בריאות רגל שהתעקמה, נפוחה אבל אפשר ללכת, אפשר להניח שזה נקע וזהו?

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
או שיש צורך בבדיקה רפואית?
ממליצה ללכת לצילום לברור מדוייק.
לי זה קרה. עקימת רגל 'פשוטה' והסתובבתי כאובה שבועיים עד שגילו שזה שבר.
גם הסתובבתי כאובה שבועיים וגם הייתי לאחר מכן עם גבס שישה שבועות.
חבל על הכאבים והזמן.

אלישבע גוהר

מאיירת דיגיטלית (לשעבר 'אילוסטרייטורית אחת')
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
או שיש צורך בבדיקה רפואית?
כדאי לבדוק תמיד. ואחרי כמה זמן גם רופא.
אני התוודעתי לעובדה שיש לי שבר רק אחרי חודש!
חשבתי שזה סתם כואב וישתפר עוד מעט..
מסתבר שזה לא היה רק מכה יבשה. אלה שבר של ממש.

אגב זה היה אחרי שנבדקתי בטרם- שם השבר נראה בפירוש בצילום, אבל אף אחד לא טרח לכתוב בסיכום או להגיד לי
את זה.

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כאבי נקע מתחזקים בימים הראשונים...
קשה לי לההניח שיש שבר מתנועה לא נכונה...
הרגל ננקעה בעבר?

ר.א.א

משתמש פעיל
דבר ראשון:
יש כזה דבר בהחלט שיש שבר ועדיין אפשר ללכת, (קרה לאחי לפני חודש).
חובה ללכת לבדוק ולטפל.
הסיכון הוא שאם לא מטפלים זה יכול להביא לבצקות וכו'.
דבר שני:
גם אם זה נקע,
יש סוגי נקעים (ואפילו כולם), שכדאי מאוד ללכת ולקבל הוראות לתרגילים מסויימים (די פשוטים) כדי לחזק את המקום.
הסיכון הוא שאם לא עושים את זה, אז המקום נהיה מאוד רגיש וח"ו יכולים למצוא עצמכם מדי פעם מקבלים נקע כל פעם באותו מקום ולא מבינים למה.
בקיצור לא להיות חכמים מידי תנו למומחים להחליט.

אלישבע גוהר

מאיירת דיגיטלית (לשעבר 'אילוסטרייטורית אחת')
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
כאבי נקע מתחזקים בימים הראשונים...
קשה לי לההניח שיש שבר מתנועה לא נכונה...
הרגל ננקעה בעבר?
את לא צריכה להניח, ולא באים להניח הנחות
פשוט נבדקים :)

ויש לי חברה ששברה את הכף רגל בתנועה לא נכונה בזמן שרקדה בחתונה. ויש גם כאלו שנדרסו ולא קרה כלום...
אין דרך להגיע לאבחנה דרך התכתבות בפרוג.

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ממה התעקמה?
בכ"א-
לנסות לחבוש חזק!, עם תחבושת אלסטית (ואם אין אפשר עם צעיף...) וללכת לישון עם רגל מוגבהת(בשכיבה על הגב, מניחים כריות מתחת לרגל החבושה)
יתכן שבבוקר יהיה כבר יותר טוב ולא יהיה צורך בבדיקה רפואית...
בשום אופן לא!
אסור לישון עם תחבושת!!!!, רק עם רופא עשה אותה ואמר שמותר לישון איתה, רק במקרה כזה מותר לישון עם תחבושת.
זה עלול לעצור את הדם, בפרט עם החבישה חזקה.

ר.א.א

משתמש פעיל
בשום אופן לא!
אסור לישון עם תחבושת!!!!, רק עם רופא עשה אותה ואמר שמותר לישון איתה, רק במקרה כזה מותר לישון עם תחבושת.
זה עלול לעצור את הדם, בפרט עם החבישה חזקה.
נכון שזה אסור
אבל אין מה להילחץ אם יעצר הדם היא תרגיש את זה טוב מאוד ומרוב כאבים תרוץ לרופא
(אז אולי בעצם כן כדאי)

שמעון963852741

משתמש פעיל
מסכים עם כל מי שכתב שחייבים להבדק, מניסיון אישי עקמתי רגל, הצלחתי ללכת עליה, ובטרם שלחו לבית חולים, על שבר שספק מצריך ניתוח.
אגב כל הידענים הגדולים די!
כמות השטויות הרפואיות שמסתובבות בו בפורום, חוצה כל הגיון.
מציע להגביל מענה בשאלות רפואיות לגיל 14 ומעלה.

שלומי ברגר

משתמש פעיל
אשמח שתגיבו על הסיפור שלי...

לפני כ-14 שנים (!) עיקמתי את הרגל ואחרי בדיקת רופא חבשו לי את המקום עם הוראה לנוח...
אחרי כשנה, שוב עיקמתי אותו רגל, הלכתי לרופא והוא גילה 2 שברים (קטנים) "ישנים" בעצמות כף הרגל,
הוא חבש לי את המקום והורה לי לא ללכת על הרגל לפחות שבועיים.
יומיים אח"כ הלכתי לרופא אחר (למה? ככה!) ולהפתעתי הוא אמר לי שזה יתאחה לבד ואין צורך בשום דבר!
אבל......אני סובל מזה עד היום!!!
אין לי כאבים חזקים אבל זה תמיד כשאני הולך זה "קצת" כואב לי, וברגיל אני מתגבר על זה בלחדש שוב ושוב מדרסים חדשים ונוחים.
עכשיו אני רוצה לשים לזה סוף...
הזמנתי תור אצל אורתופד מומחה לכף רגל בהדסה לעוד כחודש, ולה' הישועה...

ההתכתבות פה קצת הפחידה אותי שלפעמים אם מאחרים טיפול זה יכול להגיע למצב שצריך ניתוח ח"ו...
אשמח לכל הארה...
תודה!

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
אשמח שתגיבו על הסיפור שלי...

לפני כ-14 שנים (!) עיקמתי את הרגל ואחרי בדיקת רופא חבשו לי את המקום עם הוראה לנוח...
אחרי כשנה, שוב עיקמתי אותו רגל, הלכתי לרופא והוא גילה 2 שברים (קטנים) "ישנים" בעצמות כף הרגל,
הוא חבש לי את המקום והורה לי לא ללכת על הרגל לפחות שבועיים.
יומיים אח"כ הלכתי לרופא אחר (למה? ככה!) ולהפתעתי הוא אמר לי שזה יתאחה לבד ואין צורך בשום דבר!
אבל......אני סובל מזה עד היום!!!
אין לי כאבים חזקים אבל זה תמיד כשאני הולך זה "קצת" כואב לי, וברגיל אני מתגבר על זה בלחדש שוב ושוב מדרסים חדשים ונוחים.
עכשיו אני רוצה לשים לזה סוף...
הזמנתי תור אצל אורתופד מומחה לכף רגל בהדסה לעוד כחודש, ולה' הישועה...

ההתכתבות פה קצת הפחידה אותי שלפעמים אם מאחרים טיפול זה יכול להגיע למצב שצריך ניתוח ח"ו...
אשמח לכל הארה...
תודה!
האורטופדיה בהדסה משהו משהו.
בהצלחה

byy

תכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדסה מצוינים, רק קחו בחשבון ה מ ת נ ה.
הגעתי עם ילד עם שבר ביד בשעה 2.00 בצהריים. שוחררנו סוף סוף הביתה עם גבס (רגיל, לא ניתוח או משהו)
קרוב ל3.00 בלילה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אמא6

משתמש רשום
על פי רוב בהר הצופים ההתנהלות די מהיר.הגעתי עם שבר בברך ב5.30 וב8 הייתי כבר בבית. אמנם הייתי צריכה לחזור למרפאת שברים לאחר יומיים אבל במיון כבר שמו לי גבס.

צבי2

משתמש פעיל
ציטוט מד"ר הראל ארזי [אורטופד ומנתח בכיר בשעצ] בכנס לאנשי מד"א לפני כחודשיים: "גם אני לא יכול לאבחן או לשלול שבר מול המטופל בלי ציוד צילום" , אז אם מישהו כאן חושב שהוא יכול, מציע לו להגיש מועמדות לתפקיד מנהל מחלקת אורטופדיה.
נכון שזה אסור
אבל אין מה להילחץ אם יעצר הדם היא תרגיש את זה טוב מאוד ומרוב כאבים תרוץ לרופא
ממש לא בהכרח שהיא תרגיש את זה בזמן, ונמק יכול להוביל לקטיעת גפה ואף למצב מסכן חיים!
אל תקחו על עצמכם את האחריות המוסרית, כחא דהתירא עדיף רק כשזה מגיע מבר סמכא.... אחרת זה זלזול בחיי אדם!
הדסה מצוינים, רק קחו בחשבון ה מ ת נ ה.
הגעתי עם ילד עם שבר ביד בשעה 2.00 בצהריים. שוחררנו סוף סוף הביתה עם גבס (רגיל, לא ניתוח או משהו)
קרוב ל3.00 בלילה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
מנסיוני בבתי חולים בירושלים אי אפשר לדעת כלום מבחינת זמנים [אלא אם כן יש לכם מישהו מבפנים שמעדכן או מזרז...]
ואפי' בזמן לא עמוס יכול להגיע נפגע לחדר טראומה שיצריך התערבות מיידית של אותו רופא שבדיוק אתם צריכים וזה יעכב עוד כמה שעות...
כבר קרה לי בעבר שהבאתי חולה לבית חולים ותוך שעתיים הוא שוחרר לאחר טיפול, וקרה שחזרתי אחרי 5 שעות ובקושי התקדם משהו.
בירושלים יש בשעות מסוימות את מוקד יד שרה שמומלץ גם מבחינה רפואית וגם מבחינת תורים.

נערך לאחרונה ב:

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שברתי את שורש כף היד לפני 4 שנים, טופלתי כמו שצריך, אבל עד היום אני מרגישה את השבר. יכול להיות שזה לא קשור לטיפול, צילום פשוט יכול לראות עם ה"צלקת" בסדר

• תודה
Reactions: GRN

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה