אברומי & אברומי

בסוף, עימוד טוב קובע
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
לא יודע אם זה קשור לכאן..

אני מחפש אקסל או כל דבר אחר מוכן לרישום שעות עבודה של מעביד + עובדים
חלוקה וסיכומים לפי לקוחות ופרוייקטים

אם יש למישהו דבר כזה או מידע בנושא, יעזור לי מאוד, תודה רבה

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
הבעיה שהוא אפילו לא נותן לי לפתוח תקובץ
ישר קופץ האזהרה ואין לי אפשרות לעשות מה שכתוב שם
יש לסגור את האקסל לגמרי.
ואז לפותחו שוב.אם מסך הפתיחה נפתח.ניתן לבצע פתח וכו..כפי שכתבתי ב2 פתרונות הראשונות.
לחילופין ניתן לגשת לשם הקובץ בתיקיית המסמכים דרך המחשב שלי.ולשנות שם שם קובץ ולנסות לפתוח.
אם זה לא מסתדר .אשמח לנסות לעזור אם תשלחי את הקובץ במייל המצורף לעיל

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
לא יודע אם זה קשור לכאן..

אני מחפש אקסל או כל דבר אחר מוכן לרישום שעות עבודה של מעביד + עובדים
חלוקה וסיכומים לפי לקוחות ופרוייקטים

אם יש למישהו דבר כזה או מידע בנושא, יעזור לי מאוד, תודה רבה
תראה את הקובץ בלינק המצורף.
ערכתי זאת בזמנו.
תעזר בטבלה זו לתכנון של הגיליון
לאחר הוספת עמודה של שם העובד.יהיה ניתן לבצע פילוחים של סיכום על פי חודש (לדוגמא) לכל עובד בעזרת פונקציית sumifs
הודעה בנושא 'חישוב שעות מתאפס באמצע מילוי שעות' https://www.prog.co.il/threads/חישוב-שעות-מתאפס-באמצע-מילוי-שעות.853952/post-11847364

בהצלחה

נערך לאחרונה ב:

חורף מטריה בענן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
היפר קישורים בגליונות אקסל- כאשר הייתי מדביקה כתובת url לתוך תא, תמיד היה נוצר לי היפר קישור באופן אוטומטי,
בטעות לחצתי על "בטל יצירת היפר קישורים אוטומטית".... איך אני מחזירה את האוטומציה הזו לפעולה???? אני ממש צריכה את זה.
כרגע אפילו אם אני הולכת לסוף ה url ומקישה "אנטר" לא נוצר היפר קישור...

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
היפר קישורים בגליונות אקסל- כאשר הייתי מדביקה כתובת url לתוך תא, תמיד היה נוצר לי היפר קישור באופן אוטומטי,
בטעות לחצתי על "בטל יצירת היפר קישורים אוטומטית".... איך אני מחזירה את האוטומציה הזו לפעולה???? אני ממש צריכה את זה.
כרגע אפילו אם אני הולכת לסוף ה url ומקישה "אנטר" לא נוצר היפר קישור...
הדרך המקובלת יותר זה ללחוץ הוספה>קישור>ואז להדביק את url.

אם את לוחצת הדבק בלבד בתא מסוים.זה נהפך ללינק "פעיל" לאחר שמסמנים את כל הטקסט (עם דאבל קליק) ואז אינטר.
אם למרות זאת זה לא עובד כנסי לקובץ>אפשרויות>הגהה>אפשרויות תיקון שגיאות אוטומטי>עיצוב אוטומטי בעת הקלדה>החלף בעת הקלדה>לסמן את "נתיבים באינטרנט וברשת בהיפר קישורים" >אישור

באופן כללי.url הקלאסיים הם ארוכים מאוד וכאשר מבצעים גלישת טקסט בתא המקורי (הפיצפון במידותיו) זה עדיין מרחיב את השורה בצורה קצת מסורבלת.
אז אם כבר הדבקת לינק .אני רק אזכיר כעצה טובה לקצר את הurl ומה שנקרא "short link"
יש מספר של אתרים חינמיים שמבצעים זאת.

בל נשכח כמובן את פונקציית hyperlink הזמינה באקסל ובשיטס ובה ניתן בקלות להכניס את כל הurl כ-subtext שאינו נראה.
(היתרון כאן אפרופו שאלתך.הוא שניתן לבצע הפנייה לתא בלבד בארגומנט הראשון.וכך הלחיצה על הלינק תתבצע בתא הפונקצייה ולא בתא הurl המודבק)
כדרכם של כל היפר קישור באתרים (גם כאן בפורום פרוג) ובישומי אופיס/גוגל וכדומה וכמו שאדגים כאן.
זה יוצר מראה אסתטי ,קצר וקולע לעין ולמח האנושי של משתמש הגיליון.

בהצלחה

נערך לאחרונה ב:

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
מורי ורבותי
אֲלֵיכֶם עֵדָה קְדוֹשָׁה אֶשְׁאַל מִכֶּם שְׁאֵלוֹת...
בגיליון המצורף ישנה הפתעה נוספת.
אם מישהו מכם ינסה לבצע ניסוי בגיליון "חיפוש על פי שם השירות"..
הניסוי הוא להשאיר תא ריק בתא החיפוש.
התוצאה שתתקבל היא יבוא כל נתוני גיליון המקור ככתבם וכלשונם.
ככה:
צפה בקובץ המצורף 1520122
השאלה היא מה קורה כאן?
אם ביקשנו כתנאי לפונקציית filter שתחפש ערך שכתוב בתא A2.והתא הזה הוא ריק היה לפונקצייה להחזיר שגיאת n/a או value
ולמה כל התוצאות של גיליון המקור מוחזרות?
(למי שתוהה אין כאן שייכות לרווחים "מקובלים" או "מיותרים" כך שפונקציית trim לא תשנה מאומה מהתוצאה..נסו ותראו)
מי שינסה לבצע עבודת מחקר מקיפה יגלה בסוף (ואני כבר יגלה לכם בסוד את המסקנות...) שמי שאחראית כאן על "המחדל" הזה היא פונקציית search.
אם נעשה רגע "זום in" לפונקציית search נגלה שכאשר תא החיפוש ריק .הפונקצייה מחזירה את המספר 1.
(וזו הסיבה שפונקציית filter מתזירה תוצאות..כי התנאי הוא שתוצאת search תהיה מספר.כדי שפונקציית isnumber תחזיר true .והנה התקיים כאן התנאי...)
סיכמתי זאת בגיליון המצורף ובצילום מסך הבא
צפה בקובץ המצורף 1520130
ניתן לראות בשטח הירוק שכאשר נכתב בתא חיפוש ערך שלא קיים במחרוזת מוחזרת שגיאה של value.
אבל בשטח שצבוע בתכלת בתא c18 מוחזרת הספרה 1.למרות שתא A18 ריק לחלוטין
השאלה הגדולה כאן היא מדוע? הרי התו הראשון בתא b18 הוא "א" (של אברהם) .למה הפונקצייה מתייחסת לתו הריק כראשון?
מה ההיגיון כאן???

זו שאלה של לומדע'ס באקסל,לחקור את הפונקצייה ולהבין את כל הלוגיקה שמסתתרת בה.
יש לי איזה כיוון לתשובה עם הסבר כאן.אבל אני אשמח לשמוע הסבר מחברי הפורום...
ואפרופו חנוכה,אז הנה גם חידון על הדרך...
בהצלחה!
טוב אז ככה.השאלה כאן העסיקה אותי רבות...המשכתי לבצע עוד כמה עבודות מחקר וניסויים.
וברשותכם.אשתף אתכם "במהלך" להבנת כל הסוגיא פה.
ראשית אציג את הצילום מסך מתוך הגיליון שצרפתי כאן
Screenshot_20231211_161229_Sheets.jpg

ובכן.שאנו דנים על תא ריק מה מהותו ומה דינו? אז תלוי את מי שואלים...
אז ממש לא התכוונתי כאן לפילוסופיה של פרמנידס היווני ובטענה הלוגית "שהיש ישנו והאין איננו..." למרות הדיו הרב שנשפך על הטיעון הזה...
אבל אם נשאל את פונקציית len כמו בשורה 31 לעיל .אז מבחינתה התוצאה 0.כי ריק הוא ריק כפשוטו ואין כאן שום תו/טקסט.
שנשאל את פונקציית isblank כמו בשורה 32 אודות התא ריק.התשובה תהיה true .כי היא אכן ריקה וכנ"ל.
אך כל תא ריק הוא בפוטנצייאל (לפחות) לכתיבת טקסט ותוים.עם זה כולכם מסכימים...
כמה תוים יכולים "להידחס" /להכיל תא בודד?
לא ניסיתי זאת...אך לפחות על פי הנאמר בלינק כאן .תא אחד יכול במקסימום להכיל 32.767 תוים!
Screenshot_20231211_234216_Chrome.jpg

תראו משהו מעניין בשורה 21 .פונקציית search מחזירה תוצאה 7 לאחר חיפוש של האות י.זאת למרות הרווח הקיים שם.
המסקנה שהסקתי מכך היא שפונקציית search עם D.N.A מאוד מיוחד.ואני מתכוון לכך שהפונקצייה מתייחסת "למרחב" ריק בתא כתו.ומבחינת הפונקצייה כל תא כזה מכיל 32.767 "מרחבים" פוטניציאלים לטקסט.
אבל...דרכה של הפונקצייה (ללא הארגומנט השלישי) היא להחזיר את התוצאה הראשונה שהיא "פוגשת".
זו הסיבה שבשורה 18 יוחזר המספר 1.כי זה שנכתב תו ראשון לכאורא האות א של אברהם אינו סותר את הפוטנציאל של תא החיפוש.
"המרחב" בתא שתופס את מקום התו של הריק הוא אותו מרחב על פי הפונקצייה.
ומה קורה שמוסיפים ארגומנט שלישי???
אנו למעשה מגבילים את הפונקצייה מהיכן היא תתחיל לחפש את תכולת תא החיפוש בתוך המחרוזת.
בשורה 24 למשל.ביקשנו מהפונקצייה לחפש מתו 2 ואילך לבצע חיפוש.
מה כתוב בתו 2 .אם נשאל "תינוק מבית הספר",אז התשובה תהא האות ב של המילה אברהם.
אבל מבחינת הפונקצייה זה אינו סותר את זה שבתא החיפוש היה תא ריק.כי האות ב היא בסך הכל "הוצאה לפועל" של אותו "מרחב" של התו הריק.ולכן התוצאה תהיה 2.
שימו לב שכל הלומדע'ס הזה יכול להתקיים רק כאשר התא ריק לחלוטין.במידה מסוימת ניתן לומר כאנלוגיה שתא זה נחשב "כחומר חסר צורה" .כי כל עוד הוא ריק הרי שנחשב כפוטנציאל לכל תו שרק נחליט.
אך כאשר נכתב בו טקסט הרי שכבר התא איבד "מהאופי הסגולי" שבו לקבל כל תו.
ואין לנו אלא הנכתב במפורש בתא.

ולכן בשורה 14 למשל.הפונקצייה מחזירה שגיאת value .כי הפונקצייה רצה על כל המחרוזת מתחילתה ועד סופה .ולא מצאה את רצף הטקסט הזה שנקרא "משה"

ההסבר כאן הניח את דעתי(לפחות)...ואכן זו היתה הזדמנות עבורי לצאת למסע "הרפתקני" ומהנה בעולמה של פונקציית search המופלאה והגאונית.
לסיום אומר. כי אשמח לשמוע מכם הארות/הערות/שאלות/תוספות על הנכתב כאן
מקווה שתהנו מהלוגיקה והקסם שבאקסל!

וכמובן.סורי על אריכות הדברים אך זה היה נצרך להבנת הסוגיא בכללותה...

קבצים מצורפים

• Search function in Excel -המשך.xlsx
    KB 19 · צפיות: 13
נערך לאחרונה ב:

arye izerwerk

משתמש פעיל
מכירים את מעקב נוסחאות > מעקב אחר תלויים?
יופי.
אני צריך אחד כזה אבל שיעבוד בב"א על גליון שלם ולא על תא בודד בכל פעם.
עכשיו אפרט, יש לי 2 גליונות, גליון A מכיל נתונים ורעהו המכונה B מכיל נוסחאות המנתחות את הנתונים של מורינו גליון A, עבדכם הנאמן רוצה לדעת על אלו תאים בגליון A כבר יש מניפולציה בגליון B ועל אלו לא, אני יכול לעבור תא תא ולעקוב את החיצים הנזכרים אבל יש לנו פה כמה מאות תאים וזמן מיותר אינו הצד החזק שלי.
מישהו מכיר פתרון קל ומהיר?

לוי אלי

משתמש מקצוען
כל הכבוד ותודה.

יש לי שאלה. יש כזה אפשרות לסגור קובץ אקסל בתוכנה שונה ושהנוסחאות יישארו.
כמו שאפשר לסגור מתוכנת ווארד ל pdf.
אם כן איך? ואיזה?
סליחה שאני וגיב ולא המסטאר באקסל אבל אם תעשה 'שמור בשם' (עיון) זה יהיה לך מאד קל... מתחת שם הקובץ יש לך אפשרות לבחור סוג קובץ...

שלוות נפש

משתמש פעיל
יש לי קובץ אקסל שאני רוצה שחלק מהנתונים יהיו במאוזן
אני רוצה שזה יהיה עם נוסחא כי אני רוצה קובץ שיתעדכן לי כל הזמן
מצרף קובץ דוגמא
תודה

השאלה כאן סופר מעניינת ומאתגרת...
אתחיל מהסוף..אז הנה הטבלה כפי שצריכה להיות.
צפה בקובץ המצורף 1502666
קצת הסברים לכל הטוב שישנו כאן:
טבלת המקור צבועה בסגול.יש לשים לב שהסטתי אותה משורה 1.כפי שתכף אסביר שורה 1 אמורה להיות מוסתרת בדרך כלל.
שורה 1 צבועה בצהוב.ונועדה למילוי ידני של שורת הכותרת .ממנה ישאבו נתונים לטבלה החדשה.בשורה זו ניתן להוסיף שם עובד ומספר עובד- כיד הדימיון הרחבה...
בשורה 2.הטווח הצבוע באדום.שואב נתונים משורה 1 הצהובה.
יש שם פונקציות if + counta שמגבילות את שאיבת הנתונים רק בתנאי שאכן יש בשורות מתחת מספר עובד ושם עובד (לפחות ב1 מהשורות)
ניתן לראות דוגמא בתא w2 שלא נכתב שם שם עובד 8 .כי מתחת לתא זה העמודה ריקה.
בתא g3 קיימת פונקציית unique שמקבצת את עמודות הת.ז והאחראי תוך כדי מיזוג כפילויות כידוע...
בעמודה i בטווח הצבוע בתכלת קיימות 3 פונקציות.
פונקציית filter המחזירה סינון של ערכים בהתאם לתנאי בעמודה h
אותה עוטפת פונקיית tocol (זמינה באקסל 365 ובשיטס)הגאונית שמחזירה טווח לעמודה אחת.
ואותה עוטפת פונקציית transpose שמחזירה והופכת את התוצאות ממאונך למאוזן.
עד כאן ליופי האקסל במיטבו...
וזו הזדמנות לעוד מרמלדה טעימה ומתוקה לחובבי האקסל/שיטס

מצורף גיליון שיטס לביצוע העתק הדבק וכן לראות מקרוב את הפונקציות.
אם בפתיחה באקסל מוחזרת שגיאה.נא לפתוח בשיטס קודם כל.

בהצלחה רבה!
@יעקב ויצמן דבר ראשון תודה על העזרה בזמנו...
כעת אני צריך לעשות פעולה הפוכה לקחת את כל הנתונים שנמצאים במאוזן ולהחזיר אותם למאונך
כמובן שיהיה בכל שורה אחראי, שם עןבד, ומס' קופה
תודה רבה

אברהם חסיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני לא יכול לעבור על כל האשכול המכובד
רק שאלה קטנה יש מדריך או הסבר
איך לעצב את טפסי האקסס שיהיה וויזאולי יותר טוב מהבייסיק?

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
אני לא יכול לעבור על כל האשכול המכובד
רק שאלה קטנה יש מדריך או הסבר
איך לעצב את טפסי האקסס שיהיה וויזאולי יותר טוב מהבייסיק?
הדיונים באשכול הנוכחי הוא בסוגיות ועזרה באקסל.
אם לא תתקבל תשובה מהאשכול הנוכחי.אני מציע שתשאל את השאלה בפורום הכללי של תוכנות מייקרוסופט ואופיס תחת תיוג "עזרה באקסס"
בהצלחה

נ.ב.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לצורך הדגמא בקורס מקוצר באקסל לבעלות עסקים
אשמח לקבל דוגמאות למסדי נתונים המשמשים בעלי עסקים -
ניהול מלאי, דוחות שנתיים, הוצאות והכנסות, מעקב תשלומים, שעות עבודה, תרשימים ועוד.
תודה רבה

נערך לאחרונה ב:

קודם כל-בן אדם.

משתמש פעיל
ויש אפשרות שבשורה 5 הסכום יקושר מקובץ אקסל אחר?
כן. באמצעות הפונקציה VLOOKUP.
קוד:
=SUM(VLOOKUP(A2, גליון1!A:B, 2, FALSE))
  • A2 הוא הערך שאתה רוצה לחשב את הסכום שלו.
  • גליון1 הוא שם הגליון הראשון שבו אתה מחפש את הערך.
  • A:B מציין את הטווח בו אתה מחפש את הערך ואת הערך שברצונך לחשב ממנו סכום.
  • 2 הוא מספר העמודה בה אתה מחפש את הערך שתרצה לחשב ממנו סכום.
  • FALSE מציין שאתה מחפש התאמה מדויקת ולא התאמה חלקית.

HennyS

משתמש מקצוען
ניהול מלאי, דוחות שנתיים, הוצאות והכנסות, מעקב תשלומים, שעות עבודה, תרשימים ועוד.
תודה רבה
יש למיקרוסופט מסד נתונים ענק בשם contoso בדיוק למטרה זו, באתר שלהם

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
תודה רבה
בחיפוש גוגל ניתן להתרשם ולהוריד קבצי אקסל דוגמא להנ"ל.
גם באתר הרשמי של מייקרוסופט 365
Microsoft Create ניתן למצוא שלל תבניות חינמיות לכל הנ"ל מלאות בפונקציות ועיצוב ויזואלי מרשים.
חשוב תמיד לזכור כי כל עסק הוא בסופו של דבר אינדיבידואלי...ואני מתכוון גם לניהול האקסל לעסק.אבל לצורך הדגמה עם "קוים כלליים" לגיליונות האקסל ,הנ"ל יכול להתאים לכך.
וכעצה טובה אוסיף במאמר מוסגר שאם כבר קורס אז כדאי שזה יהיה "עד הסוף וכמה שיותר כלים"...
ואני מתכוון ללימוד תכני אקסל למתקדמים ויותר מכך.הכולל שימוש בכלים לניתוח עסקי החל מ-pivot table,
dashboard ,power query, ועד power bi

בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

השירים שאהבנו • אתגר 20

לוח מודעות

למעלה