קצב וריקוד (קשב וריכוז)

אסתיס

משתמש מקצוען
באמת? הילד נרדם כרגיל ואוכל כרגיל? יש לו תיאבון לארוחת בוקר בחיידר?
מה אתם נותנים?
כי אצלינו גם אטנט וגם פוקלין מחסלים את התיאבון ומורידים את איכות השינה והיכולת להירדם.
אשמח לשמוע המלצה אחרת
אין טעם להמליץ על מה שהוא לוקח, כיון שזה מאד מאוד אינדיבידואלי. מה שטוב לאחד לא טוב לשני.
ובאמת אין שום תופעות. תאבון בריא בלע"ה, מצב רוח מצוין, נרדם מקסים!
אם את מתעקשת ;) קונצרטה 54 מ"ג וחצי כדור ריספונד 1 מ"ג , ביחד בבוקר.

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
יש סוג אחד , הרבה יותר יקר שלא עושה תופעות לוואי אבל בגלל המחיר לא מיד ממליצים עליו.
דיברת על אטנט? סוג אחר?
הוא מוזכר גם באשכול פה.
מנסיון של הורים, גם לו יש תופעות לוואי.
במיוחד בקשיי שינה.

ליאונרדו

משתמש סופר מקצוען
אין טעם להמליץ על מה שהוא לוקח, כיון שזה מאד מאוד אינדיבידואלי. מה שטוב לאחד לא טוב לשני.
ובאמת אין שום תופעות. תאבון בריא בלע"ה, מצב רוח מצוין, נרדם מקסים!
אם את מתעקשת ;) קונצרטה 54 מ"ג וחצי כדור ריספונד 1 מ"ג , ביחד בבוקר.
הריספונד זה בהמלצה של פקטרוביץ?
היה לנו איתו גם כן ניסיון לא טוב
מעניין אותי דווקא מאוד.
יש תיאבון עם קונצרטה? אתם יכולים להיכנס לספר השיאים.

ליאונרדו

משתמש סופר מקצוען
דיברת על אטנט? סוג אחר?
הוא מוזכר גם באשכול פה.
מנסיון של הורים, גם לו יש תופעות לוואי.
במיוחד בקשיי שינה.
אני מכירה אנשים שלוקחים אטנט רק כדי שלא יהיה להם תיאבון וירדו במשקל.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
אין לך שום זכות לשכנע הורים לתת ריטלין.
תפקידך לשכנע לפנו לאנשי מקצוע.
לא קראתי הכל אבל הגישה כמלמד ותיק צריכה להיות כמו שנכתב בהודעה שציטטתי,
הילד סובל מבעיה וכאן מגיע תיאור מרגש על הילד כמה הוא סובל מבחינה לימודית חברתית וכו'
אני ניסיתי בלי סוף רעיונות הרבה מעבר למצופה ממני וכאן מגיע תיאור על כל הנסיונות לעזור,
וכעת צריך איש מקצוע שיגע ויתאר את ליבת הבעיה כדי שנוכל לעזור לילד,
ובלי שום מילה על הדבר "המפחיד" שנקרא ריטלין, בד"כ זה עוזר גם אם לא מיד לאחר מספר פעמים [ובתנאי שלא תוקפים את ההורים אלא מגיעים מגישה אמיתית של עזרה]
ובמקרים חריגים יש לפנות להנהלה שתפעיל את השפעתה.

ליאונרדו

משתמש סופר מקצוען
ובלי שום מילה על הדבר "המפחיד" שנקרא ריטלין, בד"כ זה עוזר גם אם לא מיד לאחר מספר פעמים [ובתנאי שלא תוקפים את ההורים אלא מגיעים מגישה אמיתית של עזרה]
ובמקרים חריגים יש לפנות להנהלה שתפעיל את השפעתה.
אני מהצד של ההורים חושבת שזה זלזול באינטיליגנציה של ציבור ההורים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מעניין אותי דווקא מאוד.
ריספונד:
דבר ראשון, זה לא ריטלין. ההשפעה שלו היא השפעה מצטברת. לא ניכרת מיד, וגם לא נעלמת עם הפסקת השימוש. יש לקחת תקופה בשביל לראות השפעה לכאן או לכאן. וגם כשמפסיקים לקחת, יש לעשות זאת בהדרגה.

מנסיון של כמה הורים:
ילד אחד לקח תקופה.
לא השפיע עליו כלום. גם בעליית מינון.
למעט תופעת לוואי - תאבון בלי שובע. בור בלי תחתית. הילד עלה מאד במשקל בתקופה הזו. (לא קורה אצל כל הילדים, אבל זוהי אחת מתופעות הלוואי האפשריות.)
הפסיקו את הריספונד, ולא היה שום 'לפני - אחרי'. ממש לא היתה השפעה ללקיחה או לאי נטילה. מה שהפסיק, חסדי שמיים, זו תופעת הלוואי של הרעב המוגבר. הפסיק מיידית.

ילד אחר. הצלה של ממש.
חסד השם.

עוד אחד, נסיון אחר נסיון של ריספונד, פריזמה, אריפליי. כל אחד תקופה, בעליית מינונים זהירה (במעקב פסיכיאטרי צמוד!). כמדומני שעוד לא הגיעו אל המנוחה והנחלה.

עוד אחד, החליפו את הריספונד באריפליי וראו ישועות.

כך שזה כל כך אינדיבידואלי פר ילד. (והייתי אומרת גם, 'פר תקופה'... מה שעזר בתקופה אחת, אחר זמן כבר לא יעיל.)

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
אני מהצד של ההורים חושבת שזה זלזול באינטיליגנציה של ציבור ההורים.
צריך לזלזל באינטלגנציה של הורים שמזלזלים ביקר להם מכל שסובל וסובל ויאשימו את כל העולם, ורק לא יטפלו בבנם, שזועק ומתחנן לטיפול, וכן אני כעיקרון נגד ריטלין ומשכנע פעמים רבות הורים להפסיק ולא מפחד מלהתמודד, אבל לפעמים.....

ליאונרדו

משתמש סופר מקצוען
צריך לזלזל באינטלגנציה של הורים שמזלזלים ביקר להם מכל שסובל וסובל ויאשימו את כל העולם, ורק לא יטפלו בבנם, שזועק ומתחנן לטיפול, וכן אני כעיקרון נגד ריטלין ומשכנע פעמים רבות הורים להפסיק ולא מפחד מלהתמודד, אבל לפעמים.....
סליחה????
אני לא מכירה דמות שתגיד שצריך לזלזל באינטליגנציה של איזשהו הורה ובכל רמת משכל
ותאמינו לי, שההורים מכירים את שיחות ה"לטובת הילד" של הרבעס, עוד מלפני שהרב'ה חשב על ההברקה הזו בכלל.
אם המלמדים בחיידר היו רוצים באמת את טובת הילד, החיידרים היו נראים היום אחרת לחלוטי- חלוטין!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

ליאונרדו

משתמש סופר מקצוען
ריספונד:
דבר ראשון, זה לא ריטלין. ההשפעה שלו היא השפעה מצטברת. לא ניכרת מיד, וגם לא נעלמת עם הפסקת השימוש. יש לקחת תקופה בשביל לראות השפעה לכאן או לכאן. וגם כשמפסיקים לקחת, יש לעשות זאת בהדרגה.

מנסיון של כמה הורים:
ילד אחד לקח תקופה.
לא השפיע עליו כלום. גם בעליית מינון.
למעט תופעת לוואי - תאבון בלי שובע. בור בלי תחתית. הילד עלה מאד במשקל בתקופה הזו. (לא קורה אצל כל הילדים, אבל זוהי אחת מתופעות הלוואי האפשריות.)
הפסיקו את הריספונד, ולא היה שום 'לפני - אחרי'. ממש לא היתה השפעה ללקיחה או לאי נטילה. מה שהפסיק, חסדי שמיים, זו תופעת הלוואי של הרעב המוגבר. הפסיק מיידית.

ילד אחר. הצלה של ממש.
חסד השם.

עוד אחד, נסיון אחר נסיון של ריספונד, פריזמה, אריפליי. כל אחד תקופה, בעליית מינונים זהירה (במעקב פסיכיאטרי צמוד!). כמדומני שעוד לא הגיעו אל המנוחה והנחלה.

כך שזה כל כך אינדיבידואלי פר ילד. (והייתי אומרת גם, 'פר תקופה'... מה שעזר בתקופה אחת, אחר זמן כבר לא יעיל.)
עד כמה שאני יודעת ריספונד זו לא תרופה לקשב וריכוז אלא תרופה פסיכוטית, ופקטרוביץ ממהר ונותן אותה לכל ילד ריטלין שבטעות נקלע לדרכו.
אנחנו אישית נכווינו איתה קשות עם אחד הילדים שפיתח "טיקים" בעיניים אחרי שהתחיל לקחת ריספונד, ולקח המון זמן לשחרר את השפעת התרופה מהגוף שלו
מה שאין כן, בשאר התרופות הייעודיות (וניסינו הכל, ריטלין, קונצרטה, LA, SR אטנט, פוקלין ועוד) שהתרופה נעלמת ממחזור הדם ואיתה ההשפעות תוך פחות מ24 שעות. כולל תופעת הריבאונד הידועה לשמצה

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אסתיס

משתמש מקצוען
מעניין אותי דווקא מאוד.
הילד מטופל אצל ד"ר טלי וישנה. כמה שנים טובות.

הוא אשר אמרתי, כל ילד לגופו של ענין, של זמן, של תקופה, ועוד אלף מרכיבים אחרים..

אורגרפ

האור שבגרפ
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
האם יש כאן מישהו שיכול להסביר מה זה בעיות קשב.
במה זה מתבטא.
בקיצור קצת הסבר?

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
ריטלין זה לא חגורת בטיחות ברכב, קשרו ויאלה נוסעים.
ריטלין זה גם לא קוטל חרקים ומעופפים.
רוצים לעזור לילד? חושבים שיש בעיות קש"ר? תפנו לנוירולוג.
לומר להורה להביא לילד ריטלין זה לא מקצועי ולא אטי.
כן, כמו שלא תמליצו על אנטיביוטיקה או כל כדור אחר.

YBMB

משתמש צעיר
1. מנסה להבין את ההורים שמתעקשים לא לתת טיפול תרופתי, ומשחקים בנפש הילד !!! מהבחינה החברתית ,והלימודית, על סמך חצאי שמועות, ותיאוריות משונות שיצאו ממחקרים עלומי שם ,
ברור חובה לתת מקום לנסיונות נוספים!!
אבל כששום דבר לא עוזר למה לתת לילד לסבול??
כשיש להורים תיאוריות מסוימות לגבי -בעיות גדילה ,סמים, טיקים ,עליה במשקל, (הדברים לא נכונים!)יש מקום לברר את הנושא בצורה אחראית ,אפי' אצל הרופא המטפל.
2. ההשפעה של ריטלין/אטנט/פוקלין /וכו.. הם אינדיבידואלים!
יש ילד שזה יגרום לו לכאבי בטן וחוסר תיאבון ויש ילד שיפרח ,
כך שלומר "הילד שלי ..." זה לא אומר שום דבר לילד אחר וזה לא יעזור שתוכיחו באותות ומופתים כמה הילד שלכם סובל .

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
ריספונד, אריפליי וכל היתר הן תרופות פסיכיאטריות למצבי חרדה, OCD וכו. רושם אותן רק פסיכיאטר.
ארי פליי תרופה מעולה, אך לא מתאימה לכולם.
עדיף להתחיל מארי פליי ורק אם לא עוזר, לעבור לריספונד.

במה קשורות התרופות הנ"ל לקשב וריכוז?

rachelevanon

משתמש סופר מקצוען
עד כמה שאני יודע ריספונד זו לא תרופה לקשב וריכוז אלא תרופה פסיכוטית, ופקטרוביץ ממהר ונותן אותה לכל ילד ריטלין שבטעות נקלע לדרכו.
איך הוא יכול לרשום ריספונד?
חוצפה ממדרגה ראשונה.
נותנים אותה כתרופה שניה לSSRI ורק אז במינונים נמוכים מאד.
יש לה תופעות לוואי קשות במיוחד.

פומרנץ

משתמש רשום
סלי
איך הוא יכול לרשום ריספונד?
חוצפה ממדרגה ראשונה.
נותנים אותה כתרופה שניה לSSRI ורק אז במינונים נמוכים מאד.
יש לה תופעות לוואי קשות במיוחד.
סליחה אתם מערבבים בין ssri לריספרידל זה בא בשביל חרדות ocd וזה בא בשביל odd והפרעות פסיכוטיות שונות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  48  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה