דרוש מידע קיר גבס

שלום

איך אפשר לדעת מה יש מעבר לקיר גבס?
כנראה יש שם צינור ניקוז, אם אני חותך מהגבס זה יכול להיות איזה נזק?
לפגוע בבידוד, אם נניח שמו שם?
תודה

יוסיK

משתמש פעיל
יש כל מיני סוגי תשתיות שעלולות לעבור בקיר גבס, לא הכל בהכרח רלוונטי בקיר הזה.
צנרת מים, צנרת ביוב, צנרת ניקוז מי גשמים, תשתית טלפון, חשמל, גז, בקיצור הכל מכל כל .
אם מי שבנה את הקיר הזה עשה אותו לפי התקן ניתן לשער שאין בו קווי רוחב של חשמל מתחת לגובה 2 מטר אבל היות והרבה מחפפים בעניין לא הייתי סומך על זה.
הפלוס בקירות גבס זה ש-א. לא צריך להפעיל כח רב כדי לחתוך אותם, מה שאומר פחות פגיעה במה שבתוך הקיר. ב. יש חלל בקיר כך שגם אם יש שם צינור יש לו גמישות בתוך הקיר כדי לברוח מהכלי שעלול לפגוע בו.
כמובן שאי אפשר לסמוך ע"כ ואם חותכים קיר גבס במקום שחוששים שיש בו תשתיות עדיף לחתוך עם סכין בצורה עדינה ואחרי שעושים חור שניתן להציץ דרכו לבדוק שלא פוגעים במשהו בהמשך החיתוך.
צינור ניקוז בד"כ פחות רגיש, אם כי לא הייתי מאתגר אותו עם מסור כמובן.
לגבי פגיעה בבידוד בעיני זה החשש האחרון, לא קורה כלום אם הבידוד נדקר קצת רק להשאיר אותו בסוף התהליך.

לצינור מי גשמים, יש בידוד?
הגבס עצמו משמש גם כבידוד, או רק לחיפוי בעלמא (כלומר, אם אני משאיר את הגבס בחלקו פתוח אני עלול לשמוע רעשים וכדו'?)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה