עזרה קיבוץ כל בעיות התחבורה בירושלים

חני94

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
האוטובוסים לרמות מאזור בר אילן (71,72,64) לא זוכרת שעליתי לאחד מהם והיה מקום לשבת.
לפעמים גם לעמוד לא.
המשך המסלול של 71,72 מאזור גאולה לכיוון גילה, סביר בהרבה (גם לא תמיד).
קו 64 עמוס לאורך כל המסלול.
פתרון: קווים סיבוביים מאזור גאולה לרמות ולרמת שלמה, בתדירות משולשת לפחות מהקיים היום.

yafafafa

משתמש צעיר
תודה לכולם תמשיכו תמשיכו, הכל עוזר.
רק אם אפשר לתת שעות ביום או ימים שבהם יש בעיות זמנים, וכן לנסות לתת פתרונות יצירתים יעזור מאוד.
בכל אופן ישר כח לכולם ולהמשיך לכתוב ולהעביר לאחרים .

עכביש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
מה שצריך להסביר לאנשים שם במנחם אב לתחבורה,
שמבחינת הציבור החרדי, תחבורה ציבורית זה החיים בעצמם.

רוב מוחלט של המשפחות, קובעות את מקום מגוריהם, את מקום עבודתם, את מקומות הבילוי,
את כל החיים - לפי תחבורה ציבורית.

זה נושא אקוטי ועם זה כאוטי.
חייבים לעשות שינוי. השינוי לא נמצא בפרטים הקטנים של נהגים כאלו או אחרים.
השינוי נמצא בתגבור. תגבור. תגבור. את הרוב המוחלט של הקווים לשכונות החרדיות.

עוד משהו - במחילה מהנוסעים לכותל,
הקווים לרמות, זה בוקר צהריים וערב.
זה מסעות המוות.
אי אפשר לחיות כך.
לא יודע למה כולם מדברים רק על האוטובוסים לכותל.
יש אנשים שעוברים שבעת מדורי גיהנם על כל יציאה מהבית.
שימו לב.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תודה אבל אני לא מדבר על תלונות פרטיות של חוסר עמידה בזמנים וכו'
אלא בעיות מגמתיות שיש להם פיתרון, כמו בעיות של חוסר תדירות וחוסר עמידה בזמנים באופן קבוע בקו מסויים או בתחנה מסוימת, חוסר במקום וכן בעיות נגישות לשכונות ואזורים שונים בעיר בקיצור כל בעיה שאינה בעיה פרטית שאותה יש להפנות למשרד התחבורה
תבינו אני פונה כדי לפתור בעיות ע"י תוכנית אב לתחבורה ולא מנסה לנקום באגד או במשרד התחבורה

1. כבר כתבתי בקישור שצויין על קו 9. קו שמהווה כיום המלצה בלבד. הוא מגיע פעם ב-45 דקות, בערך, בלי שום קשר ללוחות הזמנים, אחרי שכל הנוסעים התייאשו והלכו ברגל/לקחו מונית/הלכו לקו אחר.
אגד יגידו לנו שקו 9 לא מצדיק תגבור, כי הוא לא מלא. אבל הוא לא מלא רק בגלל שהאנשים למדו שאי אפשר להסתמך על הקו הזה, ופשוט נטשו אותו למרות הצורך.

2. קווי כביש רמות, כמו שהוזכר לעיל. 31, 71,72,36,56.

3. עניין שאמור לעלות לדיון - הבינעירוניים שעוצרים בכל תחנה, מכבידים מאד על התחבורה בעיר.
בתחנה בירמיהו-בר אילן, יש אינספור בינעירוניים בכל דקה נתונה. הם מסתירים את התחנה, גורמים לעומסים ולעיכובים.
בזמני שיא כמו ערב שבת ומוצאי שבת, נוצרים פקקים ארוכים של אוטובוסים בין עירוניים, ש'מחכים' בתור להגיע לתחנה ולהעלות בה נוסעים. זה מצב לא נורמלי שלא קיים בשום עיר בירה שפויה.
לענ"ד - אמורה להינתן קדימות ראשונית לאוטובוסים עירוניים שמשרתים את תושבי ירושלים, או לפחות הפרדה מלאה בין התחנות של עירוני ובין עירוני. (למשל: שהבין עירוניים יאספו רק בתחנה שבפינת אלקנה, ולא בשום תחנה אחרת בירמיהו).
לא הגיוני שאוטובוסים עירוניים יברחו לנו, כי שורה ענקית של 402-450-189-340 ועוד כהנה, עמדה וחסמה את התחנה.

שירה:)

משתמש מקצוען
קו 57 לכמהר חוצבים, באזור השעות בין 6-ל7 הם באופן תדיר מדלגים קו, בגלל "תקלה טכנית", כמוכן, בשעות הערב אפשר לחכות מעל 20 דקות בבר אילן בהמתנה לאוטובוס לרמת שלמה, שלא תמיד אפשר לעלות עליו.
בשעה 9.5-10.5 בלילה המצב בכלל קטסטרופה בבר אילן, בקווים של רמת שלמה ורמות. (למה ה64 קצר? הוא לאורך כל המסלול עמוס!)

זיסאלע

משתמש רשום
עיצוב גרפי
איך לא כתבו עדין על הקוווים לנווה יעקב!!!!
מזעזע מה שקורה שם.
אוטובוסים מ-פ-ו-צ-צ-י-ם לא עוצרים בתחנות מגיעים מתי שמתחשק להם בשעות הבוקר החל מהשעה 08:00-13:00 אין כמעט אוטובסים אולי 3 אני מדברת על להגיע לנווה יעקב.
והיציאה משם בלתי נסבלת נהגים ערבים ועצבניים שרק מקללים.
הלואי ומשהו השתפר פה!!!!

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מציינת דברים שכתבו כאן באשכול ואני מזדהה איתם באופן אישי"
1. התחבורה לרכס מ-ז-ע-ז-ע-ת!!! אני לא גרה ברכס אבל מביקורים שלי בשכונה עשה לי את הרושם שתושבי הרכס לא מכירים מציאות של תחבורה נורמלית... ולכן הם אפילו לא מתלוננים מספיק...
2. תחבורה מתחנה מרכזית להר חוצבים ובחזרה - פעם בחצי שעה, אוטובוס עמוס לאיפה... לא רוצה לחשוב מה ייקרה כשהרכבת תפעל עד תל אביב...
3. התחנות ברחוב ירמיהו העמוסות לאיפה.... קרה לי לא פעם ולא פעמים שפספסתי אוטובוס בגלל העומס בתחנה - ומדובר באוטובוס שיוצא לא לעיתים תכופות... היום כשאני עומדת ברחוב שם ומחכה לאוטובוס - עוצר אוטובוס בתחנה - אני הולכת לעמוד מאחוריו, עוצר עוד אחד מאחוריו - הולכת עוד אחד אחורה... וכך כשמגיע האוטובוס שלי אני מסמנת לו שאני צריכה לעלות... ולפעמים הוא מסמן לי שהוא עוקף את כל האוטובוסים ושאני אלך קדימה... ואז אני רצה כל עוד רוחי בי בחזרה עד לפני האוטובוסים כדי שהוא לא ייברח... בקיצור סיוט!!!

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הקווים 36, 64 מגיעים בקביעות כקווים קצרים, אפשר לצאת מהדעת כשרואים את הבזיון הזה.
אנשים נוסעים בהמוניהם לאולמות השמחה, ומה שמגיע לאסוף אותם - אלו קווים קצרים שבהם שליש/ חצי מכמות הקיבולת הרגילה.
וזה במקום שיגיעו ביחד שני קווים מפרקיים, שזו בערך הכמות האמיתית שנדרשת בשעות הערב.
התוצאה?
מחזות אימים.

ועל הקווים לכותל, אמממ... מוטב שלא לדבר.

ולסיכום, לא מכיר קו שבאמת עובד כמו שצריך, חוץ מקו 68 מהר הצופים. אולי כדאי להגדיר את כל ירושלים כמעונות סטודנטים, ואז התח"צ תראה אחרת.

cd123

משתמש פעיל
D I G I T A L
אם מדובר גם על קווים בין עירוניים אז קו 407 במוצאי שבתות מנתניה לירושלים, פשוט בושה מה שהולך שם, כבר כמה פעמים נותרנו בתחנה כשהאוטובוס הבא בהפרש של 3 שעות, וסתם כך יוצא רק פעמיים במוצש, והעומס שם נורא, אנשים עומדים בנסיעה שהיא בכלל לא קצרה, ואגב יש לנו הסרטה מאחד הפעמים שהלכנו לכמה תחנות קודם והסרטנו את אחד התחנות שלא נתנו לעלות.
אם זה עוזר אעלה...

R DESIGN

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תחבורה בינעירונית מירושלים לק"ס.
מאזור דרום העיר: בית וגן, קרית יובל והר נוף, גב"ש - הדרך עד ל"שלוש מאותים" שעוצרים רק בצומת רמות / רב שפע לוקחת כמעט כזמן הנסיעה מרמות עד לק"ס עצמה.
יש קו 304 שהוא מעולה בשביל האזורים האלו (יוצא מהר נוף, עובר בגשר המיתרים) אבל אין לו תדירות.
1. להגביר תדירות ל304, ב2 הכיוונים, וגם בשעות הערב. (קריטי!! נוסעים לאירועים ב2 הכיוונים, עם תח"צ ארוך ומייגע ובלתי מספק)
2. לחילופין, לשנות מסלול ל310,320 למשל, שיעברו בתחנה המרכזית י-ם. לא הגיוני שאין שום קו לק"ס מתחנה מרכזית!!

yafafafa

משתמש צעיר
אמנם ישנם בעיות גם בחבורה הבינעירונית, אבל עדיף למקד את הבעיות בתחבורה העירונית, כדי שלא נהיה בבחינת תפסתה מרובה וכו'

yafafafa

משתמש צעיר
ראשית ישר כח לכולם על הענות.
אם תוכלו להפיץ את השרשור הזה לחברים ומכרים, כדי להגדיל את הכח הציבור, הדבר יעזור מאוד מאוד.
לא ראתי בעיות בבית וגן, בגילה, בהר נוף גבעת שאול, ובגוש שמונים סנהדריה ורמת אשכול .
איפה אתם? אין בעיות אצלכם???
ואין טוב יותר מהצעת פתרונות וחלופות !!!

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
גרתי תקופה ארוכה בהר נוף, ומלבד התחבורה הציבורית בתוך השכונה (סיבובים ארוכים מידי, אוטובוסים נחוצים שלא נכנסים לתוך השכונה אלא רק מהמסוף) התחבורה באופן כללי מצוינת.
יש מתנגדים?

yafafafa

משתמש צעיר
בלי פשרות, בזכות ולא בחסד, שומרים על הבית והעיר באחריות, וכו' וכו' איפה כל הסיסמאות באות לידי מעשה..
הכל בידים שלנו !!
אנו הציבור שצורך הכי הרבה תח"צ ואין סיבה שלא נקבל את המגיע לנו!!!
אפשר לדרוש כמו כולם ולקבל כמו כולם אין סיבה ששכונה כמו הר נוף לא תהנה מתחבורה בתןך השכונה לפחות כמו מעון סטודנטים קטן ונידח @@@

yafafafa

משתמש צעיר
כל אחד ואחת שנוסעים כל בוקר לכולל ולעבודה יודעים את נפש בהמתם ויש להם על הלב הרבה לפרוק.
כאן המקום לפרוק
לא מבטיח לפתור הכל אבל לפחות לנסות.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
השכונה מנותקת מהעיר. רק מי שגר קרוב למסוף יש לו אוטובוסים טובים.
הבעיה שא"א לסמוך על האוטובוסים אל המסוף. א"א לדעת אם האוטובוס מהמסוף ייסע לפני שתגיע למסוף...
כמו"כ יוצא שהשכונה די מחולקת- כדי להגיע לגב"ש צריך לגור בחצי העליון של השכונה, וכדי להגיע לתחנה מרכזית או לרכבת- צריך לגור בחצי התחתון. אחרת מסתובבים שעות בשכונה או צריך לנסוע למסוף ולחכות שם, כנ"ל.
אני חושבת שפתרון כמו שאטל שכונתי כל 5 דקות אל המסוף יכול לעזור, במיוחד ברחובות חי טייב ושאולזון.

chavy l

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
קו 59 של השעה 14:30 מגשר המתרים מגיע יום כן יום לא ולפעמים גם האטובוס של 14:50 לא מגיע אז צריך לחכות למעלה מחצי שעה לאוטובוס או שצריך ללכת ברגל.
וגם שמגיע סוף סוף הוא מפוצץ שבקושי יש מקום לעלות.
בתקוה לשיפור.
וגם בשעות הבוקר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  37  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה