שאלה לגברים בפרוג

קברניט

משתמש צעיר
לא אהבתי לראות הנהגה יפה לכבוד תשמיש קדושה הופכת בהיקש מקלדת לעיקר ההלכה ולקללה נמרצה.
בהלכה מדובר על לתלות תפילין ע"י הרצועות, אך אין שום איסור להחזיק את התפילין בשקית.

ואין לי מושג באשר להפרדה שעשו כאן בין ספרדים, אשכנזים ומזרחיים, אני אשכנזי, ככל שסיפרו לי, ואני מחזיק את התפילין בתיק מיוחד (בסגנון תיק תפילין של שרייבר). יכול להיות שעבדו עלי בנוגע למוצא שלי?

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
עד לא מזמן, בשקית אבל תחת בית השחי, מלפני שנה בערך, בתיקתפילין עם רצועה [מתפלל ברכבת ויש לי המון דרך לאחר מכן]

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י קברניט;841086:
ואין לי מושג באשר להפרדה שעשו כאן בין ספרדים, אשכנזים ומזרחיים, אני אשכנזי, ככל שסיפרו לי, ואני מחזיק את התפילין בתיק מיוחד (בסגנון תיק תפילין של שרייבר). יכול להיות שעבדו עלי בנוגע למוצא שלי?

תבדוק את המוצא לפי אבא שלך.

אבא שלך משתמש בתיק תפילין של שרייבר ? אם כן, כנראה שהוא עבד עליך בקשר למוצא שלך. (ונדמה לי משום מה שהוא לא משתמש בזה, כנראה שזה בגלל שהוא ממוצא מסוים והוא מהדור הקודם שכידוע היה דור של 'מטומטמים' שלא חשבו על הרעיון הגאוני הזה שאפשר להכניס את התפילין לשקית)

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י מילה בסלע;841008:
לא יודעת על מה אתה מתבסס (מה זה 'מזרחיים'?...) אנחנו קהילה של בני תורה ספרדים חניכי וכולם לוקחים תחת בית השחי.

בני תורה ספרדים חניכי = אשכנזים, לפחות בהתנהלות ההשקפתית.

יוחנן777

משתמש רשום
עיצוב גרפי
הבעש"ט כותב שהתפילין שהיכן שאדם לן התפילין צריכות להיות איתו לכן לא משאירים אותם בבית הכנסת
ויש לזה הרבה טעמים
כי אף אחד לא יודע מה יהיה בעוד רגע לכן עדיף שיהיו איתך תמיד

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בעלי: לוקח מתחת לבית השחי.

ובנוגע למוצא: אבא שלי פולני- בן פולני -בן פולניה... עד משה רבינו... לקח בעבר מתחת לבית השחי, ומרגע שיצא לשוק תיק התפילין (לא יודעת שרייבר או לא- שחור כזה עם שקוף מקדימה)
הוא לוקח בו, ונהנה מאד,
וגם שואל כל חתן אם לקנות לו יחד עם הטלית גם תיק כזה........

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י לנדא;841212:
בעלי: לוקח מתחת לבית השחי.

ובנוגע למוצא: אבא שלי פולני- בן פולני -בן פולניה... עד משה רבינו... לקח בעבר מתחת לבית השחי, ומרגע שיצא לשוק תיק התפילין (לא יודעת שרייבר או לא- שחור כזה עם שקוף מקדימה)
הוא לוקח בו, ונהנה מאד,
וגם שואל כל חתן אם לקנות לו יחד עם הטלית גם תיק כזה........

אני באמת לא הבנתי, לא היו תיקי גימס בונד עד לפני 5-10 שנים ? מה השתנה ? למה ההורים הפולנים שלנו לא הלכו עם זה ?
------------
דב

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
א קיצר, רמה פלוס לא תצליח לשווק לנו תיק לטלית?.... :( :)

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
כשאני נוסע להתפלל בכולל - בשקית
כשאני מתפלל בשכונה - תחת בית השחי [אא"כ נשאר מאתמול בשקית ואני ממהר או מתעצל...]

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י מיכל123;841225:
אני באמת לא הבנתי, לא היו תיקי גימס בונד עד לפני 5-10 שנים ? מה השתנה ? למה ההורים הפולנים שלנו לא הלכו עם זה ?
------------
דב

שאלתי ליתר ביטחון את אבא שלי, והוא טען שאולי אני לא זוכרת, אבל כבר הרבה שנים שהוא הולך עם תיק שחור, עוד הרבה לפני שיצאו תיקי התפילין, זה תמיד היה נראה לו יותר מכובד ויותר נח... כך להרגשתו...

אולי זה פשוט כי הוא לא 'מטומטם'? ;)

ArtDesigner

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הדמיות בתלת מימד
מה מטרתו של דיון זה?
האם מישהו רוצה לייצר 'סטארפ' משהו שעוד לא היה בתחום נשיאת התפילין?
פותח האשכול יועיל בטובו להסביר מטרת סקר/דיון זה...

ArtDesigner

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הדמיות בתלת מימד

סטודנטית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בעלי:
אם הוא נוסע מחוץ לעיר אז בשקית
אם הוא רק הולך להתפלל וחוזר הביתה מיד אז מתחת לבית השחי
אם הוא קודם מפזר את הילדים ואז ממשיך לתפילה אז בשקית

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מאיר לוין;841406:
מה מטרתו של דיון זה?
האם מישהו רוצה לייצר 'סטארפ' משהו שעוד לא היה בתחום נשיאת התפילין?
פותח האשכול יועיל בטובו להסביר מטרת סקר/דיון זה...

דבר ראשון, תודתי נתונה לכל המגיבים בנושא!
ולגופו של ענין, הייתי צריכה לפלח קהל יעד עבור מוצר.

הצלחות לכולם, עזרתם לי מאוד!

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
כל כך הרבה תגובות, ואין אפילו אחד שמניח תפילין בבית, והולך מעוטף בטלית ומעוטר בתפילין לביה"כ?

מדורי דורות כך הלכו. ראו תמונות עתיקות וכדו'.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;841872:
כל כך הרבה תגובות, ואין אפילו אחד שמניח תפילין בבית, והולך מעוטף בטלית ומעוטר בתפילין לביה"כ?

אברהם אמר שהוא הולך כך.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;841872:

בעלי אמר לי פעם שזו בעיה ללכת ברחוב עטורים בתפילין מחמת כשהרבה מנשות ישראל ההולכות ברחוב לא מקפידות מי יודע מה שהכיסוי ראש יכסה כהלכה. (בק"ס, לא במודיעין...)

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
נכתב ע"י נוי;841915:
בעלי אמר לי פעם שזו בעיה ללכת ברחוב עטורים בתפילין מחמת כשהרבה מנשות ישראל ההולכות ברחוב לא מקפידות מי יודע מה שהכיסוי ראש יכסה כהלכה. (בק"ס, לא במודיעין...)

נו בטח, אוסף של סמרטוטים מעל עיניים עטויות קורי שינה, מסדר חלוקים ונעלי בית - זאת רצה למכולת ושכנותיה מחכות להסעה...

צודק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה