קינוחים פרלינים / פטיפורים, תמונות ומתכונים למי יש?

חיפושיתוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כן, כתוב שוקולד גולד, אבל לא יודעת אם הוא כשר אז לקחתי שוקולד לבן [אם את רוצה את הצבע הזה תעשי עם צבע מאכל]
זה מתכון יותר בקטע מקצועי צריך לזה חומרים שונים שלא תמיד יש. לקחתי את המתכון והתמונות מcake lab
מעטפת שוקולד
350 גר’ שוקולד חלב
200 גר’ שוקולד לבן
150 גר’ שוקולד גולד/ מקורמל
20-30 גר’ חמאת קקאו

מלית בוטנים
60 גר’ שוקולד לבן
100 גר’ חמאת בוטנים טבעית
15 גר’ חמאת קקאו

ציוד
מדחום
שקי זילוף
תבנית פוליקרבונט 24 שקעים (3 ס”מ קוטר, 1.5 ס”מ גובה)
שפכטל רחב
סכין יפנית
נייר דבק (מסקינג טייפ)

הכנת התבנית

מנקים את התבנית היטב עם מים וספוג רך (לא סקוצ’ שעלול לשרוט את התבנית), מייבשים ומנגבים עם נייר סופג.

כדי לקבל את הפסים המגניבים, פעלתי לפי ההנחיות בוידאו הזה ביוטיוב. חותכים פס באורך כ-7 ס”מ מנייר הדבק ומדביקים אותו על קרש חיתוך. בעזרת סכין יפנית, חותכים את הקצוות שהיו חשופים ללכלוך ונפטרים מהם. בעזרת סרגל, חותכים פסים לאורך בעובי ½ ס”מ.

מסירים את הפסים מקרש החיתוך ומדביקים בתוך השקעים בתבנית. מוודאים שהפס דבוק היטב לכל אורכו, כדי שהשוקולד המומס לא יזלוג מתחתיו בעת מילוי השקעים. מדביקים את הקצוות מחוץ לשקע להסרה נוחה של הפס בשלב מאוחר יותר. במקרה הצורך, גוזרים את הקצוות אם הם ארוכים מדי.

מעטפת שוקולד

מטמפררים שוקולד חלב לפי הפוסט הבא. כלומר, בוחרים שיטת טמפרור ומתאימים אליה את טמפרטורות העבודה של שוקולד חלב, שהן: חימום ל-48-50°, קירור ל-27-28° ואז חימום לנקודת הטמפרור שהיא 29-30°. (במקרה הזה, השתמשתי בשוקולד בנקודת הטמפרור הגבוהה יותר, 30°, כדי לקבל מעטפת שוקולד דקיקה).

ממלאים שק זילוף בשוקולד המטומפרר, גוזרים פתח בגודל כ-1 ס“מ בקצה וממלאים בזריזות את כל השקעים בתבנית עד הסוף. נותנים כמה נקישות לתבנית על המשטח לשחרור בועות.

הופכים את התבנית ונותנים לכל השוקולד להישפך על המשטח (או על נייר אפייה לאיסוף קל יותר לאחר שהשוקולד מתקשה) תוך כדי נקישה על צד התבנית עם שפכטל כך שבסוף נותרים עם מעטפת דקה של שוקולד בשקעים. הופכים ועוברים מהר על פני התבנית עם שפכטל רחב כדי לנקות את עודפי השוקולד.

מאפשרים לשוקולד להתייצב חצי דקה-דקה ומסירים את פסי הדבק בזהירות. אם השוקולד עוד נוזלי מדי, ממתינים עוד קצת. עובדים בזריזות לפני שהשוקולד מתייצב ומתקשה. לאחר הסרת הדבק, מניחים בצד להתייצבות כשהתבנית הפוכה וממשיכים בהכנת השכבה השנייה.

שכבה שניה:​

לשכבה השנייה בחרתי במיקס של שוקולד לבן ושוקולד גולד (מקורמל). אפשר גם לעשות זאת עם שוקולד לבן בלבד. עבור המיקס, ממיסים את שני השוקולדים יחד על בן מארי (אם יש צורך, טוחנים בעזרת מיקסר ידני לקראת הסוף). אם לאחר המסה התערובת יוצאת צמיגית מדי (בגלל הקרמל בשוקולד גולד), ממיסים חמאת קקאו במיקרו ומוסיפים לשוקולד המומס עד שהתערובת נוזלית מספיק לעבודה.

מטמפררים את התערובת לפי הפוסט הבא. כלומר, בוחרים שיטת טמפרור ומתאימים אליה את טמפרטורות העבודה של שוקולד לבן, שהן: חימום ל-48-50°, קירור ל-26-27° ואז חימום לנקודת הטמפרור שהיא 28-29°. (במקרה הזה, השתמשתי בשוקולד בנקודת הטמפרור הגבוהה יותר, 29°, כדי לקבל מעטפת שוקולד דקיקה).

ממלאים שק זילוף בשוקולד המטומפרר, גוזרים פתח בגודל כ-1 ס“מ בקצה וממלאים בזריזות את כל השקעים בתבנית עד הסוף. נותנים כמה נקישות לתבנית על המשטח לשחרור בועות.

הופכים את התבנית ונותנים לכל השוקולד להישפך על המשטח (או על נייר אפייה לאיסוף קל יותר לאחר שהשוקולד מתקשה) תוך כדי נקישה על צד התבנית עם שפכטל כך שבסוף נותרים עם מעטפת דקה של שוקולד בשקעים. הופכים ועוברים מהר על פני התבנית עם שפכטל רחב כדי לנקות את עודפי השוקולד. מניחים בצד להתייצבות כשהתבנית הפוכה וממשיכים בהכנת המילוי.

מלית בוטנים

שמים שוקולד וחמאת קקאו בקערה וממיסים על בן מארי רק עד להמסה (לא לחמם יותר מדי). מוסיפים חמאת בוטנים טבעית ומערבבים עד לתערובת אחידה. מוודאים שהטמפרטורה מתחת ל-27° לפני שממשיכים הלאה.

מעבירים את התערובת לתוך מד ליטר (אפשר גם בתוך שק זילוף עם פתח צר בקצה). ממלאים את כל השקעים בתבנית כמעט עד הסוף (כ-1-2 מ”מ מהקצה). מאפשרים למילוי להתייצב בטמפרטורת חדר קרירה לכמה שעות טובות לפחות ומומלץ אפילו ללילה.

סגירה וחילוץ

מטמפררים שוב את השוקולד החלב הנותר (200 גר’). יוצקים אותו על כמחצית מהתבנית ובעזרת שפכטל רחב (או פלטה) מורחים את השוקולד לאורך כל התבנית ומכסים את השקעים. נותנים כמה נקישות לתבנית על המשטח, מנקים את עודפי השוקולד בין השקעים ומוודאים שכל השקעים מכוסים היטב.

מעבירים את התבנית למקפיא לכ-5 דקות עד להתייצבות השוקולד. מוציאים, הופכים את התבנית ומחלצים את הפרלינים על ידי נקישות קלות של התבנית על המשטח. הפרלינים אמורים להחליק החוצה בקלות (אם הטמפרור בוצע כראוי). אם חלק מהפרלינים מסרבים לצאת, מחזירים את התבנית למקפיא ל-5 דקות נוספות ומנסים שוב. פרלין ריסז שומרים בטמפרטורה נעימה בכלי אטום מאוויר.

קבצים מצורפים

• Reeses-pralines-1c.jpg
    Reeses-pralines-1c.jpg
    KB 111.8 · צפיות: 130
  • Reeses-pralines-10.jpg
    Reeses-pralines-10.jpg
    KB 86.7 · צפיות: 128
  • Reeses-pralines-8.jpg
    Reeses-pralines-8.jpg
    KB 89.4 · צפיות: 116
  • Reeses-pralines-7.jpg
    Reeses-pralines-7.jpg
    KB 78.1 · צפיות: 117
  • Reeses-pralines-6.jpg
    Reeses-pralines-6.jpg
    KB 94.7 · צפיות: 110
  • Reeses-pralines-5.jpg
    Reeses-pralines-5.jpg
    KB 92.7 · צפיות: 115
  • Reeses-pralines-4.jpg
    Reeses-pralines-4.jpg
    KB 93 · צפיות: 119

הלו הלו

משתמש חדש
יש לי בשבילך מתכון מאד טעים,
לוקחת 3 שוקולד מריר
8 כפות נוגט
ממיסה את זה בסיר [בלי להתעצל! לא במיקרוגל!!]
מורידה מהאש, מוסיפה כוס וחצי קורנפלקס קצוץ, לוקחת תבנית טראפלס שקעים מה שיש לך
ממלאת מקפיאה ומוציאה 3 דקות לפני שאת מגישה
אם את רוצה את יכולה לזלף חבילת שוקולד מריר מומס
מניסיון אחד הטעימים!!!
אולי אני יעלה עוד מעט עוד מתכון שאני מכינה בכל פעם אחד טעים!!!!
@חיפושיתוש זה נראה מהמם!!
כמה זמן צריך להקפיא? הכנתי עכשיו, נראה שיצא טוב מקווה שייחלץ יפה מהתבנית...
ומה עושים עם הנגלה הבאה? בינתיים זה מחכה בסיר ואין לי תבנית נוספת (יש לי רק אחת של 15)
וכמה יצא לך מהכמות הזו?
תודה

חיפושיתוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
@חיפושיתוש זה נראה מהמם!!
כמה זמן צריך להקפיא? הכנתי עכשיו, נראה שיצא טוב מקווה שייחלץ יפה מהתבנית...
ומה עושים עם הנגלה הבאה? בינתיים זה מחכה בסיר ואין לי תבנית נוספת (יש לי רק אחת של 15)
וכמה יצא לך מהכמות הזו?
תודה
וואי ואי סורי, אני בדיוק עכשיו על המחשב...
צריך להקפיא בערך 20 דקות. בכללי או שאת שומרת ואחרי ההקפאה מחלצת ומכניסה עוד
או שאת יכולה לשים באינגליש קייק

הלו הלו

משתמש חדש
וואי ואי סורי, אני בדיוק עכשיו על המחשב...
צריך להקפיא בערך 20 דקות. בכללי או שאת שומרת ואחרי ההקפאה מחלצת ומכניסה עוד
או שאת יכולה לשים באינגליש קייק
הי,
@חיפושיתוש חוזרת לשתף שיצא טעים ברמות!!
הכנתי חצי כמות, יצא 30 פרלינים קטנים, (הלבן זה מתכון אחר של ה.בקר) טעימים ויפים
תודה רבה
1712084605635.jpeg

חיפושיתוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה