קיבלתי מביטוח לאומי כסף באיחור של 3 שנים ע"י משפט

סקרן

משתמש רשום
מה שקרה שמס הכנסה מחשב את הסכום הנ"ל בשנה שקיבלתי ולא על שנה שהיגיע לי ולכן השומה בשנה זו גדולה ומפריעה לי לקבל דמי אבטלה
יש דרך לסדר זאת?

בתוכנית-מרחב אונליין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
מס הכנסה מחשב כך גם דמי לידה ודמי אבטלה.
מעניין האם יש בענין הזה תקדים משפטי?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
דמי אבטלה הם כהכנסה לכל דבר.

למס הכנסה מדווחים על בסיס מזומן ז"א בשנה שבה נתקבל התשלום

חיה.

משתמש מקצוען
לפי הוראות פקודת מס הכנסה, תקבולים בגין משכורת מחושבים כעיקרון לפי השנה שבה מתקבלים.

אבל -
סעיף 8(ג) לפקודה קובע כי אם מתקבלים הפרשי שכר, כמו מה שאת קבלת, אפשר לבקש מפ"ש לייחס את ההכנסה לשנה שבגינה התקבלו ההכנסות.

כלומר, את צריכה לגשת למס הכנסה ולבקש שיסדרו לך זאת.

סקרן

משתמש רשום
מה הראשי תיבות פ"ש?

כמו כן הייתי במס הכנסה והם אמרו שמביטוח לאומי זה על בסיס מזומן ולא רצו לייחס את דמי האבטלה הנ"ל לשנה שבו היו אמורים לשלם לי

אם אגיד סעיף זה בחוק יסדרו לי?

סקרן

משתמש רשום
הבנתי פ"ש הפרשי שכר

קיבלתי דמי אבטלה זה נכלל בהפרשי שכר?

חיה.

משתמש מקצוען
פ"ש = פקיד שומה.

כאשר מקבלים דמי אבטלה מתקבל בד"כ מהביטוח הלאומי מכתב המבהיר בגין אלו ימים התקבלו הכספים.
תיגש עם אישור כזה למס הכנסה (רציתי לכתוב לפ"ש..) ותציין להם את סעיף 8(ג) לפקודה שציינתי לעיל, ומקווה שיאשרו לך.

טרחתי בשבילך, ותוכל הציג להם את הדברים כתובים בחוברת 'דע את זכויותך' שמס הכנסה מפרסם.

(אם הם יתעקשו שהמונח 'הפרשי שכר' בסעיף 8(ג) מתייחס לתקבולים מהמעביד בלבד ולא מהביטוח הלאומי, אז תנסה ביום אחר ללכת לפקיד אחר, ואם עדיין לא מאשרים לך אז אין מה לעשות, חוץ מלשלם כסף לעו"ד שיתחיל לפרשן את החוק בביהמ"ש).

קבצים מצורפים

• הפרשי שכר.PNG
    KB 73.8 · צפיות: 6

ch3

משתמש פעיל
בביטוח לאומי וכן במס הכנסה אם אתם מראים שהינכם מכירים את החוק, ואתם מתעקשים על כך, יכולים לשנות זאת.
וכמו שnיה ציינה, תנסו את מזלכם ללכת לפקיד נוסף.

adr חשבונאו

משתמש רשום
ביטוח לאומי זה לא הפרשי שכר אלא הפרשי קיצבה , בהגדרת הפרשי קיצבה בסעיף 8 מוחרגות קיצבאות ביטוח לאומי... לכן הסעיף לא חל עליהם!

סקרן

משתמש רשום
הקפצתי את האשכול כי סידרו לי את האבטלה לשנת המס 2010 ועשיו אני רוצה לקבל אבטלה של שנת 2013 למי אני צריכה לגשת כדי שביטוח לאומי יחשב לי מחדש ויתן לי את הכסף

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה