השקעות רווחים מסכום קטן

ילילי

משתמש מקצוען
אדם שמפקיד כל חודש 1700 ש"ח לקרן השתלמות (זו התקרה לפטור ממס רווחי הון), למשך 10 שנים, והשיא תשואה של 7% בשנה, עם 0 דמי ניהול ישאר בסיום התקופה עם 73,200 ש"ח אחרי מס.
אם אותו אדם יפקיד לקרן השתלמות בדמי ניהול 0.5% ועם הוצאות על רואה חשבון ישאר בסוף התקופה עם 86,800.
הבדל של 13,500 ש"ח.

בהינתן תקופה יותר ארוכה, ובהינתן שגם בניהול עצמי יש דמי ניהול כלשהם, וגם לא חייבים רואה חשבון, אז ההבדל יותר גדול.
אבל אתה צודק בהינתן תקופה יותר קצרה, או תשואה יותר נמוכה.
משהו לא ברור בדוגמא....

איתושי

משתמש חדש
לפי מה שידוע לי בית השקעות רלוונטי להשקעה מ-20000 ומעלה (לא חודשי)
אז או שמשקיעים חד פעמי 20000 ואז חודשי כמה שאתם רוצים.
או שמשקיעים דרך הבנק חודשי כמה שאתם רוצים וכשמצטבר לכם 20000 אפשר להעביר את ההשקעה דרך בית השקעות.

תקנו אותי אם אני טועה.
ממש לא! ישנם בתי השקעות שסום המינימום שלהם הוא 500$

טרינום

משתמש צעיר
האם אפשרות של השקעה בקרנות השתלמות וכו' זה רק לזמן ארוך?
מה יעשה זוג צעיר ללא דירה עם הון עצמי נחמד וחיסכון חודשי של כמה אלפים? יש אפשרויות השקעה לשנתיים- שלוש? (יצטרכו אח"כ את ההון העצמי לדירה)

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אדם שמפקיד כל חודש 1700 ש"ח לקרן השתלמות (זו התקרה לפטור ממס רווחי הון), למשך 10 שנים, והשיא תשואה של 7% בשנה, עם 0 דמי ניהול ישאר בסיום התקופה עם 73,200 ש"ח אחרי מס.
אם אותו אדם יפקיד לקרן השתלמות בדמי ניהול 0.5% ועם הוצאות על רואה חשבון ישאר בסוף התקופה עם 86,800.
הבדל של 13,500 ש"ח.

בהינתן תקופה יותר ארוכה, ובהינתן שגם בניהול עצמי יש דמי ניהול כלשהם, וגם לא חייבים רואה חשבון, אז ההבדל יותר גדול.
אבל אתה צודק בהינתן תקופה יותר קצרה, או תשואה יותר נמוכה.
דוקא החשבון הוא,
שככל שתקופת ההשקעה מתארכת, כך היתרון של החשבון הממוסה עולה.
כי החצי אחוז היה יכול להרויח בריבית דריבית.
באזור השלושים שנה, החשבון הממוסה עדיף!
וזה עוד לפני שחשבנתי את החמש מאות שח הנוספים. שכנראה מקצרים את הזמן עוד.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כאשר משקיעים לשנתיים שלוש הסיכון הוא גבוה מאד בכזאת השקעה.
ולכן לא כדאי להשקיע בכזאת השקעה לתקופה כ"כ קצרה. ישנם פתרונות טובים יותר.
לענ״ד זאת הכללה גורפת מדי. זה אמנם נכון להרבה אנשים, אבל לא לכולם.

צריך בהחלט לגשת לנושא בכובד ראש, ולשקול את הסיכונים לעומת הסיכויים אבל לא הייתי שולל את המהלך כל כך מהר.

״סיכון גבוה״ וכל שכן ״סיכון גבוה מאוד״ זה מאוד אינדבידואלי. מישהו אומר ״סיכון גבוה מאוד״ ומתכוון ל5% ומישהו אחר מתכוון ל20%. ומישהו שלישי (שהם חלק גדול מאוד של האנשים) לא מתרגמים את זה בכלל למספרים, ואין להם מושג בכלל.
צריך גם לקחת בחשבון את השאלה - על סיכון של איזה תרחיש מדברים. אולי מישהו יכול להרשות לעצמו לאבד 20% ומישהו אחר ממש לא יכול.

אציין. שהגישה של @פת היא גישה מאוד מקובלת. ומה שכתבתי זה סוג של חידוש שרוב האנשים (גם אלה שממש מבינים) לא מסכימים אתו (כנראה כי הם טועים :) )

נערך לאחרונה ב:

robi

משתמש צעיר
האם אפשרות של השקעה בקרנות השתלמות וכו' זה רק לזמן ארוך?
מה יעשה זוג צעיר ללא דירה עם הון עצמי נחמד וחיסכון חודשי של כמה אלפים? יש אפשרויות השקעה לשנתיים- שלוש? (יצטרכו אח"כ את ההון העצמי לדירה)
קרן השתלמות זו רק הגדרה של רשות המסים, כסף שמושקע דרך קרן השתלמות פטור ממס רווחי הון.
זו לא אסטרטגיית השקעה.
בשביל לקבל את הפטור צריך לסגור את הכסף למשך 6 שנים לפחות (לפעמים אפשר לקבל התר אחרי 3 שנים).
לגבי השקעה במניות, זה ממש לא מומלץ (לדעתי) למי שצריך את הכסף בעוד 3 שנים.
מניות מצריכים השקעה לטווח ארוך + יכולת לא לבדוק כל חודש מה קורה והאם הרווחנו או הפסדנו, לטווח קצר יכולות להיות נפילות מאוד קשות, ומי שבודק כל הזמן ייבהל וימשוך את הכסף בהפסד, הרעיון הוא לקנות מניות ולשכוח מהם.

למי שחדש בענייני השקעות, אני חושב שעיקר הלימוד צריך להיות להפנים את הנקודה הזו, את הפסיכולוגיה של השקעות, ומה זה השקעה לטווח ארוך. זה לא מתאים לכל אחד.

robi

משתמש צעיר
משהו לא ברור בדוגמא....
מה?
דוקא החשבון הוא,
שככל שתקופת ההשקעה מתארכת, כך היתרון של החשבון הממוסה עולה.
כי החצי אחוז היה יכול להרויח בריבית דריבית.
באזור השלושים שנה, החשבון הממוסה עדיף!
וזה עוד לפני שחשבנתי את החמש מאות שח הנוספים. שכנראה מקצרים את הזמן עוד.
מצד אחד תוספת הדמי ניהול היו יכולים להתווסף להשקעה ולהשיא תשואה, אבל מצד שני לאורך זמן החלק של התיק שהוא תשואה (וממנו משלמים 25%) יגדל לעומת החלק שהוא קרן.
גם התשלום לרואה חשבון יהיה זניח לאורך זמן, וגם תוכל לקבל דמי ניהול יותר זולים ככל שהיק יהיה יותר גדול.

לפי החישוב שלי בכל תקופה הפטור ממס עדיף.

robi

משתמש צעיר
משהו לא ברור בדוגמא....
נכון, עכשיו אני שם לב שכתבתי את התשואה במקום את הסכום הכולל.
באותם תנאים שכתבתי למעלה, אחרי 10 שנים של השקעה:
קרן השתלמות פטורה ממס: 286,750
השקעה חייבת במס: 277,200
הבדל של 9.5 א"ש.

אחרי 20 שנה:
קרן השתלמות פטורה ממס: 823,250
השקעה חייבת במס: 773,200
פער של 50 א"ש.

אחרי 30 שנה זה כבר פער של 128 א"ש.

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מה?

מצד אחד תוספת הדמי ניהול היו יכולים להתווסף להשקעה ולהשיא תשואה, אבל מצד שני לאורך זמן החלק של התיק שהוא תשואה (וממנו משלמים 25%) יגדל לעומת החלק שהוא קרן.
גם התשלום לרואה חשבון יהיה זניח לאורך זמן, וגם תוכל לקבל דמי ניהול יותר זולים ככל שהיק יהיה יותר גדול.

לפי החישוב שלי בכל תקופה הפטור ממס עדיף.
נהוג לחשב את זה כ 1% כל שנה שנאכלים מהקרן השתלמות.

זה כולל בתוכו את הדמי ניהול, הוצאות ניהול השקעות, טיפול בהפקדות ומשיכות, והדובדבן שבקצפת - הם לא קונים בשבילך קרנות איריות, כך שהדיבדנדים ממוסים לעיתים ב 25%-30%. ( אפילו שיש הטבת מס)
כך בחשבון גם שהד"נ הם מכל הקה"ש לעומת המס שהוא רק מהרוח.

עכשיו לך עם זה למחשבון ותחשב תשואה שפחותה מהחשבון הממוסה באחוז.
ואם אתה נעזר ברו"ח, תוסיף גם את זה.

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יוצרי ai
האם יש דבר כזה למכור דירת מגורים למען השקעות בשוק ההון? או שזה בל יעבור?

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני חושב שכן.
אבל בתנאי שאתה יודע מה אתה עושה. יש לך מספיק ידע. מספיק ניסיון. מספיק אחראיות.

אם אתה שואל את השאלה הזו (ועוד כאן) סימן שאתה ממש לא שם. בלי להיעלב, כן? ;)

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יוצרי ai
אני חושב שכן.
אבל בתנאי שאתה יודע מה אתה עושה. יש לך מספיק ידע. מספיק ניסיון. מספיק אחראיות.

אם אתה שואל את השאלה הזו (ועוד כאן) סימן שאתה ממש לא שם. בלי להיעלב, כן? ;)
אכן לא בקיא בתחום.
השאלה אם הדרכה טובה ודאי אפשר להגיע לסכומים שיכסו גם את השכר דירה במקום דירת המגורים.
ואני מדבר על סיכונים ממש קטנים.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אכן לא בקיא בתחום.
השאלה אם הדרכה טובה ודאי אפשר להגיע לסכומים שיכסו גם את השכר דירה במקום דירת המגורים.
ואני מדבר על סיכונים ממש קטנים.
לפי מה שידוע לי השקעות נטולות סיכון (או כמעט כל סיכון) כמו פק״מ, אג״ח, קרן כספית - לא ישמשו את המטרה. כלומר, אולי עכשיו שיש ריבית גבוהה והמחירים של נדלן לא עולים - אז כן, אבל אי אפשר לבנות על זה לאורך זמן.

אבל יש עוד גישה. והיא נשמעת הגיונית. לקנות נכס (דירה) במקום מניב, ולשכור במקום נוח.

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יוצרי ai
לפי מה שידוע לי השקעות נטולות סיכון (או כמעט כל סיכון) כמו פק״מ, אג״ח, קרן כספית - לא ישמשו את המטרה. כלומר, אולי עכשיו שיש ריבית גבוהה והמחירים של נדלן לא עולים - אז כן, אבל אי אפשר לבנות על זה לאורך זמן.

אבל יש עוד גישה. והיא נשמעת הגיונית. לקנות נכס (דירה) במקום מניב, ולשכור במקום נוח.
וחילוק של הכסף לנטול סיכונים וסיכונים...

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
יש כאלו שעשו את זה.
לדעתי זה חכם.
יש את כלל ה300
ויש את האשכול הזה

net13

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יוצרי ai
יש כאלו שעשו את זה.
לדעתי זה חכם.

יש את כלל ה300
ויש את האשכול הזה
מה הכלל ה-300?

rivkar

משתמש מקצוען
ציטוט מגוגל:
כלל 300 הוא חישוב פשוט המסייע לנו להעריך את הוצאות הפרישה השנתיות שלנו. החוק הוא מעין כלל אצבע שנגזר מחוק ה-4% ממחקר טריניטי ושנועד לעזור לנו לפשט בחישוב את סך ההון העצמי שיהיה בר קיימא לאור חוק 4%. למעשה כלל ה-300 קובע כי ההון העצמי של אדם צריך להיות בערך פי 300 מהוצאותיו החודשיות

מסיגת כי לעניות דעתי כהורים שמקוים בע"ה לסיע לילדים בחתונתם וברכישת דירה, זה ממש לא מספק.. גם אם מישהו מגיע להון עצמי של פי 300 מההכנסות ימשיך לעבוד בשביל הילדים.. מתאים אולי למגזרים אחרים שילדים מגדלים ומחתנים את עצמם לבד..

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה