רמקולים ברחוב

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פנס בערפל;n5106361:
סוכות מגיע.
רק אני חושב שלבנות סוכה אחרי 11 בלילה זאת לא ממש מצווה? ואם לא מצאתם זמן אחר חוץ מהשעה 11-12-1 בלילה כדי להרעיש ולדפוק ולזרוק קרשים ולדבר בקולי קולות ולעזזל השכנים- אולי עדיף שתאכלו בבית בסוכות ולא תכשלו בגזל שינה?
(אבל אם אהיה ראש העיר שלכם, אאבק קודם כל בפישרים המטפטפים על ראשי העוברים והשבים מכל מרפסת ומזגן)

טוב שהעלתם את הנושא...
לפני כמה ימים (יום ג') בשעה 2:30 בלילה , באחד הרחובות של שכונת גאולה ,החליטה משפחה X לבנות מרפסת לסוכה שעומד על ברזלים
ועמודים מברזל , אלה שהם שכחו שבאותו רחוב גרים עוד כ- 50, 70 משפחות, שבאותו לילה הם הגירו שינה מעיניהם , כי משפחה X חייבים באמצע
הלילה לבנות מרפסת לסוכה .. שלא לדבר על רעש הקדיחות , צעקות של 'בני דודינו' בערבית , משאית מנופים שעושה רעש גדול ...
תדמיינו לעצמכם אמצע הלילה רחוב שלם! הופך ליום.. שאח''כ כל האנשים שהיו ערים בלילה קמים מאוחר לעבודה ,תפילה וכו' ...
ניסיתי לדון לכף זכות , אבל לא הצלחתי .. כי איזה הצדקה יש פה?? זה פיקוח נפש?? לא יכלו לחכות ליום מחר?
בקיצור ... תחשבו על השכנים שלכם ברחוב , תחשבו על זקנים שסובלים ולא יכולים לצעוק 'שקט' , תחשבו על נשים עם ילדים קטנים שכל
היום שיגעו את ההורים ובלילה רוצים קצת להניח את הראש עד לבכי הבא .. תחשבו על אנשים שקמים לעבוד ב5 לפנ''ב , תחשבו
על כל אותם ילדים שצריכים לקום לחיידר מוקדם , תחשבו קצת על אחרים ולא רק על הנוחיות שלכם ..

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י פלאפונית;n5107922:
ניסיתי לדון לכף זכות , אבל לא הצלחתי .. כי איזה הצדקה יש פה?? זה פיקוח נפש?? לא יכלו לחכות ליום מחר?
יתכן שהם חוששים מהערייה ורוצים לקבוע עובדות מוגמרות לפני שהפקחים מתעוררים

vhsvchch

משתמש מקצוען
מצד שני בערב סוכות כולם בונים עד מאוחר בלילה ויש רעש...

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י סבתא של נעה;n5107916:
במחילה מכבוד האדמו"ר והחסידות
אני שואלת ברצינות ולא חלילה כדי לקנטר (בטח שלא בתאריך הזה)
איזו הצדקה יש, בממוצע של פעמיים בשנה
לחסום את כל בר- אילן- ירמיהו למשך שעות
לתקוע צירי תנועה מרכזיים בירושלים (כי גם גאולה נהפכת פקוקה בעקבות החסימה שם)
לעכב ולסרבל תנועה של עשרות אלפי אנשים
בשביל נכד/ה של האדמו"ר
שנישא בשעטו"מ
ושיזכה הזוג רק לטוב, בזה ובבא.
האם לא הגיוני יותר
לשכור אולם גדול בפאתי העיר
כגון ארנה
להסיע אחר כבוד את כל החסידים לשם
ולכל היהודים (ולא רק לבית גור)
תהיה אורה ושמחה וששון ויקר?

שאלת מליון הדולר.
התשובה כואבת.
היא כוללת את מסלולם של קווים בינעירוניים בירושלים, וקשורה לשעות המטורפות של בניית סוכות, לרמקולים ברחובות, ואולי גם ל ^%$!@$% באוטובוסים, וקשורה גם קצת להרחבת בית המדרש בחגים על חשבון הרחוב ולכל הרוחות הולכי הרגל שהרחוב במקרה, שייך גם להם.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י הרהור עמוק;n5109004:
מצד שני בערב סוכות כולם בונים עד מאוחר בלילה ויש רעש...

כולם בונים? כולל נשים וילדים שרוצים לישון?
מנין ההיתר הזה?

שכן שלי אומר- בבוקר אני לומד, בצהריים אני נח, אחרי צהריים שוב לומד, בערב יש לי עוד כולל. ורק ב10 בלילה אני חוזר הביתה, אז ,אני בונה סוכה או תוקע מדף או מחבר נברשת או...
ובערב סוכות - תקשיבו- זה זמן שמוחלים....- זה כתוב באיזה שולחן ערוך? להעיר את השני, להפריע לו לישון, להעיר לו את הילדים והוא עוד חייב למחול!

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תקוה;n5111887:
כולם בונים? כולל נשים וילדים שרוצים לישון?
מנין ההיתר הזה?

שכן שלי אומר- בבוקר אני לומד, בצהריים אני נח, אחרי צהריים שוב לומד, בערב יש לי עוד כולל. ורק ב10 בלילה אני חוזר הביתה, אז ,אני בונה סוכה או תוקע מדף או מחבר נברשת או...
ובערב סוכות - תקשיבו- זה זמן שמוחלים....- זה כתוב באיזה שולחן ערוך? להעיר את השני, להפריע לו לישון, להעיר לו את הילדים והוא עוד חייב למחול!
נתחיל מהכיוון ההפוך, איפה זה לא כתוב?
ובכן,
בשולחן ערוך החמישי.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י פנס בערפל;n5112952:
נתחיל מהכיוון ההפוך, איפה זה לא כתוב?
ובכן,
בשולחן ערוך החמישי.

מענין, בעשרת הדברות כתוב לא תגנוב, גזל שינה לא בכלל הזה? וזה עוד לפני השולחן ערוך. הא'-ב' של היהדות...

Shainec

משתמש צעיר
הקפצה
מישהו מכיר חברה שמספקת את הרכב שמסתובב להלוויות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה