קרה משהוא בירושלים?

אלישבע אבר

מנהלת קהילת מוזיקה. סאונד. והפקות במה
מנהל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
יש סיבה לצפות.. זה מעורר!

יוסניו

משתמש פעיל
אלפים השתתפו ודמעו במסע הלוויתם המשותפת של שלושת הקדושים, הרב אריה קופינסקי, הרב קלמן זאב לוין והרב אברהם שמואל גולדברג, הי"ד. "אנחנו נמצאים באבל שיצא מקטגוריה פרטית והפך לקטגוריה ציבורית".רק פרא אדם יכול לבצע רצח כזה, אך עלינו לזכור כי אנו לא מתנהלים בנקמות. הקב"ה ינקום נקמת דם עבדיו השפוך.
חזקי גולדברג כ"ה חשון תשע"ה 17:25
X

אלפים רבים השתתפו במסע הלוויתם של הקדושים הרב משה טברסקי, הרב אריה קופינסקי, הרב קלמן זאב לוין והרב אברהם שמואל גולדברג, הי"ד.

מסע הלוויה של הרב משה טברסקי יצא מכולל תורת משה בשכונת סנהדריה בעיר, בראשותה עמד הנרצח הי"ד, משם המשיך להר המנוחות. (להספדים במסע הלוויתו, לחצו כאן).

הלוויתם המשותפת של שלושת הקדושים הי"ד יצא מבית הכנסת בו נרצחו הבוקר, לעבר הר המנוחות.

ההלוויה נפתחה באמירת פרקי תהילים, ובהמשך עלה להספיד רבה של הקהילה, הגאון הרב יצחק מרדכי רובין, שפתח בקול בוכים: "אם נספור, נגלה כי ברחוב אחד הצטרפו היום לעם ישראל ארבע אלמנות ועשרים וארבעה יתומים".

ההלכה אומרת שכשאדם נהרג על ידי גויים קוברים אותו עם הבגדים, וזה בשביל שיראו את הדם שעליהם לעורר חמה ונקם. אנחנו לא מתנהלים בנקמות, הקב"ה ייקום את נקמתם.

הרב רובין המשיך וצוטט את פירוש החפץ חיים על הפסוק "והוא יהיה פרא אדם", פרא לפני אדם, שכן הוא תמיד יישאר פרא, אף פעם לא יצליחו לעשות ממנו בן אדם. מי שיושב ולומד, יודע שזה נכון.

הרב זאב ברלין מסר בלוויה את דבריו של מרן הגראי"ל שטיינמן, שלא השתתף בהלוויה, כי הם קרבן ציבור של עם ישראל. הגראי"ל ציין כי איננו יודעים חשבונות שמים, אך עלינו להתחזק בלימוד התורה ובמעשי חסד.

חתנו של הרב אברהם שמואל גולדברג הספידו כי היה דבק בתורתו. אהב מאוד ללמוד. כל פעם שיצא ספר חדש היה אהבה בשבילו, היה קורא אותו מתחילה ועד הסוף ורק אז החזיר למדף. היה דבק בקדוש ברוך הוא, יצאה נשמתו באמצע התפילה. נמשיך באמונה את מה שלמדנו ממנו כל החיים".

בנו של הרב קלמן לוין הספידו באומרו: "אבא היה קם כל יום מוקדם בבוקר לתפילה ואז היה יושב ולומד כל היום. לבית היה חוזר הביתה בלילה. לפעמים יכולנו לקום ב-2 בלילה ולראות אותו עדיין יושב ולומד. אבא אתה הלכת להתפלל בבית הכנסת ורצחו אותך. אנחנו מאמינים באמונה שלמה שזו גזירת השם".

עין לא נותרה יבשה, בעת שיתומי הקדושים הי"ד פתחו באמירת קדיש משותפת, היה זה רגע מרגש במיוחד אשר לא ישכח מזכרונם של אלפי משתתפי הלויה.

מסע ההלוויה יצא לעבר הר המנוחות שם יקברו הקדושים. הי"ד.
מקורhttp://www.ladaat.info/article.aspx?artid=16078

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתבתי הערה באשכול שלאחר אירוע דמים אחר, ל"ע.
היה שם ניסיון התעוררות, אנשים שאלו במה עלינו להתחזק? מישהו הציע שיתחזק בעניית אמן.
אחר קיבל ע"ע להתחזק ביחס יפה יותר לסביבה.
עוד צדיק/ה אמר/ה שישתדל באמירת ברכת X.
אשריכם ישראל.
הלוואי יהי חלקי עמכם! ועמך כולם צדיקים!
אבל דבר אחד היה לי להוסיף:
תגידו לי אתם, האם נראה לכם שבשל דברים אלו הסער הגדול הזה???
האמנם?
מי אנו שנדע חשבונות שמים? מי אנו שנבין דקדוק הדין? שעה שהשטן מרקד, הוא השטן, הוא יצר הרע, הוא המקטרג, והוא הוא מלאך המוות! למה הוא כל כך חוגג? שמח? טוב לו?
ראשית, כי הוא ממש לקראת סופו והוא מנסה לתפוס אותנו בפינות הנחשלות שלנו. שם לצערנו הוא נוחל הצלחה בלתי מבוטלת כלל.
השמחה והצלחה שלו, תלויים במישרין בכשלון שלנו.
הבה נתחזק באמת, באמת. לא בקישוטים זעירים פה ושם, להרגעת המצפון הסוער.
לא תמיד אקמול יעיל. ממש לא!
אז הנה, לפניכם יהודים יקרים הציטוט של מה שהערתי לפני כשבועיים ואנא חוסו נא, התעוררו נא, בעד עמינו:

לא תמיד צריך להתלבט במה להשתנות.
ישנם דברים הברורים וזועקים את זעקתם מעצמם:
שמירת הלשון
בין אדם לחברו - דו צדדי: פגיעות, ליצנות, היעלבויות.
ובעיקר ומעל הכל: צניעות צניעות צניעות! אין אפשרות להתחמק. אין אין אין!
כל הצמודים, הקצרים, הצבעים, המשוסעים, החשופים, הפתוחים, הבולטים, המבליטים, הדקים, השקופים.
נו , לא מספיק עם זה? באמת! תראו איזו רשימה ארוכה. לא אני המצאתי אותה. נכון???
במקום שצריך לקצר מאריכים, במקום שצריך להאריך מקצרים .
די די די!
נחזור כולנו בתשובה אמיתית.
ברכה פה ברכה שם, הכל נפלא.
באמת נראה לכם שבעבור זה מתרחשות כל הצרות, האיומים והאיתותים?
קול דודי דופק. למי? פתחי לי... - אלינו הנשים! מה, נתעלם מזעקות ודפיקות מתחננות של אבינו שבשמים?
האזינה, הקשבנה. אנא. יישמנה.

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אסתיג;1433495:
היה שם ניסיון התעוררות, אנשים שאלו במה עלינו להתחזק? מישהו הציע שיתחזק בעניית אמן.
אשריכם ישראל.
האמנם?
מי אנו שנדע חשבונות שמים? מי אנו שנבין דקדוק הדין? שעה שהשטן מרקד, הוא השטן, הוא יצר הרע, הוא המקטרג, והוא הוא מלאך המוות! למה הוא כל כך חוגג? שמח? טוב לו?
ראשית, כי הוא ממש לקראת סופו והוא מנסה לתפוס אותנו בפינות הנחשלות שלנו. שם לצערנו הוא נוחל הצלחה בלתי מבוטלת כלל.
אז הנה, לפניכם יהודים יקרים הציטוט של מה שהערתי לפני כשבועיים ואנא חוסו נא, התעוררו נא, בעד עמינו:

שמירת הלשון
כל הצמודים, הקצרים, הצבעים, המשוסעים, החשופים, הפתוחים, הבולטים, המבליטים, הדקים, השקופים.
די די די!
קול דודי דופק. למי? פתחי לי... - אלינו הנשים! מה, נתעלם מזעקות ודפיקות מתחננות של אבינו שבשמים?

אסתיג, כל מילה יהלום!! (אגב כתיבה יפה מאוד!)
כמה שאת צודקת .
אנחנו קטנים בשביל להבין חשבונות שמים,
אבל כל בר דעת יכול להבין שצניעות זה אחד הדברים
שהרבנים הכי הרבה זועקים על זה ,
וזה אחד הדברים שנחרב ביהמ''ק גילוי עריות -שמשתמע להמון מישורים,
אפילו שזה ממש לא קל צריך לקבל ע''ע קבלה בצניעות.
תודה על החיזוק....

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אסתיג;1433495:
אשריכם ישראל.
האמנם?

שמירת הלשון
די די די!

אכן, צניעות זה אחד הדברים הגדולים.
אבל אנחנו לא יודעים חשבונות שמים, ואנחנו לא יכולים להחליט בשל מה הסער הגדול.
יש עוד הרבה דברים גדולים שצריכים חיזוק, אינטרנט למשל, אחדות בעמ"י- דבר שהדרדרנו בו מאד לאחרונה, וצריך חיזוק גדול בכל הצדדים. לשון הרע וכו'.

כל אחד יודע איפה הוא נופל, ואיפה קשה לו, ושם הוא עושה תשובה.

הקב"ה מחכה גם לדברים הקטנים.

בכ"א תודה , לחזק זה תמיד טוב.

פיגי ו.

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אנחנו לא יודעים לחשב חשבונו שמים, ואיננו אמורים לשמש כ"מנהלי חשבונות" לה', למה זה קרה, רק כיהודים מאמינים עלינו לדעת ששום דבר לא מתרחש סתם בלי סיבה, וה' מנסה לאותת לנו משהו,ואם לא קלטנו את איתות הוא נהיה כואב יותר, וכמו שאסתי כתבה קודם, יש דברים שמרחיקים שכינה, "אם יראה בך ערוות דבר... ושב מאחריך" זה כתוב במפורש, חוסר צניעות מביא סילוק שכינה סילוק שכינה מביא אסונות, ונסתכל סביבינו לא נוכל להגיד שהכל בדיוק מאה אחוז החנויות מוכרות בגדים שאסור הלכתית ללובשם, מטפחות פאות, מוצרי איפור וכו' ואנשים קונים והולכים בצורה אסורה, כיצד נוכל לומר שלא ידינו שפכו את הדם הזה??????
חשוב מאד לענות אמן בכוונה, ואפילו ללמוד הלכות שמיה"ל, איני מזלזלת חלילה בכל זה, אבל קודם בואו ונחליט כל ציבור נשות ישראל שאנחנו מתגייסות למאמץ משותף לא לסלק את השכינה חלילה, ואולי אםנצליח לגרום לריבוי השראת השכינה בינינו, נצליח במשהו לחזק את חומת ההגנה סביבינו יותר מכל מאבטח או אקדח אישי.
שכל אחת תבחר לה קבלה קטנה בצניעות, מה שנראה לה משהו עמוק שקשה לה, וכבר שמעתי פעם בשם אחד מגדולי המוסר שכנגד שפיכות דמים אדם צריך לשפוך דם- היינו להקיז דם מתוכו -לתת לקב"ה משהו שקשה לו עד כדי כאב, וזה מה שיגן עלינו, זה בלבד!!!
באנה, הצטרפנה גם אתן לשמירה על העם, ביחד נתגייס למנוע את האסון הבא...

נפ

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לנו כנשים הדבר החשוב ביותר זה צניעות ודבר ראשון צריך להתחזק בזה לפני שתופסים דברים אחרים שביננו הרבה יותר קלים ליישום...
וזה יגיד לך כל רב

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
לדעתי הכי כדאי זה להתחזק בעניין של הפאה.
מי שיש לה פאה ארוכה מדי, או כזו שלא בדיוק עומדת בקריטריונים של ההלכה - לקבל על עצמה לתקן אותה.

מי שתרצה מוזמנת לשלוח לי הודעה באישי- אני מכירה מישהי ירושלמית שמעצבת פאות באופן יפיפייה לפי כל דרישות ההלכה.

ובזכות חיזוק זה, הקב"ה יאמר לצרותינו די ויגאלנו בב"א.

מגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י Shellykaz;1433585:
לדעתי הכי כדאי זה להתחזק בעניין של הפאה.
מי שיש לה פאה ארוכה מדי, או כזו שלא בדיוק עומדת בקריטריונים של ההלכה - לקבל על עצמה לתקן אותה.

מי שתרצה מוזמנת לשלוח לי הודעה באישי- אני מכירה מישהי ירושלמית שמעצבת פאות באופן יפיפייה לפי כל דרישות ההלכה.

ובזכות חיזוק זה, הקב"ה יאמר לצרותינו די ויגאלנו בב"א.

אני חושבת שכל אחת יודעת בדיוק במה עליה להתחזק
אחת בצניעות, אחת באורך הפאה, אחת בשמירת הלשון, אחת בהלכות שבת וכו'
ובודאי שכל ההתחזקויות הללו יביאו את משיח צדקינו במהרה בימינו אמן!

פלספלס

משתמש רשום
נכתב ע"י פשוט;1432903:
ולגבי התמונה של כיכר השבת, אני יודעת שזה אתר של מוטי לביא, יש לי קשר אליו,
אבל זה המטרה שלו לזעזע ולשתף את הציבור
מי שלא רוצה שלא יסתכל!!!!!

סליחה????????????

EC

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הקדושים

הי"ד..
אני לא נרגעת מזה..
התמונות באמת מחרידות ומעוררות.

קבצים מצורפים

• zepun41n__w490h461q70.jpg
    KB 34.1 · צפיות: 31

ניקול

משתמש מקצוען
נראה לי שדווקא התמונות האלה!! הן אלה שהכי מזעזעות!!!
תיראו איזה הארת פנים!! איזה מתיקות!! איזו עדינות!!
איך אפשר לרצוח כאלה אנשים בכזאת אכזריות??? איך?!?!?!?

anutk

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
בני ישמעאל,
דם תאוותם,
אהבה לתאוה
במקור שורשם,

לקלקל לבולל,
להרוג ולרצוח,
לחמוד ולגנוב,
ופה במדינתנו וירא כי טוב..

יפיפית שריה ומושליה,
הדר לבושם ומבושם,
מעניקים מימם ולחמם,
לאיש אכזר על עוללם.

להלום ולהתעמר לתהילה,
במדקדקים במצוות ללא חמלה,
ורק כשרצח בעת תפילה,
כתנין יזילו דמעה יגבבו מילה.

אך מי יתן ונשכיל אף אנו!
להתעורר לבדוק מה איתנו,
כי הנה זה בא
משיח צדקנו.
אלו הם צלצולי ההשכמה.

ברגע אחד ובשעה אחת,
נכוון ליבנו הבלתי נשקט,
ובדם המבעבע,
נשוב לאב המתגעגע.

אם תשמעון בקולו,
זה לא מופרך,
נתאחד העם כולו,
נתחזק ומעט נטרח,

כי הוא כאן מאותת בשביט,
מציץ מהחרכים מחכה שנביט,
שעינינו יפגשו, שמילותינו יפייסו.
ואז הדלת תיפתח לרווחה,
האור יפציע, והיתה להשם המלוכה.

נתנאל10

משתמש רשום
נכתב ע"י דינה די;1432822:
באתי להיכנס למייל בוואלה (במקרה על מחשב עם סינון נמוך) וראיתי תמונה מזעזעת כמו מהשואה (בקטן) מי שרגיש לא יסתובב באינטרנט עכשיו... קשה לי לתפקד....
רפו"ש

לעבור על הוראת גדולי ישראל והתורה הקדושה בשאט נפש.
מי שהוא יהודי לא יסתובב באינטרנט [פרוץ, או אם סינון נמוך] אף פעם.

נתנאל10

משתמש רשום
נכתב ע"י פייגוש;1433569:
אנחנו לא יודעים לחשב חשבונו שמים, ואיננו אמורים לשמש כ"מנהלי חשבונות" לה', למה זה קרה, רק כיהודים מאמינים עלינו לדעת ששום דבר לא מתרחש סתם בלי סיבה, וה' מנסה לאותת לנו משהו,ואם לא קלטנו את איתות הוא נהיה כואב יותר, וכמו שאסתי כתבה קודם, יש דברים שמרחיקים שכינה, "אם יראה בך ערוות דבר... ושב מאחריך" זה כתוב במפורש, חוסר צניעות מביא סילוק שכינה סילוק שכינה מביא אסונות, ונסתכל סביבינו לא נוכל להגיד שהכל בדיוק מאה אחוז...
...
וכבר שמעתי פעם בשם אחד מגדולי המוסר שכנגד שפיכות דמים אדם צריך לשפוך דם- היינו להקיז דם מתוכו -לתת לקב"ה משהו שקשה לו עד כדי כאב, וזה מה שיגן עלינו, זה בלבד!!!
באנה, הצטרפנה גם אתן לשמירה על העם, ביחד נתגייס למנוע את האסון הבא...

אשריכם.
ואוסיף על הדברים: הלא האינטרנט הוא הצרה הגדולה ביותר בדורינו שכבר גבה בעצמו קרבנות לאין שיעור ברוחניות ובגשמיות.
ובוודאי שמגיעים אסונות נוראים רח"ל בגלל זה, כמו שכתוב בתורה הקדושה: וְלֹא יִרְאֶה בְךָ עֶרְוַת דָּבָר וְשָׁב מֵאַחֲרֶיך.
כבר אמר הגה"צ רבי צבי מאיר זילברברג שליט"א: גדולי ישראל פסקו שהאינטרנט [הפרוץ או שאינו חסום היטב] הוא יהרג ואל יעבור. ומשמים מוצאים לאור את הפסק! אם בתאונות, ואם באסונות רח"ל וכדומה.
ובודאי ע"י שכל אחד ואחת יקבלו על עצמם להישמע להוראת התורה הקדושה בנושא האינטרנט, ימנעו צרות נוספות. ונזכה לכל טוב ברוחניות ובגשמיות.

מנדי שלום

משתמש פעיל
נכתב ע"י anutk;1433919:
בני ישמעאל,
דם תאוותם,
אהבה לתאוה
במקור שורשם,

לקלקל לבולל,
להרוג ולרצוח,
לחמוד ולגנוב,
ופה במדינתנו וירא כי טוב..

יפיפית שריה ומושליה,
הדר לבושם ומבושם,
מעניקים מימם ולחמם,
לאיש אכזר על עוללם.

להלום ולהתעמר לתהילה,
במדקדקים במצוות ללא חמלה,
ורק כשרצח בעת תפילה,
כתנין יזילו דמעה יגבבו מילה.

אך מי יתן ונשכיל אף אנו!
להתעורר לבדוק מה איתנו,
כי הנה זה בא
משיח צדקנו.
אלו הם צלצולי ההשכמה.

ברגע אחד ובשעה אחת,
נכוון ליבנו הבלתי נשקט,
ובדם המבעבע,
נשוב לאב המתגעגע.

אם תשמעון בקולו,
זה לא מופרך,
נתאחד העם כולו,
נתחזק ומעט נטרח,

כי הוא כאן מאותת בשביט,
מציץ מהחרכים מחכה שנביט,
שעינינו יפגשו, שמילותינו יפייסו.
ואז הדלת תיפתח לרווחה,
האור יפציע, והיתה להשם המלוכה.
את כישרון מרגש:p

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
טוב לדעת ולספר גם דברים משמחים: (מלדעת)

"נס והתקדמות רפואית לאחד הפצועים המאושפז במרכז הרפואי 'הדסה עין כרם'. הלילה חזר להכרה אחד מארבעת הפצועים המאושפזים עדיין מפיגוע הטבח בבית הכנסת בשכונת הר-נוף.

בני המשפחה הנרגשים החלו לשוחח עימו, ובמהלך הלילה גמלו אותו הרופאים ממכונת ההנשמה שאליה היה מחובר במהלך יום האתמול. הבוקר כבר ביקש להניח תפילין והתפלל שחרית ממיטת חוליו".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  36  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה