אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
האם יש אפשרות
לעשות סינון בטבלת ציר בגוגל שיטס
כמו הסינון שיש באקסל
דוגמא:

צפה בקובץ המצורף 674531
זה מה שאני מכיר תנסה לבדוק את זה יותר
1592913699614.png

23600

משתמש פעיל
אשמח לתשובה-
אני צריכה להוסיף תמונה לאקסל ועליה לרשום.
ניסיתי להוסיף את התמונה בתור רקע -אך אקסל לא מוסיף אותה בצורה פרופורציונלית (אני צריכה A4)
וכשאני מוסיפה בתור-הוספת תמונה- אקסל לא נותן לעשות לחיצה ימנית-העבר לרקע.
מה הפתרון???

xl3391

משתמש מקצוען
ניסיתי להוסיף את התמונה בתור רקע -אך אקסל לא מוסיף אותה בצורה פרופורציונלית (אני צריכה A4)
נסי בעריכת תמונה לשנות גודל ל 602X877 פיקסלים, ואח"כ למשוך אותה.
שימי לב שתמונה שמוגדרת כרקע אינה מודפסת.

וכשאני מוסיפה בתור-הוספת תמונה-
אפשרויות:
1. בעיצוב תמונה להגדיר לה שקיפות. אח"כ לעמוד בתא מחוץ לתמונה ועם החץ ימינה להגיע לתא המתאים שאחרי התמונה, (אפשר גם ע"י הקשת כתובת התא בתיבת השם).
2. להוסיף תיבת טקסט על התמונה ולהגדיר אותה ללא מילוי. אח"כ בקיבוץ לאחד את תיבת הטקסט עם התמונה.

אפשרות אחרת:
להוסיף את התמונה לכותרת עליונה. יש שם אפשרות גם להתאים את גודלה (היא תתפרס על העמוד ע"פ גודלה). אלא שבכדי לראות אותה תצטרכי להיות בתצוגה של פריסת עמוד. תמונה כזו תופיע גם בהדפסה.

23600

משתמש פעיל

איך אני מגיעה לעריכת תמונה שמוגדרת בתור רקע?

23600

משתמש פעיל
אפשרויות:
1. בעיצוב תמונה להגדיר לה שקיפות. אח"כ לעמוד בתא מחוץ לתמונה ועם החץ ימינה להגיע לתא המתאים שאחרי התמונה, (אפשר גם ע"י הקשת כתובת התא בתיבת השם).
2. להוסיף תיבת טקסט על התמונה ולהגדיר אותה ללא מילוי. אח"כ בקיבוץ לאחד את תיבת הטקסט עם התמונה.

-כבר ניסיתי, התמונה שיש לי זה בעצם טבלה שאני רוצה להוסיף עליה נתונים באקסל, ולצורך הענין גם להשתמש בנוסחאות
ולכן אני צריכה שהתאים יהיו לפי הטבלה/הטבלה לפי התאים

xl3391

משתמש מקצוען

איך אני מגיעה לעריכת תמונה שמוגדרת בתור רקע?
לא מכירה אפשרות עריכת תמונת הרקע כשהיא כבר באקסל. לכן רשמתי קודם לשנות אותה ואח"כ למשוך.
(כמובן על עותק של התמונה ולא על המקורית). בעריכה בצייר אפשר לשנות גודל.

xl3391

משתמש מקצוען
-כבר ניסיתי, התמונה שיש לי זה בעצם טבלה שאני רוצה להוסיף עליה נתונים באקסל, ולצורך הענין גם להשתמש בנוסחאות
ולכן אני צריכה שהתאים יהיו לפי הטבלה/הטבלה לפי התאים
אז ייתכן שהאפשרות האחרונה מתאימה יותר.
קישור להסבר מפורט באתר של תותח אקסל כאן.

zs7177

משתמש צעיר
יש לי גליון של אלפי שורות, ובתוכו הרבה תאים ריקים
איך אפשר לסננן את התאים הריקים- בתנאי ששורה שלימה ריקה- ולא תא ספציפי?
תודה מראש!

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
יש לי גליון של אלפי שורות, ובתוכו הרבה תאים ריקים
איך אפשר לסננן את התאים הריקים- בתנאי ששורה שלימה ריקה- ולא תא ספציפי?
תודה מראש!
תוסיף עמודה עם הנוסחה הבאה (במקרה של 5 עמודות כמובן שניתן להתאים) ותסנן על פיה
קוד:
=COUNTBLANK(A1:E1)=5

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
תוסיף עמודה עם הנוסחה הבאה (במקרה של 5 עמודות כמובן שניתן להתאים) ותסנן על פיה
קוד:
=COUNTBLANK(A1:E1)=5
לא הבנתי. הוא פולט לי false מה זה אמור לעשות?

הדרך היותר פשוטה שחשבתי עליה לעשות עמודה נוספת שמחברת את כל העמודות, ואם היא ריקה אז סימן שהכל ריק.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
מעוניין לכתוב שעות באקסל בלי כל הזמן להקליד את הנקודותיים בין השעה לדקה.
יש דרך יותר פשוטה? (הייתי רוצה לכתוב 430 והאקסל יבין לבד שהכוונה 4:30 הרי סוף סוף אנחנו על עיצוב מספר - שעה!)

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
יש דרך יותר פשוטה? (הייתי רוצה לכתוב 430 והאקסל יבין לבד שהכוונה 4:30 הרי סוף סוף אנחנו על עיצוב מספר - שעה!)
תעשה מאקרו

xl3391

משתמש מקצוען
עיצוב שעה באקסל הוא חלק מתאריך. וכאשר תא מעוצב בתבנית שעה אקסל מתייחס למספר שמוקלד בו כמספר ימים.
לבקשתך אפשר במאקרו כמו שאפר ענה לך. ואפשר גם בנוסחה פשוטה. רק צריך לזכור שחישובי שעות לבצע על התא עם הנוסחה.
קוד:
=LEFT(A3,LEN(A3)-2)&":"&RIGHT(A3,2)
את התאים שבהם מקלידים אפשר לעצב לנוחות במותאם אישית 00":"00 וכך כשמקלידים 430 רואים 04:30, אך לא ניתן לבצע עליהם חישובים כי הם לא שעות. (430 לצורך הענין הוא 430 ימים שנספרים החל מ 1/1/1900)
מצ"ב קובץ דוגמא.

קבצים מצורפים

• דוגמא הקלדת שעות.xlsx
    KB 10.7 · צפיות: 18

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
עיצוב שעה באקסל הוא חלק מתאריך. וכאשר תא מעוצב בתבנית שעה אקסל מתייחס למספר שמוקלד בו כמספר ימים.
לבקשתך אפשר במאקרו כמו שאפר ענה לך. ואפשר גם בנוסחה פשוטה. רק צריך לזכור שחישובי שעות לבצע על התא עם הנוסחה.
קוד:
=LEFT(A3,LEN(A3)-2)&":"&RIGHT(A3,2)
את התאים שבהם מקלידים אפשר לעצב לנוחות במותאם אישית 00":"00 וכך כשמקלידים 430 רואים 04:30, אך לא ניתן לבצע עליהם חישובים כי הם לא שעות. (430 לצורך הענין הוא 430 ימים שנספרים החל מ 1/1/1900)
מצ"ב קובץ דוגמא.
אם זה נוסחה אז יותר פשוט לעשות נוסחת time או משהו כזה שלוקח את השעות והדקות מתא אחר והופך אותם לשעה ודקה.
נכון?
אבל כל זה לא שווה רק אם יש לי כמות גדולה של שעות לבצע בקובץ אחד ואז שווה לי העבודה להכין נוסחה.
אבל אם זה פה ושם אין מה לעשות. (חשבתי שיש אולי איזה פתרון בדמות עיצוב מספר, או לא יודע מה).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה