דרוש מידע ריטלין & חרדות ודיכאון

מצוק

משתמש חדש
מה שאמרו שויואנס גורם לדיכאון
דבר ראשון לא הייתי קורא לזה דיכאון זה יותר כמו להיות מסוגר בתוך עצמך
דבר שני זה לא כל הזמן באותו חוזק
דבר שלישי זה שווה את זה

ברכה וישועה

משתמש פעיל
חשוב לי לדעת מישהו מכיר את תרופת אטומיק הבנתי שזה פחות משפיע במיידי אבל פחות עושה פעולות לוואי אשמח לתגובת אוראורית וכן שכל מי שיודע תודה אשמח כמה שיותר מהר

אוראורית

משתמש מקצוען
חשוב לי לדעת מישהו מכיר את תרופת אטומיק הבנתי שזה פחות משפיע במיידי אבל פחות עושה פעולות לוואי אשמח לתגובת אוראורית וכן שכל מי שיודע תודה אשמח כמה שיותר מהר
שאלתי רופא שמתמחה בהפרעת קשב מה דעתו על התרופה,
אז הוא ישר שאל אותי למה הביאן לי את התרופה הזו האם לא השפיעו האחרות .
לטענתו, זו תרופה שרופאים מביאים אותה כעדיפות אחרונה ,משום שהיא לא הכי מומלצת.

אני ביררתי על זה, כי בעיני היה נראה לי ממש גאוני וטוב תרופה שעובדת על בסיס מצטבר ולא עם השפעה לפי שעות.
זה בעצם יכול לפתור את עיקר הבעיות שיש בתופעות לוואי .
תכלס, לפי דבריו הרעיון אכן מעולה
הביצוע פחות טוב .
זאת אומרת, לא ראו הצלחה מאוד גדולה בצורה משמעותית ולא הוכח כי היא טובה במיוחד ועם תופעות לוואי מועטות במיוחד.

דרך אגב , אטומיק בשם השני שלו נקרא סטרטרה.

אלישבע57

משתמש פעיל
ריטלין עצמו עושה דיכאון בזמן ההשפעה שלו,
סתם שאלה: מותר לקחת אותו עם אקמול פוקוס? למי שזה עושה כאב ראש...?
ומה אפשר לעשות שהריטלין לא יעשה דיכאון?
חבל על הבן אדם....

יוצרתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
אינדבדואלי.
בפירוש.
באמת שעל כל אחד זה משפיע שונה,
ולכן קשה לקבל מידע- המידע המדוייק ביותר הוא ניסוי וטעייה, וגם הוא לא תמיד מדוייק..

@שולמית רוז
זו לא חוות דעת מוסמכת אבל כן עם נסיון-
בעיקרון- זה לא אמור לגרום לדיכאון וחרדות. חושבת לרוב המכריע זה לא עשה את זה.
מה שכן, אם קיים רקע/ נטייה לזה- בד"כ הניורולוג מברר את זה עם הבנ"א לפני שהוא רושם את זה.
תופעות כמו ירידה במצב רוח (ןזה משמעותי, מאוד.) חוסר תיאבון, תחושה של לחץ- אלה תופעות יותר נפוצות,
(יותר בתחילת השימוש) וטוב להיות מודעים.

הייתי שולחת אותך להתייעץ עם מישהו מבין יותר,
הבעיה היא שמי שלא התנסה הוא בפירוש לא מספיק מבין,
ומי שכן התנסה אף פעם לא הצליח להבין עד הסוף.

תנסי במקביל למידע רפואי מקצועי לברר אצל אנשים שאת יודעת שהתנסו ספציפית על מה שאת מבררת.

gs

משתמש פעיל
טוב,
לא ציינת האם היא מתמחה בהפרעות קשב או נוירולוגית רגילה,
אבל , אחרי נסיון של שנים ופגישה של לא מעט אנשי מקצוע, אני יכולה להרשות לעצמי להגיד שיש מצב שהיא לא מבינה כלום מהחיים שלה!
פגשתי לפחות שניים כאלה, שפשוט לא ידעו כלום על הפרעת קשב , ובלבלו את השכל ...
ולמעשה נוירולוג רגיל לא אמור להבין בזה רק חבל שהם מנסים להראות שהם מבינים בזה.
ויואנס היא תרופה יקרה מאוד , שנכנסה לפני בערך 6 שנים לסל התרופות יחד עם האטנט.
זו תרופה מעולה שעזרה בצורה מטורפת להרבה אנשים שהריטלין היה להם נוראי , והתרופות החדשות מהסוג השני הציל אותם ממש !!

אז להגיד שזו תרופה אגרסיבית ולא עדינה מול הריטלין זה אחד הדברים הכי לא מדויקים ששמעתי ,ויותר מזה , מי שמדבר בצורה מוחלטת על התרופות הללו ברור לי כשמש שאין לו שום מושג בדברים האלה.
כי כל מי שקצת מכיר את התחום יודע , שאין שום מצב חד משמעי .
וזה לחלוטין אינדיבידואלי!
ולהגיד דברים בצורה כזו מוחלטת מעידה על בורות גדולה בנושא ...
נכון מאד
ויואנס זו תרופה מעולה וכדאי לקבל אותה רק אחרי אבחון מדויק אצל פסיכיאטר, לא כזה שמקשיב למה שאתה אומר ורושם את מה שאתה רוצה.
התרופה מיועדת לקשב ועוזרת פלאים.
בכל מקרה כל התרופות האלה מועילות באמת למי שרוצה עזרה להכריח לא מרויחים כלום
מנסיון עם תלמידות בתיכון ואינני אשת מקצוע רק מורה, אחרי שיחות מלב אל לב, כאלה שלא יורות בפנים ומאשימות אבל בהחלט שמות על השולחן ונותנות זמן לעיכול, עם הרבה אהבה וביטוי לחוזקות שיש להן, סבלנות ונכונות להכיר בתופעה ולעזור להן להתמודד איתה - כשלקחו הפכו לבנות נפלאות, רגועות ונבונות, קבלו משוב חיובי מכולם והרגישו שזה אמיתי והמוכשרות שבהן, הגיעו רחוק מאד.
בואו לא נקטול ולא נתייג, יש תופעות לוואי והויואנס בהחלט מכבה את האנרגיות (והופך אותם לילד טוב ירושלים...) אבל לתקופת שיקום אצל ילדים שרוצים להצליח ומסוגלים (הרבה מהם מוכשרים באופן יוצא דופן - לא תאמינו!) זה מצוין, אפשר להחליט שבשבת או אפילו כבר בששי לא לקוחים ולהתייחס להתנהגות המשתנה בהבנה עם רמיזות.
אז צריך להיות עם הילד/ה ואפילו הבחור/בחורה ואנחנו המבוגרים הרהב פעמים מפריעים וחוששים ולכן אין להם גב...

מצוק

משתמש חדש
נכון מאד
ויואנס זו תרופה מעולה וכדאי לקבל אותה רק אחרי אבחון מדויק אצל פסיכיאטר, לא כזה שמקשיב למה שאתה אומר ורושם את מה שאתה רוצה.
התרופה מיועדת לקשב ועוזרת פלאים.
בכל מקרה כל התרופות האלה מועילות באמת למי שרוצה עזרה להכריח לא מרויחים כלום
מנסיון עם תלמידות בתיכון ואינני אשת מקצוע רק מורה, אחרי שיחות מלב אל לב, כאלה שלא יורות בפנים ומאשימות אבל בהחלט שמות על השולחן ונותנות זמן לעיכול, עם הרבה אהבה וביטוי לחוזקות שיש להן, סבלנות ונכונות להכיר בתופעה ולעזור להן להתמודד איתה - כשלקחו הפכו לבנות נפלאות, רגועות ונבונות, קבלו משוב חיובי מכולם והרגישו שזה אמיתי והמוכשרות שבהן, הגיעו רחוק מאד.
בואו לא נקטול ולא נתייג, יש תופעות לוואי והויואנס בהחלט מכבה את האנרגיות (והופך אותם לילד טוב ירושלים...) אבל לתקופת שיקום אצל ילדים שרוצים להצליח ומסוגלים (הרבה מהם מוכשרים באופן יוצא דופן - לא תאמינו!) זה מצוין, אפשר להחליט שבשבת או אפילו כבר בששי לא לקוחים ולהתייחס להתנהגות המשתנה בהבנה עם רמיזות.
אז צריך להיות עם הילד/ה ואפילו הבחור/בחורה ואנחנו המבוגרים הרהב פעמים מפריעים וחוששים ולכן אין להם גב...
מסכים עם כל מילה
התרופה שוה את זה ואין שום פיתרון אחר

אלישבע57

משתמש פעיל
נכון שאין פיתרון אחר
אבל השאלה האם הדיכאון והמצברוח שיורד דרסטי שווה את זה...

ADHD ?

משתמש פעיל
האם ריטלין וכל התרופות האחרות לקש"ר גורמים לחרדות ודיכאון?
הם רק מגבירים אם יש נטייה?
או שגם זה לא כל תרופה?
תודה מראש לעונים!
תלויי אם התרופה מתאימה לו וכן המינון. ככלל: ככול שיש יותר התאמה יש פחות תופעות לוואי.
אחת התופעות הידועות של האטנט הוא קושי להרדם בכמה שעות אחרי שההשפעה פגה. אני חווה גם טעם מוזר בפה וכן ירידה בתאבון, אבל לא ירידה חדה מידי ואיך שנגמר ההשפע ה התאבון חוזר ובגדול שאצלי בריטלין וקונצרטה זה כן דיכא את התאבון ממש.
שימו לב כל ריטלין תחליפיו ודומיו לא אמורים לגרום לאפתיות, דיכאון, חוסר מצב תקשרותי, תחושת"אני בתוך בועה", וכדו'- זה נורת הזהרה שאו הכדור או המינון לא מתאימים לילד/אדם.
שימו לב גם שלא מה שמתאים למישהו אחד זה מה שיתאים למישהו אחר.
אני עברתי בעצמי ניסויי ותהייה של כל הסוגים שקיימים בשוק והשפעה טובה ומדויקת זה נתון שמשתנה מאדם לאדם.

אולי מעניין אותך גם...