תח"צ קיבלתי מהם 3,000 בלי להתווכח, הדרך היחידה שעוזרת!!!

הגולם החולם

משתמש מקצוען
נשמע ממש מענין
אנחנו עמדנו בבין הזמנים האחרון בתחנה ליד חשמונאים
תחנה שכל האוטובוסים שיוצאים מקרית ספר אמורים לעצור
היינו שם עם המון ילדים קטנים בשעות הכי חמות של היום
ולמעה עמדנו שם כמעט שעה וחצי
כי כל האוטובוסים שעברו פשוט לא עצרו
הם לא היו מלאים ולא שום דבר פשוט כבר הרגישו שיצאו מהעיר ולא היה בא להם לעצור

האם זו סיבה לתביעה?
מה צריך בשביל הוכחות?
איך ניתן להוכיח שהם לא היו מלאים?

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
וואו. חכו חכו.
יש לי כל שבועיים (סליחה. אין לי כל שבועיים)
אוטובוס קו 455
מאשדוד לביתר, בער"ש.
תמיד איחור של למעלה מחצי שעה
(כל שבוע אותה בדיחה.
הנציג הנכבד:
"היה לנהג פנצ'ר אז הוא נסע להחליף אוטובוס...."
אשרי המאמין.)
לפעמים (הרבה פעמים) לא יוצא בכלל
תמיד סיפורים מכאן ועד מירון למה אין אוטובוס.

אני הולך עכשיו "על כל הקופה".
כמה לדעתכם אני צריך לתבוע
על שנה שלימה (כ-2-3 פעמים בחודש)
שמעולם האוטובוס לא יצא\ יצא לא בזמן?
100K מספיק?

משתמש סופר מקצוען
@שואל כעניין ,
@יוסי ב.ק ,
איך בדיוק פותחים? יש מצב להסבר?
נכנסתי לקישור,
לחצתי על "תביעה קטנה, צפיה והגשה".
ואז?
(כן, בעיקרון אני איש מחשבים.
אבל גם עסוק...:) )
אם תוכלו להראות\ להסביר את התהליך בפירוט,
יעזור לי מאוד ויקל עלי.
תודה ויישר כח!!!

!Bat

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לי קרה שהאוטובוס לא הגיע והאוטובוס שיצא אחריו לא עצר וכבר הפסדתי את מה שהייתי צריכה להספיק, ככה שלא לקחתי מונית וחזרתי הביתה כלעומת שבאתי...
השאלה שלי אם חובה להביא קבלה ממונית או משהו חלופי או שמספיק להביא הוכחה שהפסדתי משהו וזה גרם לי נזק?

משתמש סופר מקצוען
@כל מי שטען שישמח לעזור ;)
אם אפשר בבקשה פירוט על הגשת הבקשה,
לפחות את השלב הראשון של התהליך- אשמח :)

זושא כץ

משתמש מקצוען
במודיעין עילית האוטובוסים הפנימיים חוגגים
האם יש על זה אפשרות לתביעה?
הם יכולים להגיד שאחרי 5 דק יצא הקו שאחריו או שיש תחנה אחרת באזור לקו אחר

1140

משתמש רשום
גם אנחנו קיבלנו 3500 בבימ"ש על אוטובוס שלא עצר בתחנה.
זה היה לפני כ4 שנים, ואכן התהליך שביצענו היה ממש פשוט כמפורט למעלה... (עם אישור מרב)
כיון שלא היו עדים וחובת ההוכחה היתה עלינו, השופט החליט שאם נעבור פוליגרף (חוויה מעניינת בפני עצמה) בשלום,
נזוכה. כמובן שזכינו...

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
איך ניתן להוכיח שהם לא היו מלאים?
הסבר קצר על תביעה קטנה - באופן עקרוני (והגיוני) חובת ההוכחה היא על התובע, מי שיש לו טענה ותביעה שיוכיח אותה.
יחד עם זאת חשוב לדעת ואף להדגיש את זה בכתב התביעה שלאוטובוסים יש מערכות בקרה על זמנים, מסלול, פתיחת וסגירת דלתות, וספירת נוסעים (לא יודע אם זה רק לפי התיקופים או שיש להם בנוסף לתיקוף מערכת נוספת). כלומר, בידי החברה מצויים כל הנתונים והם יכולים לסתור בקלות כל טענה של התובע במידה והוא לא צודק.
כתוצאה מכך בתי המשפט נוטים להעביר את נטל ההוכחה דווקא לנתבעת (חברת התח"צ) שתוכיח שהיא פעלה כדין.
לכן כדאי מאוד לפרט בכתב התביעה שאתם מוגבלים ביכולת התיעוד שלכם או בגלל שיש לכם טלפונים כשרים, ותוסיפו שחברה שמשרתת את הציבור החרדי יודעת שלחלק גדול מהם אין אפשרות לצלם (יש חברות שיש להם קו מיוחד לעדכונים מיוחדים באמצעות הודעה קולית, דבר שמעיד שהם מודעים לכך. אתם יכולים לציין את זה בכתב התביעה). ובכל מקרה גם אדם שמחזיק סמארטפון לא מצופה ממנו לעמוד בהיכון לפני שהאוטובוס מגיע ולצלם אותו אם יעצור/לא יעצור, יש/אין מקומות וכו'.
אם התקשרתם למוקד החברה תציינו את זה, כי אמור להיות להם תיעוד של זה, אם פניתם בכתב לחברה או למשרד התחבורה תוסיפו את זה גם כן.
ובכלל, תמיד כדאי לפנות קודם לחברה ולמשרד התחבורה, בדרך כלל זה מהווה הוכחה ונותן אמינות.
אם יש לכם עוד מקרים כדאי מאוד לצרף אותם לתביעה.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
לי קרה שהאוטובוס לא הגיע והאוטובוס שיצא אחריו לא עצר וכבר הפסדתי את מה שהייתי צריכה להספיק, ככה שלא לקחתי מונית וחזרתי הביתה כלעומת שבאתי...
השאלה שלי אם חובה להביא קבלה ממונית או משהו חלופי או שמספיק להביא הוכחה שהפסדתי משהו וזה גרם לי נזק?
אם יש לך הוכחה של נזק כלשהו זה מעולה.
גם אם לא, ותהיי אמינה ומדוייקת זה מספיק. אולי השופט ייתן לך סכום יותר נמוך אבל עדיין עדיף מלא לעשות כלום.
ובכלל, עדיף לצרף כמה מקרים. אם אין לך תאריכים ופרטים תחכי תקופה קצרה ויהיו לך עוד מקרים......

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
במודיעין עילית האוטובוסים הפנימיים חוגגים
האם יש על זה אפשרות לתביעה?
הם יכולים להגיד שאחרי 5 דק יצא הקו שאחריו או שיש תחנה אחרת באזור לקו אחר
בהחלט עילה לתביעה. ואדרבה כל כמה שהחגיגות של האוטובוסים יותר עקביים זה מחמיר את המצב של החברה.
החברה מחוייבת ללו"ז! גם אם יש אוטובוס נוסף לאחר מכן. בנוסף, זה שיש אוטובוס מיד אח"כ רק מעיד שכנראה זה זמן עמוס והפגיעה בנוסעים גדולה עוד יותר.
מה שכן, במקרים כאלו סכום התביעה צריך להיות הגיוני, כי אכן היו חלופות אחרות. אבל בזבוז הזמן, עגמת הנפש, ועצם העובדה שהחברה לא עמדה בהתחייבות שלה בהחלט עילה לתביעה. אז אם יש כמה מקרים זה בהחלט עילה לתביעה.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אפשר לשים קישור לתביעה?

תכלס.
היום , אחותי רצה לתחנה מרכזית להספיק אוטובוס אחרי 9 שעות עבודה. אפס . האוטובוס לא יצא.
מה לעשות?

אם תוכלו להראות\ להסביר את התהליך בפירוט,
יעזור לי מאוד ויקל עלי.
תודה ויישר כח!!!

@כל מי שטען שישמח לעזור ;)
אם אפשר בבקשה פירוט על הגשת הבקשה,
לפחות את השלב הראשון של התהליך- אשמח :)

אשמח לקבל את השלבים בפירוט מה צריך לעשות.
אז ככה - הכי טוב קודם כל פניה לחברה ולמשרד התחבורה. כל עוד שהחברה לא תכחיש בפירוש את המקרה זה רק מועיל לאמינות של התביעה שלכם. גם היא מכחישה אתם יכולים להתעקש שאתם בטוחים ומעוניינים לראות את ההוכחה. כנ"ל לגבי משרד התחבורה אם הוא מעביר את הפניה שלכם להליך אכיפה מנהלית סימן שיש דברים בגו, וזה גם יכול להועיל לאמינות שלכם.
שלבי הגשת התביעה בצורה מקוונת דרך האזור האישי באתר נט המשפט:
לצורך כך אתם צריכים להכנס לחלון "הזדהות לאומית" בצד ימין של המסך, מופיע בתוך מסגרת בצבע כתום.
בפעם הראשונה אתם צריכים להרשם למערכת של ההזדהות הלאומית. יתכן שאתם כבר רשומים שם בשביל רשויות ממשלתיות אחרות.
בכל פעם שתרצו להכנס לאזור האישי שלכם תכנסו ותזדהו בחלון של הזדהות לאומית.
לאחר ההזדהות והכניסה תראו את השורה הזאת:
1671102711297.png

שם יש "פתיחת תיק" ושם מתחילים.
זה מה שייפתח לכם:
1671100039392.png

תבחרו את העיר בה יתנהל המשפט (בדוגמא "כפר סבא"). ב"בית משפט" תבחרו "שלום ..." (בימ"ש לת"ק מתנהל בבתי משפט השלום שהוא הערכאה הנמוכה בבתי המשפט). ב"הליך" תבחרו "תביעות קטנות". "סוג תיק" ייבחר לכם אוטומטית. "סוג עניין" תבחרו ב"ספק-לקוח". וב"סכום התביעה" (החלון יקפוץ לכם כשתסיימו למלא את הפרטים הקודמים) תמלאו את סכום התביעה אותו אתם דורשים בכתב התביעה.
בתחתית המסך תלחצו על "הבא" ותגיעו למסך הבא:
1671100520761.png
1671100520761.pngזה בשביל ההתחלה
אם תצטרכו עזרה גם בהמשך אני אשמח לעזור

נערך לאחרונה ב:

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
האם התכוונת לטופס הנל ? זה לא נראה לי מתאים לתחבורה.
זה טופס כללי שצריך להגיש בכל ת"ק
נראה לי הכי פשוט להגיש את התביעה בצורה מסודרת בקובץ PDF ולצרף את הטופס הרשמי הנ"ל, למלא את הפרטים הרלוונטיים ולכתוב שמצורף כתב תביעה מפורט
גם אם לא צירפתם בהתחלה תקבלו מכתב מביהמ"ש שעליכם למלא את הטופס ובמידה ולא התביעה עלולה להמחק, ואז פשוט תמלאו ותשלחו

משתמש סופר מקצוען
אין לי שם, ת.ז. ופלאפון של חברת האוטובוסים שאני תובע... :)
אז מה בדיוק צריכים להשלים בטופס הזה?

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אז ככה - הכי טוב קודם כל פניה לחברה ולמשרד התחבורה. כל עוד שהחברה לא תכחיש בפירוש את המקרה זה רק מועיל לאמינות של התביעה שלכם. גם היא מכחישה אתם יכולים להתעקש שאתם בטוחים ומעוניינים לראות את ההוכחה. כנ"ל לגבי משרד התחבורה אם הוא מעביר את הפניה שלכם להליך אכיפה מנהלית סימן שיש דברים בגו, וזה גם יכול להועיל לאמינות שלכם.
שלבי הגשת התביעה בצורה מקוונת דרך האזור האישי באתר נט המשפט:
לצורך כך אתם צריכים להכנס לחלון "הזדהות לאומית" בצד ימין של המסך, מופיע בתוך מסגרת בצבע כתום.
בפעם הראשונה אתם צריכים להרשם למערכת של ההזדהות הלאומית. יתכן שאתם כבר רשומים שם בשביל רשויות ממשלתיות אחרות.
בכל פעם שתרצו להכנס לאזור האישי שלכם תכנסו ותזדהו בחלון של הזדהות לאומית.
לאחר ההזדהות והכניסה תראו את השורה הזאת:
צפה בקובץ המצורף 1267724
שם יש "פתיחת תיק" ושם מתחילים.
זה מה שייפתח לכם:צפה בקובץ המצורף 1267694
תבחרו את העיר בה יתנהל המשפט (בדוגמא "כפר סבא"). ב"בית משפט" תבחרו "שלום ..." (בימ"ש לת"ק מתנהל בבתי משפט השלום שהוא הערכאה הנמוכה בבתי המשפט). ב"הליך" תבחרו "תביעות קטנות". "סוג תיק" ייבחר לכם אוטומטית. "סוג עניין" תבחרו ב"ספק-לקוח". וב"סכום התביעה" (החלון יקפוץ לכם כשתסיימו למלא את הפרטים הקודמים) תמלאו את סכום התביעה אותו אתם דורשים בכתב התביעה.
בתחתית המסך תלחצו על "הבא" ותגיעו למסך הבא:צפה בקובץ המצורף 1267707צפה בקובץ המצורף 1267707זה בשביל ההתחלה
אם תצטרכו עזרה גם בהמשך אני אשמח לעזור
תוכל להעלות את זה כמאמר?
אין לי אפשרות לשמור סימניות והמידע הזה חשוב מאוד!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה