דרוש מידע קושי בהרדמות, לא נורא... אבל מטריד

מרחבית

משתמש מקצוען
זו קביעה מדהימה.
בציבור שלנו רוצים בדרך כלל טיפול קצר וממוקד. מדמיינת לך בחורה בחרדה או בחור עם כפייתיות, שנכנסים לטיפול ממושך של כמה שנים? (שלא לדבר על אלפי אלפי שקלים). מחפשים מענה ממוקד לקושי מסוים. פסיכואנליזה מתאימה יותר למי שאוהב ורוצה אוברול כללי. או שהמצב שלו מחייב. והרבה מאוד פעמים - הוא לא מחייב.

קליין

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
פסיכולוגים קליניים רוכשים גם כלים קוגניטיביים והתנהגותיים. ממש לא רק פסיכודינמיים.
האם את רואה התאמה: פסיכולוג קליני ימליץ תמיד על טיפול ארוך טווח?
אין לי ניסיון עשיר ומקצועי, אבל בהחלט ראיתי, בכמה מקרים בהם נתקלתי, בעלי תארים קליניים (פסיכולוגים ועו"סים) מטפלים בהצלחה טיפולים קצרי טווח.

מרחבית

משתמש מקצוען
פסיכולוגים קליניים רוכשים גם כלים קוגניטיביים והתנהגותיים. ממש לא רק פסיכודינמיים.
האם את רואה התאמה: פסיכולוג קליני ימליץ תמיד על טיפול ארוך טווח?
אין לי ניסיון עשיר ומקצועי, אבל בהחלט ראיתי, בכמה מקרים בהם נתקלתי, בעלי תארים קליניים (פסיכולוגים ועו"סים) מטפלים בהצלחה טיפולים קצרי טווח.
איך שאני מבינה, ואשמח שיתקנו אותי אם אני טועה, יש בעלי תארים קליניים, שלומדים בנוסף גם טיפולים קוגנטיביים התנהגותיים. אבל זה לא מחייב. זה לא תנאי לתואר.
טיפולים קצרי טווח אולי יש מעוד סוגים, אך כמדומני שאז הם פחות לעומק. לא מכירה מספיק את הנושא.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איך שאני מבינה, ואשמח שיתקנו אותי אם אני טועה, יש בעלי תארים קליניים, שלומדים בנוסף גם טיפולים קוגנטיביים התנהגותיים. אבל זה לא מחייב. זה לא תנאי לתואר.
טיפולים קצרי טווח אולי יש מעוד סוגים, אך כמדומני שאז הם פחות לעומק. לא מכירה מספיק את הנושא.

גם במהלך התואר לומדים סגנונות טיפול קצרי מועד.

מה גם שמטפלים אין הכוונה דווקא פסיכולוגים אלא גם פסיכותרפיסטים בתחומים שונים (בעלי תואר שני)

Yerushalmit

משתמש מקצוען
לא זוכרת איפה קראתי על הסגולה להירדמות אך הנה זה:

לומר כמה פעמים 4 פסוקים:
1) תורה ציווה לנו משה מורשה קהילת יעקב
2) אש תמיד תוקד על המזבח לא תיכבה
3) סעפים שנאתי ותןרתך אהבתי
4) אור זרוע לצדיק ולישרי לב שמחה

הנה מצאתי את המקור שלי כנראה :https://www.hidabroot.org/question/74680

הוא מצטט מספר אחר

מברכת אותה ואת כולם בשינה טובה ומעימה ושיקויים בכולנו "הנותן ליעף כוח" בע"ד

נעמי פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
גלשתם לגמרי...

פותחת האשכול ביקשה עצה ומכאן- פולמוס ארוך בהשתתפותם של ניקים קבועים.

תכל'ס, רבים מעדיפים טיפולים המפוקחים מבחינה אקדמאית.
רבים לא פחות מעדיפים דווקא שיטות לא פורמליות משום האפקט התוצאתי המהיר יותר.

יעשה כל אחד כהבנתו וישקיע את כספו כפי הנראה לו.
העולם לא ישתנה כ"כ מהר.
חבל על האנרגיות.

מרחבית

משתמש מקצוען
שוחחתי עכשיו עם ידיד משפחה שלומד פסיכולוגיה. ספרתי לו קצת על הדיון ושאלתי לדעתו. הוא אמר שהרבה תלוי מי הבן אדם, וגם במי הוא מטפל. ודאי שהלימודים ותואר שני נותנים הרבה, ללא ספק. ועדיין יש הרבה שאחרי כל הלימודים, הם ברמה נמוכה. צריך לזה גם יכולות וכשרונות מסוימים.

הוא שמע בשם אחד הפרופסורים באונברסיטה ידועה, שכחמישים אחוז (!) מהמתקבלים לתואר שני מתברר שהם לא מתאימים. וועדת הקבלה לא ממש יכולה לדעת. התחום הזה הוא לא משהו מדויק. כשמתקבלים למקצוע ריאלי, יש ציונים שאומרים הרבה האם האדם מתאים או לא. בפסיכולוגיה זה מורכב מאוד.
אחרי שמתקבלים, הרוב ממשיכים. ולא כולם יוצאים מוצלחים. ובדרך כלל כן מקבלים תואר אם עברו את המסלול הנדרש. שוב, בגלל שאין קריטריונים מדויקים, קשה להוציא מישהו. סביר שהלימודים בהחלט קדמו אותם, השאלה מאיזה נקודה הם התחילו.

עוד סיפר, שיש המקבלים תואר בארצות אחרות, ממקומות בהם הרמה יותר נמוכה. ובארץ מקבלים אותם כבעלי תואר לכל דבר ועניין.

לגבי CBT הוא התרשם שמי שעוסק בזה כאשר הרקע שלו בעיקר מלימודי הפסיכולוגיה האחרים - הוא יותר שם את כובד המשקל על מה שקורה בפגישות. בעוד שמי שהתמקד בלימודי CBT ועוסק דווקא בזה, יותר מתבסס ומתמקד על התרגילים שנותנים למטופל למשך הזמן שעד המפגש הבא. וזה מה שבעיקר עושה את העבודה.

לגבי סיכונים, הוא טען שתלוי מה הבעיה. אם למישהו יש פוביה מעכברים, וחוץ מזה הוא יציב בחייו וברגשותיו והכל נראה כשורה, אז גם אם ילך למטפל לא מוצלח, אין כזה סיכון. לא כל דבר כל-כך משמעותי.

נערך לאחרונה ב:

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
בציבור שלנו רוצים בדרך כלל טיפול קצר וממוקד. מדמיינת לך בחורה בחרדה או בחור עם כפייתיות, שנכנסים לטיפול ממושך של כמה שנים?
לא רק מדמינת, גם מכירה.
פסיכואנליזה מתאימה יותר למי שאוהב ורוצה אוברול כללי. או שהמצב שלו מחייב. והרבה מאוד פעמים - הוא לא מחייב.
נכון, אבל מה הקשר לציבור?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
פסיכואנליזה כן עושים שם?
ודאי, תרופות - מפגשים קבועים עם פסיכיאטרים (לפי הצורך), מפגשים קבועים עם פסיכולוגים מוסמכים (לפי הצורך כמה ימים בשבוע),
ובתוכנית היומית : DBT, תרפיה באומנות, פסיכודרמה ועוד.

לבן

משתמש סופר מקצוען
מעניין אותי. אתה מכירה מישהו שמטופל בכפייתיות באמצעות פסיכואנליזה? או שמדובר בבעיה אחרת?
מצטרפת לשאלה.
@אהבת עולם ו @מרחבית
הפסיכיאטרים הבכירים בתחום הכפייתיות, אלו שעומדים בחוד החנית של המחקרים הכי עדכניים, ואלו שהביאו את הDSM5 להכיר בה סוף סוף בצורתה הנפרדת, שוללים מכל וכל טיפול בכפייתיות באמצעות פסיכואנליזה.

מרחבית

משתמש מקצוען
נכון, אבל מה הקשר לציבור?
חושבת שבציבור שלנו הרבה פחות מקובל ללכת לטיפול פסיכולוגי עם מטרה של 'אוברול כללי'. כשיש בעיה, רוצים מהפסיכולוגיה משהו ממוקד שיפתור את הבעיה. בחלקים מהציבור הכללי והעולם בכלל, זה יותר מקובל.

נערך לאחרונה ב:

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
חושבת שבציבור שלנו הרבה פחות מקובל ללכת לטיפול פסיכולוגי עם מטרה של 'אוברול כללי'. כשיש בעיה, רוצים מהפסיכולוגיה משהו ממוקד שיפתור את הבעיה. בחלקים מהציבור הכללי והעולם בכלל, זה יותר מקובל.
נכון , וזה מאד חבל
זה נובע הרבה מחוסר אמון במערכת, והלוואי שישתנה.
אבל זה לא אומר שזה לא מתאים לציבור

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אני לא מתכוונת לפסיכואנליזה כשיטת טיפול, של פעמיים בשבוע עם לשכב וכל זה.
אני מתכוונת לשיטות המקובלות שמבוססות על התיאוריה שלה (ואולי אני טועה במונח אז תקנו אותי)
פסיכולוגיה וכו'
אני לא מדברת ספציפית על כפייתיות, דווקא לאחרונה שמעתי על פסיכיאטר מאד גדול שהפנה לCBT כי טען שכפיתיות ברמה נמוכה לא צריכה כדורים (מנגד, פסיכיאטר אחר כן הפנה לטיפול תרופתי)

באופן כללי , חרדות וטראומות מטופלות היטב גם בלי CBT
וייתכן שכפייתיות ספציפית יכולה להתאים לCBT יותר , ואם כן כנראה שפסיכולוגים יפנו לשם .
הבנתי בנושא מצומצמת . אז אולי אני כותבת שטויות.

חיבור*

משתמש מקצוען
אני לא מתכוונת לפסיכואנליזה כשיטת טיפול, של פעמיים בשבוע עם לשכב וכל זה.
אני מתכוונת לשיטות המקובלות שמבוססות על התיאוריה שלה (ואולי אני טועה במונח אז תקנו אותי)
פסיכולוגיה וכו'
אני לא מדברת ספציפית על כפייתיות, דווקא לאחרונה שמעתי על פסיכיאטר מאד גדול שהפנה לCBT כי טען שכפיתיות ברמה נמוכה לא צריכה כדורים (מנגד, פסיכיאטר אחר כן הפנה לטיפול תרופתי)

באופן כללי , חרדות וטראומות מטופלות היטב גם בלי CBT
וייתכן שכפייתיות ספציפית יכולה להתאים לCBT יותר , ואם כן כנראה שפסיכולוגים יפנו לשם .
אוקיי הבנתי כי זה היה נשמע ממש ממש מוזר. טיפול בכפייתיות ע"י פסיכואנליזה ממש לא יעיל, וההתוויה המקובלת היא טיפול קוגניטיבי התנהגותי ובמידת הצורך בשילוב תרופות.

לבן

משתמש סופר מקצוען
הנה הצבנו לך אתגר מעניין.
לכי תלמדי את התחום של חרדות וכפייתיות, אחוז הכפייתיות באוכלוסיה, מתי חרדות עומדות בפני עצמן ומתי הן מונעות על ידי כפייתיות. איך מזהים כפייתיות. בכלל את כל המחקרים האחרונים בתחום, ואת ההתוויה הנחרצת לגבי טיפול בכפייתיות (לעולם לא דינמי). ותחזרי אלינו. רק מזהירה מראש שמי שנכנס לשם - חוטף אובססיה לתחום ולא יכול יותר לצאת.

ב. בן חיים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
מרפרוף על כל ה7 עמודים מלמעלה, לא מצאתי מישהו שיכתוב כדלהלן
אבל מנסיון גם אצלי וגם אצל אחרים זה קורה לכל אחד לפעמים ולא צריך להבהל (מי שנכנס מזה לחרדה ומיד לוקח את זה למקומות קיצוניים שהוא ילך לCBT/NLP וכד') פשוט להחליט שדווקא לא רוצים להרדם רק לנוח, אבל באמת להחליט את זה וברגע שהגוף מרפה מהמתח והאנדרלין מתפוגג, מלאך השינה מגיע לביקור;)

no problem

משתמש מקצוען
שמי שנכנס לשם - חוטף אובססיה לתחום ולא יכול יותר לצאת.

ומתחיל לראות גם צל הרים כהרים....

לא על כל דבר שולחים לטיפול.
אם ככה, כולם היו מטופלים.
החיים מזמנים קשיים נקודתיים לכל אחד ועליו לדעת להתמודד איתם עם היכולות שלו והסביבה התומכת.

קושי שמזמן טיפול, זה קושי שמפריע בשגרה. (הגדרה מאוד כוללנית, אני יודעת)

אתן, הנשים שמתעסקות בתחום מידי ממהרות להמליץ על טיפול. תנסו לצאת קצאת מחוץ לתבנית....
(אגב זה מאפיין הרבה בעלי מקצוע שכל דבר שרואים ישר יצוצו הבעיות שקשורות לתחום שלהם)

קרעפט

משתמש מקצוען
מוסיקה מרגיעה.
למי שיש גישה ליוטיוב יש שם המון קטעים של מוסיקה מרגיעה
ולמי שמכיר מוסיקת תדרים שעזר ג''כ.
רפואה שלמה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה