ראיתם את הפרסום של מנטה בייגל בבני ברק???

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אברומי נויבירט;741038:
בקביעתך זו, ובמידה ואמת הינה -
הבאת קטרוג גדול לענין נחיצות משרדי הפרסום המשומנים.

נכון, כבר ישבתי עם כמה פרסומאים קטנים (נו... מה נעשה שכך הם קוראים לעצמם)

ושאלתי, אז תמיד חשוב לחברת הפרסום טובת הלקוח???

התשובה: "פעם כן ופעם לא" היום לא...

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
בזה אני נאלץ להסכים איתך.
זה הורס את הקו הקודם.
אבל המודעה כשלעצמו, לעמך, שכן קוראים, מעלה חיוך ולכן ימכור.

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אלי אלימלך;741186:
שלום לך,

צר לי שאני מקלקל לך את החגיגה. (ודווקא חיכיתי שמשיהו יעלה אותה לדיון איפשהו, והנה זה קרה)

אבל הפרסום הזה הוא קלישאתי להחריד, ערסי לגמרי, ומראשו ועד זנבו - טעות פתאלית.

במבט שטחי, רצית להעביר מסר פשוט בצורה מחוכמת: כביכול מודעת חרם ואיסור שמקפלת בתוכה את כל שבחי המסעדה.

טעות טעות טעות.

כלל ראשון: אסור לך להכניס למודעת מכונית (למשל) אדם שעומד על הראש. אם רצית להבליט מודעה? חובה על מוחך ליצור קרייאטיב מושחז שרלוונטי למוצר. לא לקחת אלמנטים בולטים שאין ולו קשר ביניהם ובין המוצר. (יכולת באותה מידה גם להכניס תמונה של בן-לאדן, או של קדאפי, או של הדרת נשים וגברים, או של שופטי בגצ או של נוחעם (:D) וכל דבר אחר שמייצר באזז - המכנה המשותף לכולם שאין בינם ובין תועלת המסעדה ולו כלום)

ולהיפך: אם החלטת לשווק מכון כושר, ולהכניס לפרינט אדם העומד על ראשו - אזי תשומת הלב מורכבת בדיוק מהערך אותו רצית רוצה ליצוק למכון הכושר.

בירושלים ישנה מסעדה בסגנון הזה שנקראת בוש-בייגל על שם ג'ורג' בוש נשיא ארה"ב. זה רלוונטי לגמרי למסעדה שרוצה לבדל את הסגנון האמריקאי שלה. וגם מקורי ובלתי צפוי.

ב) מעבר לכך, הסגנון הזה הורס את המותג כפי שהוא מוטבע בעיני תושבי בני-ברק.
משבש את המסר שרצית להעביר, מבלבל את הערכים של המוצר אותו אנחנו רוצים לשווק. (זו מסדעת רמי לוי? נו ב'מת!)

אני דווקא זוכר את הסידרה היפהפיה שהיתה בזמנו בעיתונים על המסעדה הזו, ובה תועלות רגשיות שמביאות אותי לבוא אליה - רחצת כלים? מגיע לך מנטה בייגל. סידרת ת'בית? מגיע לך מנטה בייגל. זה היה רלוונטי, מקורי, והכי חשוב - רכן על תובנות מוכרות לכולנו.

(ואז יבוא האיש ויגיד: המודעה הביאה לסחרור מכירות מטורף בחנות - נכון. נכון ליומיים. אבל היא הסיטה מהחנות לטווח הארוך אליטה שלימה של אנשים שמסתכלים על החנות כעת כיכנעית, כערסית וכעקומה - היזכרו נא במודעת הדואר של צביקה ותבינו)

טרחתי לרשום זאת, כי אני מכיר את המסעדה, והיא אכן מסעדה מיוחדת - אם לא הטובה בבני ברק בסגנון. וחבל שבגלל מייק אף לא מתאים היא תאבד את המקום שיש לה בבני ברק.

הצלחות גדולות

אלי

שטויות והבלים...
ואני כותב זאת מידיעה.

היא לא הסיטה לשום כיוון.
אנשים יודעים שלפעמים, צריך לצאת קצת מגבולות ה'מותר'
כדי להתפרסם, כמובן שלאחמ"כ נחזור לפרסומים הקודמים שעשיתי להם.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י הלל נאה;741249:
נכון, כבר ישבתי עם כמה פרסומאים קטנים (נו... מה נעשה שכך הם קוראים לעצמם)

ושאלתי, אז תמיד חשוב לחברת הפרסום טובת הלקוח???

התשובה: "פעם כן ופעם לא" היום לא...
ואצל הפרסומאים גדולים (מהמגזר החרדי), זה כמעט תמיד לא...
:)

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
וכאן מגיעה התגובה שלי.

אני אמנם קופירייטר לא כ"כ מתחיל...אף פעם לא כתבתי את שמי למעט בפרסומות של מנטה.

אבל לדעתי אנשים הם לא כ"כ חכמים, ולא כ"כ מחפשים אווירות כמו שחושבים מביני הפרסום.

אנשים רואים במשך ארבע שנים פרסומות של מנטה בייגל, פרסומים חמודים בהחלט, אפשר להגיד קריאייטיבים לגמרי, בכל אופן... צריך לצאת לפעמים מהריבוע...

נכון שזו צורה בוטה, אך בהחלט לא משליכה כלל וכלל על המקום, אנשים טיפשים אבל לא עכ"כ, בפועל הם מבינים כי מדובר ב"גימיק" והגימיק הוא כדי שהם יעצרו ויקראו "מנטה" "בייגל".

אל תדאגו הם לא יסוייטו למשך השבועות הבאים, הם יזכרו את מנטה בייגל כפי הפרסומת, אבל לא ישליכו ולא יבינו מזה כלום לגבי הפרסום.

אמר כבר פיטאגורס: "אני עוסק במשולשים לכן אני הופך למשולש"

האם הכלי שמביא הפרסום מעיד על המפרסם??? השתגעתם לגמרי.

אם אני מפרסם על גבי אתר אינטרנטי זה אומר שאני מוכר אוכל באינטרנט?

אם אני מפרסם על דפי כרומו זה אומר שאני מאכיל כרומו?

זה שגעון לומר שצורת הפרסום הזאת מזכירה פחים שרופים... מה הקשר בין הפרסום למאה שערים???

אף פעם לא הסירו הכשר בבני ברק???, בס"ה זו מודעה שמובילה בן אדם לעצור ולקרוא, להבין שיש כזאת חנות ותו לא!!!

לאחמ"כ כאשר הוא יפגוש ב"כח הפרסום", ב"מרכז הענינים", ובמפתח העיר" את הפרסום הרגיל של מנטה בייגל, הוא פשוט יכיר את המקום, ובכלל לא יזכר באווירת מאה שערים...

אבל הוויכוח הוא וויכוח כפי שהקדמתי, לא יצאתי עם הפרסום 'ישר' בדקנו נזק מול רווח.
"הקדמתי - לכן הימרתי ע"ז"

והחלטנו... בנתיים מסתבר שלא טעינו. אבל ימים יגידו.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
בתור בני ברקית אני יכולה להעיד שעשרות נעצרו לקרא, חייכו והמשיכו. אבל בתור קופרייטרית נדמה לי שאף על פי שהרעיון יפה- חנות למוצרי מזון צריכה להיזהר שבעתיים במקומות של אנ"ש, כי מודעה כזו מזמינה מיד מחשבה של "הסירו את ההכשר" ואז לא משנה כמה אתה מבריק....

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
על איזה חנות אפשר להוציא כזה פשקוויל בלי שיחשבו שהורידו את ההכשר? :)

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
לאחר כל הדיון. בסופו של דבר המודעה תופסת את העין היטב.
בעיסת הפרסום הבני ברקית, זו מטרה שאין לזלזל בה כלל וכלל.
ועל כך כל הכבוד.

קברניט

משתמש צעיר
במקום לשוב לדיון ולנתח את התגובה, ולכתוב תגובה מנומקת ומבוארת יותר, יהיה חכם ופשוט יותר למחוא כפיים.

משום-מה הבנתי בפתיחת האשכול שביקשו כאן חוו"ד.

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
ביקשתי חוו"ד. זה לא אוסר עלי לנמק... :)

spich

משתמש פעיל
תעשו גילוי נאות.
כמפרסם של מנטה בייגל, תן חודש זמן תגובה במכירות, ותגלה לכולנו בכנות את התוצאות, האם היתה עליה במכירות?
לי באופן אישי מנטה ביגל מקוטלג עכשיו באונה שלילית במח, וחבל. כי הפרסומים שלהם תמיד מזמינים כל כך.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
החוויה שלי - קלטתי את המודעה בזווית עין ממהרת,
כשהגעתי ליעדי, שאלתי בצער רב אם הורידו למנטה בייגל את ההכשר.
אז מישהו אחד ידע לומר לי שזה פרסומת 'הפוכה על הפוכה',
כמו עם הג'ל כביסה בזמנו...
אבל כאן (כך הגבתי כששמעתי) זה משהו שונה לגמרי - נניח שהייתי בדרכי לחנות,
וודאי לי שלא הייתי נכנסת לקנות, קודם צריך לברר מה קרה שם,
ולא נעים לשאול את בעלי החנות עצמה...
בקיצור סיכון גבוה בעיני, בגלל שהתחום הוא מזון.
בג'ל כביסה למשל, זה יותר נינוח.
הרב לנדא עדיין לא הוציא (למיטב זכרוני) מודעה מסוג זה על חומרי נקיון.......

ASUS

משתמש צעיר
דבר אחד אני וודאי בטוח, שהבאזז הפירסומי שזה עשה בפורום, יביא להם יותר לקוחות מהפרסום בכניסה לחנות...

ASUS

משתמש צעיר
ואגב, מנטה בייגל היו יותר חכמים אם הם היו שמים את הפרסומת הזאת ליד הנטילת ידיים מאשר בפתח החנות, ככה בן אדם שרואה את זה שם לא יחשוב שהם יפרסמו נגד עצמם בתוך החנות ולכן יתעקב לקרוא בניגוד ללשים על הדלת של הכניסה שזה גם נראה כאילו זה משהוא שהוא באמת נגדם ולכן זה יכול להוריד להם אחוז מסויים של לקוחות שאומנם סוג של מכופר על ידי לקוחות שכן יבואו כי הם לא יתעצלו לקרוא ולהפנים שזה פרסומת מיני סמוייה

מטריה

משתמש מקצוען
יש פתגם חכם: "הלקוח הוא לא אידיוט; הלקוח הוא אשתך"...
ולמי שמאמין בזה, המודעה לא עונה על הקריטריונים.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
דווקא אהבתי את הפרסומת וכמי שאין לה זמן לקרוא פרסומות בעיתון דווקא כן נעצרתי וקראתי את הפרסומת עד הסוף כי רציתי לדעת מה קרה שם..

מיכל+

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בקשר למה שדיברו כאן, על זה שהפרסומת הנוכחית הרסה את המיתוג היוקרתי שהיה ל"מנטה בייגל":
לי אישית לא זכור המיתוג הקודם.
המודעה הזאת דווקא כן נתפסה בתודעתי, אבל מה שהסקתי ממנה הוא- שמדובר ב"עוד איזה מסעדת צ'ולנט מהסוג שיש לעשרות בבני ברק"
ולזה, למיטב הבנתי, לא התכוון המפרסם...

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
ממש לא המפרסם התכוון להכניס לתודעתך את השם ולאחמ״כ תעקוב כבר לבד אחרי הפרסומות שכבר מתפרסמים 4 שנים ולא ראית כלום, ומעכשיו כבר כן תראה.

מוטי נאה

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
מוזיקה ונגינה
אני מכיר פתגם אחר: אם יש ביקורת סימן שאתה על הדרך הנכונה.

אספקלר

משתמש צעיר
אחד הלך על מעקה בגובה 5 קומות. כל מי שעבר שם צעק לו שירד, שזה סיכון, שהוא טפס גבוה מדי אבל הוא חייך והסביר שזה סיכון מחושב.
אחרי חמש דקות הוא נפל למטה, התרסק.

חבל, אם הייתה ביקורת, הוא היה בדרך הנכונה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה