התייעצות קלינאות תקשורת או ריפוי בעיסוק?

הרמיוני!!!

משתמש חדש
אני כרגע בשנה של מכינה
ונורא מתלבטת בין שני המקצועות הנ"ל
אשמח לקבל מידע מכל מי שיודע/ת (ובפרט ממי שיש ניסיון בתחום...) ויכול/ה לפרט לי על העבודה עצמה - אפשרויות תעסוקה, מה זה כולל, מה עושים בפועל וכו...
על הלימודים וכל מה שיעזור לי להחליט...
ולפי זה אני אדע בעז"ה למה אני יותר מתחברת ומה פחות...
תודה מראש!!

יוסף מבית לוי

משתמש חדש
באמת התלבטות! עונה לך מתוך ידע:
בשתי המקצועות אפשר ממש להנות ולהתקדם.
אפשר לומר שקלינאות תקשורת זה קצת יותר ריאלי לעומת ריפוי בעיסוק
בקלינאות תקשורת לפעמים אפשר להרוויח יותר, בטח בפרטי.
גם יותר קל ללכת לפרטי מבחינה טכנית, לא צריך חדר כל כך גדול ואביזרים נורא יקרים כמו בריפוי בעיסוק.
לדעתי ריפוי בעיסוק זה תחום יותר רחב, שזה גם ייתרון שיש גיוון ומלא תחומים אבל גם חיסרון שהעבודה פחות ברורה וממוקדת.
תכלס בשתי המקצועות יש מגוון רחב של עבודה - תנוקות / ילדים / קשישים, עבודה בקופ"ח / גני חנ"מ / בתי אבות ועוד... ויש היצע של משרות!
הטיפול בקלינאות תקשורת מתמקד בקשיים של תקשורת ושפה, כולל דיבור, הבעה, הבנה, היגוי, מיומנויות חברתיות.
וגם יש תחומים של בליעה ושמיעה - הרוב פחות הולכות תחומים האלה.
בריפוי בעיסוק מסתכלים אם יש למטופל קושי להשתתף או לתפקד בצורה עצמאית ויעילה, לדוג: קשה לילד לשחק או קשה לבחורה להקשיב בשיעור.. ואז מנסים לטפל בגורם לקושי - משהו תחושתי / בעיית קשב / חולשה מוטורית...

מקווה שעזרתי=)

Lady D

משתמש פעיל
מסכימה עם (כמעט) כל מילה של @יוסף מבית לוי- תשובה מקיפה ומדויקת.

וגם אני עונה מתוך היכרות-
לדעתי תחום הריפוי בעיסוק מתאים יותר לטיפול יצירתי- עם ראש גדול, כמובן גם קלינאות תקשורת אבל בריפוי בעיסוק המבט הוא מאד רחב על האדם וצריך לדעת להחזיק ראש ולחשוב מחוץ לקופסה.

מה שכן- בימינו כבר לא חובה קליניקה עם אביזרים מאד יקרים, תלוי על איזה נישה הולכים בריפוי בעיסוק

מבחינת הלימודים- שניהם קריעה (בקטע טוב ) אבל יש הטוענים שהפרעות בתקשורת קשה יותר ואם אני לא טועה- הציון בפסיכומטרי צריך להיות גבוה יותר בקבלה

בהצלחה רבה!!

קוקה קולה

משתמש מקצוען
אני כרגע בשנה של מכינה
ונורא מתלבטת בין שני המקצועות הנ"ל
אשמח לקבל מידע מכל מי שיודע/ת (ובפרט ממי שיש ניסיון בתחום...) ויכול/ה לפרט לי על העבודה עצמה - אפשרויות תעסוקה, מה זה כולל, מה עושים בפועל וכו...
על הלימודים וכל מה שיעזור לי להחליט...
ולפי זה אני אדע בעז"ה למה אני יותר מתחברת ומה פחות...
תודה מראש!!
איפה לומדים את זה?
מתאים לבחורה חרדית?

הרמיוני!!!

משתמש חדש
איפה לומדים את זה?
אני לומדת את המכינה בסמינר שבילים- סמינר ממש טוב, בנות איכותיות מתיכונים מעולים!!
מתאים לבחורה חרדית?
אני עונה על ההגדרה הזאת;)
את יכולה לפנות אלי בפרטי
עדיף לברר אצל בנות שכבר לומדות את המקצוע עצמו...

רושי

משתמש חדש
ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת הם שני מקצועות ממש ממש שונים
אני אומרת לך מהמקום של ריפוי בעיסוק
ריפוי בעיסוק זה הרבה מעבר לעבודה עם ילדים...
מבחינת האוכולוסיה והאפשרויות עבודה, זה הרבה יותר רחב ומגוון- בעצם כל אוכולוסיה שיש לה פגיעה בתפקוד- ילדים, בריאות הנפש, גריאטריה, שיקום אחרי פציעות אירוע מוחי , מוגבלויות שונות ועוד.
קלינאות תקשורת יש בקמפוס שטראוס ובמבחר
ריפוי בעיסוק רק במבחר.
במבחר צריך פסיכומטרי של 600 לריפוי בעיסוק ו550 לקלינאות תקשורת...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה