צילוםחתונה ???? :-(

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י הגלים;1027617:
ואיך הצלם יודע את "מה שהם אוהבים"?

היתה לי שיחה מענינת השבוע עם צלם וידאו שהוא "לא שגרתי" - מהתאור שלך היית יוצאת ממנו מאוד מאוכזבת כי הוא לא צילם שולחנות למשל...

אחד הסעיפים הראשונים בחוזה שלו זה "הלקוח ראה עבודות לדוגמא ומקבל עליו את צורת העבודה".

"צלם מפשל" זה רק מקרה בו הצלם לא עשה את העבודה עליה הוא הצהיר ללקוח / מסר לו כדוגמא לפני הבחירה.
כל אכזבה אחרת היא מצערת אבל היא לגמרי לא אשמת הצלם.

מסקנה...

לא לצלם אירועים

רותי ארליך

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י tamiro;1027627:
מסקנה...

לא לצלם אירועים
את המסקנה הזו מסקנתי מזמן
ועדין אני מעריצה את הצדיקים שמוכנים לעשות את זה:rolleyes:
אבל לפחות עכשיו יצאתי עם מסקנות כלקוחה
ויודעת מה לייעץ לאחותי ולאחי שמחתנים בקרוב

רקורד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אוטומציה עסקית
בלעה"ר את מסובבת בחתונות... ;)

שלמה

משתמש מקצוען
כמו בכל עסק, יש טווח מחירים שמשתנה לפי איזור גיאוגרפי, מיתוג, איכות, ורמת ההשקעה של הצלם, לצילום.
יש ישראלים החושבים, שלמצוא צלם זה כמו להזמין סחורה מסין...
כשהטעות מתגלה, זה כבר מאוחר.

צלמים זולים, עולים ביוקר. הם ללא משים לב מפרסמים בחינם את את הצלמים הנורמליים.

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
בתור אחת שממש היו חשובים לה האיכות והרמה של הצילומים בחתונה....
הזמנתי צלם מעולה, מוכר שעובד עם משהו נוסף. השני הגיע וכמעט שלא השתלט על כל החתונה.
הצלמת בקושי זזה... וכל שניה ניסתה לסדר את המצלמה.

כשקבלתי את התמונות חשכו עיני... כל התמונות שהצלמת צלמה היו שרופות!!!!!!! השולחנות בקושי צולמו ועוד ועוד... (הצלם עצמו דווקא היה בסדר התמונות יצאו מעולה)

ביקשתי מהצלם הראשי לבחון בעצמו את התמונות. נראה לי שהוא פשוט היה בהלם. כמובן שהחזיר חצי מעלות הצילומים אבל עד היום באלבום שלי כל התמונות של הנשים בש"ל. :mad:

למרות זאת הזמנו אותו לחתונה נוספת והביא איתו עוד שני צלמים ליתר ביטחון (ז"א להרגיע אותי...-הם לא עשו כמעט כלום)!!! (באותו מחיר) התמונות יצאו מהמם...

המסקנה,
כנ"ל. לא לצלם אירועים או להיות בטוח שאתה מקצועי.
זה אירוע של פעם בחיים!!!!

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י tamiro;1027627:
מסקנה...

לא לצלם אירועים

עורך דין חיפש דחוף אינסטולטור. האינסטולטור תיקן את מה שתיקן וגבה מחיר מכובד.
עורך הדין פתח עליו זוג עיניים ואמר שהוא כעורך דין! לא מרוויח כאלו מחירים.

האינסטולטור ענה לו מיניה וביה, שלכן הוא עשה הסבה מעורך דין לאינסטולטור.

מסקנה. מוכר עגבניות בשוק, מרוויח יותר כסף מצלם אירועים.

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י שלמה;1027772:
עורך דין חיפש דחוף אינסטולטור. האינסטולטור תיקן את מה שתיקן וגבה מחיר מכובד.
עורך הדין פתח עליו זוג עיניים ואמר שהוא כעורך דין! לא מרוויח כאלו מחירים.

האינסטולטור ענה לו מיניה וביה, שלכן הוא עשה הסבה מעורך דין לאינסטולטור.

מסקנה. מוכר עגבניות בשוק, מרוויח יותר כסף מצלם אירועים.

בדיוק השבוע היה אצלי אינסטלטור שלקח מחיר של אלבום דיגיטלי מפואר לשעת עבודה כולל חלק חילוף. האמת שמייד עלה לי בראש לעשות הסבת מקצוע....:eek:

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אם משלמים לאלבום דיגיטלי 12 שח לדף [ככה ראיתי פה באשכול אחר] אז באמת עדיף להיות אינסטלטור.

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י צילומית;1027876:
אם משלמים לאלבום דיגיטלי 12 שח לדף [ככה ראיתי פה באשכול אחר] אז באמת עדיף להיות אינסטלטור.

מי לוקח 12 ש"ח לדף???????:eek::eek::eek:

מתלמדת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
אם רוצים להתפרנס דווקא מעבודה שמהנה אותי ומביאה את היצירתיות שלי לידי ביטוי - כנראה שצריך להסכים להרוויח פחות כסף.
אני מניחה שהאינסטלטור לא חלם מאז גיל 10 להתפלש בביבים למחייתו....

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י album;1027900:
את מתכוונת משלמת:confused:

לא יודעת. זה מה שהיא כתבה פה-

נכתב ע"י מילכי;1026631:
לגבי העיצוב והתמונות כבר הגיבו...
לגבי תמחור, לפי סקר שעשיתי המחירים היו בין 10 ל 15 ש"ח לדף מעוצב, ללא הדפסה.
משו קטן נוסף על העיצוב - הוא יפה מאוד אבל מידי מקושקש.. חיפשתי פינה שקטנה שהיא לא עמוסה ברקע ולא מצאתי...
המון הצלחה :)

לשם שינוי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י album;1027763:
בתור אחת שממש היו חשובים לה האיכות והרמה של הצילומים בחתונה....
הזמנתי צלם מעולה, מוכר שעובד עם משהו נוסף. השני הגיע וכמעט שלא השתלט על כל החתונה.
הצלמת בקושי זזה... וכל שניה ניסתה לסדר את המצלמה.

כשקבלתי את התמונות חשכו עיני... כל התמונות שהצלמת צלמה היו שרופות!!!!!!! השולחנות בקושי צולמו ועוד ועוד... (הצלם עצמו דווקא היה בסדר התמונות יצאו מעולה)

ביקשתי מהצלם הראשי לבחון בעצמו את התמונות. נראה לי שהוא פשוט היה בהלם. כמובן שהחזיר חצי מעלות הצילומים אבל עד היום באלבום שלי כל התמונות של הנשים בש"ל. :mad:

למרות זאת הזמנו אותו לחתונה נוספת והביא איתו עוד שני צלמים ליתר ביטחון (ז"א להרגיע אותי...-הם לא עשו כמעט כלום)!!! (באותו מחיר) התמונות יצאו מהמם...

המסקנה,
כנ"ל. לא לצלם אירועים או להיות בטוח שאתה מקצועי.
זה אירוע של פעם בחיים!!!!

לכן חשוב מאד לברר גם מי הצלמים המשניים ומי הצלמת.
ו..כן, אפשר בהחלט לבקש צלמת אחרת / צלם משני אחר, אם אחרי שראית דוגמאות נראה לך לא לעניין. בדר"כ הצלמים הראשיים עובדים עם כמה וכמה קולגות.

וכל הכבוד לצלמי האירועים, עבודה קשה ומאסיבית.
בחיים לא הייתי רוצה לצם אירועים, אז טוב שיש צלמים טובים שעושים גם את העבודה הזו :)

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י sarigold5;1027902:
לא יודעת. זה מה שהיא כתבה פה-

מילכי היא צלמת, וה"סקר" שהיא עשתה היה בעצם בקשה לקבלת הצעות מחיר ממעצבות. אלו ההצעות שהיא קיבלה.
אגב, יש מעצבות שהמחיר הזה לגמרי משקף את היכולות שלהן ואת מידת ההשקעה באלבום.
אני משלמת 700 ש"ח לעיצוב של אלבום חתונה (עד 30 דף = 60 עמודים), כי המעצבת שלי מקצועית ומוכשרת, ומעצבת בפוטושופ עם הרבה השקעה.
בפייסבוק צלמי אירועים חילונים מספרים שהם משלמים 300-350 ש"ח לאלבום חתונה, ובעצמי גם קיבלתי הצעות מחיר של 10 ש"ח לדף (אלבום חתונה!). אבל העיצובים קטסטרופלים ואני לא מבינה איך מישהו מוכן לשלם אפילו שקל על עיצוב כזה.

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י רבקה.;1028034:
מילכי היא צלמת, וה"סקר" שהיא עשתה היה בעצם בקשה לקבלת הצעות מחיר ממעצבות. אלו ההצעות שהיא קיבלה.
אני משלמת 700 ש"ח לעיצוב של אלבום חתונה (עד 30 דף = 60 עמודים), כי המעצבת שלי מקצועית ומוכשרת, ומעצבת בפוטושופ עם הרבה השקעה.
בפייסבוק צלמי אירועים חילונים מספרים שהם משלמים 300-350 ש"ח לאלבום חתונה, ובעצמי גם קיבלתי הצעות מחיר של 10 ש"ח לדף (אלבום חתונה!). אבל העיצובים קטסטרופלים ואני לא מבינה איך מישהו מוכן לשלם אפילו שקל על עיצוב כזה.

נשמע הגיוני!!

רותי ארליך

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י רבקה.;1028034:

ואולי יש מעצבות מעולות שהורידו מחירים,
כי לא שילמו להם:confused:
סתם נושא מענין לבדיקה

blueberry

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני מכירה מעצבות שלוקחות גם 50 לעמוד ויותר.
בשוק עיצוב האלבומים יתכן שהמחירים מאד אבסורדים
כי כל בת סמינר עם קצת ידע בפוטושופ מסוגלת טכנית לבצע את העבודה.
רק כמובן שכללי העיצוב נשכחים בדרך...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה