עזרה באקסל רשימת קניות יעילה באקסל

שרה41102

משתמש רשום
הבנתי מצוין.כעת לפיתרון:
הכנתי וערכתי את הגיליון כפי שאפרט.הגיליון המתוקן מצורף כאן
בשלב א:
הגיליון שצרפת עבר שיפוץ ועיצוב "קוסמטי".בין היתר הסטתי את טווח הנתונים (לצורך איתות נתונים) מה-frame לעמודה נפרדת וסופית בגיליון .למניעת בעיות ובילבול בשלב ב שאסביר תכף,ועוד ועוד
צפה בקובץ המצורף 1644267
שם הגיליון הוא "ראשי"
ובו בלבד יש להזין נתונים (כמות והערות)
ניתן להוסיף ולכתוב בשורות ללא הגבלה.הטווח בפונקציות שאפרט בשלב ב כולל "ומכסה" את הכל...

בשלב ב:
צפה בקובץ המצורף 1644304

פתחתי גיליון נפרד ובו היה צורך ראשית לסדר את כל הטווחים מגיליון ראשי ל3 עמודות בלבד.כמו חלקי משחק לגו אחד מעל השני.עם יתרון ושימת דגש מהמערך יהא דינמי.(זאת אומרת שבכל עת שיוספו ערכים בשורות חדשות בגיליון ראשי הכל יזוז במערך זה בהתאם)
כל החשבונות מבוצעים בתא A2 עם שלל פונקציות דלהלן:
קוד:
=SORT(WRAPROWS(TOCOL('ראשי'!A2:AS),3))
חשוב להבהיר כי עמודות אלו הצבועות בתכלת ניתנות להסתרה ללא כל חשש!
הפונקציות הנ"ל הן פונקציות מערך מתקדמות(וחלקן-מאוד...) באקסל.
מפאת קוצר זמני לא אוכל לפרט מה תפקיד כל אחת מהן ומה קורה בעצם ששלושת הפונקציות נקבצות כקומבינצייה...אני ממליץ לקרוא,ללמוד ולתרגל תחילה על כל אחת מהן עם סרטוני הדרכה בגוגל (כתבתי בעבר כאן בפרוג על כל אחת מהן בהודעות שונות.ניתן לבצע חיפוש ולמצוא זאת) .ואם יש שאלות נוספות לאחר מכן אשמח לעזור.
רק אוסיף בקצרה שהנתונים בשלב ב (ומימלא)/שלב ג ממוינים לפי א-ת בעזרת פונקציית sort -אז הנה עוד יתרון על הדרך (עיקר הוספת הפונקצייה למטרה אחרת של הסרת אפסים ותאים ריקים במערך..אם כי היה ניתן לפתור זאת בצורה יותר מסורבלת בעזרת filter)

בשלב ג:
הוא השלב הפרקטי כסיכום של הרשימה הרלוונטית.
בפתיחת השרשור ציינתי שהפונקצייה לביצוע היא filter .וזה בדיוק מה שקורה בשלב זה...(הפונקצייה כאן בצורתה הקלאסית)
הפונקצייה מופיעה בתא D2 וכך היא ניראית
קוד:
=FILTER(A1:C,B1:B>0)
בטווח הצבוע בצהוב יופיעו אך ורק רשימות שהכמות בהן היא יותר מ0.
תערכי ניסויים ותראי זאת בבירור...

עד כאן להסבר..ומקווה שהכל מובן...

בהצלחה רבה!
@אדריכלות מזווית אחרת
וואוו מדויק ביותר! תודה רבה רבה .
עזר לנו מאוד ובעיקר על הפירוט המצורף והשקעת הזמן! ברור ביותר .
יום שלם ניסיתי להסתדר עם הפונקציות ביוטיוב ולא הייתי קרובה למצוא קצה חוט למה שאני צריכה,
תבורכו מפי עליון !!

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
וואוו מדויק ביותר! תודה רבה רבה .
עזר לנו מאוד ובעיקר על הפירוט המצורף והשקעת הזמן! ברור ביותר .
יום שלם ניסיתי להסתדר עם הפונקציות ביוטיוב ולא הייתי קרובה למצוא קצה חוט למה שאני צריכה,
תבורכו מפי עליון !!
ברוך ה' שהכל מובן ,שמח לשמוע.
ושמחתי לעזור ולסייע ממה שחנני אלוקים..
ותודה רבה על האתגר.החכמנו כולנו!
לכל שאלה/למידה נוספת ניתן להתייעץ באשכול כאן בפרוג בלינק הבא

שרה41102

משתמש רשום
ברשימה הנפתחת 1-20 חסרות הספרות 3 ו4

הוספתי אבל זה נתן לי עד 18 לא קריטי עבורי אבל אם אחרים ישתמשו אז אולי כדי לסדר

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
ובאגב.למרות כל הפיתרון והאריכות שכתבתי לעיל.
אם תרצי לאתגר את עצמך באקסל.אז רק אוסיף ואומר שניתן לדלג על כל הדרך הארוכה הזאת ולייצר אימות נתונים של קטגוריות (כמו פירות/ירקות/קפואים וכו) בעמודה אחת.
ובעמודה שניה יהיה אימות נתונים שבנוי "כטווח בעל שם" .מה שנקרא "רשימה נפתחת שתלויה ברשימה נפתחת אחרת"
זאת אומרת.שאם תבחרי בעמודה X פירות לדוגמא (מתוך אימות נתונים) אז בעמודה y יפתח בתא אימות נתונים "מותאם אישית" ובו יוצגו רק סוגי פירות בלבד.
כל זאת בעזרת מספר שלבים שיש לבצעם באופן מדויק ובסבלנות ובעזרת פונקציית indirect המופלאה וכפי שמוסבר בלינק כאן
או לחילופין ניתן לבצע זאת בעזרת פונקציות filter + unique ועוד כמה הוספות ושלבים וכפי שמוסבר במדריך כאן
ואז מה נותר לנו?
עוד עמודה של כמויות מתוך אימות נתונים.
ועוד עמודה להזנה ידנית של הערות.
סה טו!
אני יודע שהשלבים בלינקים נשמעים מלחיצים.אבל עם סבלנות רבה זה ניתן בהחלט.
וזה פשוט קיצור דרך גאוני ושווה לא פחות..
בהצלחה במשימה!

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
ברשימה הנפתחת 1-20 חסרות הספרות 3 ו4

הוספתי אבל זה נתן לי עד 18 לא קריטי עבורי אבל אם אחרים ישתמשו אז אולי כדי לסדר
לא שמתי לב.סורי.
הסיבה לכך היא כמובן בגלל שהטווח שהוזן ידנית ושימש לאימות הנתונים היה לוקה בחוסר בספרות אלו.
ניתן לבצע את כל זאת בקלות באותו מיקום ועמודה של הטווח הנל.ובמקום הזנה ידנית יש לכתוב את פונקציית sequence ואת מספר השורות יש לכתוב בארגומנט הראשון בלבד(יש עוד 3 ארגומנטים אבל אין בהם צורך במקרה זה)
Screenshot_20240508_014517_Sheets.jpg

זהו למעשה תחליף יותר קצר ומתוחכם מהשיטה המסורתית ליצירת "מספור רץ" על ידי גרירת שני תאים סמוכים.
על היתרון שבשיטה זו הארכתי והסברתי בעבר בלינק כאן
https://www.prog.co.il/threads/רוצה-לעזור-לכם-באקסל.499341/post-13179048

שרה41102

משתמש רשום
אוקיי הבנתי בערך תודה רבה על ההסבר והקישורים המצורפים!

שאלה נוספת -
אני ראיתי שהרשימה הנפתחת מעקבת אותי בגרירה למטה ועוד.. מאשר ללחוץ פשוט על המספר הרצוי.
ניסיתי לנקות את הפונקציה ולא הצלחתי כי זה השפיע על הרשימה הסופית .

תוכלו לעזור לנו עם ?
סליחה עם הדרישות 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
אוקיי הבנתי בערך תודה רבה על ההסבר והקישורים המצורפים!
בשמחה רבה
שאלה נוספת -
אני ראיתי שהרשימה הנפתחת מעקבת אותי בגרירה למטה ועוד.. מאשר ללחוץ פשוט על המספר הרצוי.
ניסיתי לנקות את הפונקציה ולא הצלחתי כי זה השפיע על הרשימה הסופית .

תוכלו לעזור לנו עם ?
סליחה עם הדרישות 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
לא ברור לי לגמרי למה זה קרה.
ניתן לנסות לסגור את הגיליון ולפותחו שוב.
רשימה נפתחת "נתקעת קצת" לעיתים שמדובר ברשימה מאוד ארוכה.
כך או כך.סידרתי את הגיליון .והסרתי את כל האימות נתונים.תכתבי את הכמויות באופן ידני בלבד.
כל היתר עובד מצוין

קבצים מצורפים

• רשימת קניות-מתוקן (2).xlsx
    KB 149.5 · צפיות: 14

שרה41102

משתמש רשום
תוכל לבדוק מדוע לא ממעדכנת הרשימה בסוף?
גם בקובץ שעכשיו שלחת זה לא מתעדכן.

(אתמול שניסיתי ראיתי שזה עובד)

קבצים מצורפים

• רשימה לשבוע.xlsx
    KB 196 · צפיות: 8

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
תוכל לבדוק מדוע לא ממעדכנת הרשימה בסוף?
גם בקובץ שעכשיו שלחת זה לא מתעדכן.

(אתמול שניסיתי ראיתי שזה עובד)
אוייש.אני יודע מה שקרה פה.
גיליון המקור שערכתי הוא בשיטס.וסורי ששכחתי לציין זאת.
הקובץ אצלך נפתח באקסל והתרחישים שיכולים לקרות במקרים שכאלו הם
א.אם גירסת האקסל אינה 365 האקסל לא יזהה חלק מהפונקציות שציינתי ולכן בשלב ב' הנ"ל .הערכים בתאים מוצגים "כהדבקת ערכים" ללא פונקציות דינמיות.
ואם שלב ב' אינו פעיל .גם שלב ג לא יפעל.
ב.לעיתים.בגלל שפת תיכנות שונה (בין השיטס לאקסל) מתקבלות שגיאות nane ועוד הוספות שונות..("עצמים בלתי מזוהים" כתבתי על כך בעבר מספר פעמים בפורום זה)
ג.לפעמים הגיליון בחלקו מוצג כערכים בלבד ללא פונקציות.ללא סיבה ברורה..
בשורה תחתונה מה שיש לעשות כאן זה.
או שתפתחי את הקובץ ישירות בשיטס.
או שתעתיקי את הפונקציות מההודעה לעיל (בקודים שהבאתי) של שלב ב ושל שלב ג.(שניהם אני מדגיש)
ותדביקי אותן במקומן שציינתי לעיל.ואז הפונקציות יהיו דינמיות ויחזרו לפעול.
לפני ביצוע הפעולה יש לנקות את התוכן בטווח התכלת והצהוב משורה 2 ומטה.אם לא תתקבל אצלך שגיאת spill
אשמח לעדכון בנושא

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
אגב, צריך לעשות אפשרות להדפסה נוחה.
ככל הידוע לי הדפסה מאקסל היא לא חוויה נחמדה...
צריך פשוט ללמוד את ההגדרות והאפשרויות השונות.
אני מוכרח לציין כי ההגדרות הדפסה באקסל הרבה יותר רחבות ופונקציונאליות מאשר בשיטס
ניתן להגדיר לפני ההדפסה להדפיס רק חלק מהגיליון.
במקרה הנ"ל מספיק להדפיס את הטווח הצהוב בלבד משלב ג.(כל היתר לא רלוונטי "למעשה" ואין בו שום נפקא מינה)
הנה מדריך קל ופשוט לכך

שרה41102

משתמש רשום
טוב אז הצלחתי לפתוח בשיטס.
האם ניתן לשנות את סדר הכתיב בעמודה הצהובה כאשר התפוח אדמה יהיה ראשון .
זאת אומת לפי סדר הסימון שלי כאשר אני מסמנת ת"א ראשון אז הוא יופיע ראשון במקום שכל סימון של מוצר הוא ירד למטה.
ניתן לעשות דבר כזה ?

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
טוב אז הצלחתי לפתוח בשיטס.
האם ניתן לשנות את סדר הכתיב בעמודה הצהובה כאשר התפוח אדמה יהיה ראשון .
זאת אומת לפי סדר הסימון שלי כאשר אני מסמנת ת"א ראשון אז הוא יופיע ראשון במקום שכל סימון של מוצר הוא ירד למטה.
ניתן לעשות דבר כזה ?
הזכרתי לעיל שבאקסל השמיים הם הגבול..והזכרתי את החשיבות לתכנון נכון מראש של הגיליון.והנה הדוגמא לכך.
לשאלתך.פונקציית sort תפקידה היא לבצע מיון דינאמי.
האקסל אינו נביא ולא קורא מחשבות...
פונקציית המיון צריכה להתבסס על נתונים וערכים קיימים.נקודה!
למזלינו הטוב.הפונקצייה יודעת למיין לפי תאריך ועוד יותר מכך למיין לפי שעה ודקה גם שמדובר בתאריך (יום חודש ושנה) שווה.
ולכן.יש לתכנן מראש את גיליון המקור ולהוסיף בו פרמטר של תאריך ושעה.
בגיליון הנוכחי הכינותי הכל מראש כולל עיצוב מותאם בפורמט התאים.
וכאן אני מזכיר.כי יש להזין תאריך כולל שעה תקניים(בלבד) בכל מילוי שורה בגיליון.
יש לכך קיצור מקלדת של control+shift+: (קונטרול ושיפט ונקודותיים)
בשלב ב כעת מופיעות 4 עמודות ולא 3.
וגם (מימלא) בשלב ג .
כבר בשלב ב מבוצע מיון לפי תאריך שינוי אחרון .
בשלב ג כידוע .אנו נראה רק שורות שבהן הכמות היא 1 ומעלה.
Screenshot_20240508_134604_Sheets.jpg

הנה ההוכחה לכך..
תערכי ניסויים ותראי זאת בעצמך..
ולא לשכוח גם הפעם לפתוח את הגיליון בשיטס לאחר העלתו בדרייב.

קבצים מצורפים

• רשימת קניות-מתוקן כולל תאריך ושעה.xlsx
    KB 74.5 · צפיות: 18

שרה41102

משתמש רשום
הבנתי , לכן רק שאלתי.
כי כתיבת תאריך אפילו לחיצת כפתור הופכת רשימת קניות פשוטה וקלה ללוקחת זמן ומסורבלת .

הכל ברור ומובן תודה על העבודות, בטוח עזר להרבה !

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
הבנתי , לכן רק שאלתי.
כי כתיבת תאריך אפילו לחיצת כפתור הופכת רשימת קניות פשוטה וקלה ללוקחת זמן ומסורבלת .

הכל ברור ומובן תודה על העבודות, בטוח עזר להרבה !
למעשה.גם זה ניתן לפיתרון לטווח העתידי כאשר משתמשים בתנאי (עם פונקציית if) ואומרים לאקסל שבכל פעם שיהיה כתוב ערך(כל שהוא כלומר שהתא אינו ריק ""<>) בעמודת תאריך אז שיחזיר את התאריך כולל השעה בעזרת פונקציית now באופן אוטומטי
אבל.יש כאן בעיה... ובקצרה- בגלל שהתאריך והשעה בפונקצייה הם דינמיים כך שתמיד האקסל יעדכן את כל עמודת שעה ותאריך לערך זהה.
בעיה זו ניתנת לפיתרון עם פונקציית if יותר מתוחכמת הכוללת "הפנייה מעגלית" ..ולאפשר חשבון שכזה יש לאפשר "חישוב איטרטיבי" לזמין בהגדרות האקסל (או השיטס)
על כל בעיה זו והפיתרון לכך הארכתי וכתבתי בזמנו בלינק כאן
https://www.prog.co.il/threads/הוספת-תאריך-באופן-אוטומטי-בטבלת-אקסל.232456/post-11872039
אם תרצי זה אפשרי. וזו דווקא הזדמנות להכיר ולהתלמד בעוך נדבך באקסל.
לא רציתי מיידית להציע את הדרך הזו כי זה מעט מאתגר.אבל גם זה ניתן לפיתרון בסופו של דבר אם תרצי.
בפסוק בתהילים נאמר "הזורעים בדמעה-ברינה יקצורו.." זה נכון לכל תחום בחיים ,וגם ללימוד אקסל.
לרשימת קניות ניתן לכתוב בפשטות בדף ועט ובזה תם העניין.
ואפשר גם להתאמץ קצת ולהקים גיליון אקסל שיהיה ניתן לבצע בו פילוחים שונים.
אבל יש לזכור כי שעובדים קצת קשה בהתחלה סוללים את כל הדרך ההמשכית והעתידית לפשוטה ביותר..
כמו שאמר אותו תינוק לרבי יהושוע בן חנניה "שני דרכים לפניך .זו קצרה וארוכה וזו ארוכה וקצרה"(תלמוד בבלי עירובין דף נג)
הוספתי זאת כנקודה למחשבה בלבד..
בכל אופן תודה על השאלות הנ"ל.החכמנו כולנו!

שרה41102

משתמש רשום
מקפיצה שוב כי יש לי צורך גדול וענק לקובץ המושלם! ואני חייבת עזרה.
אם מדובר בפרויקט שמצריך עבודה וצריך לשלם על כך אני אשמח למתנדב- זה באמת חשוב לי.

כפי שניתן לראות בקובץ שנבנה באשכול הזה קיימת רשימת קניות שאותה ממלאים ובגילניון השני יש ריכוז של רק מה שרלוונטי לקניה ובעצם העתקה של השורות שהערך של תורי הכמות גדול מ0. (מדהים ביותר עבודה מצויינת)

לאחר שימוש בקובץ הזה נתקלתי בכמה קשיים של נוחות והרגל לרשימה שאני ממלא בדף ועט ולפי סדר המוצרים בסופר שאנחנו רגילים אליו. כשניסיתי לסדר את זה לרצוני לא הצלחתי והיה נראה לי שצריך לבנות אותו מחדש כפי שאמרו כאן שצריך לתכנן מראש הכל (רק שבגלל שאני לא מבינה כל כך באקסל אני לא ירדתי לסוף דעת המומחה בתחום) לכן אני מוסיפה קובץ אקסל נוסף בו סידרתי את העמודות מחדש לפי סדר של - > כמות - מוצר- הערה .
כך אני רוצה שזה יופיע לי בדיוק ברשימה .

ואם זה לא מקשה או מעקב אז כדי שזה יהיה באקסל של המחשב כי לפעמים שאין אינטרנט ולא נוכל לפתוח את הקובץ בדפדפן לא נוכל למלא את הרשימה :) אבל כל דבר מבורך!

כמה הדגשים לשיפוצים עבור הגיליון השני לתוצאה הסופית:
1. שהמוצרים יופיעו בדיוק לפי הסדר אותם אני ממלא זאת אומרת אם כתבתי בכמות 2 מלפפון ואז 6 עגבניות ואז 1 אבקת אפיה- כך יופיע לי ברשימה הסופית שהמלפפון יהיה ראשון ולאחרב בשורה השניה עגבניות והשלישית אבקת אפיה. (אם אין אפשרות כזו באקסל אז אין לי בעיה למלא מהסוף להתחלה אבל לפחות שיהיה סדר או עולה או יורד לפי סדר שינוי הערך מ0 אבל שלט יהיה סדר חוקיות של א'-ב' למשל כמו בגיליון שנבנה)

2. אין צורך לבזבז זמן על עיצוב זה דבר שאני יכולה לעשות לבד רק עזרה תכנית חסרה לי .

3. ין צורך ברשימה נפתחת בעמודת הכמויות אם זה מעקב את העבודה .

4.העמודות בגיליון 2 - הרשימה הסופית - עמודה ראשונה כמות, עמודה 2 שם מוצר, עמודה 3 הערות .

5.ניסיתי לעשות דבר נוסף שאקסל לא אפשר לי ואולי אתם תדעו לעשות זאת - את הטבלה הסופית ניסיתי להפוך במקום טבלה לרשימה, זאת אומרת ניסיתי למזג את התאים לשורת רישום אחת כמות מוצר והערה ללא מחיצה בינהם ולא הצלחתי. ואז הפכתי את מסגרת הטבלה לשקופה (לבן) אבל שם המוצר והערה שיחקו לפי אורך המילים שכתובים במשבצת ומה שקרה או שהיה רווח גדול בין שתי המשבצות "מוצר" ו"הערות " או שנשמת חלק מהאותיות של המוצר כי עליו בעצם הופיעה הערה.

מצרפת את 2 הקבצים - זו שנבנתה כאן בעבר ועוד טבלת עזר לבסיס תקני של התוצר הסופי!

השם ישלם שכרם של המסייעים במלכת הקודש הזו לקיים מצוות "ואהבת לרעך כמוך" בפרט בתקופה כזו,
בתודה והערכה עצומה לעזרתכם! בשורות טובות!

קבצים מצורפים

• רשימת קניות-מתוקן.xlsx
    KB 152 · צפיות: 6
  • בסיס לרשימת קניות.xlsx
    KB 12.9 · צפיות: 6
נערך לאחרונה ב:

שרה41102

משתמש רשום
טוב אז לסיכומו של האשכול שפתחתי,
משעה 13:00 ועד לרגע זה אני עובדת על זה עם בנחישות רבה וכח רצון עז והמון רוח לחימה כדי לשלוח לבעלי רשימת קניות חחחחח הזוי (פשוט חשבתי על התווך הרחוק שפעם הבא זה יקח לי ממש שניה ולא אשכח יותר מצרכים)

ברוך השם בשבח והודיה להשם יתברך על שחנן אותי בעקשנות רבה להשיג את המטרה
ובתור מתחילה שיודעת רק לסכם ואחוזים באקסל ולא , לא מעבר לזה!
זה היה לי שבירת שיניים כמו שאתם מבינים 10 שעות עבודה על הפרויקט חחחח (מי שישמע על מה מדובר)
אבל השגנו את התוצר הסופי-
אני מקווה מאוד שהצלחתי לעזור לאלו שציפו לדבר הזה בתחילת האשכול ולעוד שירצו להקל על החיים בכתיבת רשימת קניות יסודית (בעלי טען שהקניות עלו עקב היסודיות של הרשימה הזו :) , ב"ה לא שוכחת כלום חחח )

הווא מורכב מ-3 גיליונות כאשר הראשונה היא לעריכה ולמילוי כמויות והשניה היא רשימה סופית להדפה או לצילום מסך, השלישית היא טבלת עזר לסיכום שבה לא עושים שום שינוי ! חשוב מאוד לרענן את הרשימה הסופית לפני הגמר.
צילום מסך 2024-05-16 230903.png

הגיליון הראשון - אותו אתם ממלאים ועורכים בכמיות . כמובן ניתן גם לשנות את המצרכים/ למחוק/להוסיף ועוד..

צילום מסך 2024-05-16 230611.png

בסיום אתם עוברים לגיליון "רשימת קניות סופית" בצד ימין למטה ואז מרעננים

צילום מסך 2024-05-16 222019.png

ולבסוף עוברים להצגה לפני הדפסה ומדפיסים או מצלמים מסך (בהצגה לפני הדפסה תבצעו את הצילום מסך כי זה נראה יותר נקי ומסודר :) )
צילום מסך 2024-05-16 230832.png

השארתי עמודות נוספות לאלו שירצו להוסיף עוד קטגוריות
צילום מסך 2024-05-16 232441.png

אשמח לתגובה אם זה ושימש או ישמש אתכם :)
או לייק לפחות... שלא סתם פירטתי לאוויר חחחח

שבת שלום !

(הקובץ נערך בתוכנת אקסל שמותקן במחשב ולא בפלטפורמות אחרות)

קבצים מצורפים

• רשימת קניות למילוי.xlsx
    KB 48.3 · צפיות: 9

עמיק

משתמש פעיל
טוב אז לסיכומו של האשכול שפתחתי,
משעה 13:00 ועד לרגע זה אני עובדת על זה עם בנחישות רבה וכח רצון עז והמון רוח לחימה כדי לשלוח לבעלי רשימת קניות חחחחח הזוי (פשוט חשבתי על התווך הרחוק שפעם הבא זה יקח לי ממש שניה ולא אשכח יותר מצרכים)

ברוך השם בשבח והודיה להשם יתברך על שחנן אותי בעקשנות רבה להשיג את המטרה
ובתור מתחילה שיודעת רק לסכם ואחוזים באקסל ולא , לא מעבר לזה!
זה היה לי שבירת שיניים כמו שאתם מבינים 10 שעות עבודה על הפרויקט חחחח (מי שישמע על מה מדובר)
אבל השגנו את התוצר הסופי-
אני מקווה מאוד שהצלחתי לעזור לאלו שציפו לדבר הזה בתחילת האשכול ולעוד שירצו להקל על החיים בכתיבת רשימת קניות יסודית (בעלי טען שהקניות עלו עקב היסודיות של הרשימה הזו :) , ב"ה לא שוכחת כלום חחח )

הווא מורכב מ-3 גיליונות כאשר הראשונה היא לעריכה ולמילוי כמויות והשניה היא רשימה סופית להדפה או לצילום מסך, השלישית היא טבלת עזר לסיכום שבה לא עושים שום שינוי ! חשוב מאוד לרענן את הרשימה הסופית לפני הגמר.
צפה בקובץ המצורף 1653393

הגיליון הראשון - אותו אתם ממלאים ועורכים בכמיות . כמובן ניתן גם לשנות את המצרכים/ למחוק/להוסיף ועוד..

צפה בקובץ המצורף 1653398

בסיום אתם עוברים לגיליון "רשימת קניות סופית" בצד ימין למטה ואז מרעננים

צפה בקובץ המצורף 1653401

ולבסוף עוברים להצגה לפני הדפסה ומדפיסים או מצלמים מסך (בהצגה לפני הדפסה תבצעו את הצילום מסך כי זה נראה יותר נקי ומסודר :) )
צפה בקובץ המצורף 1653403
השארתי עמודות נוספות לאלו שירצו להוסיף עוד קטגוריות
צפה בקובץ המצורף 1653407

אשמח לתגובה אם זה ושימש או ישמש אתכם :)
או לייק לפחות... שלא סתם פירטתי לאוויר חחחח

שבת שלום !

(הקובץ נערך בתוכנת אקסל שמותקן במחשב ולא בפלטפורמות אחרות)
העיצוב יפה מאוד, והנחישות המיוחדת למשתמש שמעיד על עצמו שלא מומחה באקסל ובסוף משתמש ב - power query .
אבל איך מסתדרים עם סדר המוצרים לפי החנות
אני חושב שכדאי להוסיף עוד עמודה של מספר קטגוריה (לכל קטגוריה תהיה סיפרה מסויימת)
ועוד עמודה של מיספור בתוך הקטגוריה (כל מוצר בקטגוריה ממוספר בסדר עולה )
ואז מסדרים את הסדר של הקטגוריה לפי החנות (אם בחנות מוצרי פירות וירקות נמצאים בפתח החנות אז מס'הקטגורי תהיה 1 וכ') ואח"כ למיין לפי קטגוריה ,ומס' קטגוריה ואז הרשימה תתאים לסדר החנות.
אפשר גם למספר לפי חנות (עמודת מס' קטגוריה "אושר עד",ועמודה נוספת ל"יש חסד" ולמיין לפי החנות).

עוד פרט קטן שכדי להקל על המחיקה של הכמויות לשימוש חדש, צריך לבחור את כל התאים של "כמות" ולתת לו שם למשל "מחיקת_כמות" ואז בבחירה בתיבת שם "מחיקת כמות" אקסל בוחר בכל עמודות הכמות, ואז בלחיצה אחת על לחצן מחיקה הכל נמחק.
מצו"ב קובץ דוגמה למיו לפי קטגוריה

קבצים מצורפים

• רשימת קניות.xlsx
    KB 30.5 · צפיות: 5

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה