קטע מתוך מחזמר שכתבתי

מצב
הנושא נעול.

נום

משתמש רשום
אפשר להבין את הרתיעה. השאלה פשוטה לחלוטין- למה את מרשה לבנות לשמוע את שירים כמו "בין כך ובין כך" של פריד, הרי זה-כמו שקראת לזה-ג'אז?
אם הסגנון לא לגיטימי- היי עקבית:)

יפה_פה

משתמש פעיל
הקשבתי לשיר-הוא חמוד וקצבי. מסיכמה שהוא לא מתאים לבית יעקב בצד הנגינה.
כמו"כ-יש איזה בלאגן ברקע שמעצבן. אני לא מבינה במוזיקה אבל נראה לי שצריך להנמיך את קולות הנגינה או לסדר אותם יותר במיקס

אפרתה

משתמש מקצוען
לא הקשבתי, אבל- יש הבדל בין מה שאת מאפשרת לבין מה שאת מלמדת ומעלה על במה.

יעלולה

משתמש מקצוען
הסיפר יפה אך המנגינה, אפילו אצלנו שזה לא בית יעקב, לא הייתי מכניסה. מאוד צורם.

סא איור

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י sarit1ef;699200:
לא הקשבתי, אבל- יש הבדל בין מה שאת מאפשרת לבין מה שאת מלמדת ומעלה על במה.
הגדרה יפה!
אבל למה, למה לאפשר כשיש ברירה? למה להכניס דבר כזה בכלל? זה כואב...

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
איי. היו זמנים כשאימנתי מקהלות ובסך הכל כיוונתי לשירה פחות גרונית, יותר תהודת ראש. (לא פיתוח קול אמיתי, איך אפשר בשבועיים/שלוש?) הוי איזו ביקורת:" זה אופרה! זה שירה כמו של גויים! זה אסור!!" :eek:
לגבי הקטע: השירה נקייה ומביעה.
העיבוד חביב אבל קשה לעקוב אחריו כי הבאלנס בין הקולות בעייתי. צריך לעמעם את הסופרנים שברקע, הם מאפילים על הקול העיקרי. ובאמצע יש איזה "תופי טם טם" עזים מידי.
לגבי הלחן: האמת שהפסקתי להאזין באמצע, פשוט חששתי שיחשבו שפתחתי רדיו. סליחה על הבוטות, אבל אני גרה בק"ק מודיעין עילית. והסגנון באמת צורם.

רק קצת עידון והלחן יכול להיות חביב, עליז ולא עם משב מחוצף.
תוכלי לארגן לזה וארייציה פחות מחוצפת נום, לא?

אפרתה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י סא;699374:
הגדרה יפה!
אבל למה, למה לאפשר כשיש ברירה? למה להכניס דבר כזה בכלל? זה כואב...

יש בעיה לאסור במוסד חינוכי דברים שהתקבלו בבתי רוב הציבור. הדיסקים של פריד נחשבים בסדר, ויש בעיה לאמר שיר זה כן ושיר זה לא, בפרט שמסתבר שהשיר יושר בחתונת בן ראש הישיבה XY.
מה שכן- להופעות של בית הספר נבחר אך ורק שירים שמתאימים לקו החינוכי ומשדרים את המה שאנו רוצים לחנך אליו ולא להיפך.
(אני מבחינתי חושבת שמחזמר שכתוב על בסיס שיר ישראלי ישן הוא טוב בהרבה ממנגינות הג'ז של זמרים חסידיים)

קחו את 'מישהו הולך תמיד איתי' שלפני חמש עשר שנים לא היו מאפשרים לשיר אותו, ועכשיו הוא נכנס לנו מהדלת האחורית...

סא איור

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
:(ברור. לא היתכוונתי לפריד דווקא.
אלא לכל מי שמכניס את הסגנונות האלו-ו"מקרר את האמבטיה"-שכבר לא חמה לצערי..
ואז אח"כ כבר הכל לגיטימי.
אהבתי את ההגדרה של נוי. אכן אם לא היו כותבים מה נושא השיר- הייתי חושבת שטעיתי בכתובת..:confused:

נום

משתמש רשום
וואי לא התכוונתי לבלגאן הזה

נסו להקשיב למחזמר מתחילה עד הסוף ולומר לי כמה עדיין הוא צורם.
המנגינות של השוק והים לא שלי- כמובן. מסתמא אתם מזהים.
ו.. נוי, תודה על הרכות:)

קבצים מצורפים

• מחזמר יהלומים חצי ראשון.mp3
    8.3 MB · צפיות: 27
  • מחזמר יהלומים חצי שני.mp3
    7.9 MB · צפיות: 25

כותבת

משתמש צעיר
D I G I T A L
ניסיתי, המחזמר נשמע מדהים, אף שיש מה לשפץ בטקסט ובחריזה אבל לא על זה שאלת.
נדמה לי שקלטתי מה הנקודה הצורמת,
החלק השלישי למשל מצוין ויכול לעבור בבית יעקב בכיף.
אבל יש חלקים ומקומות שהמילים מושרות כאילו אין כוח להוציא אותן מהפה או לא יודעת איך להגדיר את זה (למשל - אלימלך בעעעעעלי, והקול השני של סע מעבר לים, ולמעשה רוב הקולות השניים)
בצורה שמשתמעת קצת קלת ראש ומזלזלת.
זה להבנתי,
אם תרצי באישי, אוכל לשלוח לך דוגמא למחזמר גזעי לחלוטין שעובר בהחלט בבית יעקב.
ועדיין שומר על גזעיות, מקוריות ושנינות.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נום, כדאי שתפתחי אשכול חדש על החומר החדש.

כותבת

משתמש צעיר
D I G I T A L
ובענין מה שעובר או לא עובר בבית יעקב, "בין כך ובין כך" וכל אלו.
יש הבדל בין מוזיקה שבנות מרשות לעצמן לשמוע.
לבין חומרים שמוסד הלימודים מביא.
באף מקום שמכבד את עצמו, ואני מתעסקת עם רבים כאלו, לא ישתמשו ב"בין כך ובין כך"
לא בהרקדה ולא כמנגינה לג'ינגל או מחזמר.

אביה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
שאלה תמימה לי
בתור מוזיקאים, לאנשים כאן אין שאיפות שבבית-יעקב יתנגנו יותר סגנונות?

סא איור

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אביה;700681:
שאלה תמימה לי
יותר סגנונות- הכוונה לא ברוח בית יעקב?
או הפוך- שאיפה לשמר את מה שקיים?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אביה;700681:
שאלה תמימה לי
בטח. סגנונות מזרחיים לסוגיהם, קצת מזרח אירופה, קצת מערב. אבל לא אלה שמקורם במוסיקה כושית לסוגיה שיסודותיה בעבודה זרה ממש תוצרת אפריקה השחורה.
העמקתי בנושא ולכן אני חוטפת חלחלה מהג'אז, הרוק והדאנס ה"חסידי".

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אביה;700681:
שאלה תמימה לי
אם הן נוגדות את הרוח היהודית אז לא, ממש לא.
אבל אני יכולה לספר לך שכשלמדתי מוזיקה הביאה לנו המורה קנון בלוז, שהיה נשמע מופרע למדי (בטח כמו ששרנו אותו)
על מנת להכניס אותו לבית יעקב- פשוט כתבנו מילים מתאימות (במקום שובידואה וכאלה)
וזה ממש "הפך את עורו" ונהיה חמוד, עליז אבל לא מופרע.
כך שזה לא כל כך העניין של ז'אנר, כמו איך הוא נשמע ומוצג.

SmarTune

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
עריכה והפקת סרטים
איסתרא בלגינא קיש קיש קריא

חברים וחברות.. עד פה!
כל 3 העמודים של התגובות האחרונות (רובם)פה הם ערימה של חוסר ידע, שטויות, נבערות, ואטימות.
ראשית, בתור פורום של "יוצרים" ולא משנה אם זה גרפיקה, מוסיקה, תכנות, או כל דבר אחד ברור שלחדשנות יש מקום ולבוא ולדכא אותה עם אמירות חסרות בסיס זה פשוט נבזי ביותר.
אם מישהו או בעיקר מישהי כאן מחברי הפורום הנכבד הזה חושבת שהיא תחליט מה ינוגן בבית יעקב בעשור הקרוב והיא לא תתן לשום דבר אחר לקרות שם? אז היא צריכה לעשות הסבת מקצוע לתחום הבנייה או האינסטלצייה, רק שם דברים נשארים כמו שהם.במוסיקה כמו בכל סוג של אומנות יש שינויים, יש התקדמות ושום דבר לא נשאר במקום.
בנות יעקב שומעות כיום גם רדיו, לפחות חלקן, גם דיסקים חדשים, ובכל התחומים האלו יש התקדמות אם תרצו ואם לא, אז להגיד שבבית אפשר ובבית יעקב לא? לשמוע רדיו דתי/חרדי כזה או אחר כן? ולעשות פלייבק בסגנון טיפה אחר/מרענן לא?
אם למישהי כאן מחברי הפורום יש שאיפה שכל הפלייבקים ישארו באותה תת רמה ולא יתקדמו לשום מקום ? זו באמת השאיפה שלכן? מי החליט ואמר לכם שזה בידיים שלכם בכלל?!
לומר שבגלל מילה או הברה שלא נאמרה כראוי (לטעמך) השירה והקולות הם - "בצורה שמשתמעת קצת קלת ראש ומזלזלת" (סוף ציטוט) המילים האלו הרבה יותר מזלזלות וקלות ראש מהמילים בשיר...
המוסיקה שלנו, גם המוסיקה הכי יהודית מושתת על סיגננות שונים כאלו ואחרים מכל מיני תקופות,המוסיקה "החסידית" היא בסגנון של רוק, רק קצת יותר מעודן, ולא נדבר כאן על המזרחית או האלקטרונית יותר. לא רוצה לתת דוגמאות אבל יש שירים מאד מאד חסידיים שמקורם בבתי מרזח באירופה וכיום מושרים בדביקות עילאית ע"י חסידים וכן, זה מרגש אותי וגם אותכם לשמוע לחן כזה או אחר למרות שממש לא היינו רוצים לדעת מה המקור שלו וכמה כוסות שיכר שתה אותו גוי לפני שיצא לו השיר הזה מהפה...
יש המון קאברים (גירסאות כיסוי) לשירים הכי "גויים" שמושרים ע"י הגדולים שבזמר החסידי... אז הכל כשר ורק כשזה מגיע לבית יעקב שם זו בעייה? ומעניין, לא מדובר על שיר חילוני "שגוייר" אני מבין שזה לחן מקורי ובכל זאת...."יש בעייה"??
לא חשבתי שבפורום מעין זה אקרא כאלו שטויות וחבל.
בכל אופן ליוצרת של הפלייבק יש לי רק דבר אחד להגיד... יש היו ויהיו לי תמיד הערות על סאונד וכל מה שקשור להפקה עצמה, תמיד יש לי, מה לעשות ... אבל בהקשר לסיגנון? אל תשמעי לדעות האלו, תעשי ותחדשי ואל תתני לאנשים להגיד לך איך ומה מותר ומה אסור.
בחרת לך מקצוע שבו תמיד מנסים לחדש ולהתחדש ולעולם לא לעמוד במקום.
עוד 5 שנים אותם אנשים שכתבו את זה יעמדו אצלך בתור לבקש פלייבק כי - "את היית הראשונה שעשית את זה וחידשת קצת משהו בתחום"
אין לי עניין להגיב או לצטט פה משפט אחרי משפט שנכתבו מעליי, אבל חבר'ה תעשו קצת חושבים.
לכולכם בהצלחה.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
קיובס נכבד ומקצועי מאוד. כמה הערות ברשותך:
1. אני מקווה שאני לא צריכה להזכיר כי אותם ניגונים מזרח אירופיים, הם ניגונים שנגאלו מידי האומות, הם הם אותם ניגונים מן הלווים שהתפזרו בין האומות ע"ע "סולוקוקוש מאר". בעיון בספרי חסידות עם מקורות מדויקים תעמוד על זה. (לא מדובר במעשיות עם)
2. יש הלכה פסוקה שאני מכירה ולמדתי במהלך לימודי המוסיקה:כל לחן שמקורו בשירי עגבים, או ע"ז אסור להשתמש, כל השאר מותר.
3. בהתחשב שהלחן מקורי אין כאן בעיה. "המחאה החברתית" שעלתה פה, הייתה על הריח ועל הרוח, וכבר שנינו:"חדש, אסור מן התורה"... ;)

אפרתה

משתמש מקצוען
קיובייס שלום
על הרמה המוסיקלית- משאירים כל הנבערים את חוות הדעת לכם המוסיקאים הדגולים,
את ענין בית יעקב נא השאירו לנו העוסקות בהוראה. יתכן דווקא שיש מתוך אלה שכן יקבעו בשנים הבאות את הלוך הרוח בסביבתן, לכן אל נא תזלזלו בהן...
כשם שאני איני מתימרת להגיב בנושא המוסיקלי למרות שיש לי הבנה מסוימת בו, כך מי שאינו עוסק בחינוך אל נא יאמר דברים חסרי בסיס שכאלה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלח

א לְדָוִד אוֹדְךָ בְכָל לִבִּי נֶגֶד אֱלֹהִים אֲזַמְּרֶךָּ:ב אֶשְׁתַּחֲוֶה אֶל הֵיכַל קָדְשְׁךָ וְאוֹדֶה אֶת שְׁמֶךָ עַל חַסְדְּךָ וְעַל אֲמִתֶּךָ כִּי הִגְדַּלְתָּ עַל כָּל שִׁמְךָ אִמְרָתֶךָ:ג בְּיוֹם קָרָאתִי וַתַּעֲנֵנִי תַּרְהִבֵנִי בְנַפְשִׁי עֹז:ד יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַלְכֵי אָרֶץ כִּי שָׁמְעוּ אִמְרֵי פִיךָ:ה וְיָשִׁירוּ בְּדַרְכֵי יְהוָה כִּי גָדוֹל כְּבוֹד יְהוָה:ו כִּי רָם יְהוָה וְשָׁפָל יִרְאֶה וְגָבֹהַּ מִמֶּרְחָק יְיֵדָע:ז אִם אֵלֵךְ בְּקֶרֶב צָרָה תְּחַיֵּנִי עַל אַף אֹיְבַי תִּשְׁלַח יָדֶךָ וְתוֹשִׁיעֵנִי יְמִינֶךָ:ח יְהוָה יִגְמֹר בַּעֲדִי יְהוָה חַסְדְּךָ לְעוֹלָם מַעֲשֵׂי יָדֶיךָ אַל תֶּרֶף:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה