שאלה דחופה - התפטרות לצורך טיפול בילד

קרן ש

משתמש פעיל
אני נמצאת שבועיים לפני תום תשעה חודשים מהלידה, ולעת עתה הארכתי את החופשת לידה כחל"ת ולא הודעתי למעסיק על כוונתי להתפטר.

המעסיק מצידו הפריש לכל אורך העסקתי 8.33 אחוז כפיצויי פיטורין.
אני לא מתכננת לחזור למקום העבודה.

שאלתי היא כזאת:
1. אם אני מתפטרת אחרי 9 חודשים מהלידה ולא נחשבת כמפוטרת המעסיק יכול לדרוש חזרה את כספי הפיצויים שהופקדו לפנסיה?
2. אם אני מודיעה עכשיו על רצון להפטר בתוך 9 חודשים מהלידה, ולא הודעתי חודש מראש מה המשמעות של זה? בהתחשב בכך שממילא אני בחל"ת?
תודה רבה
חשוב לי תשובות מוסמכות, כי 2 מהנ"ח שעושות משכורות לא ידעו לענות לי תשובות ברורות....

mina

משתמש מקצוען
1. אם אני מתפטרת אחרי 9 חודשים מהלידה ולא נחשבת כמפוטרת המעסיק יכול לדרוש חזרה את כספי הפיצויים שהופקדו לפנסיה?
באיזה תקופה המעסיק הפריש?? כלומר בחצי השנה האחרונה הוא גם הפריש?
כל זמן שהוא מחוייב להפריש לך שזה תקופת העסקה ותקופת חופשת הלידה - ברור שאת לא צריכה להחזיר.
(כן תצטרכי לשלם לו את החלק שלך שהוא הפריש עבורך בזמן חופשת הלידה)
ייתכן ואם הפריש לך בחצי השנה האחרונה לאחר שהיית צריכה לחזור מהחל"ד - ייתכן ותצטרכי להחזיר - הרי לא היית זכאית לכסף.

A052

משתמש סופר מקצוען
1. לא (אף פעם לא מחזירים כסף שהופרש! רק אם ממש מדובר בבגידה בבית העסק וכדו' אחרי תביעה בבית משפט).
2. באופן עקרוני המעסיק זכאי מכם לחודש עבודה לפני ההתפטרות, אם בכל מקרה לא עובדים אני לא רואה סיבה שתצטרכו לעבוד או להחזיר משכורת.

קרן ש

משתמש פעיל
תודה לעונים

יהיה הבדל בתנאים שלי להתפטרות אם זה יהיה דווקא בתוך 9 חודשים מהלידה?

A052

משתמש סופר מקצוען
לכאורה בגלל שהופקד כל הזמן 8.33% לפיצויים לא יהיה הבדל.
(אולי כן יהיה לגבי זמן הזכאות לדמי אבטלה אבל אני לא בטוח)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה