צולמתי עובר באור אדום, 10 נק' קנס. יש פתרון למישהו?

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
תראו. באמת קצת התקפתי יתר על המידה .
ואכן יש מקום לדון לכף זכות. ואכן אין זה מעניני מעשי אחרים.
אי אפשר לאמר בודאות שכל צילום רמזור אדום מראה על נהג פושע.כי כל מקרה לגופו.
ובהחלט אסור לעצור בפתאומיות כי זה יותר מסוכן.
אבל דבר אחד שזה כן מרגיז ומעצבן.
החוק קובע שלפני רמזור חייבים להאט .
וכן אפשר לאמר בוודאות שלרוב מי שמנהיג על עצמו הנהגה להגיע לצומת בהאטה ובזהירות נחשב ליותר זהיר.

ואגב לנצח- אם תרצה כן עזרה אמיתית אז ככה - אם תוכיח ע"י העו"ד שהמצלמה לא תקינה זה יכול מאד לעזור.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
תראו. באמת קצת התקפתי יתר על המידה .
ואכן יש מקום לדון לכף זכות. ואכן אין זה מעניני מעשי אחרים.
אי אפשר לאמר בודאות שכל צילום רמזור אדום מראה על נהג פושע.כי כל מקרה לגופו.
ובהחלט אסור לעצור בפתאומיות כי זה יותר מסוכן.
אבל דבר אחד שזה כן מרגיז ומעצבן.
החוק קובע שלפני רמזור חייבים להאט .
וכן אפשר לאמר בוודאות שלרוב מי שמנהיג על עצמו הנהגה להגיע לצומת בהאטה ובזהירות נחשב ליותר זהיר.

ואגב לנצח- אם תרצה כן עזרה אמיתית אז ככה - אם תוכיח ע"י העו"ד שהמצלמה לא תקינה זה יכול מאד לעזור.

סימפטי

משתמש פעיל
נכתב ע"י לנצח;1863785:
קיבלתי מכתב מהמשטרה, בו צולם רכבי עובר באור אדום.
בדרך כלל אני נהג זהיר, וגם באותו פעם הרמזור התחלף מיידית, ולעצור במקום במהירות של 70 קמ"ש זו גם סכנה.
בהחלטה של רגע העדפתי להאיץ ולמנוע סכנה.
באותו רגע, האיר פלאש ענק את הצומת, והדו"ח, כאמור, הגיע היום.
1000 ש"ח קנס + 10 נקודות.

יש רעיון למישהו?
או לחילופין עו"ד מתאים?
תגיד שזרקו עליך אבנים ולכן לא יכולת לעצור אפילו באדום.

(כמו שעשה יעקב אבינו ליצחק בברכות).

זו אפשרות כמובן. אבל תחשוב טוב.

RMO

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י nc;1865895:
ההבדל המינורי הוא שכשאתה חוצה כביש באדום כהולך רגל אתה מסכן רק את עצמך.

ומה עם הנהג? שהחיים שלו נהרסים מהעובדה שהוא פגע/הרג ישהו אפילו אם לא היה אשם?

לנצח

משתמש רשום
מאחר והיו דעות לכאן ולכאן בשאלת המוסריות שבדבר, אבהיר שתי נקודות;

אין מקום להסכמה על נסיעה באור אדום. נקודה.
אין מקום לשלול אפשרות שדבר כזה יכול להתרחש גם לנהג המיומן והזהיר ביותר. נקודה.

מקום עבודתי הוא במרחק 100 ק"מ מהבית, הלוך ושוב + נסיעות פנים, אני עובר את האלף ק"מ בשבוע.
אני מחזיק ברשיון כבר תשע שנים, ומעולם, לא התרחש מעין זה.

לכן, מי שלא חרך את הכבישים כמוני, לא יבין ולא ידע את הסיטואציות המשתנות בחצי שניה בכבישים.

ועוד תובנה שעלתה בלבי;
הרבה ילדים מתבגרים מפתחים רגשות איבה כלפי הורים מסורים ודואגים. לעתים אני סבור שהקרקע שהצמיחה את האיבה הזו, נולדה מתוך ביקורת שלא מבינה קודם את הנתונים, וכבר חורצת עמדה.
לדוגמא, הילד מספר שקשה לו בשיעור חשבון, והאמא מחליטה שאם עכשיו הוא נפתח, זה הזמן לשפוך על ראשו את כל שיחות הסמינר ששמעה מעודה, וכבר מצליפה בו שהוא ישן מאוחר, והראש שלו כל היום עסוק בקלפים ובשטויות במקום ללמוד, ושיעורי בית אתה לא עושה, ו... ו...
בהזדמנות אחרת הוא יספר שהוא רב עם חבר שלו. אבא הגון צריך לשמוע את כל הסיפור מתוך קרבה אוהבת ומחבקת, להתעניין בפרטים, ולחשוב בקול איך אפשר לעזור, ואולי, בין השיטין, להכניס גם את הגרמים של הביקורת (הכרתי אדם חכם שלעתים היה אומר לבנו שהוא רוצה להתייעץ עם הרב שלו מה לעשות, לא שבאמת היה צריך את הייעוץ, אבל רק לתת לילד תחושה של ליווי וחשיבות).

ובכן, אני משאיר לציבור לחשוב באיזו צורה יגיבו אותם אלה שהגיבו לעיל כפי שהגיבו.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
מכירה מישהו שנסע רגיל בכביש, פתאום קפץ על הרכב באמצע הנסיעה שיכור, ונהרג במקום.
במשפט אמר לו השופט שעל אף שאינו ראוי לעונש כי איננו אשם, הוא מחייב אותו כי זה היה קרוב למעבר חציה. עבודות שרות, קנס גדול ובלגן שלם על לא עוול בכפו!

השופט ההוא לא הוגן.

דניאל נ

משתמש מקצוען
לא יאומן..
אני מתאפק לא להגיב כהרגלי בהודעות ארוכות.
לכל בעלי ה"מוסר" עליהם נאמר רוממות קל בגרונם וחרב פיות בידם.. תסתכלו בהסטורית ההודעות שלכם ותנסו להבין מאיפה נובע הדחף לתקן את כל העולם לפני שתקנתם את עצמכם..
נ.ב אם הצלחתי לעצבן מישהו והיה זה שכרי...

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לנצח;1870356:
מאחר והיו דעות לכאן ולכאן בשאלת המוסריות שבדבר, אבהיר שתי נקודות;

אין מקום להסכמה על נסיעה באור אדום. נקודה.
אין מקום לשלול אפשרות שדבר כזה יכול להתרחש גם לנהג המיומן והזהיר ביותר. נקודה.

מקום עבודתי הוא במרחק 100 ק"מ מהבית, הלוך ושוב + נסיעות פנים, אני עובר את האלף ק"מ בשבוע.
אני מחזיק ברשיון כבר תשע שנים, ומעולם, לא התרחש מעין זה.

לכן, מי שלא חרך את הכבישים כמוני, לא יבין ולא ידע את הסיטואציות המשתנות בחצי שניה בכבישים.

ועוד תובנה שעלתה בלבי;
הרבה ילדים מתבגרים מפתחים רגשות איבה כלפי הורים מסורים ודואגים. לעתים אני סבור שהקרקע שהצמיחה את האיבה הזו, נולדה מתוך ביקורת שלא מבינה קודם את הנתונים, וכבר חורצת עמדה.
לדוגמא, הילד מספר שקשה לו בשיעור חשבון, והאמא מחליטה שאם עכשיו הוא נפתח, זה הזמן לשפוך על ראשו את כל שיחות הסמינר ששמעה מעודה, וכבר מצליפה בו שהוא ישן מאוחר, והראש שלו כל היום עסוק בקלפים ובשטויות במקום ללמוד, ושיעורי בית אתה לא עושה, ו... ו...
בהזדמנות אחרת הוא יספר שהוא רב עם חבר שלו. אבא הגון צריך לשמוע את כל הסיפור מתוך קרבה אוהבת ומחבקת, להתעניין בפרטים, ולחשוב בקול איך אפשר לעזור, ואולי, בין השיטין, להכניס גם את הגרמים של הביקורת (הכרתי אדם חכם שלעתים היה אומר לבנו שהוא רוצה להתייעץ עם הרב שלו מה לעשות, לא שבאמת היה צריך את הייעוץ, אבל רק לתת לילד תחושה של ליווי וחשיבות).

ובכן, אני משאיר לציבור לחשוב באיזו צורה יגיבו אותם אלה שהגיבו לעיל כפי שהגיבו.

בפורום פה עונים תגובות ענייניות יותר ופחות, ומדובר באנשים מבוגרים.
לא חושבת שיש מקום לאמפטיה ורחמים על מעשה מסוכן שעלול לעלות בחיי אדם, וודאי שלא לעצות רחמניות האסורות ע"פ ההלכה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני מאמין של'זורם' אין בעיה של חוסר אמפתיה כלפיך באופן אישי.
הוא רק, כמוני, מנסה לשרש את התופעה של אמפתיה אוטומטית לכל מי שנקלע לאיזו שהיא סיטואציה משפטית, במיוחד בדיני תעבורה.
הוא בסך הכל ניסה לחדד את העובדה כי הסיבה שבגינה מותקנת מצלמה באותה צומת, היא היא הסיבה לפיה צריך להאט לפני הצומת, ולהתכונן לכל סיטואציה.
בצומת שיש בה שדה ראיה גדול, ומרחק בלימה סביר לכל רכב, לא מתקינים מצלמה.
הזהירות המקדימה, מונעת קנסות ודוחות (החלק הקל בעניין) ומונעת פגיעה בחיי אדם (החלק החמור בעניין)

אולי מעניין אותך גם...