בקשה פרנוסה לאברך

מצב
הנושא נעול.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אבל בעיקר להתרחק ממי שמבטיח שלווה כלכלית ועושר ועושר בלי גבול, רק אם תבוא ללמוד אצלו, או תשקיע אצלו.
מי שמתפתה לזה מובטח לו שיצא מן הכולל וגם לא יגמור את החודש ל"ע...
תכל'ס אפשר להרוויח, אבל אם משקיעים קצת, מרוויחים קצת :confused::confused:
הצעה 'מידי טובה' היא חשודה.
ככלל 'השקעות' צריך לברוח.
צריך להיות הגיוני: כשמישהו מציע לי משכורת של 20000 ש"ח לחודש על עבודה שכל אחד יכול לעשות, יש כאן רמאות.

משה שטערן

משתמש רשום
רגינה רכזת הסעות: 0549883969
אביטל רכזת הסעות:0532039951
תאשר שראית שאוכל למחוק...
בהצלחה!
ראיתי אבל אני מכיר אותם טוב אחראיות בירושלים (אגב אביטל היא חדשה מחליפה את אמירה ) אני עבדתי שם שהייתי גר בירושלים אבל עכשיו עברתי לב"ב חשבתי שהתכוונת על ב"ב ואלעד כמה שידוע לי בב"ב אין להם הרבה מה להציע הם מפצלים הרבה קווים הם נותנים בקושי מסלול אחד ביום כך שאי אפשר להרוויח יותר 1800 שקל ובאלעד אני מבין שזה עובר לחברת חיצונית שלא משלם הרבה
במודיעין עילית משלמים על הסעה מקריית ספר לירושלים או לב"ב 60 שקל שלביא נותן על סיבוב בירושלים 20 דקות הם משלמים הרבה פחות בבית שמש משלמים מבית שמש לירושלים 75 שקל כך שהמשרה הזאת של מלווה הסעות משלמים טוב רק בירושלים מה שידוע לי משלמים הכי הרבה מכל הארץ האם יש לכם מידע שאפשר להרוויח הרבה במשרה הזאת באיזור המרכז אשמח לקבל

משה שטערן

משתמש רשום
פונים לרבנות המקומית שמפנה לרב המלון ואיתו סוגרים, את השכר מקבלים מהרבנות.
למיטיב ידיעתי זה לא מקום מתאים לאברכי הכוללים יש שם תערובות רח"ל כמו בחוף הים מעורב רח"ל
הכי טוב למי שרוצה לעסוק בתחום השגחה להיות בשבת או במושב זקנים או בבתי חולים

שלום
אשמח לקבל רעיונות איך אפשר להישאר אברך שקוע בלימוד ולהרוויח קצת כסף מהצד
כמובן עדיף כמה שפחות על חשבון הבית
סליחה אם אני קצת תוקפן.
אתה אברך כולל צריך הכי לא לדאוג לגבי פרנסה!!! אתה מהעילית של הקב"ה! לאברכי הכולל יש ברכה מיוחדת!
מסופר על הרב שטינינמן שהיה אדם שרצה לעזוב את הכולל בשביל לעבוד והתייעץ אם הרב שטיינמן, הרב שטיינמן אמר לו שהוא יכול להרוויח כסף, אבל את הברכה של המן הוא יפסיד.
הדבר שהכי טוב שתעשה הוא ללמוד את שער הבטחון כל יום ולהתחזק בבטחון! כמה כסף תקבל נקבע מלמעלה מראש - אתה תקבל אותו!!! אל תדאג!!!
לגבי השתדלות - בחובת הלבבות שער הבטחון כתוב שלכל אחד יש משיכה טבעית למקצוע מסוים, תברר עם עצמך איזה משיכה יש לך, מה אתה אוהב לעשות? מחשבים, עיצוב, בנייה, וכו... תעבוד בזה בצורה שלא תשפיע על הלימודים ו... סמוך על אבא שבשמיים, הוא דואג לאברכי הכוללים יותר מכולם!!!
פשוט אמונה חזקה ותמימה בלי יותר מידי שכל!!!
תהיה חזק! עם ישראל נשען על אנשים כמוך.

לארג'

משתמש מקצוען
סליחה אם אני קצת תוקפן.
אתה אברך כולל צריך הכי לא לדאוג לגבי פרנסה!!! אתה מהעילית של הקב"ה! לאברכי הכולל יש ברכה מיוחדת!
מסופר על הרב שטינינמן שהיה אדם שרצה לעזוב את הכולל בשביל לעבוד והתייעץ אם הרב שטיינמן, הרב שטיינמן אמר לו שהוא יכול להרוויח כסף, אבל את הברכה של המן הוא יפסיד.
הדבר שהכי טוב שתעשה הוא ללמוד את שער הבטחון כל יום ולהתחזק בבטחון! כמה כסף תקבל נקבע מלמעלה מראש - אתה תקבל אותו!!! אל תדאג!!!
לגבי השתדלות - בחובת הלבבות שער הבטחון כתוב שלכל אחד יש משיכה טבעית למקצוע מסוים, תברר עם עצמך איזה משיכה יש לך, מה אתה אוהב לעשות? מחשבים, עיצוב, בנייה, וכו... תעבוד בזה בצורה שלא תשפיע על הלימודים ו... סמוך על אבא שבשמיים, הוא דואג לאברכי הכוללים יותר מכולם!!!
במה התקפת אותו? זה בדיוק מה שהוא רוצה..

משה שטערן

משתמש רשום
יש ווארט אחד מגדולי המוסר שכתוב שכל דבר לא טוב יש נקודה טובה אז הוא שאל למה יש אפיקורסות הוא אמר שזה בא להשתמש בשביל לעזור לאחרים שלא יגיד אל תדאג הקב"ה יעזור
ויש עוד נקודה שגם אברך כולל חשוב שילך ויהיה מזכה את הרבים כמו שרבי חיים קנייבסקי זצוק"ל הקדיש מזמנו לכתוב מכתבים למרות שזה היה בשבילו ביטול תורה באמרו שזה זיכוי רבים שלו אז כ"א חייב לדעת שיש ענין שיזכה את הרבים
בכולל זה לא נחשב לזיכוי רבים הנדרשת לעומת זאת כל הכנסות המשלימות זה נקרא זיכוי רבים ללמוד עם בחור חלש לכתוב פרשיות זה לזכות יהודים במצוות משגיח כשרות לזכות יהודים באוכל כשר
וגם חשוב לזכור שבטחון זה מדריגה לכל אחד לפי דרגתו שהמדריגה הגבוהה הוא לא לעשות שום השתדלות אבל ברור מי שמרגיש שחייב לעשות השתדלות חייב לדעת שהוא לא הגיע לדרגה הכי גבוה וזה גזרת הבורא ית"ש שילך לעשות השתדלות בלי זה לא יעזור הבטחון בהקב"ה

נערך לאחרונה ב:

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
סליחה אם אני קצת תוקפן.
לא נכון להביע ביקורת על אדם שרוצה לעשות טוב ולדאוג לפרנסת המשפחה.

אמנם נכון שכדאי להתייעץ עם ת"ח המכיר את האדם אישית האם אכן ראוי לעשות 'השתדלות' לפרנסה במקרה שלו.
מתי נכון לעשות 'השתדלות' ומתי צריך 'ביטחון' זה שאלה עמוקה ורחבה וצריכה ייעוץ עם ת"ח המכיר את האדם והמקרה.

לדוגמא:
אדם שהוא שקוע בלימוד ומנצל את זמנו רק ללימוד. יותר יכול לסמוך על 'ביטחון' ולהיות מ'אוכלי-המן'.
אדם שהוא יודע בעצמו [ואינו משקר את עצמו] שיש לו הרבה זמן פנוי שאינו לומד בו [באשמתו או שלא באשמתו], לכאורה ראוי שידאג לפרנסה.
מי שחובתו לדאוג לפרנסה, אינו יכול לסמוך על 'ביטחון'. כשאדם כזה דואג לפרנסתו הוא מקיים מצווה גדולה.

זה שאלה גדולה לת"ח ולרדת לפרטי האדם והמקרה.

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אפשר לקדם נוער מתקשה או סתם חברותא לילד. משלמים על זה ממש הרבה לשעה מניסיון (כמובן תלוי באיזה אזור)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה