שאלה לגבי צילום בגן

dalit

משתמש צעיר
צילום מקצועי
כמה נהוג לקחת על צילום פורטרטים בגן ילדים?
צילום נטו, ללא עריכה וכו'.
איך משלמים על זה בכלל? פר שעה? פר תמונה? ליום צילום?

תודה :eek:

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
בדרך כלל לפי תמונה ותלוי איזה ציוד את מביאה איתך
אני אישית כמאט שלא מצלמת גנים בגלל שאין אצלי תמונה שלא עוברת עריכה ואני משקיעה יותר מדי זמן ולגנתת לא שווה לשלם יותר בגלל שזה עבודה יותר טובה. לילדים שלה היא כן תשלם אבל לגן למה שתשקיעה... המחירים שהולכים כאן הם 10 ש"ח לתמונה.

HUXH86

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
באזורינו לוקחים 5 ש"ח לילד לצילום
ללא פיתוח-הגננת מקבלת דיסק
בחשבון פשוט : אם יש בגן 30 ילדים , שעה+- צילום 150 ש"ח!

המביט

משתמש מקצוען
הכי פשוט זה לקחת לפי שעה, כי הרי לא עושים רק תמונה אחת לכל ילדה, אז הכי נוח זה לתמחר כך.

הבעיה היא שלגנים אין תקציב כל כך גדול ויש הרבה חאפרים שעושים עבודה זולה (כנ"ל גם בעבודות גרפיקה) ולכן נאלצים להתפשר (או שלא...)

Y

yossmor2

אורח
יותר מ- 10 ש"ח לילד הגננות לא ישלמו.
זה אחד הדברים הכי קשים והכי פחות ריווחיים.

nechama

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני לוקחת 7 ש"ח לגנים מעל 35 ילדים. צילום בלבד + פיתוח עד גודל 13-18

dalit

משתמש צעיר
צילום מקצועי
תודה לכם!
באמת נשמע קצת מאכזב... אבל למה קשה, יוסי?
(הבעיה היחידה שאני חושבת עליה היא שיתוף הפעולה של הילדים, וזה לא נראה לי כל כך נורא)

Y

yossmor2

אורח
הכי קשה כי:

- לפעמים אין שיתוף פעולה.
- כי ילד אחד בכיין "מדליק" עוד שמונה.
- כי צריך לבוא עוד פעם בגלל שני ילדים חולים.
- כי תמיד זה יקר לגננת ואולי אפשר הנחה ?
ועוד...

אני ממליץ לגננות להשתמש במצלמה פשוטה,
הילדים לא נבהלים ממצלמת P&S ומכירים את הגננת.
והיא נמצאת שם תמיד.

צל99

משתמש פעיל
תמונה מהגן של יסכה מהיום.

קבלתי אישור פרסום חריג :D

קבצים מצורפים

• 20091211_5346a.jpg
    KB 241.3 · צפיות: 102

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י צל99;334362:
תמונה מהגן של יסכה מהיום.

קבלתי אישור פרסום חריג :D

נקיון ISO לא רע בכלל!

קורא כרטיסי

משתמש רשום
צילום בגן ילדים : לתמונת פרוטרט יחידה לילד 5 ש"ח, בתוספת רקע ואביזר (כגון: פרח, גיטרה, כובע וכו') המחיר 8 ש"ח, בד"כ יש גם תמונה כוללת של כל ילדי הגן ומחירה 5 ש"ח לילד, ס"כ לילד 10-13 ש"ח, הדפסה בגודל 13/18, התשלום מתקבל בעת הצילום, ותמיד בשמחה! (תודה לגננות שאפילו לא בקשו הנחה!), כל זאת בהנחה שבגן יש לא פחות מ30 ילדים, בהצלחה;)

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
צילום בגני ילדים זה לא ריווחי כמו שיוסי אמר..
אבל גם למאפיה לא ריווחי לאפות לחם שחור.. :) ולא מתפרנסים רק מזה..
יש דברים שצריך לבלוע.. זה חלק מהמקצוע..
במיוחד אם יש לך תחילת שנה 30 גנים.. (הלוואי).

דפוס צילום ראשון

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
כשמדובר בגני ילדים

יש לחלק את האוכלוסיה ל3 חלקים גני עיריה (בדרך כלל תקציב נמוך)
גנים פרטיים (בעלי תקציב מכובד)
גנים דתיים/חרדים (בעלי תקציב סביר רק שהגננות מתבכיונות כל הזמן להנחה)
מקובל על הגננות שהצלם/ת מצלמים בגן ומביא את המוצר המוגמר עד הגן והן הגננות לא צריכות להתעסק בלהכין אלא רק באריזה.
כמובן שעל מוצר מוגמר משלמים יותר מעלות החומר מאחר ונכנס לחישוב חומר+צילום+שירות.
כיום ישנן הרבה גננות שמצלמות לבד ופונות לקבלת מוצרים ומתנות ממגוון צלמים המתמחים בתחום לדוגמא . אך לצערי הרב בציבור הדתי לאומי/חרדי מנסים לנצל (ופעמים רבות מצליחים)
את נותן השירות דהינו הצלם/ת בכך שדורשים את הדיסק עם קבצי התמונות (פילימים) ואז בעצם יוצא שצלם שגבה על צילום פורטרט לדוגמא 7 ש"ח כולל פיתוח של תמ' 13*18 בעצם הפסיד מאחר והחישוב צריך להיות כזה עלות התמונה=0.8 אג'+עלות הנסיעות הלוך חזור פעמיים לפחות (רכב/ת.ציבורית)= 15 ש"ח כללי (תלוי במרחק)+בלאי הציוד (תלוי בציוד)+זמן עבודה (בממוצע גן של 30 ילד = 45 דק' אם אין בכיינים)=כל אחד לפי ראות עיניו + מע"מ 16.5% (גני עיריה חייבים קבלה) וכן מ.הכנסה וב.לאומי = רווח כ-3 ש"ח לילד כפול 30 ילד = 90 ש"ח ולאחר מכן תשכחו מאותה גננת מאחר והקבצים אצלה היא כבר לא צריכה את הצלם לפעמים אחרות.
בתור אחד שמצלם בגנים (ולא רק בזה) ואף מפעיל 5 צוותים ברחבי הארץ אני מציע לכם לתמחר את המוצר המוגמר ולא את עלות התמונה ולא לתת לעולם את הדיסק אם הקבצים (היום זה קבצי התמונות מחר "אתה יכול לשלוח לי את הגרפיקה?" או "מאוד אהבתי את הפונט אתה יכול לשלוח לי אותו?")

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י קורא כרטיסי;334472:
צילום בגן ילדים : לתמונת פרוטרט יחידה לילד 5 ש"ח, בתוספת רקע ואביזר (כגון: פרח, גיטרה, כובע וכו') המחיר 8 ש"ח, בד"כ יש גם תמונה כוללת של כל ילדי הגן ומחירה 5 ש"ח לילד, ס"כ לילד 10-13 ש"ח, הדפסה בגודל 13/18, התשלום מתקבל בעת הצילום, ותמיד בשמחה! (תודה לגננות שאפילו לא בקשו הנחה!), כל זאת בהנחה שבגן יש לא פחות מ30 ילדים, בהצלחה;)

מה מצדיק תוספת של 3 שקלים (שמדובר על60% !!) לילד בשביל פרח???

באמת שאני לא מבין את השוק והמספרים שהולכים פה.

אני צלמתי פעם אחת בגן ילדים.
קבעתי את מחיר העבודה שרציתי ונתתי להם את הקבצים.
אין לי מה לעשות איתם.

מה איכפת לי את צלמתי 12 ילדים או 25 ?
תחשבו את זמן העבודה שלכם וכמה אתם מצפים לקבל עבור שעות העבודה.

קורא כרטיסי

משתמש רשום
קבעתי את מחיר העבודה שרציתי צל הלוואי וכל עמישראל יהיה קליל כמוך! בציבור החרדי (בכל אופן היכן שאני מצלם) בצילום פרוטרטים זה לא עובד לפי שעה, נקודה!. בארועים כגון מסיבות המחיר אומנם לפי שעה, (ששוב, נושא לדיון....) וכן, אפילו פרח הוא נושא לדרישת תשלום! ההסתבכות עם הקטנטנים האלה מצריכה ריכוז, יחס, והרבה פסיכולוגיה.... אז למה לא לקבל את המגיע לנו? וכל המרבה במחיר (ומקבלו בסוף) הרי זה משובח! 

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י photo-1;334597:
יש לחלק את האוכלוסיה ל3 חלקים גני עיריה (בדרך כלל תקציב נמוך)
גנים פרטיים (בעלי תקציב מכובד)
גנים דתיים/חרדים (בעלי תקציב סביר רק שהגננות מתבכיונות כל הזמן להנחה)
מקובל על הגננות שהצלם/ת מצלמים בגן ומביא את המוצר המוגמר עד הגן והן הגננות לא צריכות להתעסק בלהכין אלא רק באריזה.
כמובן שעל מוצר מוגמר משלמים יותר מעלות החומר מאחר ונכנס לחישוב חומר+צילום+שירות.
כיום ישנן הרבה גננות שמצלמות לבד ופונות לקבלת מוצרים ומתנות ממגוון צלמים המתמחים בתחום לדוגמא . אך לצערי הרב בציבור הדתי לאומי/חרדי מנסים לנצל (ופעמים רבות מצליחים)
את נותן השירות דהינו הצלם/ת בכך שדורשים את הדיסק עם קבצי התמונות (פילימים) ואז בעצם יוצא שצלם שגבה על צילום פורטרט לדוגמא 7 ש"ח כולל פיתוח של תמ' 13*18 בעצם הפסיד מאחר והחישוב צריך להיות כזה עלות התמונה=0.8 אג'+עלות הנסיעות הלוך חזור פעמיים לפחות (רכב/ת.ציבורית)= 15 ש"ח כללי (תלוי במרחק)+בלאי הציוד (תלוי בציוד)+זמן עבודה (בממוצע גן של 30 ילד = 45 דק' אם אין בכיינים)=כל אחד לפי ראות עיניו + מע"מ 16.5% (גני עיריה חייבים קבלה) וכן מ.הכנסה וב.לאומי = רווח כ-3 ש"ח לילד כפול 30 ילד = 90 ש"ח ולאחר מכן תשכחו מאותה גננת מאחר והקבצים אצלה היא כבר לא צריכה את הצלם לפעמים אחרות.
בתור אחד שמצלם בגנים (ולא רק בזה) ואף מפעיל 5 צוותים ברחבי הארץ אני מציע לכם לתמחר את המוצר המוגמר ולא את עלות התמונה ולא לתת לעולם את הדיסק אם הקבצים (היום זה קבצי התמונות מחר "אתה יכול לשלוח לי את הגרפיקה?" או "מאוד אהבתי את הפונט אתה יכול לשלוח לי אותו?")
לא הייתי אומר ששווה להחזיק את הדיסק עם התמונות אצלך..
בשבילי לא שווה ללכת להדפיס תמונה בעשר שקל בשביל ילד אחד שהתמונות שלו נהרסו או מכל סיבה אחרת.. באמצע שנה....
אני נותן לגננת (אפי' אם היא לא מבקשת) את כל הדיסק, רק שלא תתקשר אלי בשביל חתיכת תמונה.... זה ממש כאב ראש. (במיוחד שבדרך כלל הם צריכים את זה מאד דחוף.. ואף אחד לא ישלם לך תוספת על זה.)

nechama

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בכל הדיון הזה כל אחד עושה את החשבון שלו. לי לא שווה לצאת לצלם בפחות מ- 7 שקלים (לא כולל עיצוב) לגן של 30 ילד, ואני עומדת ע"כ , וישנם שמעריכים ורואים את העבודה ומשלמים את המחיר. מי שלא מתאים לו שיצלם בעצמו. יש גנים שמשלמים לי מונית הלוך וחזור, העיקר שאבוא אני לצלם, אז.. יש עוד כאלה שמעריכים ומשלמים את המחיר המשתלם. לדעתי מי שמוריד את השוק, וסליחה מכבודכם.. זה צלמים שמוכנים לעבוד תמורת מחיר זעום (לדברי photo-1).

אולי מעניין אותך גם...