טיול בחו"ל שאלה בנוגע לנופש בחול

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
@sarit_f מוכנה לפרט עלויות של טיסות, רכב ולינה?
מתי הזמנת את כל אלו?
אתם זוג או משפחה?
אנחנו נסענו לשבוע וחצי יצא פי כמה וכמה מהארץ
משפחה גדולה.
נתחיל בהסתייגות שיצאנו אחרי פסח, ולא בבין הזמנים, היו לנו כמה סיבות לזה השנה, אחת מהן היתה העלויות
טיסות יצא לנו 1400 שח לכל המשפחה הלוך חזור (7 נפשות, 99 שח כרטיס) מזוודות עוד 1000 ש"ח
רכב 9 מקומות ל-8 ימים: 2300 ש"ח
לינה, אחרי הרבה עבודת מחקר ושיטוטים של שעות, מצאתי דירות מטריפות בטווח של כ700 ש"ח ללילה.
מה שבעיקר היה יקר באוסטריה שלא לקחתי את זה בחשבון מראש זה האטרקציות שעולות הון.
אוכל בד"כ אנחנו מביאים מהארץ. אמרו לי שבוינה יש הכל ולא צריך והמחירים מעט יותר יקרים מהארץ.. בפועל המחירים של המוצרי מזון הכשרים שם יקרים ממש! אפילו פי 3 מהארץ. אם הייתי יודעת מראש הייתי מביאה הכל מהארץ. אגב גם בסופרים הכלליים המחירים יקרים מאד, 5 יורו לבקבוק שמן, למשל.

סה"כ יצאנו עם כ18-20 אלף ל8 ימים 7 נפשות
שנים קודמות ברומניה / צפון איטליה זה הסתכם ב15 אלף.

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
מזוודות מייקרות בטרוף זה ידוע
אם לא לוקחים אוכל ומתגמשים (לא 4 לוקים ליום) טרולי זה די והותר
אנחנו אפילו בהלוך מילאנו חצי מהטרולים שהיה אפשר ולקחנו עוד טרולים ריקים שמילאנו בשופינג..
כן לקחנו כמה תיקי גב..
מה שמתם ב4 מזוודות??
אגב, בחזור שקלו לנו את הטרולים ששקלו איזה 4-5 קילו יותר מהמותר והעבירו לנו את זה בלי שום בעיה..

מבחינת בגדים, אני לוקחת לכל ילד 3 הופעות בלבד שאפשר לעשות מהם מיקס אנד מאצ + בגד שבת
ושוכרת רק דירות עם מכונת כביסה. כל סוף יום הכל נכנס למכונה.
ככה גם לא צריכה לסחוב מליוני בגדים, וגם לא חוזרת עם ערימות כביסה מלוכלכת הבית.. תענוג

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
בנופש מאורגן יש רק את היתרון של שפע אוכל שא"א בד"כ לארגן לבד.
ובנופשים ארוכים זה קצת מתחיל להציק לחיות על אוכל בסיסי.

אבל אחרת - מי שיש לו ידע טכני וקצת אנגלית בהחלט עדיף לתכנן לבד, אין שום ערך מוסף בהזמנה דרך חברה.
ובהחלט בהגעה מתוך אירופה הרבה יותר קל להסתדר מאשר מישראל, אבל זה גם אפשרי.

למה אוכל בסיסי? בהתארגנות טובה אפשר גם להנות מאוכל טוב
כל בוקר וערב היינו יושבים לארוחות משפחתיות מפנקות מה שלא יוצא לנו בבית בסתם יום של חול
(ושלא נדבר על הקילוגרמים שחזרנו איתם גם)

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
נתחיל בהסתייגות שיצאנו אחרי פסח, ולא בבין הזמנים, היו לנו כמה סיבות לזה השנה, אחת מהן היתה העלויות
טיסות יצא לנו 1400 שח לכל המשפחה הלוך חזור (7 נפשות, 99 שח כרטיס) מזוודות עוד 1000 ש"ח
רכב 9 מקומות ל-8 ימים: 2300 ש"ח
לינה, אחרי הרבה עבודת מחקר ושיטוטים של שעות, מצאתי דירות מטריפות בטווח של כ700 ש"ח ללילה.
מה שבעיקר היה יקר באוסטריה שלא לקחתי את זה בחשבון מראש זה האטרקציות שעולות הון.
אוכל בד"כ אנחנו מביאים מהארץ. אמרו לי שבוינה יש הכל ולא צריך והמחירים מעט יותר יקרים מהארץ.. בפועל המחירים של המוצרי מזון הכשרים שם יקרים ממש! אפילו פי 3 מהארץ. אם הייתי יודעת מראש הייתי מביאה הכל מהארץ. אגב גם בסופרים הכלליים המחירים יקרים מאד, 5 יורו לבקבוק שמן, למשל.

סה"כ יצאנו עם כ18-20 אלף ל8 ימים 7 נפשות
שנים קודמות ברומניה / צפון איטליה זה הסתכם ב15 אלף.
איך המזג בהרים באפריל? לא קר מדי?
מבחינת בגדים, אני לוקחת לכל ילד 3 הופעות בלבד שאפשר לעשות מהם מיקס אנד מאצ + בגד שבת
ושוכרת רק דירות עם מכונת כביסה. כל סוף יום הכל נכנס למכונה.
ככה גם לא צריכה לסחוב מליוני בגדים, וגם לא חוזרת עם ערימות כביסה מלוכלכת הבית.. תענוג
מבחינת מזוודות כבר כתבתי בוויז יש את הטריק של ההזמנה הטלפונית. גם הפריוריטי וגם סתם מזוודות בערך חצי מחיר.

מבחינת בגדים הכי נח מה שכתבת. כל אחד לוקח חוץ מהבגדים לגופו עוד שתי סטים וסט שבת אחד. לתינוק כמובן יותר אבל הבגדים לא תופסים מקום. אני מכבסת שם הכל, חוזרת כמעט בלי כביסה. כמובן שצריך גם סוודר לכל אחד אבל זה אפשר ללבוש בעלייה.

עוד טיפ לאריזה-

לי הרבה יותר נח לארוז כמה תיקי גב גדולים מאשר קטן לכל אחד.
מביאה איתי תיקים קלילים כאלה מעלי אקספרס או תיקי גב דקים בשביל לפרק לפני העלייה למטוס אם יהיה בידוק של גודל. אפשר אפילו לקחת שקיות.

בינתיים שלוש פעמים בשנה האחרונה ולא בדקו אותנו.

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
איך המזג בהרים באפריל? לא קר מדי?

מבחינת מזוודות כבר כתבתי בוויז יש את הטריק של ההזמנה הטלפונית. גם הפריוריטי וגם סתם מזוודות בערך חצי מחיר.

מבחינת בגדים הכי נח מה שכתבת. כל אחד לוקח חוץ מהבגדים לגופו עוד שתי סטים וסט שבת אחד. לתינוק כמובן יותר אבל הבגדים לא תופסים מקום. אני מכבסת שם הכל, חוזרת כמעט בלי כביסה. כמובן שצריך גם סוודר לכל אחד אבל זה אפשר ללבוש בעלייה.

עוד טיפ לאריזה-

לי הרבה יותר נח לארוז כמה תיקי גב גדולים מאשר קטן לכל אחד.
מביאה איתי תיקים קלילים כאלה מעלי אקספרס או תיקי גב דקים בשביל לפרק לפני העלייה למטוס אם יהיה בידוק של גודל. אפשר אפילו לקחת שקיות.

בינתיים שלוש פעמים בשנה האחרונה ולא בדקו אותנו.

היינו בסוף אפריל תחילת מאי, היה קריר ונעים, הצטיידנו בביגוד ארוך עד חורפי בשיטת השכבות: חולצה ארוכה, קפוצון, מעיל. וכשעלינו לפסגות מושלגות אפילו עם גופיות טרמיות, כובעי צמר וכפפות. סך הכל כשמתלבשים טוב אז נהנים ולא סובלים מהקור (מנסיון אחרי טיולים בהרי האלפים בשלג בשיא החורף)
את הטריק לגבי ההזמנה טלפונית למזוודות בוויז גיליתי רק אחרי הטיול האחרון. נדע להבא..

יום לדוגמא :) ככה היינו נראים בפסגה:

20230501_125909 copy.jpg

וככה אחרי ירידה מההר בחזרה:

20230501_154305.jpg

נערך לאחרונה ב:

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
היינו בסוף אפריל תחילת מאי, היה קריר ונעים, הצטיידנו בביגוד ארוך עד חורפי בשיטת השכבות: חולצה ארוכה, קפוצון, מעיל. וכשעלינו לפסגות מושלגות אפילו עם גופיות טרמיות, כובעי צמר וכפפות. סך הכל כשמתלבשים טוב אז נהנים ולא סובלים מהקור (מנסיון אחרי טיולים בהרי האלפים בשלג בשיא החורף)
את הטריק לגבי ההזמנה טלפונית למזוודות בוויז גיליתי רק אחרי הטיול האחרון. נדע להבא..

יום לדוגמא :) ככה היינו נראים בפסגה:

צפה בקובץ המצורף 1444012

וככה אחרי ירידה מההר בחזרה:

צפה בקובץ המצורף 1444014
האמת שגם באוגוסט זה נראה כמעט ככה... אולי חוץ מה גופיות הטרמיות.

מה עשית עם מוסדות הלימוד? בן כמה הכי גדול/ה?

ונראה לי שהטריק הזה פשוט חדש ולא בטוח שהיה אותו כשאת נסעת. אני עוקבת בקבוצות וכו' והוא צץ רק בחודשים האחרונים.

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
האמת שגם באוגוסט זה נראה כמעט ככה... אולי חוץ מה גופיות הטרמיות.

מה עשית עם מוסדות הלימוד? בן כמה הכי גדול/ה?

ונראה לי שהטריק הזה פשוט חדש ולא בטוח שהיה אותו כשאת נסעת. אני עוקבת בקבוצות וכו' והוא צץ רק בחודשים האחרונים.

דווקא הגופיות הטרמיות בסוף כמעט לא היו בשימוש.
הגדולה שלי בדיוק סיימה כתה ח'.. וידאנו מראש רק שזה לא נופל על מבחנים. חוץ מזה זה כבר לא היה כ"כ קריטי.. סוף שנה של כתה ח' זה כבר די מריחה. ועוד בן 12 ובת 8, הודענו מראש למוסדות הלימוד, החברים השלימו מה שחסר. לא היה קריטי.. ועוד 2 לא בגילאי בית ספר עדין :)
תכלס אבל שנה הבאה כנראה נעשה את זה רק בבין הזמנים לכאורה. לוקחים בחשבון שהעלויות יהיו יקרות יותר.
(שנים קודמות יצאנו בתחילת יולי, אז הבנות הפסידו קצת קיטנה ורק הבן הפסיד לימודים)

לגבי הטריק אכן, אני גם המון בקבוצות וממש נחשפתי אליו ממש אחרי שחזרנו.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
דווקא הגופיות הטרמיות בסוף כמעט לא היו בשימוש.
הגדולה שלי בדיוק סיימה כתה ח'.. וידאנו מראש רק שזה לא נופל על מבחנים. חוץ מזה זה כבר לא היה כ"כ קריטי.. סוף שנה של כתה ח' זה כבר די מריחה. ועוד בן 12 ובת 8, הודענו מראש למוסדות הלימוד, החברים השלימו מה שחסר. לא היה קריטי.. ועוד 2 לא בגילאי בית ספר עדין :)
תכלס אבל שנה הבאה כנראה נעשה את זה רק בבין הזמנים לכאורה. לוקחים בחשבון שהעלויות יהיו יקרות יותר.
(שנים קודמות יצאנו בתחילת יולי, אז הבנות הפסידו קצת קיטנה ורק הבן הפסיד לימודים)

לגבי הטריק אכן, אני גם המון בקבוצות וממש נחשפתי אליו ממש אחרי שחזרנו.
יש לי גילאים דומים. לא היה עובר בשקט מבחינת בית הספר אצלינו ובסמינר זה כבר ממש לא בא בחשבון לדעתי. את שולחת לבית יעקב רגיל בעיר חרדית? כי אולי התחושה שלי שנסיעה על חשבון לימודים היא איסור חמור היא מוגזמת?

שמתי עין על חנוכה... אבל יש סיכון במזג האוויר. האיזורים כמו יוון או הריביירה הצרפתית יכולים להיות מדהימים ויכולים להיות גשומים ובוציים, בדומה לכאן

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
יש לי גילאים דומים. לא היה עובר בשקט מבחינת בית הספר אצלינו ובסמינר זה כבר ממש לא בא בחשבון לדעתי. את שולחת לבית יעקב רגיל בעיר חרדית? כי אולי התחושה שלי שנסיעה על חשבון לימודים היא איסור חמור היא מוגזמת?

שמתי עין על חנוכה... אבל יש סיכון במזג האוויר. האיזורים כמו יוון או הריביירה הצרפתית יכולים להיות מדהימים ויכולים להיות גשומים ובוציים, בדומה לכאן

הבנות בבית יעקב קלאסי, בבית שמש. הבן בחיידר ליטאי. עבר בקלות ממש

לגבי מזג האוויר זה רלוונטי בחו"ל לכל עונות השנה.. גם בקיץ יכול להיות סגרירי אפור גשום ומעצבן.
זה לגמרי עניין של ס"ד.. אני תמיד אומרת אנחנו מתכננים את הטיול לפרטי פרטים שיהיה הכי מוצלח שאפשר. אבל בפועל הפרמטר הכי חשוב בטיול - שזה מזג האויר - לא בידיים שלנו, על זה נשאר רק להתפלל..
בכלל חלום שלי לקחת את הילדים לחופשת סקי ללמד אותם לגלוש. רק שפה לכאורה זה כבר עלויות הרבההה יותר גבוהות..

מים צלולים

משתמש מקצוען

לגבי מזג האוויר זה רלוונטי בחו"ל לכל עונות השנה.. גם בקיץ יכול להיות סגרירי אפור גשום ומעצבן.
זה לגמרי עניין של ס"ד.. אני תמיד אומרת אנחנו מתכננים את הטיול לפרטי פרטים שיהיה הכי מוצלח שאפשר. אבל בפועל הפרמטר הכי חשוב בטיול - שזה מזג האויר - לא בידיים שלנו, על זה נשאר רק להתפלל..
בכלל חלום שלי לקחת את הילדים לחופשת סקי ללמד אותם לגלוש. רק שפה לכאורה זה כבר עלויות הרבההה יותר גבוהות..
עשינו את זה
חוויה מטורפת
גם את זה אפשר להוזיל מאוד!
לא צריך להתחיל עם האתרים הכי יקרים
חנוכה זה זמן טוב בשביל זה

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
עשינו את זה
חוויה מטורפת

וואי חולמת על זה ממש!
איפה עשיתם? והיה לכם מדריכים דוברי עברית?
ממש אשמח למידע בנושא

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
עשינו את זה
חוויה מטורפת
לא עשיתי בעצמי אבל כל הגברים פה נסעו לבנסקו.
עלויות סבירות לחלוטין אם כי לא בטוחה שבחנוכה יש כבר מספיק שלג

ניק כמעט בלי ראש

משתמש מקצוען

עשינו את זה
חוויה מטורפת

וואי חולמת על זה ממש!
איפה עשיתם? והיה לכם מדריכים דוברי עברית?
ממש אשמח למידע בנושא

לא עשיתי בעצמי אבל כל הגברים פה נסעו לבנסקו.
עלויות סבירות לחלוטין אם כי לא בטוחה שבחנוכה יש כבר מספיק שלג
בנסקו זה באמת אתר נוח וכייפי מאוד למתחילים
המחירים שם זולים
אפשר למצוא שם מדריכים בעברית
וגם יש שם את בית חב"ד עם אוכל כשר ותפילות,
אבל בשנים האחרונות השלג שם מגיע מאוחר
שנה שעברה רק בסוף פברואר היה שלג בחלק הנמוך של ההר - שהוא הכי אטרקטיבי למתחילים
מה שאומר שלחנוכה אי אפשר להתכוונן אליו ..

sarit_f

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
תוכלו להרחיב? מה הפרוצודורה בדיוק? איך זה עובד וכמה זה חוסך?
להתקשר לשירות הטלפוני של וויזאייר ולבקש להוסיף מזוודות/טרולי/פריוריטי - זה יוצא זול משמעותית מהוספה דרך האתר. לפעמים ביותר מ50%

משה ביק

משתמש מקצוען
להתקשר לשירות הטלפוני של וויזאייר ולבקש להוסיף מזוודות/טרולי/פריוריטי - זה יוצא זול משמעותית מהוספה דרך האתר. לפעמים ביותר מ50%
1. בעברית?
2. יש הבדל/ עדיפות מתי לעשות את זה. אחרי קניית הכרטיס או כמה ימים לפני הטיסה?

מים צלולים

משתמש מקצוען
טוב, אז כנראה שזה חסכון משמעותי.. אני צריכה קודם שילמדו אותי :rolleyes:
תתחילו לארגן
אני יוזיל לכם את העלויות שכירות רכב בחצי
בל"נ
וייתכן שנצליח להוזיל גם את הסקי-פס וההשכרת ציוד סקי (תלוי באיזורים)
בגדיים טרמים משקפות וכו אנחנו קנינו בדקטלון הם זולים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  44  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה