דרוש מידע קניית מחשב נייד

mlpk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני לא מבין בחברות ו/או בכמות זיכרון נדרש, וכן זיכרון ראם, או כל דבר שצריך לקחת בחשבון, אשמח להחכים.

mlpk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לשימוש ביתי, (אולי בהמשך גם לצורך לימודים).

GBSA

משתמש סופר מקצוען
לשימוש ביתי פשוט אפשר גם מחשב פשוט וישן,
ואפשר אם אוהבים מהירות ותחושה של חדשנות מחשב חדש וחדיש
רק מה שצריך לשים לב בעיקר זה ליחס בין המוצר למחיר,
ושלא ידחפו לך איזה מחשב מדגם ישן מעבד דור 3 במחיר של מחשבים בני זמנינו.

מחירי המחשבים הפשוטים ממש זולים היום.

בכל אופן אתן לך את המלצתי (אינני איש מקצוע ואיני 'מבין')
תנאי מינימום לדעתי לכל מחשב שאתה קונה היום:
מעבד !3 דור 10 (יש כבר 11 ו - 12)
256 גיגה SSD (אישית אני מעדיף 512 אבל זה לא קריטי)
4 גיגה ראם
לשים לב לגיגה הרץ 1.00 זה נמוך, לדעתי עדיף יותר.

אם מדובר על גרפיקה או עריכת סרטים או כל דבר כבד חייבים מחשב חזק הרבה יותר ואני לא מדבר על זה.

כמובן שים לב עם הוא מגיע עם וינדוס 10 או 11 לא משנה יתכן שיהיה לך יותר נוח 10 וניתן לשדרג חינם ל11)

עדיף לקנות מחנות ולא מאינטרנט אם אתה לא מבין ואין לך כח לעשות התקנות עצמאיות, התקנות בחנות עולות הרבה אבל כשאתה קונה שם את המחשב יש מקומות שמתקינים לך חבילת התקנות חינם (לכהפ"ח אופיס) או בתוספת פחותה.
חשוב לדעת שלסטודנטים יש זכאות לאופיס חינם אין לי מושג אם בכל מקום לימודים ואיך מממשים את זה. אבל זה ממש משתלם כי זכות ל5 מכשירים.

mlpk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
טוב! שפכת המון מידע, החלטתי לפרק את ההודעה שלך לחתיכות, ולנסות להבין כל דבר; אני באופי מאוד יסודי {אולי יותר מידי פרפקציוניסט :cautious::cautious::cautious:} - ומעוניין להתאים את המוצר בדיוק לצרכי, ובאותו מידה לא לשפוך כסף לפח,
לא מחייב אותך לענות על הכל, אבל כמה שיותר מידע מדויק - מאוד אשמח:
ואפשר אם אוהבים מהירות ותחושה של חדשנות מחשב חדש וחדיש
אני בהחלט אוהב - וממש שונא ישנות/איטיות/וניראות ישן.
רק מה שצריך לשים לב בעיקר זה ליחס בין המוצר למחיר,
איך אני מייחס זאת?
ושלא ידחפו לך איזה מחשב מדגם ישן מעבד דור 3 במחיר של מחשבים בני זמנינו.
  1. איך אדע מה זה דגם ישן?
  2. מה הבעיה בדגם ישן?
  3. מה זה אומר "מעבד דור 3", ומה יש היום?
מעבד !3 דור 10 (יש כבר 11 ו - 12)
לא הבנתי...
256 גיגה SSD (אישית אני מעדיף 512 אבל זה לא קריטי)
מה??? יש מחשבים (ניידים) עם כל כך הרבה ג'יגה?
בכל הפרסומות {אפילו במחשבים היקרים} - נדמה לי שראיתי על 4 עד 16 גי'גה? לא??
מה זה ראם? ומה הכמות ג'יגה שלו נותנת?
לשים לב לגיגה הרץ 1.00 זה נמוך, לדעתי עדיף יותר.
מה זה ג'יגה רץ? מה המספרים שלו? ולמה צריך יותר?
אם מדובר על גרפיקה או עריכת סרטים או כל דבר כבד חייבים מחשב חזק הרבה יותר ואני לא מדבר על זה.
לא מדובר על גרפיקה - אבל אולי בהמשך על "תכנות".
כמובן שים לב עם הוא מגיע עם וינדוס 10 או 11 לא משנה יתכן שיהיה לך יותר נוח 10 וניתן לשדרג חינם ל11)
אני בהחלט מחפש דווקא וינדוס 11, מה גם שהבנתי שהשדרוג דרך הגדרות המחשב - מכביד מאוד על הזיכרון, זה נכון?
התקנות בחנות עולות הרבה
ממש משמעותי מאשר להתקין לבד?

ואם כבר מדברים על התקנות - איזה התקנות נצרכות? {חוץ מגרפיקה}.

mlpk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איזה לימודים?
תכנות...
כמה פחות או יותר התקציב?
קודם חשוב לי לדעת מה נצרך לי, אח"כ אחשוב על התקציב...
כמה חשוב הבטרייה, כמה חשוב הניידות של המחשב?
טוב שהעלית את הנושא!
לא בטוח שאשתמש עם זה יותר מידי במקומות שאין בהם אפשרות הטענה, אך כן אשמח לקבל מידע אודות סוללות שמחזיקות הרבה זמן - כי אני לא רוצה להיות כבול להטענה בכל רגע נתון, אלא פעם ב...

בני2

משתמש מקצוען
אוקיי, אם כן כדאי לך כבר עכשיו לחשוב על מחשב שמגיע עם מינימום 16 גי'גה RAM [זזה זיכרון המערכת שבשימוש התוכנות הפתוחות] או לפחות מחשב שיש לו אפשרות שדרוג.
מעבד, כדאי לקנות לפחות I5 דור 11 [G או U]. [אגב הג'יגה הרץ שכתבו כאן כנארה התכוונו למיהרות המעבד, זה נתון שכיום אין לו משמעות למי שלא מסתכל על כל התמונה המלאה של מפרט המעבד כך שזה לא רלוונטי בשבילך]

המחיר של המחשבים האלו מתחילים מ2500 וצפונה, זה כבר יותר תלוי בדגמים, סדרות ועוד...

אם לא צפוי שימוש בחוץ אפשר לקחת גודל 15.6 אינצ', אם יהיה צריך להיסחב עם המחשב בדרכים מומלץ יותר 14 אינצ' אך לא פחות.

בעניין כמה מחזיקה הבטריה.. זה נתון מאוד אינדבדואלי לכל מחשב, זה מתחיל מכמה המעבד צורך [לכן בשבילכם לא מומלץ מעבד מסדר H], וממשיך בבהירות המסך, וכמובן גודל הבטריה.., אם לא צפוי שימוש משמעותי בבטריה הייתי מניח לזה, וכשצריך לחסוך מורידים בבהירות של המסך ושמים על חסכון באנרגיה.

mlpk

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
או לפחות מחשב שיש לו אפשרות שדרוג.
עדיף כבר לקנות לכתחילה - לא?
כדאי לקנות לפחות I5 דור 11 [G או U].
  • I5 - מה זה אומר?
  • מה זה הדורות שכתבת "דור 11"?
  • [G או U] - מה זה?
[לכן בשבילכם לא מומלץ מעבד מסדר H]
את כל כל מפרטי המעבדים - אפשר לראות בפרסום המחשבים?
וכמובן גודל הבטריה..
האם זה מוסיף במחיר?

תודה רבה על ההסברים הנפלאים...

בני2

משתמש מקצוען
עדיף כבר לקנות לכתחילה - לא?
כן. אא"כ התקציב ממש לחוץ והשימוש (לתכנות) הצפוי לא באופק..
  • I5 - מה זה אומר?
  • מה זה הדורות שכתבת "דור 11"?
  • [G או U] - מה זה?
בשלב זה אני כבר מבין מה שהתכוונת בזה:
אני באופי מאוד יסודי {אולי יותר מידי פרפקציוניסט :cautious::cautious::cautious:} -
תראה להסביר הכל יהיה קצת קשה.. זה היה יותר הכוונה למה שתחפש, כמעט בכל פרסום מחשב יהיה כתוב הדגם המלא של המעבד, לדוגמא i3 1115g4,
I3 זה הסדרה- הנמוכה, המספר שבא אח"כ זה הדור -11, ההמשך זה הדגם המדוייק של המעבד, -יש קצת הבדל בין הדגמים, ובסוף זה הG זה גם סוג של דגם משנה, זה אומר למה הוא מיועד, בגדול...
בפרסומים שלא כתוב דגם מדוייק עדיף שתתרחק, זה פתח לעוקץ..
את כל כל מפרטי המעבדים - אפשר לראות בפרסום המחשבים?
בהחלט, כמו שכתבתי.
האם זה מוסיף במחיר?
זה לא מדוייק להתייחס לזה ככה כי זה לא מחשב נייח שאפר לבחור שדרוגים, יש דגם של מחשב ובמפרט שלו יש מעלות לכאן או לכאן יש שמגעים עם מסך טוב יותר ויש עם בטריה טובה, יש עם ציר מסויים וכו'...
תודה רבה על ההסברים הנפלאים...
ככה זה עוד לפני ההסברים...:cool: זה רק הכוונה.

-אליה-

טכנאי מחשבים - מכירה, התקנות מרחוק, שדרוג
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני לא מבין בחברות ו/או בכמות זיכרון נדרש, וכן זיכרון ראם, או כל דבר שצריך לקחת בחשבון, אשמח להחכים.
אם תרצה לקבל ייעוץ ו/או מכירה תוכל לפנות אלי

-אליה-

טכנאי מחשבים - מכירה, התקנות מרחוק, שדרוג
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים

דני נוימן

מהמשתמשים המובילים!
אם מדובר באמת נטו לשימוש ביתי אתה צריך משהו בכיוון הזה (קצת מעבר למינימום של המינימום כמו שרצית אבל מחשב שיזרום מאד בשימושים ביתיים) וגם המחיר לא יקר מידי.
אבל... אם מדובר בלימודים של תיכנות בהמשך זה מכפיל וגם משלש את הסכום שתצטרך להקציב למחשב כזה אם באמת מדובר בתיכנות אז זה אמור להיות הכיוון...
בקיצור תהיה יותר ספציפי עם התקציב ועם הצרכים ונוכל לעזור למצוא את המחשב המושלם בשבילך.

GBSA

משתמש סופר מקצוען
@mlpk
@בני2 הסביר מאוד יפה.

אני קצת משועמם אז אתן לך שיעור קצר.
נותן לך דוג' למפרט טכני של מחשב מהסוג שיכול להתאים לך עם הסברים

מחשב כזה עולה בסביבות - 3000

יצרן: Lenovo,
סוג מוצר: מחשב נייד,
דגם: IdeaPad 3 15IAU7,
דגם מעבד: Intel Core i5-1235U, 10C (2P + 8E) / 12T, P-core 1.3 / 4.4GHz, E-core 0.9 / 3.3GHz, 12MB,
זכרון פנימי: 16GB
נפח אחסון: 512GB
סוג אחסון: PCIe NVMe M.2 SSD,
גודל מסך: 15.6,
רזולוציה: 1920x1080
דגם כרטיס מסך: Integrated Intel UHD Graphics
מערכת הפעלה: Windows 11 Home,
תקופת האחריות: שנה,

יצרן: פחות קריטי - לנובו דל HP בערך אותו דבר. אסוס ואייסר נראה לי קצת פחות. אבל אין לזה הרבה משמעות.
דגם - לא רלוונטי לך - רק הנראות ואת זה אתה צריך לראות.
דגם מעבד: כפי שהוסבר לך תוכל לראות - מעבד אינטל i5 דור 12 דגם U - בשאר הנתונים אני פחות מתמצא.
זכרון ראם - פנימי: 16 GB
זיכרון חיצוני: 512 GB
סוג - SSD - בכל המחשבים הלא ישנים זה כבר כזה.
גודל מסך - 15.6 זה גודל ביתי - גדול/סביר. לנסיעות מומלץ 14
מערכת הפעלה: וינדוס 11 - אני משתמש בה והיא מצויינת, אין סיבה להתעקש על 10
אחריות: שנה - יש מחשבים עם 3 שנים. אם אפשר עדיף (בד"כ לא קורה למחשב כלום תוך שנה אבל תוך שנתיים וחצי כבר יותר אפשרי).

עוד נתונים שחשוב לשים לב.
מספר יציאות: כניסות USB
קורא דיסקים - כבר כמעט לא קיים היום.. ב - 14 אינץ אין בד"כ. ב 15.6 פעם ודאי היה היום אני לא יודע.
תוכנות אופיס - אם המוכר נותן לך חינם זה יפה מאוד. אם אתה או קרוב שלך סטודנטים ואתה יכול לנצל את הזכות לאופיס חינם.
אולי שכחתי כמה דברים.

אפשר קישור?
אין לי קישור,
היה ביתד של יום שלישי שבוע שעבר בסוף העיתון מודעה של B&M - עם מחשב לנובו די דומה בנתונים שלו למחשב הנ"ל ב799,
אני זוכר כי היה לי ויכוח ע"ז עם מישהו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה