה לדוכן הייתי בהלם. מה לכהן בבית הקברות? הייתי משוכנע שעוד רגע הקנאים מבין המתפללים יגרשו אותו החוצה בבזיון. אבל לא, הוא בירך ברכת כהנים, ועוד קיבל עליית כהן! ומאז עוד הרבה פעמים ראיתי את כהנים שנכנסים לציון הרשב"י והבנתי שיש בזה איזה הסבר. (רק מסקרן אותי אם הם מגיעים דרך גשר הכהנים...)
זה כבר נידון אחר.

א. אם קברי צדיקים מטמאים באוהל [נידון ארוך כמובן שבפשטות כן, אבל יש שרצו לחדש בזה הלכה בגלל מדרש מסויים ואכמ"ל] ובמיוחד אצל ר' שמעון שהוא עצמו סבר כך אז הלכה כדבריו במקומו.

ב. אם הבניה של האוהל היא ככה שהטומאה לא עולה [פותח טפח וכו]

יש תשובה על זה ב"יחוה דעת" ועוד.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
עוד חידה
האם במירון בקבר הרשב"י יש ברכת כהנים?
(רמז כמו התשובות הקודמות מנהגים שונים אבל כאן כפול 2....)
בקבר הרשב"י הרוב אוחזים שאסור בכלל לכהנים להיכנס
ויש אומרים שזה קבר של צדיק אז מותר
(גם אף אחד לא נוטל ידיים כשיוצאים משם)

וגם אם הכהן נכנס הרי זה בצפון שיש שנוהגים שלא לישא כפיים

לומד מכל אדם

משתמש רשום
בקבר הרשב"י הרוב אוחזים שאסור בכלל לכהנים להיכנס
ויש אומרים שזה קבר של צדיק אז מותר
(גם אף אחד לא נוטל ידיים כשיוצאים משם)

וגם אם הכהן נכנס הרי זה בצפון שיש שנוהגים שלא לישא כפיים
יש הרבה כהנים שנכנסים לשם ולקבר רחל כיון שמקובלנו שיש שם פותח טפח.
ואגב שאלתי את הרב שלום כהן אם הוא נכנס לשם כי הרי ידוע שאביו הרב אפרים כהן היה נכנס
והשיב לי שהוא שאל את הרב פרנק והרב פרנק אמר לו שאם הספיקות שיש עדיף לא להיכנס ולכן הוא לא נכנס.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה