דיון שאלה כנה. את העגבניות תשלחי אלי לפרטי, לא. לזרוק. כאן.

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
שוב נפגשתי בזה, מעניין אותי אם אתם מכירים
אני רואה סיפור/כתבה חדשה מחברה שאני מכירה פותחת כדאי לקרוא בהנאה ובמקום לקרוא זורם כמו שהייתי קוראת אם לסופר היו קוראים "סביונים בחורף" והוא היה גר בברצלונה אני קוראת באופן מאד איטי כאילו מחלק אחר של המח, ההנאה של הקריאה כבר מזמן ז"ל ואני אפילו לא בטוחה אם שווה להצטער כי מתוך מה שראיתי לא בטוח שזה שווה קריאה
וברור לי שזה רק בגלל שאני מכירה את הכתבת ממקום אחר ואז הקריאה היא ממקום יותר ביקורתי ובוחן ולא זורם
יצא לכם?<

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
שוב נפגשתי בזה, מעניין אותי אם אתם מכירים
אני רואה סיפור/כתבה חדשה מחברה שאני מכירה פותחת כדאי לקרוא בהנאה ובמקום לקרוא זורם כמו שהייתי קוראת אם לסופר היו קוראים "סביונים בחורף" והוא היה גר בברצלונה אני קוראת באופן מאד איטי כאילו מחלק אחר של המח, ההנאה של הקריאה כבר מזמן ז"ל ואני אפילו לא בטוחה אם שווה להצטער כי מתוך מה שראיתי לא בטוח שזה שווה קריאה
וברור לי שזה רק בגלל שאני מכירה את הכתבת ממקום אחר ואז הקריאה היא ממקום יותר ביקורתי ובוחן ולא זורם
יצא לכם?<
הוצאת לי את המילים מהראש...
היטבת להגדיר.
כשאני בעיתון, אני אומרת למי שממיין את החומרים שלא יגיד לי מי הכתב. אני קוראת בקריאה ראשונית, בלי דעות קדומות, ורק אחר כך עושה את הסינון.

קופירייטה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
מכירה את זה מהרבה מקומות, בכלל לא רק מתחום הכתיבה.
כשאני נתקלת בתוצרים של אנשים מוכרים מקרוב, אני שופטת אותם אחרת.
והדוגמא הכי הכי בוטה לזה - זה כשאני שופטת תוצרים של האדם הכי קרוב אלי, אני עצמי:)

בונבוניירה פיקנטית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
זה רק מראה לנו בצורה ניצחת עד כמה אנחנו 'אובייקטיבים', 'נטולי נגיעות אישיות' ו'נטרלים לחלוטין'.
והכנות שבינותינו, בעלות הנפש, תוכלנה גם לראות זאת לגבי כל לייק. וירטואלי, או בחיי היומיום.
וד"ל.

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
תארתי לעצמי שאני כנראה לא היחידה, אבל זה מעצבן אותי....
כאילו ואם היא עושה בושות לעצמה.. שתתמודד.. למה זה קשור אלי?

זה קורה, גם שקוראים, דברים שהכותב הוא כבר 'מוכר':
כל מילה!!
לא רוצה להשתמש בדוגמאות אבל כבר כתבתי על זה בעבר כמה פעמים, כותב מוכר שיכתוב דעה הכי פושטית... ויקבל 200 לייקים כאילו-מי-ישמע-מה-הוא-חידש...

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לא.
אני ממש אהיה חריגה בנוף ואודיע שלי הרבה פחות משנה העלילה והכותב.
משנה הכתיבה.
כמובן ובלי סתירה לנ"ל אם ישלחו לי קטע ויאמרו שהוא של כותב/ת שאני אוהבת לקרוא כנראה שאגש לקראו מיד.

בונבוניירה פיקנטית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נראה לי שאתגר החודש הבא, הוא לבדוק את הנושא. לערבב סיפורים עם כותבות אחרות, להחליף את שמות הסופרות וכו' (באישור כמובן!). לתת דוגמאות של סופרות מתחילות ושאינן, ולערבב ביו השמו והסיפורים ואחר כך לערוך מחקר על רמת האןביקטיביות.
או לחילופין, לפרסם עשרה סיפורים נניח. שחלק של כותבות מוכרות ומלויקות, וחלק של אלמוניות, ולראות מה באמת הכי אהוב שה'שם' לא משחק.

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
כשהקטע הכתוב הוא של מישהו חשוב לי מאד (חברה \ קרובת משפחה)
אני קוראת אותו בלחץ מטורף,
כאילו עוד שניה הוא הולך לכתוב משהו לא לעניין שיעשה לו בושות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה